Yaklaşan dügün ve sorunlar?

Altını falan geçtim takıldığım tek yer aile apartmanı oldu. Hayatımda aile apartmanında memnun oturan bir kişi bile görmedim. Kararınız kesinse hakkınızda hayırlısı ama düşünme aşamasındaysanız çok iyi düşünün derim.

Şimdi gördüm yazdıklarınızı o sınırı çizemezsiniz. En basiti evinize giren çıkan göz önünde olacak. Misafir size mi geldi kayınvalidenize mi geldi belli olmayacak. Karı-koca ağız tadıyla bir kavga edemeyeceksiniz ailesi ya müdahale edecek ya didikleyecek

Her kelimesine katılıyorum. Öyle kolay olmuyor. Sınır koydukça laf sokmaları kötü davranmaları da artıyor eşle kavga ettikçe size aile düşmanı gibi bakıyorlar.

Bunca insan ayrı evlerde yaşadığı halde bu sınır çizme konusunda zorlanıyor kaldı ki aile apartmanında sınırların olacak, kimse size karışmayacak... hayalden öte bir şey değil bu

Konuyla biraz bağımsız olacak, bide şey var yaşadığı haksızlığı gerçekten bilmeyen ya da tanımlayamayanlar. Öğrenilmiş çaresizlik belkide ne denir böylesine tam getiremedim. Bir tanıdığım vardı aile apartmanında oturan. Halinden gayet memnun olduğunu söylüyordu. Sosyal medyada her gün mutlu pozlar, kutlamalar, davetler... Gelin görün ki eşi onu kaç sefer aldattı, kayınvalidesi sürekli emrivaki yapıyor, kızın evi yol geçen hanı olmuş, tatillere ev tutulup hep birlikte gidiliyor, eşi sürekli bağırıp çağırıyor, hiçbir konuda fikri bile alınmıyor, çocuğunun ismi kp nin ismi oldu direk... daha belki saymadığım neler. Demekki böyle mutluysa diyecek bir şey yok. Allah mutluluğunu daim etsin dedim bende 🤷🏻‍♀️

Bunca insan ayrı evlerde yaşadığı halde bu sınır çizme konusunda zorlanıyor kaldı ki aile apartmanında sınırların olacak, kimse size karışmayacak... hayalden öte bir şey değil bu

Konuyla biraz bağımsız olacak, bide şey var yaşadığı haksızlığı gerçekten bilmeyen ya da tanımlayamayanlar. Öğrenilmiş çaresizlik belkide ne denir böylesine tam getiremedim. Bir tanıdığım vardı aile apartmanında oturan. Halinden gayet memnun olduğunu söylüyordu. Sosyal medyada her gün mutlu pozlar, kutlamalar, davetler... Gelin görün ki eşi onu kaç sefer aldattı, kayınvalidesi sürekli emrivaki yapıyor, kızın evi yol geçen hanı olmuş, tatillere ev tutulup hep birlikte gidiliyor, eşi sürekli bağırıp çağırıyor, hiçbir konuda fikri bile alınmıyor, çocuğunun ismi kp nin ismi oldu direk... daha belki saymadığım neler. Demekki böyle mutluysa diyecek bir şey yok. Allah mutluluğunu daim etsin dedim bende 🤷🏻‍♀️
2 sokak ötede olması bile aynı apartmandan iyidir. İzin günümde gittiğim gezmenin bile dedikodusu yapılıyor. Vay gelin uğramadı nereye gidyor diye ben daha birşey demiyorum yani konu sahibine 😂

Hem sizin için ev yapiliyor hem de geçici bir süreç diye düşünüyorsunuz. Bana pek öyle gelmiyor. Anneniz için de karşı taraf sormuş o da söylemiş. O kadar da kafaniza takip annenize yuklenmeyin. Kimse icinannenizi kirmayin

Kina bizim nisan söz gibi oldu biz yaptık. Dugun için de pandemi diye direkt nikah yapacağız kina gecem dugun gibi olacak.
Hasır setlerin fiyati ne kadar. Dugun olmayacak nisan ve kına da size aitmiş. Çok da yukleniomemis karşı tarafa. Bir de oturacaginiz ev size mi ait olacak kayinvalidenin evi mi. Size ait değilse kadın size değil kendi evini yaptırıyor siz taşındıktan sonra da kiraya vericek sonuçta.

Babamın verdiği ibretlik ayar “şerefiniz kadar takın” .d

X