Venüs tepesi estetiği ve sonrası neler yaşandı?

OpDr

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2020
58
22
38
Pubis Kaldırma Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerekenler

Mons Pubis estetiğinden sonra bir hafta boyunca cinsel perhiz uygulanır. İş ve normal tempoya 2 ile 3 gün içerisinde dönülür. Yaklaşık bir ay boyunca bölgede oluşan ödem ve şişlik geçmez. Operasyondan sonra hasta belirli aralıklarla kontrol muayenesine gelir.

Sorun sadece Venüs tepesindeki kabarıklık ise işlem klasik liposuction (yağ emme) ameliyatıdır. Ameliyat hastane koşullarında sedasyon ile yapılabilir. Ameliyat sonrasında ödemin geçmesi için ortalama 1-1.5 aylık bir süreye ihtiyaç vardır. Ameliyat sonrasında 1 hafta cinsel perhiz uygulamak yeterlidir. İş gücü kaybına yol açmaz.

Diğer genital estetik işlemler ile kombine edilebilir mi?

Bilindiği gibi genital estetik işlemler vajina daraltma, labioplasti, dış dudak yağ enjeksiyonudur. Tam olarak bir genital organ olmasa da pubis estetiğini de bu gruptan saymak gerekir. Venüs tepesi yağ alımı işlemi diğer genital estetik işlemlerle kombine edilebilir.

Sonuç olarak; pubis estetiği görsel ve fonksiyonel olarak kişiyi rahatsız eden pubis şişkinliğinden kurtulmak için yapılabilecek cerrahi işlemlerden birisidir.

Pubis Estetiği Sonrası

Pubis estetiği sonrasında kadınlarda utanmaya neden olan üst genital bölge şişkinliği artık olmaz. Mayo, bikini ya da pantolon gibi dar kıyafetler giyildiği zaman tümsek ve çıkıntılı durum görülmez. Özgüven yenilenir ve kadının kendi vücudunu daha iyi tanımasıyla beraber yeni duyguların keşfi yaşanır. Utanma olmadan cinsel birliktelik yaşanır ve klitoris bölümü biraz daha açıkta kaldığı için uyarılmaya müsaade edecek biçimde pozisyonlanır. Kadınlar pubis estetiği ile kendilerini çok daha iyi ve rahat hissetmektedirler.

Hastalar ameliyatın sonuçlarını şu şekilde anlatırlar:

• Öz güven artması ile kendilerinde yeni bir duygu keşfi
• Can sıkıcı, utanmaya yol açan şişkinlik olmadan vücuda oturan kıyafet giymekten ve egzersiz yapmaktan zevk alma.
• Vücutlarının bu kişisel parçası ile mutluluk ve rahatlık hissinde artma
• Utanma olmadan seksten hoşlanma, klitoris uyarılmaya ve seksten daha çok zevk alma.