VioletCat'in diyet deneyimleri ve motivasyon

VioletCat

Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2022
132
165
Merhabalar, uzun süredir olmadığım bir kiloya cıktım ve artık kendimi sevmediğimi, kendime hiç bir sey yakıstırmadıgımı, alısveris bile yapmak istemediğimi farkettim. Kısacası özgüvenim azaldı. Artık buna bir dur demek için çocukluğumdan beri hedef kilom olan 50 kilo olmak icin bu yola çıktım. Burada beslenme biçimimi ve bana etkisini paylaşacağım. Bir cok kez diyet girişimim oldu umarım bu sefer başarırım.

Benimle birlikte bu yolda diyet arkadaşı olmak isteyen olursa memnuniyetle bu süreçte birbirimize destek olabiliriz.
Güncel kilomu tartıldığımda paylaşacağım ve yapacağım diyeti belirleyeceğim.

Güncel kilo 16.06.22:66,25 kg
Hedef kg:50 kg
Kalan: 16,25 kg
Beslenme programı
Kahvaltı : 3yk yulaf ezmesi + süt
Öğle yemeği: corba yada sulu yemek(susuz), salata/ayran/yoğurt
Aksam: sulu yemek(susuz) varsa salata/ayran/yoğurt
Şekersiz cay kahve madensuyu serbest , günde en az 1 fincan yesil cay
2 lt su
Not: yemekler yavaş ve çok çiğnenerek yenilecek 20 dk süreye yayılacak
Günde 1 meyve serbest

Not: Yiyecekleri tadına vararak yemek ve yerken başka bir şey ile ilgilenmemek.
Bugün 7.30 da yulafımı yedim öğleye kadar 1 2si1 arada 1 slimline tea içtim ve şuan hala açlığım yok😊

Günaydın, dün aksam canım cok cubuk kraker cekti ve cıktım aldım tadına alarak yavasca ve ögüterek yedim. Üstüne su icmedim. Bişeyler yiyince üstüne su içince kan sekerimizi daha cabuk yükseliyormus ve kana daha cabuk karışıyormus. 1 paket cubuk kraker yememe ragmen yine eksiye gördüm😊

Şuan acıktım :KK43: Normal mi bilemedim. çünkü 7:45 de kahvaltımı yaptım. Su ve kahve de içtim. Daha önceleri kahvaltı yapmadan öğlen 12 ye kadar durabiliyordum. Kahvaltı acıktırıyor olabilir mi? Ya da yulaf. Süt bitince kahvaltısız ya da yumurtalı kahvaltı deneyeceğim bakalım. Kendimi motive etmek için her acıktığımda vücudumun yağ yaktığını düşüneceğim. Kendimi o kadar alıştırmışım ki kirli beslenmeye, kilo aldım ama kan değerlerim aksine düştü. Bundan sonra bedenime iyi davranıp onlar için faydalı şeyleri yiyeceğim. Canım sağlıksız bir şey çekerse nefsimi köreltmek için bir parça şeklinde kontrollü tüketeceğim. Umarım başarırım.

Bundan sonra sadece kendim için yaşıcam. İnsanları memnun etmek kendimi sevdirmekle uğraşmıcam. Ben neyi seviyorsam nasıl olmak istiyorsam enerjimi ona harcayacağım.

Dün öğlen nohut yemegi ve ayran, aksam köfte ve patates püresi yedim. Aksam üstü 2 bardak alkol aldım ve yine de zayıflamısım. Yuppii
Bugünkü kilo: 64
Fark: 1kg
Kalan: 14 kg

Bugünkü kilo: 64,45
Fark:+450 gr
Nedense bugün fazla cıkmasına şaşırmadım. Çunku arada bazı günlerde böyle bişey bekliyorum. Günlük tuvalete cıkmıyorum bundan kaynaklı diye düşünüyorum. O yüzden durmak yok yola devam :KK70: Hala motivasyonum yerinde şükürler olsun. Alkolü haftada 1 e düsürmeliyim. Dün alkol aldım biraz ondan da olabilir.(2 bardak) Ama su yavas yiyip çok cigneme olayı hosuma gitti sanki daha farkındalıkla yiyorum baska birşeyler düsünmeden, yemek yerken sadece yemek yiyorum ve gerçekten az yemekle bile doyuluyor :) işin ilginç yanı tatlı yemediğimden beri canım hiç tatlı çekmiyor. Ama az da olsa denk geldiginde patates kızartması yiyorum cunku cok seviyorum onu ölcülü ve sossuz tüketiyorum. Ve cildimin daha düzeldiğini farkettim böyle dengeli beslenince. Bu haftayı 2 ögün kahvaltısız yapmayı denicem ögle ve aksam yemegi şeklinde aslında biraz da if tarzı oluyor bu bakalım sonuç ne olacak.

Bugün kahvaltıda 1 bardak süt içitm, ögle yemegi ezogelin çorba , 2 köfte , ayran yedim. Ara öğün olarak enerji içeceği içtim.

X