Venüs tepesi estetiği nasıl yapılır? Yağ alma nedir?

OpDr

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2020
58
21
38
Venüs Tepesi Estetiği Nasıl Yapılır?

Venüs tepesi estetiği liposuction uygulamasına ilave olarak derinin yatay kesimiyle ve mons yastığının azaltılmasıyla yapılır. Cerrahi işlemler pubis bölgesinde ileri ve aşırı seviyede katlantı ve fazlalık şikayeti olanlara uygulanır. Pubis estetiği muayenesinde öncelikle pubis yağının ve mons sarkmasının derecesi belirlenir. Daha sonra alınacak alan en düzgün şekilde yani hastanın ayakta olduğu pozisyonda alınır. Muayene sırasında pubis çıkıntısına bağlı olan dış dudaklardaki büyüklük ve çıkıntı hesaplanarak yapılacak cerrahi açılar ve alınacak miktar belirlenir. Pubis çıkıntısında çıkartılacak cilt adasının birkaç santimetreden fazla olmaması gerekir. Dış dudakların yukarı alana fazla çıkması estetik bakımdan iyi olmayacağı için ölçünün uygun alınması gerekir. Kesi hattı alt karın hizasında sezaryen kesi çizgisinden gerçekleşir. Üst deri kesimi pubik kılların bir miktarını da kapsayabilir.

Sezaryen izi üzerinden ya da olası sezaryen kesisinden girilerek mons pubis üzerindeki yumuşak doku yukarıya asılır. Venüs tepesi estetiğinde yağ yastığı alınarak, hem pubis görünümü hem de dış dudakların aldığı yeni görünüm incelenir, ihtiyaç halinde liposuction ile fazla yağlar da alınır. Cilt altındaki yağ dokusu çıkartılarak pubis tümseğinin inceltilmesi sağlanır. Bu teknikle kalıcı ve uzun süren etkili sonuçlar elde edilir.

Pubis Kaldırma Ameliyatı

Pubis kaldırma operasyonunda, operasyon çizgisi abdominoplasti kesi izinden ya da alt karında bulunan kat izinden yapılması tercih edildiği için herhangi bir iz kalmaz. Üst pubisten girilerek karın bölgesine kadar ilerlenir. Liposuction yöntemiyle ile 2 cm kadar inceltilen bölümde çukurluk oluşmasını engellemek için dış dudaklar ve dışta kalan kısımlar inceltilmelidir. Dış dudaklarda da yağlanma olduğu belirlenmişse liposuction uygulaması dış dudaklara da uygulanır. Fazla ve kalın olan labial yağ kesi yapılarak çıkartılır. Mons pubisin kalkık olan pozisyonunun korunması için karın fasyasına özel olarak asılır, fazla cilt çıkartıldıktan sonra dikiş yapılarak operasyon tamamlanır.


Venüs Tepesi Yağ Alımı Nedir?

Pubis bölgesinde en çok görülen şikayet buradaki şiş ve çıkıntılı görünümdür ve bunun en çok uygulanan tedavisi de pubisten yağ alımıdır. Klasik liposuction yöntemiyle yapılan yağ alma işleminden sonra hasta 1 ay kadar korse takar. Yine 1 ay ağır iş ve spor önerilmez. Tabi sadece yağ alımı yapılabilecek kişilerde pubis ve üstü deride sarkma olmaması gerekir. Aksi takdirde germe ameliyatları daha uygun olur.

Bu ameliyat da iyileşme genel olarak 1 hafta sürer ve 4-5 hafta boyunca çeşitli fiziksel aktivite kısıtlamalarına uymanız gerekebilir. Bazı hastalara ameliyat sonrası sıvıları toplamak için drenler yerleştirilebilir, ancak bunlar genellikle işlemden birkaç gün sonra çıkarılır. Genital estetik operasyonlarından sonra şişlik 3 haftaya kadar sürebilse de, fark hemen anlaşılır. Buna rağmen nihai sonuçlar ve tatmin edici bir görüntü için en az 6 hafta beklemenizde fayda vardır.

Dengeli ve sağlıklı bir kiloya sahip, mons pubisinin boyutu, şekli veya fazla derisinden memnun olmayan her aday bu operasyonu yaptırabilir. Fakat sabit bir kiloya sahip olmayan, çok fazla kilo alıp, veren hastalara monsplasti önerilmez.