Vegan kocama ne yemek yapabilirim

hanifee_el

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2022
104
121
44
Ay merhaba hanımlarrr size bir şey danışıcam😊😊 şimdi benim 2. Evliliğimden olan kocam vegan kendisini çok seviyorumm 2 çocuğumuz var 1 tane de ilk evliliğimizden vardı onu da ayırt etmeksizin seviyor🌸🌸 ama konumuz bu değil konumuz kocam vegan ve ne yapsam ne yemek yapsam ayırıyor yemiyor🥺🥺 Ben de klasik Türk kadını severim kebap döner et but ne yapsam yemiyor anca sebze tamam kendi kararı ama bir süre sonra ben de tıkandım ne yapsam yemek olarak veya sizin tavsiyeleriniz bu duruma nedir bana sebzeli yemek tarifleri verebilecek can kuşlar yardımıma koşunnnn🤣🤣💗💗💪🏼💪🏼🥺🥳

Ay merhaba hanımlarrr size bir şey danışıcam😊😊 şimdi benim 2. Evliliğimden olan kocam vegan kendisini çok seviyorumm 2 çocuğumuz var 1 tane de ilk evliliğimizden vardı onu da ayırt etmeksizin seviyor🌸🌸 ama konumuz bu değil konumuz kocam vegan ve ne yapsam ne yemek yapsam ayırıyor yemiyor🥺🥺 Ben de klasik Türk kadını severim kebap döner et but ne yapsam yemiyor anca sebze tamam kendi kararı ama bir süre sonra ben de tıkandım ne yapsam yemek olarak veya sizin tavsiyeleriniz bu duruma nedir bana sebzeli yemek tarifleri verebilecek can kuşlar yardımıma koşunnnn🤣🤣💗💗💪🏼💪🏼🥺🥳
Zeytinyağlı enginar
Zeytinyağlı dolma sarma
Zeytinyağlı kereviz
Bulgur pilavi salata cacık
Ispanakli yumurta yada peynirli ıspanaklı börek
Zeytinyağlı bakla, kuru fasulye vs vs

Zeytinyağlı enginar
Zeytinyağlı dolma sarma
Zeytinyağlı kereviz
Bulgur pilavi salata cacık
Ispanakli yumurta yada peynirli ıspanaklı börek
Zeytinyağlı bakla, kuru fasulye vs vs
Hayatım çok sağol zeytinyağlılarda tavsiye için💗💗 ama peynir yumurta falan da yemiyor kendisi ben de anlayamıyorum kavga ettik resmen yemek yüzünden 😒😒 psikologa götürücem adamı bu gidişle🤪🤪

Hayatım çok sağol zeytinyağlılarda tavsiye için💗💗 ama peynir yumurta falan da yemiyor kendisi ben de anlayamıyorum kavga ettik resmen yemek yüzünden 😒😒 psikologa götürücem adamı bu gidişle🤪🤪
Yaaa peynir yumurta yese iyi olurmuş :olamaz:
Yalnız vejeteryan olanlar da b12 vitamini eksik olur bir şekilde vücuda takviye alması lazım mutlaka doktora gitsin eşiniz.

Mercimek köftesi
Fellah Köfte
Zeytinyağlı sebze yemekleri
Mezeler
Mücver
Nohut Dürüm

Bütün yemekleri veganize etmek mümkün aslında. Özellikle instagramda çok güzel vegan sayfalar var. Tarif veriyorlar. İstiridye mantarından şinitzel bile yapan var. 🌱

Günaydın Hanife Hanım, öncelikle size kolay gelsin. Zeytinyağlılara yönelebilirsiniz. İnstagramda çok güzel vegan sayfalar var ordan bakabilirsiniz. Birde ben vegan kebap diye birşey duymuştum ona bakabilirsiniz. Birde eğer özel değilse eşiniz neden vegan oldu sağlık problemi falan mı var? Teşekkür ederim şimdiden❤️🙏🏻🌸❤️🌸😘

görmüştüm evettt sağoll hayatım💗💗
Yeşil mercimek tarifleri var onu yapabilirsyapabilirsiniz.

Yeşil mercimekli Karniyarik.

Mercimeği haslayip içine,kuru sogan,sarımsak ve domatesi küp küp dograyin.Zeytinyagi,tuz,pulbiber,karabiber ve salça atıp karıştırın.Sonra normal Karniyarik gibi patlicanin içini doldurup pişirin çok lezzetli oluyor.

Yine yesil mercimekli Nohutlu ekşili patlıcan yemeği yapabilirsiniz.

Domates ,soğan ve sarimsagi salça ile kavurun içine küp küp dogranan patlicanlari ekleyin biraz kavurup nohut ve yeşil mercimegi ekleyin.Tuz karabiber,kirmizi biber,sumak (toz sumak) ve limon suyunu ekleyip pişirin.

Yeşil mercimekli kabak kavurmasida yapabilirsiniz.Domates,soğan ve sarimsagi salça ile kavurup küp küp dogranan kabaklari ekleyip ve mercimegi ekleyip kavurabilirsiniz.su eklemeye gerek yok.

Ne kadar süredir birliktesiniz? Bu psikoloğluk bir durum değil, bu bir hayat görüşü, yemiyorlar. Aslında Türk mutfağınada veganlara uygun çok yemek var. Zeytinyağlı sebze yemeklerimiz başta olmak üzere, sonra dolma, kısır, mercimek köftesi, çorbası, şehriyeli yeşil mercimek, nohut yemekleri, (erişte de yemezler yumurta var diye), patlıcan salata, imam bayıldı, soya sütlü tatlılar. Var yani yemekler.
Ayrıca bunlar bal da yemezler, yün kazak giymezler, bazıları uçağa da binmez. Benim bir vegan arkadaşım vardı, anlaşamadık ayrıldık. Benim de vegan beslenmemi istiyordu, en azından vejeteryan olmamı istiyordu, bir kaşık yoğurdu bile ondan gizli saklı yer hale gelmiştim, uçağa binmemi istemiyordu. Hayat tarzıma çok karıştı, ayrıldık. Size karışmıyorsa sorun yok, ona yiyecek şey bulunur.

Son düzenleme:
Evet hayatım vitamin takviyesi alıyor teşekkürler💗💗😊😊

Günaydın Hanife Hanım, öncelikle size kolay gelsin. Zeytinyağlılara yönelebilirsiniz. İnstagramda çok güzel vegan sayfalar var ordan bakabilirsiniz. Birde ben vegan kebap diye birşey duymuştum ona bakabilirsiniz. Birde eğer özel değilse eşiniz neden vegan oldu sağlık problemi falan mı var? Teşekkür ederim şimdiden❤️🙏🏻🌸❤️🌸😘
8A0104A8-9ED3-473C-A514-5FF1E6218193.jpeg

X