Yalnız olmak mı daha kötü yoksa yalnız hissettiren insanlarla olmak mı...

burcubahar0635

what u get is what u give
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2015
6.318
15.415
Selam...
Biraz olsun içimi dökmeye çok ihtiyacım var.

Doğumuma az kaldı sayılır.Ama etrafımda ailemden kimse kalmadı.Ailem demekten artık utanıyorum gerçi.Bugüne kadar maddi olarak hep kendi ayaklarımın üstünde durmaya çalıştım.Kimseye muhtaç olmamak için elimden geleni yaptım.Üniversite yıllarımdan beri de çalışıyorum.Bir ablam var, o üniversitesini bolluk bereket içinde şehir dışında okudu.Dönünce babam bilgisayar kursundan dil kursuna kadar gönderdi ve işe girmediği 1 sene boyunca harçlığını verdi.Evlendi, evlenince 2-3 sene sonra çıkardı ev de verdi.Çocuğunun odasını aldı, her ay düzenli parasını verdi vs..

Bana gelince bu yapılanların onda biri olmadı.2 yıllık özelde okudum onun da parasının yarısını kendim ödedim.Ki zaten cüzi bir miktardı çünkü %50 bursluydu.Eğitimimin geri kalanını da evliyken devleti kazanıp kendim karşıladım.Evlenmeden önce okulumun bitmesine 1 hafta kala babamın işe gir baskıları yüzünden ağır travma geçirdim saçlarım döküldü.

İşe girdiğimden beri hep aileme hediyeler aldım, yemeklere götürdüm, yeri geldi babam hiç ihtiyacı olmadığı halde para istedi para verdim.Her türlü hastane işlerine koşturdum.Arabasını tamirciye bile götürdüm erkek gibi her işlerini yaptım.Şimdi diyorum ne kadar salakmışım çünkü gerçekten hiç ihtiyacı yoktu.Çünkü benden para isterken 7bin maaş+oturdukları ev kendilerinin+1250 lira kira alıyormuş.Bizimse gelirimiz 4 bin küsürdü ve yeri geldi senelerce borç harç içinde hacizlik bile olduk.Bi gün de bişeye ihtiyacınız var mı demedi.Ve bu insanlar öyle gezmesi tozması olan, sosyal hayatı ve sabit masrafları olan insanlar bile değiller.Onca parayı naptı gerçekten anlamak mümkün değil.

Bu süre zarfında ablama yapılan maddi şeylere tek bi laf etmedim.Onlar yiğenimi kullanarak babamdan para koparmaya ve aldıkları paraları gece ve eğlence hayatına yatırmaya devam ettiler.Zaten kendilerini acındırarak insanların sırtından geçinmeye alışmışlardı.Eniştem kendi ailesinden devamlı para koparıyodu ablamsa babamdan.Eniştem evlenirken evi yoktu maaşı da azdı babam bu yüzden yiğenim doğunca onlara üç evinden birini verdi.

Bu sırada eşimin babası bize çok destek oluyordu.Eşimin borçlardan kurtulmasını sağladı, evlenirken evimizi aldı düğünümüzü yaptı sağolsun hakkı ödenmez ama manevi olarak o da çok odun gibi bi adamdır.

Bebeğim olacağını ve erkek olacağını öğrendiğimde maalesef ablamda bazı tuhaflıklar oldu.Tek tek olayları burda anlatamayacağım ama kısaca beni kıskandı çünkü onun yiğenim sayesinde babamdan kopardığı paralar azalacaktı.İlgi bi anda yiğenimden benim doğacak bebeğime kaymıştı.Bu yüzden de saçma sapan bi sebepten benle tartışıp ilişkiyi kesti.Halbuki onun şu son 2 senelik döneminde majör depresyon tanısında her an yanında olan ben, her şeyine koşan benken...

Bu sırada babam emekli oldu ve yüklü bi para aldı.Benim hamileliğimi öğrendiği andan itibaren "çocuğun her şeyini yaparız, sen hiç canını sıkma, ben halledicem, ben bütün eksiğini alıcam" diyen adam bir adet beşik aldıktan sonra bin lira da para verip "benden bişey bekleme, benden buraya kadar" deyip kenara çekildi.

Bir yandan eşimin annesi(kv ve kp ayrılar) ise 4 yıldır görümcemlerle aynı evde yaşıyor(görümcemlerin ayrı evi olmasına rağmen evlerine gitmiyolar)Onun çocuğuna bakıyor.Yemeklerinden temizliklerine her şeylerini yapıyor.Biz evlendiğimizden beri de sağolsunlar beni hiç sevmediler taa nişanlılık zamanında bile bi kere de arayıp kızım bişeye ihtiyacın var mı diyen olmadı.He bi kötülükleri de yok o ayrı ama sanki komşunun oğlu evlenmiş gibi davrandılar.Aramızda hiçbi zaman bi ilişki olmadı, sohbet "nasılsın, iyi misin, annenler nasıl?" muhabbetinin ötesine geçemedi.

Anneme gelince ona diyecek hiçbişeyim yok buralara yazsam destan olur, o hiçbi zaman anne olmadı.Arada başkaları olmasa onu şimdiye bin kez siler atardım da olmadı.Hayatta tanıyabileceğiniz en bencil, kindar, sevgisiz, hiçkimse için hiçbişey yapmayan ama herkesten her şeyi bekleyen, umursamaz ve katı insandır.Çocukluk anılarımda bir kez bile beni öptüğünü sarıldığını hatırlamam.Tüm bunların yanında da her düştüğümde bi tekme de o vurmuştur.O da daha 2 ay önce annanemi aramıyorum diye şu halimde beni silmeye kalktı da insanlar araya girdi düşünün işte öyle bi insan.Muhtemelen çocuğuma bakmamak için(ki zaten öyle bi niyetim yoktu) bahane bulup beni hayatından çıkaracaktı.

Kayınpeder desen o da aylardır piyasada yok.Gebeliğimi öğrenince arayıp hayırlı olsun bile demedi.

Özet olarak, kendi ailemin bugüne kadar herşeyine koşturan ben, vefalı olan ben, saygı sevgi gösteren ben, hiçbişey beklemeyen ben bugün hamileyim ve etrafımda kimse yok.Babamın ablamın üstüne evi yaptığı yaştayım ve hak gereği diğer evi de benim üstüme yapması gerek.Benim de artık paraya ihtiyacım var bi çocuğum olacak.Ama babam bana hayat boyu o evin kirasını kendisinin alacağını, ama istersem üstüme yapabileceğini söyledi.Bense bu durumu kabul etmedim çünkü hakkımı istiyorum.Benim suçum kendimi acındırmamam veya eşimin evinde oturuyo olmam mı sizce.İlla ben de ablam gibi evi olmayan biriyle mi evlenmeliydim o zaman hak edecektim sanırım.

Babamlara gururumdan bu taleplerimi çok açıkça söyleyemesem de belli ettim ve o günden beri beni arayan soran yok.Bişey istemeyim diye kimse aramıyor.Bi yemek yapıp çağıran, nasılsın diyen yok.Annemin umrunda değil tatil planları yapıyor, babam para istemeyim diye aramıyor, ablam desen aylardır küsüz, kp desen piyasada yok, kv ve görümcenin hadi yıllardır beni arayıp sormamalarına alışmıştım da aynısını hamile kaldığımda da devam ettirdiler 3 haftada bi arayıp havadan sudan anlamsızca konuştular ben de artık hepsini engelledim telefonlarını açmıyorum.Zaten kvnin tüm hayatı görümcem ve onun ailesi üzerine kurulu.

Babamlar ararsa da onların da bugüne kadar tüm bu yaptıkları adaletsizlikleri ayrımcılıkları yüzlerine vurup hayatımdan ebediyen silip atmayı düşünüyorum.

Çok şükür bebeğimin her şeyini kendim yaptım kimsenin beş kuruşuna ihtiyacım yok.Son bi bin liralık masraf kaldı onun dışında her şeyi hazır.Aslında başından beri beklentim de yoktu ama herkes bi anda gaza geldi(kayınpeder de) onca söz verdi ve bi anda ortadan kayboldu.Hamilelik haberini ilk verdiğimde annem babam bebeğe bakacağını bile söylemişti şimdi arayan soran kalmadı şaka gibi.

İnsanlar resmen bişey istemeyelim diye bilerek bize mesafe koydular.Artık öyle bi psikolojideyim ki pes diyen gözlerle izliyorum.Ailemin ne halt olduğunu biliyodum ama bu kadarı beni bile dehşete düşürdü.Dışarda sıradan insanlar bile bana daha merhametli ve ilgili davranıyolar.

Bu yaşadıklarımdan sonra bu olanları sadece izliyorum.Hamile olduğum için normalde duygusal olmam gerekirken resmen içim taşlaştı ağlasam ağlayamıyorum bile öyle garip bi haldeyim.Meğer ne kadar yalnızmışım haberim yokmuş.Ailem dediğim insanlar elden beterlermiş.Bi daha hayatım boyunca suratlarını görmek istemiyorum.

Sırf akrabam ailem diye hiçbişey olmamış gibi yüzlerine bakıp artık affetmek istemiyorum.Anladım ki yalnız hissettiren insanlarla görüşmek yalnız olmaktan daha yaralayıcıymış.En azından silip attım mı "hayatımda yoklar" derim ve tüm bu yaşadıklarım daha katlanılabilir olur.Fiziksel olarak var olup manevi olarak olmayan insanları artık hayatımda istemiyorum...

Valla konu çok uzundu, okumadım.

Ama ona şunu yaptı bana bunu yaptı mevzularına girdiniz madem, niye üstüne bir de hediyeler vs alıyorsunuz, çıkarıp para veriyorsunuz anlamadım?

Yapmayın. Yalnız kalın, mutlu olun eşinizle ve bebeğinizle...

Çünkü salakmışım.Yaptığım her şeyden pişmanım, değmezlermiş.İnşallah mutlu olabilirim teşekkürler.

Yani bilemedim şimdi ama abla kötü , baba kötü , anne kötü, kv kp kötü ... hepsi mi kötü

Ben de çok düşündüm bunu.Ama bu insanların hepsinin kıymet verdikleri birileri var.Kv görümceme, babam ablama, annem bu hayatta sadece ananeme değer veriyo mesela.Sonuç olarak benim ve eşimin kimse için önemli olmadığına karar verdim ben de.

Şu anda hassas bi dönemdesiniz, hormonların etkisiyle de körüklenmiş olabilir bu düşünceleriniz, en güzelini yaparsınız, ilginizi ailenize verin.

İşte acaba bundan mı hormonlardan ben mi kafayı yedim sizce, bu olanlar bu insanları hayatımdan silip atmam için yeterli değil mi?

Beklentiler , beklentiler... O onu yapsaydi, bu şunu alsaydı diye dusunurek ömür geçirin madem. Ben sizin zihniyetinizde olsam ohoo düşünecek o kadar çok şeyim var ki ama ruh sağlığım daha önemli. Kalsın...

İyi hoş diyosunuz da insan hamile haliyle ayakkabısını bile bağlayamıyoken ailem dediği insanlardan bi kişi bile en azından nasılsın diye arayıp sormadığı zaman öyle olmuyo işte.

İşte acaba bundan mı hormonlardan ben mi kafayı yedim sizce, bu olanlar bu insanları hayatımdan silip atmam için yeterli değil mi?
Yeterli değil bence, senin yaşadıklarına benzer şeyler ben de yaşadım, evlendik ve kimseden yardım almadık.

Onlar (kv kp) düğünde bize destek vermek yerine, 4. ve 5. evlerini yaptılar, geçen haftalarda ilk defa evlerine gittik tatile, evleri tatil köyü gibi bi yerde çünkü , kv bana konu açtı, keşke evi yapmasaydık da destek olsaydık size diye... Ben de yapıştırdım hemen, kimse anne babaya güvenip de evlenmiyor vesaire diye.
Aynen öyle çünkü, başta kızmıştım ama şimdi umursamıyorum.
Söz sahibi değiller hiçbir konuda çünkü.
İketişimimi de azalttım. Hatta sıfıra indirdim nerdeyse, bana ne ki? Ben kocamla olan ilişkime bakıyorum, kimse umrumda değil. Onları hayatımdan silsem ne olur silmesem ne olur? O derece bile değerli değiller.

Beklentiler daima yaralar. Huyunu suyunu bildiğiniz insanlardan neden bu kadar çok şey bekliyorsunuz? Kıskanç ablanizdan(sizin iddianiza gore), aç gözlü babanizdan, vefasız kayinvalidenizden be ya görümcenizden daha önemli şeyler var hayatinizda. Mesela bebeğiniz.
Bırakın evi, mali mülkü. Eğer hakkinizsa zaten bir şekilde sizi bulur. Kalabalık içinde yalnız hissetmek beterdir. Ama yalnız değilsiniz. Bunu algilayin.
Bu arada nedense kayinvalidenize kızamadim. Oda bu hayatta sarilabilecegi tek kisiye sarilmis Allah yardımcısı olsun. Sizinde Allah yardimciniz olsun

İyi hoş diyosunuz da insan hamile haliyle ayakkabısını bile bağlayamıyoken ailem dediği insanlardan bi kişi bile en azından nasılsın diye arayıp sormadığı zaman öyle olmuyo işte.
Sonuçta çocuğu kimseye güvenip de yapmadınız değil mi?
Bence kesinlikle hormonların etkisiyle böyle konuşuyorsunuz.

Iyi ki annemin babamin mali mulku yok dedirttiniz :olamaz:
Kv minde kendinin oturdugu bir ev var ,cik ben oturcam diyemicegime gore rahatim cok sukur.

Beklentiler daima yaralar. Huyunu suyunu bildiğiniz insanlardan neden bu kadar çok şey bekliyorsunuz? Kıskanç ablanizdan(sizin iddianiza gore), aç gözlü babanizdan, vefasız kayinvalidenizden be ya görümcenizden daha önemli şeyler var hayatinizda. Mesela bebeğiniz.
Bırakın evi, mali mülkü. Eğer hakkinizsa zaten bir şekilde sizi bulur. Kalabalık içinde yalnız hissetmek beterdir. Ama yalnız değilsiniz. Bunu algilayin.
Bu arada nedense kayinvalidenize kızamadim. Oda bu hayatta sarilabilecegi tek kisiye sarilmis Allah yardımcısı olsun. Sizinde Allah yardimciniz olsun

Bilmiyorum ailemin bana değer vermediğini biliyodum da hamileyken nasılsın bile demeyecek kadar da nefret ettiklerini bilmiyodum sanırım.Haklısınız kvye ben de kızmıyorum aslında, benim kendi öz annem babam ne ki o bana napsın...Teşekkürler yorumunuz için.

Sonuçta çocuğu kimseye güvenip de yapmadınız değil mi?
Bence kesinlikle hormonların etkisiyle böyle konuşuyorsunuz.

İnsanın hamile evladını arayıp nasılsın dememesiyle benim birilerine güvenip çocuk yapmamın ne ilgisi var allah aşkına..Sokaktaki iş yerindeki insanlar bile benim ve eşimin ailesinden daha çok benim bebeğimi ve sağlığımı soruyolar...Beni yaralayan da bu zaten.Ayrıca da insan şu halde bile ailesinden bi nasılsın lafını duyamayacaksa aile neden var söyler misiniz ne işe yararlar?bunların birilerine güvenip çocuk yapmakla ne ilgisi var şimdi

Son düzenleme:
İnsanlar sizi incitmiş,yalnız bırakmış..kırılmakta haklısınız ama inanın her ailede çeşitli sorunlar var ve insanların hayatında bir kısım hep eksik kalıyor..eksik kalıyor ki sahip olduklarımıza şükredelim diye..bundan sonra 3 kişilik ailenizde çok çok mutlu olmanızı diliyorum..bebeğiniz sağlık ve huzurla gelsin inşallah :nazar:

Ben de zaten silip atmaya karar verdim hepsini.
canım senin sucun çok fedakarlık etmen . bu durum seni hep insanların gözünde kendi basının caresine bakar ihtiyacı yok seklinde algı bırakıyor.

bide basta demişler ya biz bakarız diye keske yapmayacakları sey için söz vermeselermiş. sindide muhtemelen aramıyorlar ondan.

beklentisizlik en iyisi kendi saglıgın için .seni cok iyi anlıyorum zaman zaman bende karsılastım böyle seylerle.

X