Saç Rengi ve Saç Boyama Yanık saçlarımı Koleston Naturals 7.1 ile boyadım

Meleknaz

Herşeyin hayırlısı
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2012
7.894
4.815
koleston.jpg

Evet sonunda karar verip boyadım ve baştan söyleyim çok memnun kaldım.

Gelelim hikayeme...Aylardır sarı saçtan kumrala dönmeye çalışıyorum.İlk düşüncem açık kumrala geçmekti fakat artık imkansız olduğunu kabullendim.Neden imkansız olduğunuysa hala anlamış değilim.Mantıken, açılmış bir saçın açık kumral olabilmesi gerekir diye düşünüyorum.Zaten koyu kumral saçı açık kumral yapmak için, önce açmıyorlar mı ? :KK20:

Kumrallaşmaya çabalarken saçlarım her türlü bulanık renkten renge girdi.Birkaç kez kuaförde yapılan boya akınca, evde kendim boyadım.Ve bir "evde boyama" sonrası saçlarımı yıkarken fazlaca yumuşak hatta pamuk gibi olduklarını farkettim.Maalesef saçlarım yanmıştı.:KK61:Taranmıyor, lastik gibi uzuyordu.Gerisi çoğunuzun bildiği gibi bakımlar,sık sık uçlarından aldırmalar...Saçlarım hala toparlanmış değil.

Yanık olayından sonra durum tersine döndü tabii.Saçlarımdan olacağıma, varsın rengi kötü olsun dedim ve saç boyatma aralığını 1,5 aya çıkardım.Hep kuaförde boyattım.Memnun kalmadıkça kuaför değiştirdim.Tanınmışına da gittim,tavsiye üzerine mahalle kuaförüne de...

Her seferinde aynı sözler : Bir dahaki boyamada renk tam oturur !
Ne oturmaz renkmiş be kardeşim, alt tarafı kumral yahu.:KK62:

Yok olmadı, saçlarım hep ilk yıkamadan itibaren kızıla döndü.Son haliyse tütün rengine yakın bir renkti.Artık kuaföre dünyanın parasını döküp 1 haftada solan saçlardan sıkılmıştım.Bir yandan dersimi aldığım için kendim boyamaktan ödüm kopuyordu.Uzun süre nette bloglardan ve forumlardan araştırma yaptım.Tam olarak benim durumuma uyan yoktu ama küllü boyaların kızıllığı aldığını ve Koleston'un küllülerde iyi olduğunu öğrendim.Koleston'dan memnun olmayanlar da vardı ama ben geçmişte bu markadan memnun kaldığım için tereddüt etmedim.

Genelde herkesin tavsiye ettiği markaysa saçlarımı yaktığım markaydı.Saçlarımın üstüste boyamam yüzünden yandığını düşünerek diğer markayı belirtmiyorum.Boya araştırmalarım sonucu bir diğer öğrendiğim şeyse,her saça iyi gelen boyanın farklı olduğu.Yani benim tercihim de başkasına iyi gelmeyebilir.

Koleston Naturals 7.1 küllü kumral saç boyasını 5.95 tl ye aldım.Bir gün öncesinden alerji testini yaptım, kullanma talimatına tam uydum.30 dakikayı aşmamak için büyük duvar saatini yanıma aldım ve cep telefonumun alarmını kurdum.:KK70:Yine de korkudan, sadece 20 dakika sonra yıkadım.Ve sonuçtan çok memnun kaldım.Kızıllık büyük oranda gitti,saçlarım çok koyulaşmadı,diplerimle saçım aynı tonda tuttu ve en önemlisi saçımda fazladan bir yıpranma olmadı.
Son boyamayla evde boyamam arasında tam 5 hafta geçtiğini özellikle belirteyim.Şu ana kadar saçımı 3 kez yıkadım ve rengimden hala memnunum.Sıkılmadan okuyanlara teşekkürler,umarım benim gibi çare arayanlara bir faydası olur.En Büyük KK

X