Çatlaklar Vücudumda çok fazla çatlak var :(

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri

hurremqueen

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2022
57
-10
Merhaba öncelikle yaşım 21.
Bir dönem antidepresan kullanmak durumunda kaldım ve iştahım aşırı açıldığı için 10-15 kg aldım ve vücudum inanılmaz derecede değişti.Kırmızı kırmızı çatlaklarım oluştu sonradan beyazlaştı ama hiç hoşuma gitmiyor.Hâlâ kırmızı çatlaklarım var.Basenlerimde,kalçalarımda ve simitlerimde inanılmaz derecede çatlaklar mevcut.Bu hafta tatile gelmiştim ve vücudu çok güzel kadınlar gördüm biraz imrendim açıkçası… Daha 21 yaşındayım ama vücudum çok kötü :KK43:
Aslında kendimi çok seviyorum değer veriyorum kendimi bu şekilde de seviyorum ama ileride evleneceğim vakit eşim ya sorun ederse diye düşüyorum aslında evlilik meraklısı değilim ama insan düşüyor evleneceğim zaman napacağım diye .Eşleriniz çatlağınız varsa sorun ediyor mu bilmiyorum ama benim hiç hoşuma gitmiyor görüntü daha çok erken yaşta olması da can sıkıcı.Çatlaklardan kurtulmanın yollarını bilen var mı

Merhaba öncelikle yaşım 21.
Bir dönem antidepresan kullanmak durumunda kaldım ve iştahım aşırı açıldığı için 10-15 kg aldım ve vücudum inanılmaz derecede değişti.Kırmızı kırmızı çatlaklarım oluştu sonradan beyazlaştı ama hiç hoşuma gitmiyor.Hâlâ kırmızı çatlaklarım var.Basenlerimde,kalçalarımda ve simitlerimde inanılmaz derecede çatlaklar mevcut.Bu hafta tatile gelmiştim ve vücudu çok güzel kadınlar gördüm biraz imrendim açıkçası… Daha 21 yaşındayım ama vücudum çok kötü :KK43:
Aslında kendimi çok seviyorum değer veriyorum kendimi bu şekilde de seviyorum ama ileride evleneceğim vakit eşim ya sorun ederse diye düşüyorum aslında evlilik meraklısı değilim ama insan düşüyor evleneceğim zaman napacağım diye .Eşleriniz çatlağınız varsa sorun ediyor mu bilmiyorum ama benim hiç hoşuma gitmiyor görüntü daha çok erken yaşta olması da can sıkıcı.Çatlaklardan kurtulmanın yollarını bilen var mı
Mermer bir Yunan heykeliyle evlenmeyeceğinize göre onun da mutlaka vücudunda çatlak, leke, yara izi, sivilce vs bir şeyler olacaktır.
Kimse kimseden çatlağı var diye soğumuyor merak etmeyin böyle ufak şeyleri dert eden varsa da zaten hayatına şişme bebekle devam eder😂

Çatlağım çok nasıl evlenicem diyordum aylarca dert ettim
Sonuç; evlendim 🥴
Erkekler onu dert etmiyor merak etme
Uf çatlağım var of çok kötü başkalarında yok bende var şuna bak vs tarzında davranırsan görmeyeni gördürürsün kendinle barışık olmayı se.

Mermer bir Yunan heykeliyle evlenmeyeceğinize göre onun da mutlaka vücudunda çatlak, leke, yara izi, sivilce vs bir şeyler olacaktır.
Kimse kimseden çatlağı var diye soğumuyor merak etmeyin böyle ufak şeyleri dert eden varsa da zaten hayatına şişme bebekle devam eder😂
En azından aktif değilken buruşuk lastik kıvamında birşeyimiz yok 😝😝

Çatlağım çok nasıl evlenicem diyordum aylarca dert ettim
Sonuç; evlendim 🥴
Erkekler onu dert etmiyor merak etme
Uf çatlağım var of çok kötü başkalarında yok bende var şuna bak vs tarzında davranırsan görmeyeni gördürürsün kendinle barışık olmayı se.
Sizin hangi bölgelerde çoktu

Eskiden kalçamdaki çatlakları kafama çok takardım sonra dünyaca ünlü mankenlerde bile çatlak ve selülit olduğunu görünce takmamaya başladım :) Çok normal geliyor artık.

Büyük ihtimalle erkek arkadaşım çatlaklarımı hiç farketmedi. Bence erkekler bizim kadar dikkat etmiyor. Kaldı ki onlar da Yunan heykelleri gibi kusursuz değil.

Çatlaklarınızı profesyonel destek almadan yok edemezsiniz ancak yeni çatlak oluşumunun önüne geçebilirsiniz. Duştan sonra tüm vücudunuzu bol bol nemlendirin. Ben bebek yağı ve Yves Rocher’in vücut sütünü kullanıyorum.

Bende var bir sürü hiç takmıyorum, başta ergenlikte hızla boyum uzayınca olmuştu sonra bir dönem çok kilo aldım ondan oldu. Eminim sizden fazla çatlağım vardır 😂 Kylie jenner da bile var amaan

Eşinizde çatlak olmayacagini nereden biliyorsunuz? 😬 Bende bir tane çatlak yok, eşimde var.
Spor yapin vucudunuz şekilli olsun göze batmaz o zaman, çatlaklara yapacak bir şey yok.

Bu arada aloe vera çatlaklara iyi geliyor. Yapraklarında beyaz benekleri olandan eve alın saksıda, yaprağını kopartıp içindeki jeli düzenli sürün kırmızı çatlaklar soluyor

:) Erkeklerin çatlağı, selüliti vs. çok fazla taktıklarını düşünmüyorum. :KK53: Ki kendilerinde de var. En azından benim adamda var, onu biliyorum. Ve aaa sevgilimin çatlağı varmış, dur ben şunu terk edeyim hemen diye düşünmedim. Adamı sevince çatlaktı, göbekti vs. umurunuzda olmuyor. Zaten sevmiyorsanız da her şey gözünüze batıyor.

X