Ya kocadan çekiyoruz ya da babadan...

boncukgumus

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2013
760
136
Kadınlarımızın, kızlarımızın erkeklerden yana hiç bitmiyor sıkıntısı bazılarımız kocadan çekiyor bazılarımız babadan çekiyor... ben evliyim eşim çok iyi Allaha şükür ama babam öyle mi babamdan hiç bir şey görmedim ben psikolojim alt üst oldu çocukluğumdan beri huysuz, sinirli bencil annemi üzen bizi ne kursa ne bi yere gönderdi o yüzden hep içine kapanık oldum derslerim bile iyi olmadı evlendim ama ya benim bozulan psikolojim? hala daha aynı babam şuan eşim askerde ailemin yanına geldim ama babamdan çok bunaldım artık yüzünü görmekten sesini duymaktan bile sıkılıyorum tahammül edemiyorum şükür ki eşimin gelmesine 15 gün kaldı ama yine de baba kavramı hayatından çıkmış olmuyor ki hayatın boyunca taşıyorsun o psikolojiyi evlensen de kurtulmuş olmuyorsun ki hiç saygısızlık yapmadım babama karşı ağzımızı bile açamadık ki hiç hep o haklıydı... hadi ben evlendim ya annem bir ömür geçiriyor. Allah sağlık huzur versin herkes yerinde mutlu olsun diyorum bir an önce evime gitmek istiyorum. babamı hayatım da istemiyorum bile diyebilirim ama Allah sağlık versin yinede annemle huzurlu olsunlar. sizler ne durumdasınız eş, baba niye bitmiyor aile sıkıntıları bir yerlerden mutlaka birileri çıkıyor huzur bozan.... diğer bi sıkıntım da bebeğimde olmuyor zaten 3 kez ameliyat olmuştum bekarken o yüzden 1 tüp denemem var bunu da çok stres yapıyorum zaten stresden oldu bu hastalığımda
neden bitmez bu sıkıntılar dertler anlat anlat bitmiyor şükür yine halimize daha kötü durumda olan insanlarda var sizler sıkıntılar karşısında nasıl başa çıkıyorsunuz dertleşmek istiyorum

Son düzenleme:
babanızın neler yaptığını bilmiyorum ama Allah sabır versin anneciğinize. siz elinizden geldiğince destek olmaya çalışın. huysuz insanla aynı evi paylaşmak eminimki çok zordur. ben de zaman zaman yaşadım babamla sorunlar. şimdi iyi Allah a şükür. sanırım yaşları ilerledikçe duruluyorlar. Allah kimsenin evinden huzuru eksik etmesin. iyi olan kocalarımızın kıymetini bilelim :)

babanızın neler yaptığını bilmiyorum ama Allah sabır versin anneciğinize. siz elinizden geldiğince destek olmaya çalışın. huysuz insanla aynı evi paylaşmak eminimki çok zordur. ben de zaman zaman yaşadım babamla sorunlar. şimdi iyi Allah a şükür. sanırım yaşları ilerledikçe duruluyorlar. Allah kimsenin evinden huzuru eksik etmesin. iyi olan kocalarımızın kıymetini bilelim :)

teşekkür ederim cevap için herşey annem için zaten onun için katlandım hep...

Imtihan dunyasi oldugunu unutmayin.
Eger babadan veya kocadan yana sansliysaniz,
evlatdan cekme ihtimaliniz buyuktur
ve sanirim evladin cektirecegi aci cok daha can alicidir.

Bizde zamaninda coook cektik babamdan, simdi yaslandida oturuyo artik.
Annemin ömrünü yedi o baska tabi :KK50:

Bizde zamaninda coook cektik babamdan, simdi yaslandida oturuyo artik.
Annemin ömrünü yedi o baska tabi :KK50:

Benim babamın çok yaşlandığında da daha da huysuz olacağını düşünüyorum. bi hasta olur mesela elimizden geleni yaparız bakarız siz bana bakmazsınız bakmıyonuz der beğenmez bizi...

Bence bu hayatta sıkıntı bitmez hayat inişli çıkışlı inan çocuğun olduktan sonra başka sıkıntılar başlıyor , mesela teyzem kızları evlendirdi ki eşi emekli oldu tam rehata erecekler derken ,dün annem telefonda teyzemin eşi prostat kanserine yakalandığını söyledi , gerçekten hayat hep güldürmüyor bazen acı,acı ağlatıyor

Benim babamın çok yaşlandığında da daha da huysuz olacağını düşünüyorum. bi hasta olur mesela elimizden geleni yaparız bakarız siz bana bakmazsınız bakmıyonuz der beğenmez bizi...

Bizimkinin düzelmesinde bizim payimiz büyük. Bizler(kardeslerim) büyüdükce ona
Boyun eymedik, onu hayatimizda istemedigimizi söyledik...
Tabi büyüyene kadarda cocuklugumuz Hasar gördü tabi :KK14:

Anne babada olsa, hersey biyere kadar diye düsünüyorum.

Bizimkinin düzelmesinde bizim payimiz büyük. Bizler(kardeslerim) büyüdükce ona
Boyun eymedik, onu hayatimizda istemedigimizi söyledik...
Tabi büyüyene kadarda cocuklugumuz Hasar gördü tabi :KK14:

Anne babada olsa, hersey biyere kadar diye düsünüyorum.
Biz sesimizi çıkarmıyoruz da ondan oluyor zaten...

Bence bu hayatta sıkıntı bitmez hayat inişli çıkışlı inan çocuğun olduktan sonra başka sıkıntılar başlıyor , mesela teyzem kızları evlendirdi ki eşi emekli oldu tam rehata erecekler derken ,dün annem telefonda teyzemin eşi prostat kanserine yakalandığını söyledi , gerçekten hayat hep güldürmüyor bazen acı,acı ağlatıyor

Doğru diyorsun hiç sıkıntılar bitmiyor herkesin farklı farklı Allah daha büyük acılar göstermesin... hayat zor

Ozelden msj attm bakarmsniz:KK43:((

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

bende babadan çekenlerdenim..anlatsam sayfalarca yazarım
evlendim kurtuldum ( gerçekten kurtuldum) ama psikolojim çok bozulmuş
Allahım bugünlerimizden geri koymasın
beni en çok acıtan babamın beni kandırmış olması uzun uzun yıllar
sonra iş başa düşünce tek başıma bıraktı beni verdiği sözleri tutmadı
evlenirken elini cebine sokmadı
ve evledikten sonra hep borç istedi altınlarıma göz koydu resmen sen ver bi ara ben öderim gibisine
ben geçde olsa tanıdım tabi vermedim bu kez sana taktığım bileziği gönder dedi
ben bekarken de benden aldığı borçları vermezdi
sözlerini tutmazdı
senin en azından anneciğin iyiymiş
bizimki tam çıkarcıdır nerde çıkar var oraya yönelir
bide masum numaraları görsen
halbuki hiç bir zaman fedakar bir anne olmadı
şimdi bende görüşmüyorum.
Allah'ım hayırlı evlat versin ve bizi de hayırlı ana baba yapsın inşallah :KK43:

Çok şaşırdım:KK53:
Baba herşey demektir. .:KK16:
Kociş candır.. :KK19:
Babam bi yana dünya bi yana:KK19:
Sizi bu düşüncelere iten şey nedir:26:

bende babadan çekenlerdenim..anlatsam sayfalarca yazarım
evlendim kurtuldum ( gerçekten kurtuldum) ama psikolojim çok bozulmuş
Allahım bugünlerimizden geri koymasın
beni en çok acıtan babamın beni kandırmış olması uzun uzun yıllar
sonra iş başa düşünce tek başıma bıraktı beni verdiği sözleri tutmadı
evlenirken elini cebine sokmadı
ve evledikten sonra hep borç istedi altınlarıma göz koydu resmen sen ver bi ara ben öderim gibisine
ben geçde olsa tanıdım tabi vermedim bu kez sana taktığım bileziği gönder dedi
ben bekarken de benden aldığı borçları vermezdi
sözlerini tutmazdı
senin en azından anneciğin iyiymiş
bizimki tam çıkarcıdır nerde çıkar var oraya yönelir
bide masum numaraları görsen
halbuki hiç bir zaman fedakar bir anne olmadı
şimdi bende görüşmüyorum.
Allah'ım hayırlı evlat versin ve bizi de hayırlı ana baba yapsın inşallah :KK43:
Allah yardımcın olsun seninde. sende dile getirmişsin ne güzel ben hiç bir şeyi dile getirmedim babam bilmiyor bu düşüncelerimi anlamıyorda evlenince biraz rahatlıyorsun da yine de bağlantın oluyor mutlaka gelip gidiyorsun gitmesek neden gelmiyor bunlar diye vıd vıd ediyor. sen daha ağır şeyler yaşamışın tabi ama ben görüşmeme cesaretini yapamıyorum bi türlü zaten

Çok şaşırdım:KK53:
Baba herşey demektir. .:KK16:
Kociş candır.. :KK19:
Babam bi yana dünya bi yana:KK19:
Sizi bu düşüncelere iten şey nedir:26:

Baba herşey mi? senin baban çok iyi biri olabilir. babam hiçbir zaman benim herşeyim olmadı bize hep çektirdi sende yaşadın mı bu tarz şeyler gördün mü babandan? görmediysen anlamak mümkün değil çeken birisi anlar çünkü. hem eşinden hem babandan sevgi şefkat anlayış görüyorsan çok şanslısın kıymetini bil derim. arkanda sağlam iki erkek var ne güzel...

Son düzenleme:
Baba herşey mi? senin baban çok iyi biri olabilir. babam hiçbir zaman benim herşeyim olmadı bize hep çektirdi sende yaşadın mı bu tarz şeyler gördün mü babandan? görmediysen anlamak mümkün değil çeken birisi anlar çünkü

Ama neden:26:
Ailenden baska dostun yok bu hayatta..:KK19:
Baban neden böyle yapıyo:26:
İki günlük dünya, kiö ne götürüyor:KK25:
İnsallahhh düzelir aranız canım benim:KK14:

sen bide benim annemi görsen şükredersin .ama annen iyimiş ben ondan kazık yiyip duruyorum.bak geçmiş konularıma neler yaptı.bugün yine gittim kocam gececi orada kalmak için geçen seneki gibi hiç yoktan ağlattı aldım çocuğu eve geldim .şimdi ölüm haberi gelse kutlama yaparım.kocam evdeyken evimde olmak istemem bile suç olur.ama komşunun kızı kocası varken asla çıkmazmış diye över.ben yapınca aaaa ne kıymetli kocan varmış git git diye ima eder.veririm veririm doymaz.makarnalar çaylar şekerler alır alır taşırım sırf yüzü gülsünde huzur versin diye.verdikçe iyiyim vermezsem suyuna gitmezsem dediklerini onaylamazsam kötüyüm beddua yı basar arkamdan.bıktım inan bıktım.daha anlatsam ağlarsın .bak uykusuz kaldım yarın çocuğa kim bakacak ben.alsın evini bi yerine soksun .hem gel kal dedi hem sorun çıkardı yoktan yere

Ya kocadan ya babadan cekmiyoruz aslinda anadan evlattan cekenler de var.
Bazilari anne baba olma kavramini idrak edemiyor malesef. Cok cektim diyemem cok şükür, ama huzurlu mutlu bi ailem var diyemeyecegim bi ailem var benimde. Ben bu konuda insanin kendisini katilastirmasi gerektigini düşünüyorum. Çünkü hic bi zaman sizi üzen kahreden o huylar değişmeyecek. Ya bosvereceksiniz ya sürekli ciddiye alip daha da uzuleceksiniz.
Evlenip o evden gitmekte herseyi cozmez diye düşünüyorum. O eksiklikler o hayal kırıklıkları gitmez ki.
Baba sonuçta insanin icinde hep bi umut oluyor sana ne kadar kötü de davransa sevgi oluyor. Allah tüm ebeveynlere ana baba olma bilinci versin.

X