Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Yanık Saçı Nasıl Anlarız? Yardım:(

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Daria86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2016
100
10
38
Kızlar merhaba bgun her zamanki kuaförüme gittim saçımı aynı renge boyatmak için ve biraz da kestirdim, düzleştiriciden dolayı uçları kırık kırık duruyodu. Boyadı,kesti derken kesimin nasıl olduğunu anlayayım diye hafif bi fön çekti sonra elimi saçımın içinden geçirdikçe elim uçlarda takılıyodu sordum yağ sür geçer dedi.Eve geldim yağ sürdüm yok,düzleştirdim yok hala aynı uçlar. Acaba yandı mı diyorum boyadan yada fönden yada usturayla mı kesti anlamadım ama uçlar daha bi kötü oldu böyle deildi yani öncesinde çünkü:KK43: saçlarım kızıl 1 senedir kızıl yapıyorum kuaförümde aynı anlamadım bu işi,kestirdiğime daha çok pişman oldum. yanıp yanmadığını nasıl anlayabilirim yardım edin lütfen çıldırıcam yani alıp makası kesesim geliyo. Tararken hep dökülürdü zaten minik minik parçalar halinde hadi o kırıktandır diyodum ee yine aynı uçlar daha bi garip, elimle yada tarakla bile hafif bi takılma oluyo. nedir bu anlayamadım:KK43:

Lastik gibi sönüyorsa, biraz çektiğinde kopuyorsa yanmıştır.. görüntüden de belli olur aslında, mat ve çatallı olur..

Lastik gibi sönüyorsa, biraz çektiğinde kopuyorsa yanmıştır.. görüntüden de belli olur aslında, mat ve çatallı olur..

elime sert sert geliyo az önce gidip taradım yine uzun bi saç kopmuştu baktım ucu kıvrık kıvrık :KK43: yine kırık var hepsini temizlemedi ama uçların hepsi ayrı yöne bakıyo yani anlamadım :KK43:

Saçını yıka, ıslakken eğer lastik gibi uzuyorsa, eline takılıyorsa ve kopuyorsa yanmıştır.

Benim saclarim bildigin hamir gibi olmustu su sampuanlarin bakim yaglari var ya onlardan bi sise almistim banyodan 1 aaat once yagi surdum iyice dibine boylarina uclarina ayni bebek saci gibi oldu inanamdim kuaforler cok begenio saclarimi simdi cokta hareketli ve isiltili oldu aynen banyoda eger sünüyosa cektigindw o yanik demek

Benim saclarim bildigin hamir gibi olmustu su sampuanlarin bakim yaglari var ya onlardan bi sise almistim banyodan 1 aaat once yagi surdum iyice dibine boylarina uclarina ayni bebek saci gibi oldu inanamdim kuaforler cok begenio saclarimi simdi cokta hareketli ve isiltili oldu aynen banyoda eger sünüyosa cektigindw o yanik demek

bakım yağlarının adını verebilirmisin? bide tek sefer mi yaptın o işlemi? peki saç kuruyken nasıl bi görünüm oluyo dün düzleştirdim de şimdi de bişi yok gibi ay anlamadım walla kafamda deli sorular :KK70:

ya evet ıslakken bazı yerleri çekince uzuyor ve kopuyo ama hepsinde olmuyo anlamadım :/
O uzayıp kopan yerler yanmış olanlar. Kesilebilecek durumdaysa kestir ve bakım yap. Eğer değilse o halde bol bakım yapıp yavaş yavaş keserek kurtul. Organik Hindistan Cevizi yağı vardır, watsons gratis gibi yerlerde bulabilirsin. Yanık saç için iyi bir bakımdır.

bakım yağlarının adını verebilirmisin? bide tek sefer mi yaptın o işlemi? peki saç kuruyken nasıl bi görünüm oluyo dün düzleştirdim de şimdi de bişi yok gibi ay anlamadım walla kafamda deli sorular :KK70:
Canim pantenin argan yagli bakim yagi vardi onu kuru saca bolca surdum 1 saat beklettim sonra banyoya girdim dipten uca ve tek seferde yumisacik parlak oldu hatta kuruttum iyice benm sac belimden bi karis yukarda uzun ama fönlü gibi oldu dumduz vallahi bak ben şok bidahada hep oyle kaldi yikarken alas bulas yikamyorum sack karistrmadan bide gliss die bi sampuan aldim migrosta carsamba gunleri indirime giriyo boyalar sampuanar flan ondan aldim mavi olanindan bide bunun spreyi var durulanmayan bakim spreyi istersen onuda kullan hem kolay taranio hemde parlatio fön suyu gibi kurutunca yine fönlü gibi oluyo benim kurtaricimdir yani pantenin o yagini ne zaman boyle sıkıssam kullandim ayda yilda bir yani ama gliss ten de cok memnun kaldim onuda her banyoda kullaniyorum.. bakim spreyinide glissn disari ara sira kullanirim cok memnun kaldim

O uzayıp kopan yerler yanmış olanlar. Kesilebilecek durumdaysa kestir ve bakım yap. Eğer değilse o halde bol bakım yapıp yavaş yavaş keserek kurtul. Organik Hindistan Cevizi yağı vardır, watsons gratis gibi yerlerde bulabilirsin. Yanık saç için iyi bir bakımdır.

Belki biraz daha kesilebilir. o dediğin yağlara da bi bakayım olmadı teşekkür ederim :)

Canim pantenin argan yagli bakim yagi vardi onu kuru saca bolca surdum 1 saat beklettim sonra banyoya girdim dipten uca ve tek seferde yumisacik parlak oldu hatta kuruttum iyice benm sac belimden bi karis yukarda uzun ama fönlü gibi oldu dumduz vallahi bak ben şok bidahada hep oyle kaldi yikarken alas bulas yikamyorum sack karistrmadan bide gliss die bi sampuan aldim migrosta carsamba gunleri indirime giriyo boyalar sampuanar flan ondan aldim mavi olanindan bide bunun spreyi var durulanmayan bakim spreyi istersen onuda kullan hem kolay taranio hemde parlatio fön suyu gibi kurutunca yine fönlü gibi oluyo benim kurtaricimdir yani pantenin o yagini ne zaman boyle sıkıssam kullandim ayda yilda bir yani ama gliss ten de cok memnun kaldim onuda her banyoda kullaniyorum.. bakim spreyinide glissn disari ara sira kullanirim cok memnun kaldim

O gliss'i biliyorum bayağı iyi bi ürün olsa gerek, panteni denemedim teker teker denerim olmadı yapcak başka bişi yok :/

Yıpranmış saçlar için bunu tavsiye ederim. Ama mümkünse düzleştirici kullanma. Saçlarını yıkadıktan sonra iki damla eline sıkıp saçların uçlarına sür öylece bırak. Zamanla düzelir.
Ben 2 senedir kullanıyorum saçıma en iyi gelen bu ürün oldu bitek. Yumuşacık yapıyor. ama bir süre dediğim gibi fön vs bırakmalısın kendi haline saçını yoksa düzelmez. Düzleştiriciyi de tamamen kesmelisin saçları berbat yapıyor.

Eklentiler

• IMG_2657.PNG
    IMG_2657.PNG
    160,8 KB · Görüntüleme: 285
Panten 3 dk kremini al dusta kullan sampuan gliss al bide glisin spreyini al 1 hafta kullan bak bi sonuca

Pantene'nin o 3dk kremi dikkatimi çekti kesinlikle deniycem. birde gliss demişsin ama çok çeşit var onda hangisinden bahsediyosun?

Pantene'nin o 3dk kremi dikkatimi çekti kesinlikle deniycem. birde gliss demişsin ama çok çeşit var onda hangisinden bahsediyosun?
Kesinlikle denemelisin ben cok memnun kaldim.
Hani boya kutularindan cikan sac kremleri var ya, onlar gibi ayni kivami. Yumusacik yapiyor.
Ama senin su an kimyasallardan uzak durman lazim bence. Zaten sac kimyasallardan oturu yipranmis&yanmis.
Evet tarif ettigin sekle gore sac uclarin yanmis.
Bence oralari kestir canim.
Ve tamamen dogal bakimlar uygula.
Hindistan cevizi yagi guzel bir cozum.
Ilik zeytinyagi maskesini de deneyebilirsin.

Hep derim. Neysek oyuz.
Dogamizin disina cikmak sadece zarar verir bize.
Bknz estetikler (yuzleri bedenleri sirf guzel gorunmek ugruna mahvolan milyonlarca insan..)
Ve bknz simsiyah saclarini heves ugruna platin yapip renkten renge boyayan kadinlar. (Saclar inanilmaz yapay ve supurge gibi duruyorlar. Savrulan paralar da cabasi..)

Kisacasi, biz guzeliz. Bizim yaradilisimiz zaten guzel. Dogal ile oynadigimiz an, 'dogal' olarak husranla karsilasiyoruz. Lutfen, dogalimizi sevmeyi ogrenelim. Nacizane.

Sevgiler.

Kesinlikle denemelisin ben cok memnun kaldim.
Hani boya kutularindan cikan sac kremleri var ya, onlar gibi ayni kivami. Yumusacik yapiyor.
Ama senin su an kimyasallardan uzak durman lazim bence. Zaten sac kimyasallardan oturu yipranmis&yanmis.
Evet tarif ettigin sekle gore sac uclarin yanmis.
Bence oralari kestir canim.
Ve tamamen dogal bakimlar uygula.
Hindistan cevizi yagi guzel bir cozum.
Ilik zeytinyagi maskesini de deneyebilirsin.

Hep derim. Neysek oyuz.
Dogamizin disina cikmak sadece zarar verir bize.
Bknz estetikler (yuzleri bedenleri sirf guzel gorunmek ugruna mahvolan milyonlarca insan..)
Ve bknz simsiyah saclarini heves ugruna platin yapip renkten renge boyayan kadinlar. (Saclar inanilmaz yapay ve supurge gibi duruyorlar. Savrulan paralar da cabasi..)

Kisacasi, biz guzeliz. Bizim yaradilisimiz zaten guzel. Dogal ile oynadigimiz an, 'dogal' olarak husranla karsilasiyoruz. Lutfen, dogalimizi sevmeyi ogrenelim. Nacizane.

Sevgiler.

çok doğru söylüyorsun kendimiz yapıyoruz ne yapıyorsak :/ bu arada o 3dk kremini almaya gittim fakat gliss'in bi yağını önerdiler öbüründen daha iyi yapıyo benimde yanıktı bunla düzelttim falan dedi ordaki kadın bende haliyle ondan aldım. henüz kullanmadım ama bakalım sonuç ne olacak..

çok doğru söylüyorsun kendimiz yapıyoruz ne yapıyorsak :/ bu arada o 3dk kremini almaya gittim fakat gliss'in bi yağını önerdiler öbüründen daha iyi yapıyo benimde yanıktı bunla düzelttim falan dedi ordaki kadın bende haliyle ondan aldım. henüz kullanmadım ama bakalım sonuç ne olacak..
Hadi bakalim insallah ise yarar
Yorumlarini bekleyecegim canim

X