Yabancı uyruklu arkadaşımın derdi

Zaten bugün kızdım. Bana diyor avukata beraber gidelim ben bazı kelimeleri ifade edemem yardımcı ol. Ben de yazdım, ben bir çok insana ulaşmaya çalıştım fikir almak için ama bundan fazlası beni aşar yazdım. Yazmış bana, ne alaka gelsen ne olacak? Sen şiddet gören bir kadın olsan tamam ama bu mevzular çok özel şeyler Ayşe, tamam yine anlat dinlerim ama beni yanında götürme bunu isteme benden dedim. Sonra bana, ne oldu gizem sanada Bi değişiklik oldu? Yazmış. Ben de en son şunu yazdım, bak seni tam olarak haklı yada haksız bulmamın sana bir yararı yada zararı yok. Ben seni dinlerim,eşinle konuş çocuklarla ilgilenirim. Ama şu anda şu durumda avukata gelmem. Bunu sen tek başına halletmelisin. Bunu ne şekilde istiyorsan anla. Kötü hiçbir niyetim yok. Bukadar fazla içinde olmak istemiyorum saygı duy. Yazdım. Cevap gelmedi.

çok iyi yapmışsın. gerekirse avukat tercüman da bulur zaten, onların bağlantıları oluyor.

Zaten bugün kızdım. Bana diyor avukata beraber gidelim ben bazı kelimeleri ifade edemem yardımcı ol. Ben de yazdım, ben bir çok insana ulaşmaya çalıştım fikir almak için ama bundan fazlası beni aşar yazdım. Yazmış bana, ne alaka gelsen ne olacak? Sen şiddet gören bir kadın olsan tamam ama bu mevzular çok özel şeyler Ayşe, tamam yine anlat dinlerim ama beni yanında götürme bunu isteme benden dedim. Sonra bana, ne oldu gizem sanada Bi değişiklik oldu? Yazmış. Ben de en son şunu yazdım, bak seni tam olarak haklı yada haksız bulmamın sana bir yararı yada zararı yok. Ben seni dinlerim,eşinle konuş çocuklarla ilgilenirim. Ama şu anda şu durumda avukata gelmem. Bunu sen tek başına halletmelisin. Bunu ne şekilde istiyorsan anla. Kötü hiçbir niyetim yok. Bukadar fazla içinde olmak istemiyorum saygı duy. Yazdım. Cevap gelmedi.
Siz çok iyi niyetlisiniz, yardımcı olmak istemişsiniz. Ancak bu gibi durumlarda daha fazla bulaşmamak en iyisi. Gayet doğru şekilde konuşmuşsun arkadaşınla. Buradaki bir üyenin dediği gibi seni belki de şahit yazmak için kendi tarafına çekmeye çalışıyor. İnsanlara güvenilmiyor artık. Mahkemeye başvurmak için onunla gitsen sonra o eşine bir şeyler söylerken seni de dahil eder kocası size de bulaşabilir. Evliyseniz hele daha da dikkat edin , sizi dahil edip huzurunuzu kaçırmasın. Zaten istediğini alamayınca size cevap da yazmamış. Bundan sonrası ona kalmış.

Bak seninle mesajlasirken hiç dil sorunu yasamiyor...avukata gidince mi dili dönmüyor? Amacı mahkeme sürecine seni çekmek ..olmayan magduriyetine seni şahit gösterecek
Haklısınız bunu şiddet, aldatma vs. Olmadığı sürece istemem. Konuşması akıcı değil, anlaşılıyor ama bazı kelimeleri çıkaramıyor.

Şimdi şöyle o olay, ev babanındı ama baba ölse kimin olacak,çocuklarının yani Ayşe ve kardeşlerinin. Ama Ayşe’nin eşi bilmiyor evi onlardan aldıklarını. Adam dil falan bilmediği için karısına sen al diyor yani o noktaya geliyor olay. Yada bunlar o noktaya getirmişler. Çünkü adam çok yoğun çalışıyormuş orada vakit olarakta ayıramıyordu muhtemelen. Parayı eşine verdi al kardeşini babanı yanına alın evi diye. zaten evi eşine alıyor. Babada kızının üzerine geçirdi evi, kız tapuyu aldı. Para da otomatik olarak bunlara kaldı olay bu.
Para kardeşini kurtarmak için lazımdı hani niye kendinde kaldı siz bize hikayemi anlatıyosunuz?

Para kardeşini kurtarmak için lazımdı hani niye kendinde kaldı siz bize hikayemi anlatıyosunuz?
Ben 127 000 bin doları, sonradan öğrendiğim için bu paranın sadece birikim ile değil. Ev mevzusunda paranın bölüşüldüğünü, oradan alınan paranın üzerine koyularak biriktiğini düşünüyorum. Bu yüzden yaptım bu yorumu.Yani planlı olduğunu düşündüm sonradan.

X