yalancı tümör/psüdötümör serebri/papil ödem

haydehaydehayde

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2015
200
222
38
arkadaşlar bu hastalıkla tanışan kendi veya bi.tanıdığı yaşamış veya yaşıyor.olan birileri var mı?
ben kendileriyle tesadüfen tanıştım bu şubat ayında bi baş dönmesi bu bulantı kusma ayakta duramıyırum.o arada gribtim sanırım bopazımda iltihab var mideme.akıyo bulnatı yapıyo dedim kbb ye gittim.kbb şikayetlerimi.dinledi sende mmeniyer vardır ilaçları kullan iyi gelirse meniyersindir dedi.çıktım ama tedavi.şekli.bana saçma geldi.kullanmadım ilaçları sonra sanırım gözlük derecem büyümüştür dedim göze gittim.yeni mezun olmuş çıtı pıtı bi hanım ve mesai bitişine de 20dakka var.tabiki bakarım dedi ben anllatım o dinledi beni iyice bi kpntrol etti bu anlattıklarının gözle alakalı durumlar değil ama haksız da deüilsinşz ve iyiki gelmişsiniz dedi göz sinirinizde siliklik var yani beyninizde bişeyler var nörolojiye gidin dedi.ben tabi kendimde değilim ayakta duramıyorum.eşime kuçük bi not kagıdına şüphelendiği herşeyi yazarak bizi nöroloğa gönderdi "",o not kagıdı benim.canım.""sonra çıktık nörolojiye.ha öyle mi bi mr isteyelim dedi gönderdi ben kendimi.de bildiğim için hocam mr a boyun mr ı da ekler miisniz dedim.mr sonucu cıktı.ve sonucu kım okusa anlar beyim mr sonucu temiz yazıyo.çok şükür bin şükür Allahıma lakin başım dönüyo bulanıyorum bunun bi sebebi olmalı mr da sadece boyu da fıtık ve düzleşme yazıyo bunlar mı yapiyo hocam bana bunu dedim yok o kadar fıtık ve düzleşme bende de vardır dedi.e ne peki derdim.senin bi derdin yok bacım pisikolojik seninki dedi.popoma baarak geri çıktım.e koskoca dr hem mr da temiz.demmeki.gerçekten psikolojik benim durumum diyorum ama gala dünya dönuyor bı denge sorunu bulantı eşimin aklına göz dr nun verdiği not kağıdı geldi o kağıtta nöroloji ne derse desin vana geri gelin yazmuş.Allah razı olsun eşimden.gittik gözcüye aa.gözcü değişmi.genç bi erkek neyse verdij not kagıdını okudu bi geçin bakalım dedi.baktı iyice o da evet meslektaşım haklı eğer nöroloji.öyle dediyse siz buralarda oyalanmayın fakültede iyi bi.nörolog bulun çünkü göz sinirinize baskı var dedi.o gece de kristallerim oynamazmı mı.iyşce ibdan oldu hayat.en dip günlerimi yaşıyorum .neyse gittik fakülteye önce göz.sonra nöroloji.hastalığımın adı konuldu yalancı tümör.sevindirici.nokta tümör yok ama onu takit eden birşeyler var.diazomid.verdi 4*1kullan iki hafta gel.dedi gözcü.sanki.azalıuo gibi.diyince nörolog o zaman seni.yıptarmayalım 2*1yapalım dedi.e bu gevşekliği ben duyarımda dururmuyum ben de ya içtim ya içmedim kontroluma zamanında gştmedim.gecen gittim yşne ödem.var4*1e geri.dönüş.yaptık.yan etkiler az az hisediyorum.inşallah tamamen geçer.geçmez gşbi.şeyler okudum üzüldüm.sizler de paylaşın ki.birbirimize destek olalım.canlarımünkü.sadece kadınlarda görüken bi hastalıkmış.ve acık tenliler genelde oluyomuş.

Benim eşimde aynı şeyi yaşıyor şuan doktor doktor geziyrz. Diazomid ise yaramıyor bizde prednol kullaniyrz çift görmesi var siz şuan nasilsinz bu hastalık vücudu terk ediyor mu

X