Yağlı ciltler için öneriler

doLunaay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2010
866
6
yüzümün parlamasına deli oluyorum..
ne önerirsinizmafoldumben

Son düzenleyen: Moderatör:
temiz tutmak gerekiyo canim ya .. matlik saglayan nemlendiriciler falan var . ama ne kadar etkili bilmyorm.. hatta distan yapilan mudahaleler ne kdr kalici onuda bilemyorm hem dusunce bazinda hemde icten olabildgnce temiz kalmak gerek.. yagli cildin neme ihtiyaci oiluyor

benim cildimde çok yağlı sık sık yıkıyorum sanırım başkada yapılabilcek bişi yok

a bence yikama durmadann yagli cildin daha az su gormesi gerek.. dedim ya icten sula :KK70:

su ic ama icer icmezde wc ye kosma:p yavas yavas ic vucudunda ne kadar sure tutarsan suyu cildine o kdar faydali olur bu

durmadan yıkamak cildi daha çok parlatıo.sivilceli bi cildim vardı allaha şükür şimdi düzeldi.cildiyecimde nemlendirici olarak bepanten plus ı kullanmamı önerdi.cildi matlaştırıo ve yumuşacık yapıyo.yağlı cilt sorunu yaşayan arkadaşlar nemlendirici olarak bepanten plus kullansınlar memnun kalıcaklar eminim.kolay gelsin arkadaşlar :KK66:

banyodan çıktığında hemen nemlendir aradan yarım saat geçince bir kere daha aynı işlemi yap.. sakın nemlendirmemezlik yapma.. çünkü başta kuru görünüyor ancak cilt daha sonra daha da yağlı oluyor. ben yağlanmayı bu yolla azalttım. ancak daha geç yağlanmaya başlıyor kesin cözümü nedirbilemiyorum... bepanten kullanıyorum amaplus ını değil onuda bir deneyeyim. :)

yatmadan evvel cildinizi limon arti azcık suyla silin
yag fazlasını alir ve o parlamayı giderir
hem de cildinizin yaslanmasını geciktirir

benimde cildim yağldir ve ben loreal pure zone yıkama jelini kullanıyorum ve ardından da bephantene yeşil olanından ile nemlendiriyorum cildi yağlı olanlar özellikle yeşil olanı kullanmasını tavsiye ederim çünki su bazlı plus olan daha yağlı gibi

bana doktor netrogena vermişti onun sıvı temizleyicisi var böyle dikdörtgen şeklinde onu toniğini ve nemlendiricisini iyi geldi bana.

merhaba...benim de yağlı bir cildim var günde 2 kere exfoliac yüz temizleme jelini kullanıyorum,yüzümü havluyla kurulamıyorum sadece damlayan suları siliyorum ardından rosense marka gülsuyuyla siliyorum yüzümü...inanın uzun zamandır ne bir sivilce problemi var ne de parlama problemi...gülsuyu düzenli kullanıldığında inanılmaz bi nemlendiriciliğe sahip...yüz yıkama jelimi dermatoloğum reçeteye yazmıştı...bende de önceleri ha bire yıkama hastalığı vardı ancak yağlı ciltler bu yıkamayı 'eyvah doğal dengem bozuldu,sebum (ciltteki yağ) üretmem lazım' olarak algılayıp daha çok yağlandırıyormuş yine doktorum söyledi...bilginize arkadaşlar...:KK54:

benimde cildim yağldir ve ben loreal pure zone yıkama jelini kullanıyorum ve ardından da bephantene yeşil olanından ile nemlendiriyorum cildi yağlı olanlar özellikle yeşil olanı kullanmasını tavsiye ederim çünki su bazlı plus olan daha yağlı gibi

ne gibi faydaları oldu bu yaptıklarının

öyle her söylenene inanmayın bende neler denedim herkesin cilt yapısı bir değil heleki yağlı cilt hassasdır
benimde çok yağlıydı doğum kontrol hapı kullandığımdan beri % 50 azaldı yağlanma ama
ayrıca sebamedin yüz temizleme jelini kullanıyorum ben netruogena önermiyorum

la roche pahalıdır ama iyidir temizleme jeli , babe markada iyidir
sabun hiç kullanmadım bilmiyorum ama

bilmediğiniz maskeleri sakınnn kullanmayınn dermakozmetik hiçbişeyi yüzünüze sürmeyin
ben çevremde çok biliyorum pahalı marka cilt bakım ürünü kullanıp cildi bozulan

veee en önemlisii kola kesinlikle bırakın içmeyinn yağlı yiyeceklerden azda olsa uzak durun

benim cildimde cok yaglıydı fakat siyah noktalarım için uyguladığım soğan rendesi ve onu aldıktan sonrada sürdüğüm limon gerçekten çok işe yaradııı :-) hem siyah noktalarımdan kurtuldum hemde yağlardannn :-) :KK3: :KK53:

ben hep yüzümü yikadiktan sonra (haci sakirin banyo sabununu kullaniyorum sivilcelerimin hepsini götürdüüüü!) nemlendirici krem sürüyorum ve biraz matt pudra sürüyorum tüm gün boyunca hic parlamiyo :))

X