Verdiğim değeri göremeyince

endoplazmikretikulumcu

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2020
247
149
33
Merhaba herkese
Lütfen baştan söyleyeyim kimse önyargı ile okumasın 🙏 karşılık beklemiyorum ama değer görmek istiyorum ben de.
Ben aileme akrabalarıma dostlarıma komşularıma tv de gördüğüm herhangi birine karşı dahil çok hassas ve empati gücü yüksek biriyim,dolayısıyla aşırı yıpranıyorum hata taptığımı da biliyorum ama önüne geçemiyorum bunun.
Özellikle kendi annem babam kardeşlerim ile ilgili çok sıkıntı çekiyorum kendimi yıpratıyorum
Misal bugünlerde kardeşimle ilgili bi üzüntümüz vardı hasta,kalktım geldim ev kiraladım (babam türünün son örneği; dünyanın en cimri en küfürbaz tipi olduğu için evine gitmek istemedim kendi huzurum için)
Neyse kardeşimde kanser hastalığı olma ihtimali var diye destek olurum dedim

1 hafta oldu geleli ancak ikizlerim habire hava değişiminden vs hasta oluyor sürekli hastaneye koşuyorum,annem babam,yanlarına gelen bir diğer kız kardeşim de dahil (2 çocuklu anne beni anlamasını beklerdim) asla yardımcı olalım çabasına girmediler,yani evet benle gelemezler belki,üzüntüleri var ama diğer kızı bize bırak hasta olanı götür diyebilirler
Ya da gecenin 3-4 ünde taksiye binip gideceğimi bildikleri halde seni götürmüyoruz bari eşlik edelim dünyanın binbir türlü hali var diyen olmadı (babamın aracı var,cimri tabiki götürmezdi söylemedim bile)

Ya sayacağım o kadar çok şey var ki;misal gelirken elim boş gelmeyeyim dedim anneme de babama hediye aldım geri yolladılar bana,beğenmemişler,ikisi de marka ve gayet seçerek beğenerek aldım,beğenmesen bile geri göndermek nedir :KK43:
(Çalışan biriyim babam da annem de eminim beğendiler ama gözleri hep daha fazlasında o sebeple yolladılar)

Doldum taştım kardeşim için geldim evet ama diğerlerinin tavırları aşırı gerdi beni eşime de dönmek istiyorum diyemiyorum çünkü gelmeyi çok istedim evi zor bulduk,turistik bi yer kirası çok yüksek onu peşin verdik vs

Az görüşebilirim ama kardeşimi göremicem diyorum ne yapmalıyım ?
Genel olarak böyle tuhaf tavırları olan bir aile ile nasıl başedersiniz ?
Her defasında kendimi onlara izah ederken buluyorum 🤦‍♀️

Son düzenleme:
Alma verme dengesini bozmuşsunuz. Bu dengeyi kurmadan kıymetiniz bilinmez. Kardeşiniz için çok üzüldüm . Korktuğunuz hiç bir şeyin olmamasını dilerim. Ancak kardeşinizden önce düşünmeniz gereken çocuklarınız var. Hava değişiminin onları etkilediği ortada. Ayrıca babalarının yanlarında olmaması da onları hasta edebilir. Ben 3 günlüğüne cenaze dolayısıyla memlekete gitmek zorunda kalmıştım. Döndüğümde , sapasağlam bıraktığım kızım zatürre olmuştu ve 14 gün hastanede yatmak zorunda kalmıştık. Cenazeye gitmem onun çektiği acılara değmezdi.

Güzel düşünmüşsünüz ev tutmuşsunuz vs. İyi birşey yapmışsınız kendiniz için bu ok.

ama beklenti içine girmek yerine neden siz yardım istemiyorsunuz?

Mesela çocuk hastalandıysa başka çareniz olmadığı için söylüyorum bunu
Gayet emrivaki diğer çocuğunuzu götüremem deyip annenize bırakıp baba -anne-kardeş vs benimle beraber hastaneye gelirmisiniz demiyorsunuz?

sorununuzun ne olduğunu sizde biliyorsunuz beklenti içine girmeyin, yormayın kendinizi bazen kendi aileniz olsa bile değmiyor maalesef.

Alma verme dengesini bozmuşsunuz. Bu dengeyi kurmadan kıymetiniz bilinmez. Kardeşiniz için çok üzüldüm . Korktuğunuz hiç bir şeyin olmamasını dilerim. Ancak kardeşinizden önce düşünmeniz gereken çocuklarınız var. Hava değişiminin onları etkilediği ortada. Ayrıca babalarının yanlarında olmaması da onları hasta edebilir. Ben 3 günlüğüne cenaze dolayısıyla memlekete gitmek zorunda kalmıştım. Döndüğümde , sapasağlam bıraktığım kızım zatürre olmuştu ve 14 gün hastanede yatmak zorunda kalmıştık. Cenazeye gitmem onun çektiği acılara değmezdi.
Aynen çok haklısınız
Ben de özellikle babasına düşkün olan kızım da olunca rahatsızlıklar,(idrar kaçırma kaşıntı mızmızlık ateş vs ) bugün onu düşündüm uzak kaldı ondan mı diye
Yani dediğiniz gibi değer mi acaba bilemiyorum

Son düzenleme:
Güzel düşünmüşsünüz ev tutmuşsunuz vs. İyi birşey yapmışsınız kendiniz için bu ok.

ama beklenti içine girmek yerine neden siz yardım istemiyorsunuz?

Mesela çocuk hastalandıysa başka çareniz olmadığı için söylüyorum bunu
Gayet emrivaki diğer çocuğunuzu götüremem deyip annenize bırakıp baba -anne-kardeş vs benimle beraber hastaneye gelirmisiniz demiyorsunuz?

sorununuzun ne olduğunu sizde biliyorsunuz beklenti içine girmeyin, yormayın kendinizi bazen kendi aileniz olsa bile değmiyor maalesef.
YArdım istedim Hatta o anda bendeydiler kalkıp bi telaş gittiler çocuk onlara kalacak diye :KK43: çocuk da 4 yaşında uyumlu bi çocuk öyle bebek falan değil ama anladım ben kalın hastaneye gideceğim deyince “çocukların uykusu geldi” deyip apar topar gittiler :KK43:

Kiyafeti geri yollamak nedir ya ?
Ilk defa duyuyorum uzerlerine mi olmadı acaba ?
Sordunuz mu neden yollamışlar?
Hayır her yıl böyle oluyor ben yine de her defasında elim boş gelmem,hep kulp bulur giymez kullanmaz kenara atarlar bu defa geri verdiler :KK43:

Son düzenleme:
Aynen çok haklısınız
Ben de özellikle babasına düşkün olan kızım da olunca rahatsızlıklar,(idrar kaçırma kaşıntı mızmızlık ateş vs ) bugün onu düşündüm uzak kaldı ondan mı diye
Yani dediğiniz gibi değer mi acaba bilemiyorum
Değmez diye düşünüyorum. O minicik bedeniyle çektiği acıları unutamıyorum. Hala benim için bir travma ve kendimi suçluyorum. Anneannemdi. Gitmeliydim ama öyle olacağını bilseydim gitmezdim. Fazla fedakarlık yapıyorsunuz. Böyle fedakarlık yapanların ki, ben dahil değer gördüğünü görmedim.

Beceremiyorum
Var mı yöntemi cidden
Psikoloğa da gittim maddi olarak tükendim yarım bıraktım

Önerecegim bir kitap var bu konu ile ilgili. Alman yazari Stefanie Stahl in: Icindeki cocuk yuva bulmali kitabi. Türkcesi yeni cikti sayilir. Bence tam sizlik bir kitap.

Aileniz değer vermiyor kardesiniz vermiyor ,siz niye size değer vermeyen insanlar için üzüyorsunuz kendinizi.
Hala anlamaya çalışıyorum belki neden değer görmüyorum diye :KK43:
Geçtiğimiz Mart ayında smear çektim ben de ve sonucum riskli grupta idi bunu herkes duymasına rağmen hiçbiri arayıp bi teselli bile vermedi
Bi mesaj ile geçmiş olsun dedi 2 tanesi hepsi o..
İnsan hastayken de destek olmayacaksa..

Annem çalışmaya başladığımdan beri dibimde bitip şu kız annesine şunu almış şu oğlan annesine bunu almış
Annemler gayet varlıklı öyle bi öğretmen maaşına muhtaç olacak vaziyette değiller (6 evleri yazlıkları arabaları dükkanları arazileri gırla var)

Önerecegim bir kitap var bu konu ile ilgili. Alman yazari Stefanie Stahl in: Icindeki cocuk yuva bulmali kitabi. Türkcesi yeni cikti sayilir. Bence tam sizlik bir kitap.
Çok sağolun hemen alacağım 🙏 kitap okumayı severim umarım uygulamaya da geçirebilirim bu defa

X