Yalanci Doğum sancisi ??

Nazo1616

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2017
64
31
Bu sabahtan beri çok kötüyüm ara ara karnim kesiliyormuşcasina sanci giriyor 10 15 saniye sonra kesiliyor sanci hafif belden karna gelen tatli agriya donusuyor.
Ama duzensiz bir sekilde takip ediyorum. Yalanci dogum sancisi diye dusunuyorum ama sabahtan bu saate kadar ara ara vurmasi garip geldi bukadar yogun siddetli ve uzun yasayaniniz oldumu bayanlar..
Ustelik karnim taş gibi oluyor bebek desen cok hareketli
Ve bu sabah cok afedersiniz ama (ishal) olmuşum hala ayni
Çok korkuyorum hastahaneye hemen gitmk istemiyorum gercek sanci gibi sık değil çünkü.
(Yalanci sanci buysa gercegini dusunemiyorummmm ) Allah herkezin bebisini saglicakla kucagina almasini nasip etsin.

Bu sabahtan beri çok kötüyüm ara ara karnim kesiliyormuşcasina sanci giriyor 10 15 saniye sonra kesiliyor sanci hafif belden karna gelen tatli agriya donusuyor.
Ama duzensiz bir sekilde takip ediyorum. Yalanci dogum sancisi diye dusunuyorum ama sabahtan bu saate kadar ara ara vurmasi garip geldi bukadar yogun siddetli ve uzun yasayaniniz oldumu bayanlar..
Ustelik karnim taş gibi oluyor bebek desen cok hareketli
Ve bu sabah cok afedersiniz ama (ishal) olmuşum hala ayni
Çok korkuyorum hastahaneye hemen gitmk istemiyorum gercek sanci gibi sık değil çünkü.
(Yalanci sanci buysa gercegini dusunemiyorummmm ) Allah herkezin bebisini saglicakla kucagina almasini nasip etsin.

Bi gidip kontrol ettirseydiniz keşke.

Duzenli değil bazen bir saatte bir bazen yarim saat bazen bes dkka .. Yadaiki saat geciyor aradan yine ayni sekil kivrandirtiyor beni .. Yarin kontrolum var zaten bugun takip etmek istedim ama bilemiyorum

Ben iki dogum yaptım fakat hiç yalancı sancı olmadı
Keşke bi doktora gitseydiniz
Isahin etkisi olabilirmiki diye düşündüm ama
Allah sagĺiklı hayırli dogumlar nasip etsin

Bende başta onla ilgisi vrdir belki diye dusundum ama siradan bir karin agrisinada benzemiyor ara ara giriyor 10 15 saniye sonra geciyor kontrolum var yarin kotu birsey yoktur insallah amin cumlemize

Sıcak duş alın ve dinlenin. Bebisiniz ile konuşun. 36. Haftadaymissiniz rahim hazırlık yapıyor. Doğumunu başlamışsa bile kasılmalar 5 dk sıklıkla gelmeye başlayınca gidersiniz hastaneye.

Evet bende gercek sancilarimi evde cek!ek istiyorum duşumuda aldim korkulu gozlerle heycanli heycanli bekliyorum :) insallah zamaninda saglikli dogar bebişim

Canim daha 36 haftalik hamileymişsin 37 haftalık alti erken doğuma giriyor... keşke bir gitseydin, benim 27. Haftada kasılma oldu agri sizi yoktu ama bebek bir yerde toplanıyordu böyle nefes alisim değişiyordu doktrum hemen hastaneye git dedi baktilar bisey yoktu... ama önemli birde ishalin durumu nasil cok fazla mi bu ara salgin var sussuz kalmasin vücudun dikkat et... bol su ic, tansiyon sorunun yoksa tuzlu ayran yoğurt tüket

Gelisimi onde gidiyor Ama tabiki dikkat etmek lazim yi soyle soyleyeyim iki uc kez kosarak gitme ihtiyaci duydum nhikmetse bugun oldu ve sancilar geldi . Rahim kendini doguma hazirliyo heralde ama caim cok yaniyor Allah herkezi bi nefeste kurtarsin bu kadarina dayanamiyorum vallahi

Sancılarını çok sıkı takip et arkadaşım. Benim dr un söylediği 5-6 dk ya bir gelen doğum sancılaridir. Şiddeti önemli değil. Nerden agridigi da herkeste farklı olurmuş. Kronometre açın ve takip edin. Bende normal doğum yaptım ve hiç yalancı sancı hissetmedim. O yüzden dikkatli olun.

Gelisimi onde gidiyor Ama tabiki dikkat etmek lazim yi soyle soyleyeyim iki uc kez kosarak gitme ihtiyaci duydum nhikmetse bugun oldu ve sancilar geldi . Rahim kendini doguma hazirliyo heralde ama caim cok yaniyor Allah herkezi bi nefeste kurtarsin bu kadarina dayanamiyorum vallahi
Doğum zamanı bebeğini sağlıkla dünyaya getirmek için ınan herşeye dayanıyor insan. O da dünyaya gelmeye çabalıyor annesi öyle düşün . Allah o an gücünü veriyor. Rabbim bir avazda kurtarsin

Ama bu saat 10 dan beri vuruyor vallahi , hiçte duzenli değil . bir bakiyorsun besdakika da bir bir bakiyorsun bir saatte bir . Aklim ermedi bu işe valla benimde boşa panik yapmak ta istemiyorum yalanci dogum sancisidir diye

Canim benim sancim belimden vurmustu yalanci dogum sancısı dir diye diye 1 gun boyunca bekledim ve sonunda gittim dogum baslamis diye aldilar doguma 3 saat icinde dogurdum. Yani yalanci sanci diye gitmemezlik yapma git nolur nolmaz en azindan bebege bakarlar. Allah bir avazda kurtarsin insallah.

Bnm cumartesı bu sekılde basladı
Pazartesı dogurdum
Tarıf hıssettıklerıme benzıyor
Ihmal etmeme k lazım

canm bir git nst ye falan bağlasınlar bebeğin kalbine senin sancına falan baksınlar ihmal etme bence

X