Victoria Secret, BBW , Body Shop Vücut spreyinin benzeri

venussel

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2014
489
266
Kokularla ilgili bir çok forum actım .Aradığım kokulara uygun çok güzel öneriler aldım .Bu forumumda ise muadil ürünler ile ilgili tecrubelerinizden faydalanmak istiyorum. Uzun uzun arattım ama benzer forum göremedim malesef, eğer gözümden kaçtıysa ve benzer bir konu açtıysam affola.
Malum yaz yaklaştı ve eminim hepimizin eli hafif kokulara gidiyor. Ben de bu yaz tüm parfümlerimi dolaba kaldırıp yola sadece vücut spreyleri ile devam etme kararı aldım. Bu kararım ile de bir çok vücut spreyi maceram oldu. Bazılarından nefret ettim bazılarına aşık oldum .
Sevdiğim bu kokuların muadilerini aramaya baslamam ise geçen gün watsonsta gezerken aynı Victoria secrete benzeyen bir şişeye denk gelmem ile gerçekleşti. Arkadaşlar bu kadar benzeyebilir . Bir bileğimde orjinal pure seduction diğerinde sansiro pure selection inanamadım. işin sacma kısmı kalıcı olan sansıro oldu .Hal böyle iken özellikle vs gibi kalıcılıgı aşırı az spreylere o kadar paralar vermek istemiyorum.

Öncelikle pure seductiondan sonra bulduğum diğer muadiller şunlardı; Eda Taşpınar Queen Of Cool Aqua = VS Aqua Kiss . Aqua kissi sadece magazada denediğim için çok iyi hatırlıyor olmamayabilirim ama ben cok benzettiğim için bunu almayı tercih ettim. Yine sansironun dream angel kokusunun Victoria Secret love speelin benzeri oldugu okudum .Love sprell beni bir süre sonra cok baydı. Bence cok keskin bir şeftali kokusu ama seveni varsa mutlaka bir baksın derim. Bee Beauty Vanilla ise bence Victoria Secret Coconut Position sevenlerin sevceği bir koku çünkü Coconut hindistan cevizisinden ziyada yanık bir şeker kokusu . Ben coconut positionu Yves rocher hindistan cevızı parfümü kullandığım için ve mukemmel yorumları oldugu için hiç düşünmeden denemeden aldım ve kesinlikle Bee beauty vanillanın bu koku yerine kullanılabileceğini düşünüyorum. Çünkü ilk sıkışta hissedilen bir hindistan cevizine karısık tatlı koku oldu ve bir kaç sanıyede benim tenimde tamamen vanilyaya dönüştü. Hem de nasıl böyle şeker eritmişlerde içine düşüşüm öyle bir vanilya :) Verdiğim kişi kokuya aşık oldu belliki gerçekten sevenler var ve bence bee beautye sans verebilir :)
Benimm deli gibi aradıklarım ise
Bath And Body Wordk Sensual Amber (bir koku bu kadar naif bu kadar tatlı sıcacık olabilir)
Victoria Secret Temptatiton (Vs nin Bence en iyi kokusu)
Victoria Secret Velvet petals (çok hoş bir koku)
Body Shop Çilek (asla baymayan tap taze çilek kokan bir koku)
Bunların benzerlerini bilen varsa ve yardımcı olursa cok sevinirim

X