Yağ yakan besinler hakkında tecrübelerim

E

EU1

Ziyaretçi
Arkadaşlar dün hassas tartıda tartıldım. Ve biliyor musunuz boyuma ve kiloma göre vücudumda olması gereken yağ miktarı en az seviyede. Yani belli bir seviye veriyor makine örneğin 11 ile 18 arası normal diyor. Benim değerim 10.40 çıktı.Demek ki vücudumda fazla yağ yok. Çok mutlu oldum. Ama uzun zamandır bir kitapta okuduğum (yazarını bilmiyorum çok eski bir kitap kabı falan yırtılmış) yağ yakan besinler tablosunu takip ediyordum. Size de anlatayım arkadaşlar.
yulaf+kuru üzüm:Enerji sağlar tok tutar yulafın içeriğindeki maddeler yağ yakımında etkilidir. Ben kahvaltıda yulaf+siyah kuru üzüm+fındık+ceviz yiyordum.
Elma:Kolestrolü düşürür,sindirimi güçlendirir, cilde güzellik ve pürüzsüzlük verir. Uzun süreli yenirse zayıflama rejimlerinde etkilidir. Ben saat 10 da ve akşamüzeri 4 te elma yedim.

Acı marul : Yağ metabolizmasını dengeye sokar. Fazla yağın vücuttan atılmasına yardımcıdır. Acı marul nasıl oluyor bilmiyorum ama ben hem öğlen hem akşam salata yedim içine marul da ekledim.

Çilek: Bağışıklık sistemini güçlendirir.Sindirime yardımcıdır. Valla bunun yağ yakmaya faydası var mı yok mu bilmiyorum ben seviyorum hergün yedim bütün yaz.

Yoğurt: Bağırsak kanserine iyi gelir. ıçindeki bakteriler kadınlar için çok faydalıdır. ıltihabı olan kadınlar günde 3 öğün tüketmelidir. Ben 2 öğün tükettim.

Kuru fasulye: Bu neye yarar bilmiyorum ama ben et yemiyorum et yemeyenler bakliyat yesin denir ya ben her öğlen kuru fasulye yerim.Kuru fasulye ve mercimeği haşlarım içine limon sirke karıştırım. Tuzu biberi eklerim. Güzel olur.

Yalnız şunu da ekleyeyim. Ben diyet yapmadım. Her şeyden bol bol yedim. Gün içinde sadece bu kadar değil yani yediğim şeyler. Ama bunları hemen hemen hergün yiyorum uzun zamandır. Ve vücudumda yağ oranı en az seviyede. Çok sevindim sizinle de paylaşayım istedim.Ve benim cips ve dondurma takıntım var.Yani dondurma yağ yapmaz belki ama cips acayip yağlıdır. Ben haftada 2-3 kere cips de yerim mutlaka.Zararlı olduğunu biliyorum ama elimde değil. Yine de azaltmaya çalışıyorum.
 
Son düzenleyen: Moderatör:
E

EU1

Ziyaretçi
Ben 47 kiloyum kızlar. Aslında zaten kilolu değildim bir de kilo da vermedim.Böyleydim yani.Ama vücudumun yağ oranı fazlaydı.O gitti.Ama öyle kısa sürede değil. Uzun zamandır böyle besleniyorum. İnşallah size de bir faydası olur.Karın bölgemde yağ birikimi vardı.ondan kurtuldum.