Yalnızım . Çok yalnızım .

8993

Architect
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2017
1.185
2.833
Selam kızlar . Buraya yazıp içimi dökmek istediğim bir mevzu var . Sorun mu dersiniz gülüp geçer misiniz bilmem ama ağır depresyona doğru gidiyorum .

Hiç arkadaşım yok . Her an yanımda olabilecek dostum diyebileceğim hiç kimsem yok . Bakıyorum herkese gezmeler tozmalar yer bildirimleri mutluyuz pozları ...

Bense onları seyrediyorum . Hani derler ya hayalimdeki hayatı yaşamakla meşguller diye . Bunları gözyaşları içinde yazıyorum . İçimde hep bir sıkıntı . Hayatım bir türlü düzene girmiyor .

Asosyalin tekiyim karşımdaki kişiyle bir konuşmam başlasa 3 - 4 cümle sonra sona eriyor . Hiç kimseyle ortak bir konum , ortak bir noktam nasıl olmaz aklım almıyor . Çok mu ciddiyim çok mu sıkıcıyım bilmiyorum . Neden insanlara verdiğim değerin onda birini ben göremiyorum bilmiyorum . Gerçekten kötüyüm . Bu bölümde neler okudum daha kötü dertler var biliyorum .

Basit bir sorun gibi ama inanın ruhumu sıkıyorlar . Herkes arkadaşlarıyla konuşurken gülüşürken ben sadece onları izliyorum . Yanlarına gitsem benide aşırlar aralarına biliyorum ama çok kasılıyorum . Karşımdakini kırmamak adına her cümlemi ölçerek tartarak adaplı bir şekilde söylemeye çalışıyorum . Onlarda rahatça konuştukları için ben yapmacıkmışım gibi duruyorum . Bu yüzden benle olan muhabbet kısa sürüyor . Konuda açamıyorum zaten . Cidden zor durumdayım . Mutsuzum . Üzgünüm .

Ne yapmalıyım ? Nasıl davranmalıyım ?

Okul bitsın iş ortamında arkadas edınırsınız kımse gorundugu gıbı degıl mutluluk pozu sadece poz da olabılır aldanmayın
Zamanla kalıcı arkadaslarınız olur

Biliyor musunuz, siz benim gözlemleyip
"Ya ne kadar güzel bir insan... Arkadaş olmak istesem acaba tepkisi olumsuz olur mu..? Ben o hanımefendiye layık değilim en mantıklısı uzak durmam." diye düşündüğüm ve rahatsız etmediğim insan modelindensiniz. Çok şükür sizin gibi güzel insanlar hâlâ var...

Kasma,
Senin gibi nasıl davranacağından emin olamayan insanlardan kaçıyor çok insan.Belli değil çünkü neye nasıl tepki vereceğin.
Rahatlayamazsan çok zor işin.

Biliyor musunuz, siz benim gözlemleyip
"Ya ne kadar güzel bir insan... Arkadaş olmak istesem acaba tepkisi olumsuz olur mu..? Ben o hanımefendiye layık değilim en mantıklısı uzak durmam." diye düşündüğüm ve rahatsız etmediğim insan modelindensiniz. Çok şükür sizin gibi güzel insanlar hâlâ var...
Bu mesajınızı okurken gözyaşlarım yine birden boşaldı . Kendimi o kadar değersiz hissetmeme sebep oluyorlar ki anlatamam .Bir yerden sonra doldum artık sorunluyum demek ki diyip boşverdim . Birinin sevgisine muhtaç olmaktan bıktım . Ruhum aç .

Kasma,
Senin gibi nasıl davranacağından emin olamayan insanlardan kaçıyor çok insan.Belli değil çünkü neye nasıl tepki vereceğin.
Rahatlayamazsan çok zor işin.
Çok sert tepkilerim hiç olmadı aslında . Mesela herkesin içinde birine şaka yollu dahi olsa bağırmam bağıramam . Krndi onurumu düşündüğüm gibi onlarınkinide düşünmek vazifem . Bilmiyorum belki de hep bu yüzden kaybettim . Bağırıp çağırsaydım belki arkadaşım olurdu diye saçma bir düşünce dahi geçti aklımdan . Hep öyleler yaranıyor ya ...

Ben de muzdaribim bundan. Samimi iyi niyetli insanlar bulmak cok zor. Bulduktan sonra mesafeyi ayarlamak var. Yalnızlığı seven kazik yemekten iyidir diyen insanlar da var. Ama insanin kafa dağıtacağı arkadaşları olmalı. Aksama kadar film, dizi izle sonra yemek yap olmuyor. Insan insana muhtaç gercekten yeni yeni anlıyorum ben bunu.

Çok sert tepkilerim hiç olmadı aslında . Mesela herkesin içinde birine şaka yollu dahi olsa bağırmam bağıramam . Krndi onurumu düşündüğüm gibi onlarınkinide düşünmek vazifem . Bilmiyorum belki de hep bu yüzden kaybettim . Bağırıp çağırsaydım belki arkadaşım olurdu diye saçma bir düşünce dahi geçti aklımdan . Hep öyleler yaranıyor ya ...
Yaranmak mı derdin??
İşte kaybettiğin nokta bu.
Tepkilerin belli olsa kendi kafana uygun insanlar yaklaşır yanına çünkü karakterleri nettir,şaşırtmaz.Herkes de kendi karakterine yakın insanlarla arkadaş olabilir.

Yaranmak mı derdin??
İşte kaybettiğin nokta bu.
Tepkilerin belli olsa kendi kafana uygun insanlar yaklaşır yanına çünkü karakterleri nettir,şaşırtmaz.Herkes de kendi karakterine yakın insanlarla arkadaş olabilir.
Hani onlar hep el üstünde tutulup , aranılan insan olurlar ya bundan dolayı dedim . Yoksa çıkar ilişkilerinden Allah muhafaza

Hani onlar hep el üstünde tutulup , aranılan insan olurlar ya bundan dolayı dedim . Yoksa çıkar ilişkilerinden Allah muhafaza
He anladım pardon,
Olurlar çünkü pasif insanların hayalini kurdukları karakterdir onlarda olan.
Zorlamayla olmaz ama zamanla yaşadıklarınla değişir huy.

Sizin ruhunuz şu çivisi çıkmış dünyanın dönüş hızına göre fazla güzel... O kadar zarif ve tertemizsiniz ki aslında en çok aranılan, aranması gereken insan sizsiniz. Ancak ne yazık, çok sonraları dank edecek herkese...

Açık konuşayım, güneşlere taç giydirecek ışıksınız. Sokak lambalarıyla elbet anlaşamazsınız. Kendinizi yıpratmayın, üzmeyin... İnsanların "dost" kelimesini dahi unuttuğu zamanda siz, gerçek dostluğu yaşıyor olacaksınız. Buna tüm varlığımla inanıyorum.

20 yaşındayım

Yaşın avantaj. Sarmaşık olmamış daha problemlerin, kesinlikle umut var. Dost sahibi olabilir misin bilmiyorum ama sosyal bir insan olabilirsin. Hassas bir insansın gördüğüm kadarıyla, gerçekten açapaçık bir dostluk arzuluyorsun, gördüklerini hep gerçek sanman da saf duygu ve düşüncelerinden. O sosyal medyaya atılan, altına milyon samimiyetsiz söz yazılan fotolardaki insanların çok çok azı gerçek dost. Benim arkadaşım da atmış bak, görsen duygulanırsın ay ne güzel dostluk kardeşlik dersin ama o arkadaş yüzünden ben bir hafta yemeden içmeden kesildim göz pınarlarım kurudu ağlamaktan. Tam da bahsettiğin gibi bi dünya eğlendik, gezdik, anı biriktirdik ama sonrası noldu? Benim emeklerimi çiğnedi, duygularımı hiçe sayıp beni cezalandırmaya kalktı istediği olmadığında. Dost muydu şimdi o? İnstagram'a fotoğraf atmak için yiyen, gezen, yaşayan insan modelleriyle dolu artık her yer. Bu tip insanlarla onların diğerlerine yaptığı gibi vakit geçirmek amaçlı takılabilirsin ama kesinlikle yüreğini açmanı, onlardan da benzer samimiyette dönütler beklemeni tavsiye etmiyorum. Hayal kırıklığı, aldatılmışlık duygusu çok ağır bir şey. Aileden başkası gerçekten yalan.

Sizin ruhunuz şu çivisi çıkmış dünyanın dönüş hızına göre fazla güzel... O kadar zarif ve tertemizsiniz ki aslında en çok aranılan, aranması gereken insan sizsiniz. Ancak ne yazık, çok sonraları dank edecek herkese...

Açık konuşayım, güneşlere taç giydirecek ışıksınız. Sokak lambalarıyla elbet anlaşamazsınız. Kendinizi yıpratmayın, üzmeyin... İnsanların "dost" kelimesini dahi unuttuğu zamanda siz, gerçek dostluğu yaşıyor olacaksınız. Buna tüm varlığımla inanıyorum.
Ruhunuzun güzelliği kelimelerinize yansımış . Allah razı olsun . Unutulsamda boşverilsemde kelimelerinize vefasızlık edemem . Beni terk edenlerin bıraktığı yerde bekliyor olucam sanırım . Yalnızlığın ne demek olduğunu az da olsa tecrübe ettim . Allah kimseyi yalnız bırakmasın .

Yaşın avantaj. Sarmaşık olmamış daha problemlerin, kesinlikle umut var. Dost sahibi olabilir misin bilmiyorum ama sosyal bir insan olabilirsin. Hassas bir insansın gördüğüm kadarıyla, gerçekten açapaçık bir dostluk arzuluyorsun, gördüklerini hep gerçek sanman da saf duygu ve düşüncelerinden. O sosyal medyaya atılan, altına milyon samimiyetsiz söz yazılan fotolardaki insanların çok çok azı gerçek dost. Benim arkadaşım da atmış bak, görsen duygulanırsın ay ne güzel dostluk kardeşlik dersin ama o arkadaş yüzünden ben bir hafta yemeden içmeden kesildim göz pınarlarım kurudu ağlamaktan. Tam da bahsettiğin gibi bi dünya eğlendik, gezdik, anı biriktirdik ama sonrası noldu? Benim emeklerimi çiğnedi, duygularımı hiçe sayıp beni cezalandırmaya kalktı istediği olmadığında. Dost muydu şimdi o? İnstagram'a fotoğraf atmak için yiyen, gezen, yaşayan insan modelleriyle dolu artık her yer. Bu tip insanlarla onların diğerlerine yaptığı gibi vakit geçirmek amaçlı takılabilirsin ama kesinlikle yüreğini açmanı, onlardan da benzer samimiyette dönütler beklemeni tavsiye etmiyorum. Hayal kırıklığı, aldatılmışlık duygusu çok ağır bir şey. Aileden başkası gerçekten yalan.
Sizin için samimi olarak üzüldüm . Haketmeyen insanların gördüğü bu çirkin muamele çok can yakıcı . Empati kurunca çok net hissediliyor . Böyle insanlar neden üzülür bilmiyorum . Mesela sizin benim için uzunca bir yazı yazmanız benim sorunumu önemsemeniz bile beni müteşekkir etti . Demem o ki mutlu olmak sevmek bu kadar kolayken insanlar neden bunu zorlaştıryor ki ?

Tek bir önerim var: Her cümleni özenle seçmek yerine kendin ol...Böylece hem diken üstünde olmazsın hemde emin ol daha çok sevilirsin.

X