Yalnızlık ve caresizlik

Busra5454

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2020
53
-58
25
Arkadaşlar ben 2 yıllık evliyim 1 yasindan büyük bebeğim var. Esim ve kaynanam yüzünden denize bile gidemedik neymiş araba yokmuş. Ben de buna ayar oldum eşime dedim otobüsle her yere gideriz diye hemen virüs var diye bahane sundu (tamam virüs var da o kadar bayramda gezdik cocuk hastalanması bile) Eskiden insanlar otobusle çoluk çocuk her yere giderlermis. Neyse kış geldi. Kaynanamin kardeşinin gelini de üst katta onla kavga ettik. İkidir diğer komşularla toplasip duruyolarmis benim de haberim yok. Komsulardan biri de beni cagirmadi. Bu arada ilçede oturuyorum merkeze 20km var. Ha diyince çocukla merkeze de gidip arkadaslarimla da görüşemiyorum zaten akrabadan hayır yok bir kere geldiler yolu bahane ediyolar. Acikcasi yalnızlık cekiyourm ve kış geldi ne yapacağım? önerileriniz neler?

Yani sakın kusura bakmayın ama çok lüzumsuz şeylere şikayetleniyosunuz. Denize de gitmeyiverin mesela. Yada komşularla görüşmek istiyorsanız siz çağırın istediğinizi. Otobüsle gezme mevzusuna gelince. Gayet kalabalık bir şehirde parka çarşıya yakınım. Ama en son ne zaman çarşıya çıktım bilmiyorum. Otobüstür, dolmuştur ne cesaret.

Virüs bahane değil gerçek. Bir de bebeğiniz var nasıl casaret edebiliyorsunuz? Sağlığınıza şükredin boş şeyleri kafaya takmayın..

siz çağırın komşuları bir iki,kavga ettiğiniz kişi ile görüşün bağlayın bir yere.. gerçi mesele ne bilmiyorum ama büyük bir şey değilse..

Önceden gezip dolasıyorduk otobüsle dediğiniz vakitlerde virüs yoktu şimdi var.nasıl bu kadar basite indirgiyorsunuz anlamıyorum her gün onlarca insan boşuna mı ölüyor??
O kadar gereksiz şeyleri problem yapıyorsunuz ki belki de komsularınızda bu tutumunuzdan dolayı sizsiz daha çok eglenıyorlardır

Arkadaşlar ben 2 yıllık evliyim 1 yasindan büyük bebeğim var. Esim ve kaynanam yüzünden denize bile gidemedik neymiş araba yokmuş. Ben de buna ayar oldum eşime dedim otobüsle her yere gideriz diye hemen virüs var diye bahane sundu (tamam virüs var da o kadar bayramda gezdik cocuk hastalanması bile) Eskiden insanlar otobusle çoluk çocuk her yere giderlermis. Neyse kış geldi. Kaynanamin kardeşinin gelini de üst katta onla kavga ettik. İkidir diğer komşularla toplasip duruyolarmis benim de haberim yok. Komsulardan biri de beni cagirmadi. Bu arada ilçede oturuyorum merkeze 20km var. Ha diyince çocukla merkeze de gidip arkadaslarimla da görüşemiyorum zaten akrabadan hayır yok bir kere geldiler yolu bahane ediyolar. Acikcasi yalnızlık cekiyourm ve kış geldi ne yapacağım? önerileriniz neler?
Cok daralmış sıkıntıya girmissiniz ama inanin herkes bu durumda.Bir sure hayat böyle gececek ki virüs ortadan kalkabilsin.Sizde evde kendinize bir ugras bulun hobi edinin yani yapilacak seyler sınırlı ama elden gelen bişey yok

Önceden gezip dolasıyorduk otobüsle dediğiniz vakitlerde virüs yoktu şimdi var.nasıl bu kadar basite indirgiyorsunuz anlamıyorum her gün onlarca insan boşuna mı ölüyor??
O kadar gereksiz şeyleri problem yapıyorsunuz ki belki de komsularınızda bu tutumunuzdan dolayı sizsiz daha çok eglenıyorlardır
Eşim eczanede çalışıyor. 18:00 da mesaisi bitiyor. Ondan sonrada yaşlı ve hasta olan, küçük çocuğu olan, risk grubunda olan hastaların ilaçlarını sokak sokak gezip kapılarına kadar götürüyor. Eve geliyor direk banyoya giriyor üzerinden çıkanlar ya direk makinaya yada çöp poşetine konup kirli sepetine. Cebinden çıkan herşey dezenfektanla yıkanıyor resmen. İşlerini halledip duş alıp odaya yanımıza gelmesi 1.5 saat sürüyor hergün. Aylardır böyle. Gezmekmiş, tozmakmış, yok denizmiş falan. Millet neleri dert ediyor ben anlamıyorum. Annemle aynı şehirdeyiz. Pandemiden beri sadece 2 defa görüştüm. Babam ben gelicem diye yıllık izne ayrılıp iki hafta karantinaya girdi. İnsanlardaki rahatlık beni inanılmaz irrite ediyor. Hiç bir arkadaşımla görüşmedim aylardır. Misafir de kabul etmiyorum. Çok şükür evim var oturuyorum çocuğumla. Var olanlara şükür etmek varken herkes sürekli şikayetçi.

Şu zamanlarda çoğu kişi sizin durumunuzda. Çok küçük bir yerdeyim aylardır bir yere gitmedim üstelik gurbetteyim ailemden uzağım sürekli evdeyim ama sizin kadar çaresiz(!) ve kötğ hissetmiyorum. Otobüsle denize gitmek için yanlış zaman gerçekten. Virüs yokmuş gibi gezenlere bakmayın siz.

Kaynanamin kardeşinin gelini de üst katta onla kavga ettik. İkidir diğer komşularla toplasip duruyolarmis benim de haberim yok. Komsulardan biri de beni cagirmadi. Bu arada ilçede oturuyorum merkeze 20km var. Ha diyince çocukla merkeze de gidip arkadaslarimla da görüşemiyorum zaten akrabadan hayır yok bir kere geldiler yolu bahane ediyolar. Acikcasi yalnızlık cekiyourm ve kış geldi ne yapacağım? önerileriniz neler?

Siz böylesinizdir diye söylemiyorum ama bizim de görüşmek istemediğimiz bir komşumuz var. Diğer komşular toplanırız, ona çok mecbur kalmadıkça haber vermeyiz 🙈

kendi evine hiç çağırmaz. Buluştuğumuzda herkese laf sokar. Kimin ne yarası varsa ordan dürtükler. Evli olmayana “neden evlenmiyorsun”, çocuğu olmayana “neden çocuk yapmıyorsun” diye sorar. Kendi çocuğu mükemmel(!), diğer çocukların huyuna suyuna laf eder. Kendini över över över başkasının yaptığı yiyeceklere burun kıvırır.

en uyuz olduğum da onu her görüştüğümüzde çağırmak zorundaymışız gibi davranır, o konuda da laf sokar. Siz çağırsanız da gelemezdim der. Der oğlu der yani. Bunlardan birini bile yaptıysanız belki alınan olmuştur.

Siz en güzeli komşularınızı gün vererek çağırın. Güzelce hazırlığınızı yapın, tatlı dilli olun. Laf söylemeyin sinir kavga yapmayın. Böyle böyle gelişir.

Eşim eczanede çalışıyor. 18:00 da mesaisi bitiyor. Ondan sonrada yaşlı ve hasta olan, küçük çocuğu olan, risk grubunda olan hastaların ilaçlarını sokak sokak gezip kapılarına kadar götürüyor. Eve geliyor direk banyoya giriyor üzerinden çıkanlar ya direk makinaya yada çöp poşetine konup kirli sepetine. Cebinden çıkan herşey dezenfektanla yıkanıyor resmen. İşlerini halledip duş alıp odaya yanımıza gelmesi 1.5 saat sürüyor hergün. Aylardır böyle. Gezmekmiş, tozmakmış, yok denizmiş falan. Millet neleri dert ediyor ben anlamıyorum. Annemle aynı şehirdeyiz. Pandemiden beri sadece 2 defa görüştüm. Babam ben gelicem diye yıllık izne ayrılıp iki hafta karantinaya girdi. İnsanlardaki rahatlık beni inanılmaz irrite ediyor. Hiç bir arkadaşımla görüşmedim aylardır. Misafir de kabul etmiyorum. Çok şükür evim var oturuyorum çocuğumla. Var olanlara şükür etmek varken herkes sürekli şikayetçi.
Ay canım benim allah senin de eşinin de yar ve yardımcısı olsun insallah.

Ay canım benim allah senin de eşinin de yar ve yardımcısı olsun insallah.

İnsanların otobüslere bindiğinde bakmayın, çoğu ile gidip gelen mecburiyetten binen kişiler. Çoğu kişi virüsü umursamayıp gezmek isterken eşiniz gezmek istemiyorsa sevinmelisiniz. Ya virüs kaparsanız Allah korusun? Akrabaların gelmediğinden şikayet etmişsiniz ama iyiki gelmiyorlar. Ne kadar az insanla temas o kadar iyi, boşver in. Bende küçük bir ilçede, üstelik doğudayım ve evde uzun süreler eşim asker olduğu için tek kalıyorum. Çevreyi tanımıyorum, güvenlik açısından sıkıntılı bir bölge, haftada bir zorunlu haller dışında(market) dışarı çıkmıyorum ama o markete çıkmak bile beni rahatlatıyor. Benim evde kedim onla ilgileniyorum, sizin ne güzel bebeğiniz var. Onla daha kaliteli vakit geçirmek için bir sürü şey yapabilirsiniz. Kendinize bu sürede evde oyalanmak, vakit geçirmek için hobiler edinin. Evde kalmak sanılan kadar kötü ve korkunç sıkıcı bir şey değil. Eğlenceli hale getirin.

Allah yardımcınız olsun canım. Allah korusun hastalıktan inşallah hepimizi🙏

Şu zamanlarda çoğu kişi sizin durumunuzda. Çok küçük bir yerdeyim aylardır bir yere gitmedim üstelik gurbetteyim ailemden uzağım sürekli evdeyim ama sizin kadar çaresiz(!) ve kötğ hissetmiyorum. Otobüsle denize gitmek için yanlış zaman gerçekten. Virüs yokmuş gibi gezenlere bakmayın siz.
Bende çok benzer durumdayım. Buraya 1ay sonra kara kış çöküyor ve marta, nisana kadar kar kalkmıyor. Merkez 1.5saat uzaklıkta ve muhtemelen bizim merkeze gidip burda bulamadığımız ihtiyaçlarımızı almaya bile vaktimiz olmayacak. Yine de evde sıkılmamak için kendime uğraşlar buluyorum. Allah yardımcımız olsun canım 🙏

Araç olmadigi zaman inan tatilin keyfini cikartamazsiniz. Bi yere gitmek isteseniz bebekle yollarda rezil olursunuz.
Ayrica virüs var gitmemeniz daha iyi olmamis mi? Kendi araciniz olsa kalabalik olmayan koylara gidersiniz ama dolmus otobusle zor yani. Bide ufacik bebek ya otobuse virüs kapsa?
Herseyden bu kadar sikayet etmeyin kendinize yazik.

Allah yardımcınız olsun canım. Allah korusun hastalıktan inşallah hepimizi🙏

Bende çok benzer durumdayım. Buraya 1ay sonra kara kış çöküyor ve marta, nisana kadar kar kalkmıyor. Merkez 1.5saat uzaklıkta ve muhtemelen bizim merkeze gidip burda bulamadığımız ihtiyaçlarımızı almaya bile vaktimiz olmayacak. Yine de evde sıkılmamak için kendime uğraşlar buluyorum. Allah yardımcımız olsun canım 🙏
Amin. Ben şahsen sağlık huzur olsun da bi yere gitmesem de olur diyorum sürekli karamsar olup şikayet etsem ne olacak.

Amin. Ben şahsen sağlık huzur olsun da bi yere gitmesem de olur diyorum sürekli karamsar olup şikayet etsem ne olacak.
Aynen öyle canım. İnsanın dilinde ne varsa ruhuna o yansıyor cidden bak. Sıkıldığım zamanlarda bile güzel şeyler düşünüp kendimi motive etmeye çalışıyorum, ne yapalım buna şükür 🙏

Ortada virüs dolaşıyor insanlar bebekleriyle cirit atmanın derdine düşüyor vallahi cahil cesareti diye birşey var gercekten ya. Hastanede calisanlar ne durumda peki. Bayramda dolastiniz bulasmadi artik hic bulasmaz ahhh cocugunuzda hasta olmadi ne büyük şans. Ne de guzel yazmissiniz... Hayatinizi bu kadar pamuk ipligine baglamayin. Ya virüs bulaşırsa ya Allah korusun cocugunuzu kaybederseniz ne yaparsiniz. Ya da bizler izin almadan calisiyoruz carsi falan onlar bir yana ailemizin yanina sokulamiyoruz hastanede calistigimiz icin. Nasil luks şikayetleri var insanlarin böyle.

Ortada virüs dolaşıyor insanlar bebekleriyle cirit atmanın derdine düşüyor vallahi cahil cesareti diye birşey var gercekten ya. Hastanede calisanlar ne durumda peki. Bayramda dolastiniz bulasmadi artik hic bulasmaz ahhh cocugunuzda hasta olmadi ne büyük şans. Ne de guzel yazmissiniz... Hayatinizi bu kadar pamuk ipligine baglamayin. Ya virüs bulaşırsa ya Allah korusun cocugunuzu kaybederseniz ne yaparsiniz. Ya da bizler izin almadan calisiyoruz carsi falan onlar bir yana ailemizin yanina sokulamiyoruz hastanede calistigimiz icin. Nasil luks şikayetleri var insanlarin böyle.
Sağlık bakanı cinnet geçirip milletin üstüne hortumla virsüs fışlatsa yeridir 🤣

X