Verimli Yaşam Günlüğüm

Cutemom007

Yeni yıl fit gelsin
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2013
8.516
18.596
Merhabalar 28 yaşında iki çocuk annesi bir öğretmenim günlerim verimli geçsin hayat boşa akmasın istiyorum bazı yaşam hedeflerim var bunun için yılbaşını beklemek istemiyorum Yaşamın anda olduğunu sık sık hatırlamak için bu günlüğü açıyorum inşallah günlük ne yapmak istediğimi ne yaptığımı paylaştığım bir günlük olsun istiyorum
Kalem kalem ayıracak olursam
İş: işleri ertelemeden önem sırasına göre mümkün olduğunca zamanında bitirmek

Sağlık : Spor salonuna gidiyorum yine mümkün olduğunca devam etmek ve tabiki sağlıklı (porsiyon kontrollü) beslenmek

Ev: Ev işlerini planlamak ve plana uyarak ertelemeden tamamlamak
Her gün yatmadan evi toplamak

Kişisel Gelişimim: Günlük kitap okumak yatmadan meditasyon yapmak

İlişkiler : Eşimle haftada bir baş başa aktivete planlamak
Çocuklarla günlük en az yarım saat oyun oynamak, oğlumla bir etkinlik yapmak(okulda öğrendiklerine yönelik), yatmadan onlara da kitap okumak

Ekonomi: Yaptığım ekonomi planına uymak ve birikim yapmak (aylık 1500) kredi kartı kullanmamak dışarda yemeği tamamen bırakmak alışverişte gerçekten ihtiyacım var mı olmazsa olmaz mı diye sormak

Son düzenleme:
Fırsat bulmuşken iki günlük bi değerlendirme yapayım
Dün öğrencilerimizi kitap fuarına götürdük çocuklar güzel bir gün geçirdi onlar mutlu ben mutlu
Akşam sporuma gittim evi bi topladım çocuklarla oynadım fakat meditasyon ve kitap kaldı maalesef
Bugün sabah sınav görevim vardı gittim geldim haftalık temizliğimi yaptım yemek yapamadım dışardan pide aldık (bu ekonomik hedefim dışında tabi) ihtiyacım olan bi kaç bişi aldım 100 lira harcamış oldum toplamda inşallah spor yapacağım mutlaka
Pİdenin yarısını yedim bugün diyetisyen kontrolüm vardı ideal aralığa girmeme çok az kaldı beslenme düzenim çok harika değil ama spor sayesinde iyi yağ yakmışım eskiden hep hedefim yılbaşında diyete girmek olurdu bu sene yeni yıla normal aralıkta gireceğim için çok mutluyum sonuçta ne demişler nasıl başladıysa öyle geçer
Bi kaç kırtesiye malzemesi almamız lazım bugün onun dışında sporu yapıp mutfak dolapları ı silmek istiyorum akşam şimdi eşimle çay içme zamanı

İyi değilim yaklaşık temmuzdan beri diyet yapıyorum hiç yeme atağı geçirmedim sayılır çok kasmadan tatlı tatlı diyet yaptım aslında düzenimde bi değişiklik olmadı ama regl günümde canım çok tatlı istedi bi kaç gün sabrettim dün akşam buraya yazdıktan sonra yarım ekmeğe tereyağ sürdüm yarım ekmeğe Nutella sürdüm sabah kahvaltısında da bunu sürdürdüm yetmedi akşam da hamburger yedim neyi dolduruyorum bu neyin sabote etmesi kendini bilmiyorum halbuki dün diyetisyen kontrolüm vardı çok iyiydi sonucum resmen kendimi sabote ediyorum canım çok sıkkın telafi etsem edilecek gibi değil zaten yarın veli ziyaretine gideceğiz (veli ziyaretlerinde ikramlara hayır diyemiyorum) bu iki gün hiç yaşanmamış gibi devam etmek en iyisi

Beslenme hedefi olarak hayatıma oturtmak istediğim haftasonu yeme hafta içi diyet değil de her gün dengeli beslenerek kilo almamayı başarmak inşallah başarırım

Yolum uzun haftasonu dün akşamdan beri aralıksız yeme eylemiyle geçti biraz yalnız hissettim sanırım
Bir dahaki böyle bir yiyecekle boşluk doldurma duygusu geldiğinde ne yapabilirim diye çalışmam gerek
Sayarak beslenmeye devam 3 dilim ekmek 2 meyve kıstasım bu

Diğer kısımlara gelirsek ekonomik hedefimib yine dışına çıktım avm de yemek yedik çocuklar oyun alanında oynadı yemeği çıkarıp oyun alanına devam kararı aldım çünkü kış günü başka gidecek bir yer yok çocukların da haftada bir farklı bir sey yapmaya hakları var diye düşünüyorum
Öz şefkatli farkındalık diye bir kitap okuyorum bugün okudum biraz
Şimdi de meditasyon yapıp uyuyacağım
Yarın iş günü planladığım görüşmeleri mutlaka bitirmeyi hedefliyorum ki salıdan itibaren sınıf rehberliklerine başlayayım
Kendimi seviyorum ve şefkatle kendimi büyütüyorum

Merhaba yazdıklarınızı okuyunca benzerlikler gördüm ve yazmak istedim.

öğretmenim evli ve çocuklu. GÜN boyu okul çocuklar derken kendi çocuğumuzadaha az ilgi sabir gösteriyoruz ve hata yapıyoruz

ben de ağustostan beri sağlıklı beslenmeye çalışyorum. Bu aralar diyetisyen e gideceği

bir yandan ev yemek isleri cocuk
diğer taraftan ekonomik durumları idare etmekle uğraşmak zor...

Sürekli başaracağım ve bugun şöyle soyle guzel oldu diyerek bakmak gerekli sanirim

Merhaba yazdıklarınızı okuyunca benzerlikler gördüm ve yazmak istedim.

öğretmenim evli ve çocuklu. GÜN boyu okul çocuklar derken kendi çocuğumuzadaha az ilgi sabir gösteriyoruz ve hata yapıyoruz

ben de ağustostan beri sağlıklı beslenmeye çalışyorum. Bu aralar diyetisyen e gideceği

bir yandan ev yemek isleri cocuk
diğer taraftan ekonomik durumları idare etmekle uğraşmak zor...

Sürekli başaracağım ve bugun şöyle soyle guzel oldu diyerek bakmak gerekli sanirim
olumlu düşünmenin etkisine çok inanırım hayat hiç bir zaman dört dörtlük ilerlemiyor ve bakıyorum da olumlu bakabilen insanlar daha mutlu ve huzurlu bir yaşam sürüyor

bugünü bi değerlendirelim bugün işm yine çok yoğun geçti öğrencileri geri çevirmeyi hiç sevmiyorum ama yetişemiyorum da randevu vermeye başlayarak bu işi çözmeliyim sanırım öğlen veli ziyaretine gittik onun dışında bireysel görüşmelerle geçti çağırmayı düşündüğüm öğrencilerin bir kısmını çağırdım verimli bir gündü diyebilirim

beslenmeye gelecek olursak sabah hafif bir kahvaltı yaptım öğlen veli ziyaretinde azıcık yemeye gayret gösterdim tatı ikramını geri çevirdim iyi oldu akşam da yine hafif bi öğün yedim akşamdan sonra meyve olayını biraz abarttım sanki kuru meyveyi azaltmam gerek evet sağlıklılar ama meyve sonuçta şekerli fazla yersem kilo alırım daha yavaş ve tadını çıkararak farkındalıkla yeme üzerinde çalışmalıyım
akşam spora gittim iyi çlıştım
bugün çocuklarla babası oynadı biraz baş ağrım var es geçeceğim sanırım ama oğluma masal okurum yatırırken
kitabımı yatmadan biraz okuyacağım meditasyon mutlaka yapıp öyle uyuyacağım inşallah

Merhaba günlüğüm beslenme konusunda tıkandım sanki akşama kadar iyiyim akşam kötü
Artık buraya yediklerimi de yazayım diyorum
Dün
Sabah
2 dilim peynir

Öğlen: yoğurtlu ıspanak

Akşam tavuk göğsü ayran

Ara 2 hurma 2 kuru erik 2 kuru kayısı

Gece 2 dilim kadar helva
Kitap okumadım
Çocuklarla oynadım
Spor yapmadım
Ekonomik hedefe uyuyorum
Meditasyon yaptım
Bugün
Sabah 1 haşlanmış yumurta 1 dilim peynir domates salatalık

Öğlen Fırında karnabahar yoğurt

Akşam 2 yk makarna 1 minik dolma

Ara 10 badem 1 dilim peynir yeşil börülce salatası

Spor yok
Kitap okudum
Meditasyon yaparım
Para harcamadım
İşimde planıma uydum

Bugün pansiyonda nöbetçiyim son zamanlarda bir yorgunluk var üstümde atamadığım acil toparlanmam lazım modum düşük ve duygusal olarak düşük hissettikçe yiyorum Kilom artmış o da canımı sıktı tabi bu duygusal yeme meselesiyle uğraşmam gerek

Kendimi inanılmaz yorgun ve bitkin hissediyorum dün akşam eşimle tartıştık saçma sapan bir sebepten ötürü ve ben çareyi yemekte buldum yine dünyayı yedim dün bu aralar çok yalnız hissediyorum kendimi anlatacak beni anlayacak kimsem yok eşim dinlerdi eskiden o da sıkıldı ve bıktı bu muhabbetten diyet için 10 yıl uzun bir süre psikiyatriye gitmek istiyorum ona da aptal ilaçlarla iyi hissedeceksen hissetme bu halini tercih ediyorum diyor ama ben çöktüğümü hissediyorum sürekli bir koşuşturmacadayım ev okul çocuklar bugün öğrenci gelirse alıcam onun dışında çalışmayacağım yarın pansiyonda nöbetçiyim bana kalan bi pazar onda d adinlenebilirsem benim evimde dinlenmek de mümkün değil iki küçük çocuğum var ne yapacağımı şaşırdım çıkmazda hissediyorum yorgunum ve umursamazım hiç bir şeyi canım istemiyor bugün ne yapsam başladığım yerdeyim 10 kilo verdim ama böyle devam edersem hızla başa döneceğim duygu durumum zaten başta

Kendimi inanılmaz yorgun ve bitkin hissediyorum dün akşam eşimle tartıştık saçma sapan bir sebepten ötürü ve ben çareyi yemekte buldum yine dünyayı yedim dün bu aralar çok yalnız hissediyorum kendimi anlatacak beni anlayacak kimsem yok eşim dinlerdi eskiden o da sıkıldı ve bıktı bu muhabbetten diyet için 10 yıl uzun bir süre psikiyatriye gitmek istiyorum ona da aptal ilaçlarla iyi hissedeceksen hissetme bu halini tercih ediyorum diyor ama ben çöktüğümü hissediyorum sürekli bir koşuşturmacadayım ev okul çocuklar bugün öğrenci gelirse alıcam onun dışında çalışmayacağım yarın pansiyonda nöbetçiyim bana kalan bi pazar onda d adinlenebilirsem benim evimde dinlenmek de mümkün değil iki küçük çocuğum var ne yapacağımı şaşırdım çıkmazda hissediyorum yorgunum ve umursamazım hiç bir şeyi canım istemiyor bugün ne yapsam başladığım yerdeyim 10 kilo verdim ama böyle devam edersem hızla başa döneceğim duygu durumum zaten başta
Çok üzüldüm.
Hissettiklerinizi aynen yaşadım, zaman zaman da yaşarım. Müsait bir zamanda özel olarak yazacağım size.

Günaydın günlükcüğüm ve okuyan hanımlar bıraktığınız ifadeler bana yalnız olmadığımı hissettiriyor teşekkür ederim
Kendimi bugün biraz toparladım o kadar kötü olmamın sebebini de açayım burda
Ben eşimle lise sonda tanışmıştım üniversiteyi de birlikte okuduk dolayısıyla birlikte büyüdük
Ben tek çocuğum yani kardeşim yok kendimi bu sebeple hep yalnız hissetmişimdir işte bu yüzden eşime derinden bir bağ besliyorum onunla yaşadığım bir problem basit bile olsa beni çok derinden etkiliyor çünkü böyle bir durumda hayatta tamamen yalnız kaldığımı düşünüyorum Allah yalnız bırakmasın diyelim
Bugün daha iyiyim şükür problemi çözdük sayılır
Dün diyetisyen ime mesaj attım bu haftayı zor geçirdiğimi anlamsız bir şekilde yediğimi bugün randevuya gitmek istemediğimi ondan utandığımı açık yüreklilikle söyledim beni arayarak herkesin zaman zaman böyle bir dönemden geçebileceğini önemli olanın bırakmamak olduğunu haftaya beni mutlaka beklediğini söyledi bu beni çok rahatlattı
Dün yumurta diyeti yaptım bir gün sabah öğle akşam haşlanmış yumurta yedim bu sabah aldığım fazlalık düşmüştü tartıda
Şimdiki hedefim bu haftayı da düzenli geçirip 1 kilo daha verebilmek haftaya kadar zaten belirlediğimiz hedefe 3 kaldı
Beslenme böyleydi
Bugün pansiyonda nöbetçiyim kendimi dinlemem anlamam ve bi gözden geçirmek için fırsat olarak görmek istiyorum bu günü inşallah yaptıklarımı akşama yazarım yine inşallah

Günaydın günlükcüğüm ve okuyan hanımlar bıraktığınız ifadeler bana yalnız olmadığımı hissettiriyor teşekkür ederim
Kendimi bugün biraz toparladım o kadar kötü olmamın sebebini de açayım burda
Ben eşimle lise sonda tanışmıştım üniversiteyi de birlikte okuduk dolayısıyla birlikte büyüdük
Ben tek çocuğum yani kardeşim yok kendimi bu sebeple hep yalnız hissetmişimdir işte bu yüzden eşime derinden bir bağ besliyorum onunla yaşadığım bir problem basit bile olsa beni çok derinden etkiliyor çünkü böyle bir durumda hayatta tamamen yalnız kaldığımı düşünüyorum Allah yalnız bırakmasın diyelim
Bugün daha iyiyim şükür problemi çözdük sayılır
Dün diyetisyen ime mesaj attım bu haftayı zor geçirdiğimi anlamsız bir şekilde yediğimi bugün randevuya gitmek istemediğimi ondan utandığımı açık yüreklilikle söyledim beni arayarak herkesin zaman zaman böyle bir dönemden geçebileceğini önemli olanın bırakmamak olduğunu haftaya beni mutlaka beklediğini söyledi bu beni çok rahatlattı
Dün yumurta diyeti yaptım bir gün sabah öğle akşam haşlanmış yumurta yedim bu sabah aldığım fazlalık düşmüştü tartıda
Şimdiki hedefim bu haftayı da düzenli geçirip 1 kilo daha verebilmek haftaya kadar zaten belirlediğimiz hedefe 3 kaldı
Beslenme böyleydi
Bugün pansiyonda nöbetçiyim kendimi dinlemem anlamam ve bi gözden geçirmek için fırsat olarak görmek istiyorum bu günü inşallah yaptıklarımı akşama yazarım yine inşallah

Yaşadıklarımızdır bizi farklı yapan.
En güçlü bağını kendinle kur kendini sev.
Toplum olarak yaşasakta tek değilmiyiz zaten dünyada.

Biraz verimli rutin sayfasını okudum biraz minimalist yaşam sayfasını okudum şu saate kadar evde çocuklarla çok okuyamıyorum neyse iyi geldi bunlar bana
Biraz sadeleşmeye ihtiyacım var zihnim çok dağınık önce toparlamaya evden başlamalıyım diye düşündüm
Eşimi aradım halıları yıkamaya yolla dedim koltuğun tamir edilmesi gerekiyordu çok uzun zamandır bekliyordu onu da konuştu 250 liraya anlaşmışlar hafta içi hallolacak ütü de Bayadır birikmişti onu da yapacak
Bende yarın gider gitmez önce mutfağa sonra kıyafetlere el atıp biraz azaltacağım mutfak dolapları ı da sileceğim aslında yarın mutfak temizliği yapıp vakit kalırsa gardırop lafı bi toplarım çok fazla bişi yok zaten ayıkladım yazın ama yine de birikiyor bir şeyler

Yaşadıklarımızdır bizi farklı yapan.
En güçlü bağını kendinle kur kendini sev.
Toplum olarak yaşasakta tek değilmiyiz zaten dünyada.
Bağımlı olduğumun ve bunu aşmam gerektiğinin farkındayım ama çocukluğum da çok yalnız geçti arkadaşım da yoktu sanırım bu sebeple çok korkarım yalnız kalmaktan hiç yalnız kalayım kendi kendime gibi bir isteğim yoktur kendimi sevmekle ilgili baya geliştirdim ama zaman zaman düşüşler oluyor yine de
Cevabınız için teşekkürler bende sizin sayfayı okudum bugün geçen seneden beri aslında azaltıyorum eşyaları hayatımdan ev karıştıkça zihnim karışıyor yarın inşallah bi tekrar ayıklama yapacağım hafifliyeceğim biliyorum

Bugün kendi hayatımla ilgili biraz plan yaptım be Ajanda ma yazdım
İlk iş evi temizlemek ve eşyaları azaltmak
Yarın mutfaktan başlıyorum
Sonra sırasıyla gardroplar
Kitaplar
Oyuncaklar
Baza ve koltuk altları
Banyo ve temizlik malzemeleri dolabı elden geçecek hızlıca

Bunlar bitince günlük rutinlerime temizlik planı ve yemek planı eklemeyi istiyorum inşallah detaylarıyla gün gün paylaşacağım

Hayat çok kısa üzülmeye zamanım yok yenileme başlasın

Bağımlı olduğumun ve bunu aşmam gerektiğinin farkındayım ama çocukluğum da çok yalnız geçti arkadaşım da yoktu sanırım bu sebeple çok korkarım yalnız kalmaktan hiç yalnız kalayım kendi kendime gibi bir isteğim yoktur kendimi sevmekle ilgili baya geliştirdim ama zaman zaman düşüşler oluyor yine de
Cevabınız için teşekkürler bende sizin sayfayı okudum bugün geçen seneden beri aslında azaltıyorum eşyaları hayatımdan ev karıştıkça zihnim karışıyor yarın inşallah bi tekrar ayıklama yapacağım hafifliyeceğim biliyorum

Canım geçmişimizi açsak neler neler dökülür ortaya
geçmişini affet ve hedefler belirle
evden ziyade senin ne istediğin önemli :)
yol uzun
buraya hep yaz bak bende seni okuyorum :KK19:

X