Yanlis anlasilma olur mu?

eslem89

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2020
1.984
1.674
35
Arkadaslar yeni is ortamina girdim. Ortamda bi arkadas grubumuz var. gruptan birininde esiyle sikintilari varmis. Bu kisi diger arkadaslara takilirken bana surekli iyi davraniyor senin yerin ayri diyor iltifat ediyor ama genel olarak disa dönük biri. Bende sessiz kaliyordum. Bugun bir iki kez bende ona iyi seyler soyledim. Diger arkadaslar bi baktilar sanki dedikoduya meyilli bir ortam var ve yanlis anlasilmasindan korkmaya basladim. Arkadas olarak ta cok iyi biri grubumuzu da seviyorum ama bana bu sekilde ayri davranmasi goze batiyor ben de tepki vermiyorum bu da benim hatam olabilir hatta son gunlerde ben de karsilik vermeye basladim gayri ihtiyari gibi oldu. Siz olsaniz nasil bir tavir takinir ne dersiniz?

Daha dun bir bugun iki
Ne ara sizi tanimis da hemen yeriniz ayri olmus? Hani yillardir orda calisiyor olsaniz tamam diyecegim samimiyet olusur ama
Simdi durum oyle degil. Belli etmeden is atiyor olabilir size. Dikkatli olun. Fazla muhatap olmayin insanlarla.

Tabi ki mesafeli davranarak bunu gerek arkadas ortamında gerekse ikili diyaloglarda ona hissettirerek.küçücük bir acik kapi birakmayarak .arada abi yada kucukse kardes diye hitap ederek..istemediğiniz durumların önüne geçebilirsiniz böylece...

Daha dun bir bugun iki
Ne ara sizi tanimis da hemen yeriniz ayri olmus? Hani yillardir orda calisiyor olsaniz tamam diyecegim samimiyet olusur ama
Simdi durum oyle degil. Belli etmeden is atiyor olabilir size. Dikkatli olun. Fazla muhatap olmayin insanlarla.
Bence küçük küçük yürümeye başlamış. 👍🏻

Daha dun bir bugun iki

Aynen haklisiniz arkadas grubumuz var herkese takiliyor dalga geciyor ama bana laf soyletmiyor mesela. Grubu seviyorum ama sanirim uzak durmaliyim. Sessiz sakin bir yapim var ses cikarmadim bende hatta bugun baktim ben de ona iltifat ediyorum. Arkadas olarak cok iyi yardimsever bana digerlerinden farkli davranmasa. Uzak durmam gerek yoksa eminim biseyler soylerler

Tabi ki mesafeli davranarak bunu gerek arkadas ortamında gerekse ikili diyaloglarda ona hissettirerek.küçücük bir acik kapi birakmayarak .arada abi yada kucukse kardes diye hitap ederek..istemediğiniz durumların önüne geçebilirsiniz böylece...

Haklisiniz ailesiyle ilgili soru sorucam mesela. Bende de salaklik var ses etmiyorum gönlü var gibi oluyor. Arkadas olarak seviyorum ama yanlis anlasilacak surekli iltifat edip bana farkli davranmasi uzak durmam gerek sanirim

Yeni girmişsiniz işe, adam hangi ara sizi tanıdıda yeriniz ayrı oldu. Nabız yokluyor gibi geldi bana. Ayrıca iş ortamında bir anda kurulan içli dışlı ilişkilerin sonu hüsran olur. Adamın davranışlarına karşı mesafeli olsanız iyi olur. Kimseye de fırsat vermeyin.

Siz bu kişiyle ilgili başka bir konu daha açmıştıniz.

Gayet farkındasınız ilgisinin. Yeni iş ortamında sizin yeriniz nasıl ayrı olabilir ki?

Olay farklı yere gitmesin istiyorsanız, mesafeli olun. Bir de bakmışsınız "gayri ihtiyari"olmaması gereken bir konuma düşmüşsünüz. 🙄

Siz bu kişiyle ilgilidir başka bir konu daha açmıştıniz.

Gayet farkındasınız ilgisinin. Yeni iş ortamında sizin yeriniz nasıl ayrı olabilir ki?

Olay farklı yere gitmesin istiyorsanız, mesafeli olun. Bir de bakmışsınız "gayri ihtiyari"olmaması gereken bir konumda olursunuz. 🙄

Haklisiniz bende cok buyuk hata var bugun farkettim net bi sinir ve tavir cizmeliyim yoksa aynen oyle olacak

Mesafeyi koruyup durması gereken yeri gösterirdim. Sınırları belirlemek lazım.

Yeni girmişsiniz işe, adam hangi ara sizi tanıdıda yeriniz ayrı oldu. Nabız yokluyor gibi geldi bana. Ayrıca iş ortamında bir anda kurulan içli dışlı ilişkilerin sonu hüsran olur. Adamın davranışlarına karşı mesafeli olsanız iyi olur. Kimseye de fırsat vermeyin.

Tepkisiz kaliyodum
Ters davranirsamda olmaz diye ama bi baktimki baya bende sicak davranmaya baslamisim bugun hatami fark ettim
Uzak durucam kesinlikle

Mesafeyi koruyup durması gereken yeri gösterirdim. Sınırları belirlemek lazım.

Evet ben orada hata yaptim bastan tepki gostermeliydim ama iste yapiyla da alakali simdi den sonra tepkimi koyucam yoksa yanlis anlasilacak.

Haklisiniz ailesiyle ilgili soru sorucam mesela. Bende de salaklik var ses etmiyorum gönlü var gibi oluyor. Arkadas olarak seviyorum ama yanlis anlasilacak surekli iltifat edip bana farkli davranmasi uzak durmam gerek sanirim
Bence ailesiyle ilgili soru sormayın. Eğer size ilgisi varsa, sizin de ona ilginiz olduğu için ailesini merak ettiğinizi vs. düşünebilir. Genelde birinden hoslanildiginda onun yaptığı her hareketten, söylediği her sözden anlamlar çıkartılmaya çalışılır. En iyisi biraz mesafe koymak diye düşünüyorum. Bir de lisede değilsiniz ki grupça teneffüslerde oturasiniz, o kişiden bağımsız da diğer arkadaşlarınizla zaman geçirebilirsiniz. O kişi o ortamda daha eski olduğu için eğer bir dedikodu olursa size yüklenir insanlar. Normalde, dedikodu olacak diye endiselenip insanlarla konuşmanızı şekillendirmeyin, millet her türlü konuşur çünkü, derdim ama ilgili kisinin size karşı davranışlarındaki farklılığın siz de ayrımındasïnïz.

Bence ailesiyle ilgili soru sormayın. Eğer size ilgisi varsa, sizin de ona ilginiz olduğu için ailesini merak ettiğinizi vs. düşünebilir. Genelde birinden hoslanildiginda onun yaptığı her hareketten, söylediği her sözden anlamlar çıkartılmaya çalışılır. En iyisi biraz mesafe koymak diye düşünüyorum. Bir de lisede değilsiniz ki grupça teneffüslerde oturasiniz, o kişiden bağımsız da diğer arkadaşlarınizla zaman geçirebilirsiniz. O kişi o ortamda daha eski olduğu için eğer bir dedikodu olursa size yüklenir insanlar. Normalde, dedikodu olacak diye endiselenip insanlarla konuşmanızı şekillendirmeyin, millet her türlü konuşur çünkü, derdim ama ilgili kisinin size karşı davranışlarındaki farklılığın siz de ayrımındasïnïz.

Kesinlikle benimde yuzum yumusak tepkimi koyamadim hatta ustune bende ona iltifat ettm bugun hata ettim. Ayneb ailesini de sormayayim caktirmadan uzak davranayim. Soyle baska arkadas ortami yok bu kisilerle grup olduk. Yavas yavas uzaklasip yalniz takilabilirim yalniz kalmakta istemiyorum seviyorum aslinda grubu. Yani sey mi desem herkese takiliyor alay ediyor bana gelince ayri davraniyor. Bi oyun oynuyoruz mesela ben eslemle takim olayim diyor. Yada bi sekilde bi yerden bi bakiyorum bana ovgu geliyor estagfurullah diyorum tesekkur ediyorum ne diyebilirimki. yani zaten ortama yeni girdim tepki de veremedim bugune kadar 2 ay oldu. Tepki vermedigim icin de kesin dedikodu cikartirlar bugun ustune bi de ben de ilfifat ettim. Salak kafam tavrimi komple degistiricem umarim hemen dedikodu cikarmazlar ya :KK43:

Yeni iş ortamına girip yeni arkadaş grubu kurup birde bu kadar samimiyet doğrumu sizce bakın siz bile.kendi kendimize neler düşünürken başkaları haydi haydi düşünür..her zaman her yerde heleki iş yerinde.mesafe çok önemli

Aynen haklisiniz arkadas grubumuz var herkese takiliyor dalga geciyor ama bana laf soyletmiyor mesela. Grubu seviyorum ama sanirim uzak durmaliyim. Sessiz sakin bir yapim var ses cikarmadim bende hatta bugun baktim ben de ona iltifat ediyorum. Arkadas olarak cok iyi yardimsever bana digerlerinden farkli davranmasa. Uzak durmam gerek yoksa eminim biseyler soylerler
Var boyle insanlar. Hatta esiyle olan sorunlarinin yalan olmasi da yuksek ihtimal. Terbiyesizin biri olabilir aman dikkat. Yok yere isinizden olmayin Allah korusun

Hani bunu da burda sorma bacım. Burda anlamayacak ne var. Sana iş atıyor. Sende onun seninle ilgilenmesi hafiften gururunu okşamış ki iltifat etmişsin adama. Ailesiyle olan sorunu işe yansıtan adam seni iki günde harcar uzak dur. Kimseyle fazla gereksiz samimiyet kurma. İş orası arkadaş bulma etkinliği değil. Sonra üzülürsün.

X