vitiligo için yardım edin nolur

minikkalbim

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2013
1.876
797
Kızlar oğlum 2 yaşında kolunda ve bacaginda beyaz noktaciklar farkettim hemen Dr a götürdüm ve karşıdan bakar bakmaz vitiligo dedi 2 tane krem verdi 1 ay kullan gel dua et yayılmasın moral bozacak bişey değil suratini asma dedi çok üzüldüm o an hersey anlamsizlasti sanki benim için allahtan gelene razıyım elbet ama bi tedavisi bi yöntemi yokmudur biraz araştırdım bazı yerlerde kalitsal olabilir birde bağışıklık sistemiyle alakalıdır da diyor bu hastalığı yenen var mı aranızda yada tanidiginiz biri en azından vücuda yayılmasını onleyebilecegimiz bi yöntem var mıdır allah dermansiz dert vermesin kızlar lütfen yardım edin bana

Canım merhaba,

Ben 22 senelik bir vitiligo hastası olarak sana moralini bozma derim.Benim küçüklüğümde bu kadar bilinen birşey değildi değil ilaç vitamin vermeyi bile akıl edemiyordu doktorlar.

Vitiligoluyum.com a üye ol.Orda çok güzel paylaşımlar var.Faydası görülen tedavi şekilleri var.

Bir arkadaş 9 yaşındaki kızı için karbonat tedavisi uygulamış ve 3 ayda sonuç almıştı.Bir de ankarada bir profesör varmış.Onu çok methediyorlar.

dediğim gibi vitiligoluyum.com da çok var oraya bak derim.

Canım merhaba,

Ben 22 senelik bir vitiligo hastası olarak sana moralini bozma derim.Benim küçüklüğümde bu kadar bilinen birşey değildi değil ilaç vitamin vermeyi bile akıl edemiyordu doktorlar.

Vitiligoluyum.com a üye ol.Orda çok güzel paylaşımlar var.Faydası görülen tedavi şekilleri var.

Bir arkadaş 9 yaşındaki kızı için karbonat tedavisi uygulamış ve 3 ayda sonuç almıştı.Bir de ankarada bir profesör varmış.Onu çok methediyorlar.

dediğim gibi vitiligoluyum.com da çok var oraya bak derim.

Ben de yillardir cekiorum bir caresi yok. Nivea kremi duydum birinden mavi metal kutud olani

bende 32 yaşındayım 3 yıldır vitiligo hastasıyım...yüzeysel ilaçlarla olacak bişey yok malesef sorun iç organlarda ...sızıntılı bağırsak sendromu ve GAPS DİYETİni araştırmanızı şiddetle tavsiye ederim...ben 3.5 aydır bu diyeti uyguluyorum iyileşmez denen parmaklarımdaki vitiligolar bile soluklaştı ellerimin %90 ı iyileşti...adalin yayıncılık GAPS DİYETİ diye kitabın satışınıda yapıyor kitaba göre hareket ettim ben, yalnız başınıza bu diyeti uygulamaya cesaret edemezseniz immünologlar var gaps diyeti sertifikalı onlarla yürütebilirsiniz...çok geçmiş olsun

bende 32 yaşındayım 3 yıldır vitiligo hastasıyım...yüzeysel ilaçlarla olacak bişey yok malesef sorun iç organlarda ...sızıntılı bağırsak sendromu ve GAPS DİYETİni araştırmanızı şiddetle tavsiye ederim...ben 3.5 aydır bu diyeti uyguluyorum iyileşmez denen parmaklarımdaki vitiligolar bile soluklaştı ellerimin %90 ı iyileşti...adalin yayıncılık GAPS DİYETİ diye kitabın satışınıda yapıyor kitaba göre hareket ettim ben, yalnız başınıza bu diyeti uygulamaya cesaret edemezseniz immünologlar var gaps diyeti sertifikalı onlarla yürütebilirsiniz...çok geçmiş olsun
Bu diyeti ilk defa duyuyorum bize de hazir gıda olan her şeyden uzak duracak süt ve süt ürünleri leri tuketmeyecek dedi doktorumuz 1 aydır diyetteyiz Henuz belirgin olarak iyileşme gözlemedim bu diyeti biraz araştırdım netten ama baya karmaşık geldi siz mesela diyette neler yapıyorsunuz kısaca anlatabilir misiniz.diyet dışında da uyguladığız başka tedavi var mı krem falan mesela kullanıyor musunuz

ilikli kemik alıyorum kasaptan kısık ateşte 3-4 saat kaynatıyorum-dolapta 7 gün kalabiliyor .bu kemik suyunu iliği ve üstündeki yumuşak dokularla blendırda çekiyorum bütün hafta her çorbaya ve yemeğe koyuyorum...her meyva serbest değil elma,muz falan yiyorum ama bol bol taze meyve suyu içiyorum,ekmeğimi ceviz ,fındık,badem unundan yapıyorum...bu arada yemeklerde iç yağı kullanıyorum

aslında karışık değil kitabı alırsanız aşama aşama çok güzel anlatılıyor.giriş diyetini uygulamanız kesinikle tavsiye ediliyor bağırsak yüzeyini mühürlemek sızdırmasını önlemek için.girş diyetiyle sayısı tehlikeli şekilde artmış candida ları öldürüyorsunuz toksinlerini atıyorsunuz bu arada bağırsak yüzeyini tamir etmek için kemik suları ,iç yağları,yumurta,taze meyve suları,sebze çorbalarıyla besleniyorsunuz...paketlenmiş hiçbir gıda yok!süt yok!yoğut,kefir,ekşi krema olarak tüketiyoruz sütü....başlayınca arkası gelir merak etmeyin:)vitiligo zaten sadece görünür problem arkasından geleceklerden korkun vitiligolu olanlarda yüksek oranda diyabet ve tiroid problemleride çıkıyor...sizede öneririm bu diyeti yapmanızı çünkü çocuğunuz zaten bu hastalıklı florayı sizden alıyor sizde de başka otoimmün problemler vardır ortaya çıkacaktır....ben çocuğumada uyguluyorum çok rahatladık antibiyotiksiz atlatıyoruz nezleyi boğaz iltihabını

ilikli kemik alıyorum kasaptan kısık ateşte 3-4 saat kaynatıyorum-dolapta 7 gün kalabiliyor .bu kemik suyunu iliği ve üstündeki yumuşak dokularla blendırda çekiyorum bütün hafta her çorbaya ve yemeğe koyuyorum...her meyva serbest değil elma,muz falan yiyorum ama bol bol taze meyve suyu içiyorum,ekmeğimi ceviz ,fındık,badem unundan yapıyorum...bu arada yemeklerde iç yağı kullanıyorum
Ceviz fındık badem unlarini kendiniz mi yapıyorsunuz yada satılıyor mu .hangi meyveler yasak?ben oğluna havuc mandalin portakal elma suyu sıkıyorum bunlardan yasak olan var mı.daha küçük olduğu için sade havuc suyunun tadını beğenmiyor.çörek otunu hiç araştırdıniz mi kitapta falan bahsediyor mu acaba bi çok hastalığa iyi geldiğini okumuştum.peki iç Yag mi kullanmak gerekiyor sıvı yağ falanda yasak mı

aslında karışık değil kitabı alırsanız aşama aşama çok güzel anlatılıyor.giriş diyetini uygulamanız kesinikle tavsiye ediliyor bağırsak yüzeyini mühürlemek sızdırmasını önlemek için.girş diyetiyle sayısı tehlikeli şekilde artmış candida ları öldürüyorsunuz toksinlerini atıyorsunuz bu arada bağırsak yüzeyini tamir etmek için kemik suları ,iç yağları,yumurta,taze meyve suları,sebze çorbalarıyla besleniyorsunuz...paketlenmiş hiçbir gıda yok!süt yok!yoğut,kefir,ekşi krema olarak tüketiyoruz sütü....başlayınca arkası gelir merak etmeyin:)vitiligo zaten sadece görünür problem arkasından geleceklerden korkun vitiligolu olanlarda yüksek oranda diyabet ve tiroid problemleride çıkıyor...sizede öneririm bu diyeti yapmanızı çünkü çocuğunuz zaten bu hastalıklı florayı sizden alıyor sizde de başka otoimmün problemler vardır ortaya çıkacaktır....ben çocuğumada uyguluyorum çok rahatladık antibiyotiksiz atlatıyoruz nezleyi boğaz iltihabını
Kitabı alıp başlamak istiyorum aslında ama mesela süt yoğurt bize yedirmeyin demişti doktor çevremden bu çocuk o yüzden çok hasta oluyo gelismicek sutsuz Yoğurtsuz olur mu gibi tepkiler alıyorum kefir falan evde mi hazırlıyoruz yine hepsinin tarifi vardır heralde dimi.bide bu diyeti ne kadar devam ettirmeyi düşünüyorsunuz acaba belli bu süresi var mı yoksa tamamen iyilestiginiz de mi birakacaksiniz

yoğurt kefir ekşi krema hepsini kendim yapıyorum.kuruyemişçiden kavrulmamış badem,fındık alıyorum yoğurt suyunda fermante ediyorum ,kurutuyorum kahve değirmeninde çekip un yapıyorum...laktoz a duyarlılık olabilir diye doktor öyle demiştir .bu diyetin giriş kısmını yaparsanız zaten bağısağısağınızın neye tolerans gösterip göstermediğini anlarsınız vücudunuz tepki veriyor...mesela ben patlıcanı çok severim cokta tüketirdim ama diyete başlayınca sindiremediğimi farkettim midem ağrıdı bulandı titremeye başladım 1-2 gün midemi toparlayamadım....kitabı alın bence çocuğu kortizonlu ilaçlarla yıpratacağınıza içerden tamir edin!ben Allaha her gün şükrediyorum bana böyle bir hastalık verdi diye-bütün ailem harfi harfine bu diyeti uygulamasada bayağı sağlığına kavuştu-bu hastalığın tedavisi yok diyip gönderiyorlar dayıyorlar kortizonlu kremleri ,ağızlarıda alışmış stres yapma demeye-araştırarak buldum ben bu diyeti sokakta gördüğüm vitiligolulara bile söylüyorum...tedavisi var tedaviside bu diyette sebebi stres değil,var olanı arttırıyor,arttıkça stres oluyoruz ve bir kısır döngüye sokuyoruz kendimizi......
bu diyet ortalama 2 yıllık ömür boyu yapmıyorsunuz vücudunuzun gösterdiği ilerlemeye göre diyetin süresi değişiyor...
ben 3 yıl boyunca bir sürü krem kullandım bi yer kapanırken başka bi yer açıldı eller kapanmıyor zaten -ilaçlar da masumdeğil bu arada onlarda yıpratıyor ömür boyu çekilecek eziyet değil....ilaçlara kürlere kremlere harcayacağınız paranın çok çok çok azına sağlıklı beslenebilirsiniz pişman olmazsınız..........

çörek otu yağı kullanabiliyorsunuz diyette ancak sıvı yağlar sonraki aşama oda zeytinyağı soğuk sıkım olacak sıcakla temas etmeyecek...iç yağı bağırsak dokusunu onardığı için kullanılıyor olmazsa olmazlardan zaten zeytin yağı bile kolay sindirilmiyor....bakın şöyle düşünün mutfakta doğalgaz kaçağı var sa ana vanayı kapatmadan ne yapsanız boş değil mi mutfak alev alev yanarken görmezden gelmeye çalışıp mutfakta iş yapabilir misiniz?için için yanarsınız değil mi şu anda ana vanayı kapatmanız lazım bağırsağı tedavi ederek yoksa istediğiniz gıda takviyesini kullanın ya faydası olmaz ya da geçici çözümler sunar size....

çörek otu yağı kullanabiliyorsunuz diyette ancak sıvı yağlar sonraki aşama oda zeytinyağı soğuk sıkım olacak sıcakla temas etmeyecek...iç yağı bağırsak dokusunu onardığı için kullanılıyor olmazsa olmazlardan zaten zeytin yağı bile kolay sindirilmiyor....bakın şöyle düşünün mutfakta doğalgaz kaçağı var sa ana vanayı kapatmadan ne yapsanız boş değil mi mutfak alev alev yanarken görmezden gelmeye çalışıp mutfakta iş yapabilir misiniz?için için yanarsınız değil mi şu anda ana vanayı kapatmanız lazım bağırsağı tedavi ederek yoksa istediğiniz gıda takviyesini kullanın ya faydası olmaz ya da geçici çözümler sunar size....[/QUOTE0]çok teşekkür ederim size çok açıklayıcı yazmışsınız sizinle karşılaştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.en kısa zamanda kitabı temin edip başlamayı düşünüyorum.birde sizin sadece ellerinizde mi vardi vitiligo büyük lekeler seklindemiydi yoksa noktaciklar halindemiydi?birde netten okuduğum kadarıyla çelik tencere yerine seramik yada toprak tencere kullanılcak su arıtma cihazı taktirmak ilk yapacaklarınız arasında falan diyordu siz bunların hepsini tam olarak uyguladıniz mi yoksa sadece yedigimiz besinlere dikkat ederek mı başladınız

çörek otu yağı kullanabiliyorsunuz diyette ancak sıvı yağlar sonraki aşama oda zeytinyağı soğuk sıkım olacak sıcakla temas etmeyecek...iç yağı bağırsak dokusunu onardığı için kullanılıyor olmazsa olmazlardan zaten zeytin yağı bile kolay sindirilmiyor....bakın şöyle düşünün mutfakta doğalgaz kaçağı var sa ana vanayı kapatmadan ne yapsanız boş değil mi mutfak alev alev yanarken görmezden gelmeye çalışıp mutfakta iş yapabilir misiniz?için için yanarsınız değil mi şu anda ana vanayı kapatmanız lazım bağırsağı tedavi ederek yoksa istediğiniz gıda takviyesini kullanın ya faydası olmaz ya da geçici çözümler sunar size....
Alintiyi yanlış yapmışım sizin yazdığıniz mesajın altına eklenmiş okuyabildiniz mi acaba

evet bütün ev boy boy borcamlarla doldu çelikleri emekli ettik...ellerimin üstü 1 liradan daha büyük yamalarla kaplıydı parmak uçlarımda da vardı.....ve evet su arıtma cihazı zaten kullanıyorduk

evet bütün ev boy boy borcamlarla doldu çelikleri emekli ettik...ellerimin üstü 1 liradan daha büyük yamalarla kaplıydı parmak uçlarımda da vardı.....ve evet su arıtma cihazı zaten kullanıyorduk
Benimde mutfağı baştan duzenlemem gerek önce yapılması gerekenler diye yaziyordu nette onları yapmaya baslamaliyim inş. Emeklerimizi karsiligini alırız.sorularımla sizi sıkmak istemiyorum nolur beni affedin ama insanın evladı söz konusu olunca çok tedirgin oluyormuş bişey daha sormak istiyorum size bu lekeler bi anda mi oldu başta kucuktu de zamanla büyüdüler mi?benim oğlumun kol ve bacaklarında var küçük noktaciklar halinde yazın tatile gitmiştik guneslendikten sonra ortaya çıktı acaba daha önce vardı da cildi bronzlasinca mi belirginlesti diye düşünüyorum ama hiç farketmedim o zamana kadar az da olsa farkedilirmiydi vücut yakınlığı vardı güneşde tetikledi mi diye düşünüyorum

X