🌺Niloya'nın Günlüğü🌺 "Ramazan Rutinleri"

Günlük yapmanız gereken işlerinizi aksattığınız oluyor mu yoksa her gün belli bir rutinim vardır?

• Evet, arada aksatırım.

OY: 100 86,2%
  • Hayır, rutinlerimi düzenli yaparım.

OY: 16 13,8%

• Ankete Katılan
    116
  • Anket Kapalı .
Eşim anneler günü hediyesi bana robot süpürge almış kargo gelmiş ama teslim olmadı daha . O geldiği zaman kurulumunu yaparım artık hafta içi bir kez evi süpürürüm silerim robot süpürge hergün gezer . Böylece yapmak isteyip yapamadığım günlük hedeflerimi yaparım diye düşünüyorum

Copleri atmaya ve markete gidiyoruz simdi kardesimle.
Gelip tepsileri tencereleri dagiticaz.
Sadece kitap okurum veya dizi izlerim. Baska bisiy yapamam.

Orucum bozuldu, malum sebep. Simdi yiyip icebilir miyim? Yemem de belki su icerim 😐🙄

Kizlar dalga gecmeyin ama ben simdi namaz kilmicam, meal de mi okumicam?

Disardan okuyan gülecek ama napiym 🤣🤷‍♀️
Meal okumakta sıkıntı olmuyor.☺️ Zikir çekilebilir dua etmek amaçlı bazı sureler de okunabilir. Felak nas Fatiha gibi. (Ezberden ama Kur'an dan değil.)
Okursanız şimdiden Allah kabul etsin 🤗

Orucum bozuldu, malum sebep. Simdi yiyip icebilir miyim? Yemem de belki su icerim 😐🙄

Az önceki cevabımda surelerin ezberden okunacağını yazmayı unutmuşum ekledim ama belki görmemişsinizdir diye belirteyim dedim ☺️

Az önceki cevabımda surelerin ezberden okunacağını yazmayı unutmuşum ekledim ama belki görmemişsinizdir diye belirteyim dedim ☺️

Tesekkurler cevaplar icin 🤍
O zaman basliyorum meal okumaya...
Bismillahirrahmanirrahim

Au nom du Dieu clément et miséricordieux 🙏

Bugun Nisa, yani Les Femmes ❤

Eklentiler

• 16201301155141379385787645673592.jpg
    16201301155141379385787645673592.jpg
    223,8 KB · Görüntüleme: 18
Mesela benim istanbulun guzel bi semtinde guzel, buyuk bahce kullanim imkani olan bi evim var. Eski esimle olan evimiz. Dayali döseli. Burda oturmayi kabul etmiyor, gecici sure burdayiz ama diken üstünde simdi yeni bastan ev duzuyoruz 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ evden herhangi bisey tasimami da kabul etmiyor 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ beyaz esya mobilya falan degil kendi esyalarim cantalarim ayakkabilarim bile 🤦‍♀️

Halbuki ben demistim ki evden esyalari yenileyelim yeniden dekore edelim olsun bitsin.

Yok.
O da baya abartmış kıyafet çanta o kadar da değil bea 😅

Hayırlı günlerr 😍❤️

Yok kız ona azcık kızdım. Asıl tartıştığım konu yasak masak dinlemeyip saçma bir sebeple gitmesi. Birazda bana yardıma gelince yapmayıp. Arkadaşlrına yardımına kpşması. Cünkü ben neden bi makineye koycaksın şunu çokmu zor diyince. Bana bana bişey yaptırmayı başarımı sanıyosun dedi.:tokat: Bende dedim benim başarım değil karına yardım ettiğin için senin başarın olucak dedim🤬🤬

Evet canımm öyle açmıştım😂
Benimki de arkadaşlarına yardım etmeyi çok sever bana evde pek yardım etmez

Eşim nöbetçi akşama oğlumla yanlızız. Bulgur pilavı ve yayla çorbası birde dolapta güllaç var dün yapmıştım onu bitirim yarına dondurmalı irmik helvası yapacağım çünkü. Yaaa 😧 şaşırttın beni😌 haydi hayırlı olsun o zaman 🤩

Afiyet olsun simdiden ellerine saglik ❤
Valla cok yoruluyordum hatirlarsin, aklimda zaten vardi cikmak ama oyalaniyordum. Esim de hic istemedi calismami. Bir devri kapattim :))
Mutluyum böyle ❤

Evet orucun bozuldu artık 😏 meal hakkında benim bilgim yok yanlış bir yönlendirme yapmayayım

Meal okunuyormus biraz okudum devam edicem.

Gecen sene iftara 15 dk kala bozulmustu orucum 😜 bu seferki iyi oldu neyse 🤣

Eşim anneler günü hediyesi bana robot süpürge almış kargo gelmiş ama teslim olmadı daha . O geldiği zaman kurulumunu yaparım artık hafta içi bir kez evi süpürürüm silerim robot süpürge hergün gezer . Böylece yapmak isteyip yapamadığım günlük hedeflerimi yaparım diye düşünüyorum

Güle güle kullan 😍 cok rahatlik ama bebek oyuncak döküp saciyorsa dikkat et önden bi toparlama yapip saliyorum ben. Anneler gunu indiriminden ben de yeni ev icin aldim simdi kullandigimi anneme birakicam yasli kadin rahat etsin.
Tava falan baya bisey aldim. Hala eksiklerim var 🤐

O da baya abartmış kıyafet çanta o kadar da değil bea 😅

Ben sorgulamayi biraktim 🤣
Yeni canta mi almak istiyor? "Tamam aşkım" hahahaha napiym 🤷‍♀️🤦‍♀️

Valla cok yoruluyordum hatirlarsin, aklimda zaten vardi cikmak ama oyalaniyordum. Esim de hic istemedi calismami. Bir devri kapattim :))
Mutluyum böyle ❤

Güle güle kullan 😍 cok rahatlik ama bebek oyuncak döküp saciyorsa dikkat et önden bi toparlama yapip saliyorum ben. Anneler gunu indiriminden ben de yeni ev icin aldim simdi kullandigimi anneme birakicam yasli kadin rahat etsin.

Mor senin ki hangisi süpürüp siliyor mu

Mutluyum böyle ❤

Bizde de tam tersi ben biraz pintiyimdir eşim almak ister hayır alma ne gerek var yazık günah ben o kadar para vermem istemem hep bu moddayım hatta alışverişe beraber çıkarsak bi kavga ederiz illa ki 😅

tuce_tuce tuce_tuce tavsiyem ambalaji acmadan modelin özelliklerine bak. Yuksekligi önemli. Bazalarinin koltuklarinin altina girer mi? Girmeyecek bir modelse ve imkan varsa degistir.
Muhtemelen esin buna bakmamistir yani erkekler pek dusunmuyor böyle seyleri 🤣 gucune ozelligine bakip almistir muhtemelen.

Aslen oruç bozuluyor ama ben o günü yine de yiyip içmiyorum ama isteyen yiyip içebilir diye biliyorum meal okuyabilirsin Arapça ele alınmıyor diye biliyorum N Narinkimse arkadaşım uygun zamanı varsa o cevaplarsa daha iyi olur benim bildiğim böyle ama yanlış biliyorsam ben de öğrenmiş olurum

tuce_tuce tuce_tuce tavsiyem ambalaji acmadan modelin özelliklerine bak. Yuksekligi önemli. Bazalarinin koltuklarinin altina girer mi? Girmeyecek bir modelse ve imkan varsa degistir.
Muhtemelen esin buna bakmamistir yani erkekler pek dusunmuyor böyle seyleri 🤣 gucune ozelligine bakip almistir muhtemelen.
Giriyor baktım 😂

İyi günlerde kullan inşallah 🥰

Bizde de tam tersi ben biraz pintiyimdir eşim almak ister hayır alma ne gerek var yazık günah ben o kadar para vermem istemem hep bu moddayım hatta alışverişe beraber çıkarsak bi kavga ederiz illa ki 😅

Ben de normalde cok tutumluyumdur hatta tuce_tuce tuce_tuce ile ekonomi topiklerinden tanisiriz ❤ eskiden oralarda takilirdik 😜

Bak kolum kirik, esim her gun hazir yemek siparis et diyor ben yemek yapiyorum ne gerek var diye. Annem malzemeleri hazirliyor ben pisiriyorum idare ediyoruz.

Ama napiym eski hayatimdan hic biseyi kabullenmiyor ve istemiyor, zorlamiyorum. Oglum ve patili cocuklarim disinda tabii...
Onlara laf edeni yerin dibine gömerim. O naif beybi mor gider canavar gelir 😜🤣

Aslen oruç bozuluyor ama ben o günü yine de yiyip içmiyorum ama isteyen yiyip içebilir diye biliyorum meal okuyabilirsin Arapça ele alınmıyor diye biliyorum N Narinkimse arkadaşım uygun zamanı varsa o cevaplarsa daha iyi olur benim bildiğim böyle ama yanlış biliyorsam ben de öğrenmiş olurum

Yemedim icmedim ama detayli bilgi veren olursa tabi ki seve seve dinlerim ❤❤

X