Yanlış mı yapıyorum bilmiyorum ama ben Aşık olmayı özledim

Hebehubele

'Mutlu bir kalp büyütüyorum'♡
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2016
3.594
9.533
Aylardır buraya yazıp duruyorum eşimin ilgisizliğinden söylenip ne yapacağımı şaşırmış durumdayken hep burada paylaştım. Ve farkettim ki artık bizim evliliğimizde sevgi , saygı kalmamış. Ve tutku hiç olmamış , yokmuş zaten . Eşim 4 ayin sonunda döküldü. Herşeyi en baştan almış düşünüyormuş. Baştan beri hicbisey istediği gibi değilmiş. Hickimse birbirini sevmemiş ikimizden başka. (Bence bu bi itiraf kı ailesi beni sevmiyor hep aksini inkar ederdi ) benim ailem çevrem herkes gittiğimiz zaman gayet misafirperver güleryüzlü hizmetli hürmetle davranır. Onun kiler se insan yerine koymaz ayda yılda bir gidince bile bisküviyle ağırlanırz. O benim istediğim gibi bi adam değilmiş bende onun istediği gibi bi kadın değilmisim . Ömür boyunca hayatı ailesiyle gidip köyüne yerleşmekmış kendi ailesine beni kız yapmakmis. Ben sürekli ailesiyle muhatap olup ihtiyaçlarını gidermem gerekirmiş. Biz ayrı oturuyoruz . Eşimin ailesi eşimin sülalesi eşimin arkadaş çevresi hep onlarla birlikteyizdir hep onlarla zaman geçiririz. Eşimin ailesinin tarlası var tarla yaparız vs buymuş hayalleri. Evlenmeden önce bana demişti senede 1 gidicez bilmem ne diye sonra ben köyde yaşamaktan vazgeçtim ikimiz bir yuva kurarız falan diye anlaşmıştık . Neyse adamın şuan bu hayalleri depresmis. Ben senden ne istedim sadece mutluluk dışında yanımda olman dışında dedim . Bana diyo ki senin hayallerin yok ki . Nasıl yok ? Ben insan değil miyim dedim . Benimde hayallerim var akrabalarıma gidiyim ailem ne zaman bana ihtiyaç duysa gönül rahatlığıyla hayatım annemlere geçelim miyim dediğimde hadi gidip gelelim dedim . Arkadaşlarım var benm en yakın arkadaşlarim eslerimizle oturalım muhabbet edelim . Sen nasıl ki çevreni önemsetsin benimde öyle ama ben sana kıyamıyorum calisiyosun akşam yorgunluktan uyuya kalıyosn kalk götür et bilmem ne demem ben sana dedim . Kimse de huzurum bozulmasın diye gelmez benim tarafımdan bana .çünkü bi kez eşimle ayrı kalmıştık. Eşim sürekli oraya gidelim burayagidelim vs. Ben çok aşırı insanlarla görüşmeyi sevmem daha doğrusu herşey de mesafe iyidir diye düşünürüm . Evden çıkmam ben . Ama hep her zamann benim istediğim olurmuş . Ben bi yere giderken aşkım gidiyim mi ? Derim gittiğim zamanda gelip yemeğimi pişirirm eşim gelene kadar. O na gitme aşkım diyemezmisim gidermiş o benn onunla yarışamazmisim. İlişki bile ben isteyince oluyormuş. Bana kavgaliyken gel şuraya yapcaz gibi saçma bir üslup kullandı çoğu zaman tabiki bunu kabuletmedim. Hep suratı asık elimde sürekli telefon arkadaşlarıyla yazisiyor. Muhabbet desen yok . Gidip gelip ben yilisiyorum öpüyorum kokluyorum sarılıyorum sakalasiyorum artık tiye almıyorum bu tripleri ni ama çok soğudum. Evet hayatıma yön vermeye karar verdm . Huzur oda yok . Cinsel çekim yok . Sevgi yok ilgi yok . Kıskanmak yok. Beni merak etmez akşama kadar aramaz beni . Evde bayıldım bi gün gelip o beni bulmuş. Ertesi gün merak edip aramadı bile .herşeyden vazgeçmiş. Beni seviyomumus buna cevabı yok . Benden vazgeçtin mi diyorum senden vazgeçince söylerim diyor . Resmen benimle kedinin fareyle oyandığı gibi oynuyor .dua ediyorum Allahım nefsime uydurma beni diyorum ilgisizlikten mutsuzluktan bıktım yaptığı hicbiseyi bana sormaz. Fikir alışverişmiz yok . Günde öyle 10 15 cümle kuruyoruz birbirimze o kadar. Daha 2 yıllık evliliğe bunlar çok değil mi . Belkide evlenirken gerçekten sevmedi. Bilmiyorum . Kızlar evlenene kadar 2 yıl sevgililik dönemimiz oldu . Annem istemedi önce memleket farklı zorlanırsn yavrum dedi . Diretti istemedi . Ben annemde ikna ettim eşimle tanış fikrin değişecek dedim yaklaşık bi 10 ay sonra kabul etti tanıştı konuştu tamam dedi annem geldiler istediler oldu sözlendk. Sonra ne eşim ne ailesi 2 ay ne aradı ne sordu ne geldi ne gittiler eşime noluyo diyorum bişey yok diyor. Ve öğrendim ki evlendendigim ilk hafta eşim ben le sözlüyken başka kızla konuşmuş. Nisana çağırmış bu kadar yüzsüz. Nişanli devremz güzel geçti. Hep nerde uygun varsa araştırdım. Herşeyin en ucuzunuu aldım . Kayinvalidem ceyz alışverişinde iftira attı hiç alakam olmayan şeyleri istiyomsm yüksekten ucuyomsm bilmem ne . Eşim ona inandı hep ah salak kafam şimdiki aklım olsa uyanırdım ama aşktan kor olmuşum.. Evlendik elimi sıkı sıkı tutuyo cok iyi davranıyor tamam dedim uyumiym evlendik çok iyiydi. Sonrada güzel zamanlarımız oldu. Çok ilgili zamanları oldu üstüme titredi bir dediğim iki olmadı evet hiçbir düşünce md saygı duymadı. Şimdi beni bi yılan gibi görüyor tabiri caizse ve aşık olmayı yüreğimin pir pir atmasını çok özledim yanlış mı yapıyorum bilmiyorum ama düşünüyorum da hiç dört dörtlük bir aşk yaşamamisim zaten sadece kendmi kandırmişim çok üzgünüm. Bana hizmetçi gibi davranıyor kıyafetlerimi utuleyeceksn bilmem ne hicbiseyi ni eksiksiz yerine getiriyorum bide bana böyle davranmasına artık gelemiyorum bitmiş mi benim evliliğim sizce yoksa çok mu abartıyorum Evli arkadaşlar eşleriniz ilgisiz kendi sizede oluyormu ?
Çok uzun oldu kusura bakmayın

Son düzenleme:
Ben ilgisizliği ilk yıl yaşadım sebebi maddi sorunlarımızdı.
Beni suçladı parasız kaldığı için vs vs bir tane konum var zaten istersen bak.
Sonra işe girdim maddi sorunlar düzelmedi ama 180 derece döndü fikirlerinde,sebebi de kıskançlıktı.İş yerindekilerden kıskandı vs.
Çok şükür o tarz beni aşağılayıcı tarzda kötü halleri 3 yıldır bir kere bile tekrar etmedi.
Tek yaptığım bana nasıl aşık olduğunu hatırlatmak oldu.Çok çaba da sarfetmedim gerçi kıskanınca kendi hatırladı.
Ben de kendimi ifade ederken iyi ederim ama.Güçlü dimdik durarak,en can alıcı noktalarla konuşurum.Onun tarzında ama kabalaşmadan.
Onda işe yaramıştı.

ne mezunusun çalıısyormusun çalısmıyorsan gir bir işe çalıs o seni nasılsa bırakıp gitmez diye garanti göruyor yarın bir gun aldatır bile silkelen kendine gel hayat senin hayatın kendi paranı kazan hem onun hem ailesinin saygısını kazan evet biraz aşk seni kör etmiş ama biraz daha bekle çabala sonra düşün ne yapcagını

Herşeyde mesafe iyidir sözüne katılıyorum. Evliliğin için de hayırlısı olsun canım:110:

Ben ilgisizliği ilk yıl yaşadım sebebi maddi sorunlarımızdı.
Beni suçladı parasız kaldığı için vs vs bir tane konum var zaten istersen bak.
Sonra işe girdim maddi sorunlar düzelmedi ama 180 derece döndü fikirlerinde,sebebi de kıskançlıktı.İş yerindekilerden kıskandı vs.
Çok şükür o tarz beni aşağılayıcı tarzda kötü halleri 3 yıldır bir kere bile tekrar etmedi.
Tek yaptığım bana nasıl aşık olduğunu hatırlatmak oldu.Çok çaba da sarfetmedim gerçi kıskanınca kendi hatırladı.
Ben de kendimi ifade ederken iyi ederim ama.Güçlü dimdik durarak,en can alıcı noktalarla konuşurum.Onun tarzında ama kabalaşmadan.
Onda işe yaramıştı.
ne mezunusun çalıısyormusun çalısmıyorsan gir bir işe çalıs o seni nasılsa bırakıp gitmez diye garanti göruyor yarın bir gun aldatır bile silkelen kendine gel hayat senin hayatın kendi paranı kazan hem onun hem ailesinin saygısını kazan evet biraz aşk seni kör etmiş ama biraz daha bekle çabala sonra düşün ne yapcagını
Üniversite mezunuyum ama öyle saçma bi yerde oturuyorum ki iş yok küçücük bi yer

Ne sen bana ne ben sana uygunum demiş..
İstediğim hayat bu değil demiş..
Elinden geldiği kadar sizi değiştirmeye uğrasmis olmayacağını anlayınca da ilgi bitmiş..
Siz ya da o.. biriniz bitirecek bu evliliği maalesef.. öyle görünüyor..

Iki yil evlilik. Cabuk tuketmissiniz. Aliskanliga donusmeden..zamanla kalbin pir pir atmiyor evlilikte ama aliskanliga donusuyor. Onemli olan saygiyi korumak. O biterse sevgi de bitiyor.
Biraz kendinizle ugrasin. Ise girin ya da ne biliyim biraz bsska seylerle mesgul olun. Enerjinizi biraz baska yone aktarinca belki bazi seyleri fark eder.

Ne sen bana ne ben sana uygunum demiş..
İstediğim hayat bu değil demiş..
Elinden geldiği kadar sizi değiştirmeye uğrasmis olmayacağını anlayınca da ilgi bitmiş..
Siz ya da o.. biriniz bitirecek bu evliliği maalesef.. öyle görünüyor..
Ne kadar da haklısınız böyle düşünmemiştim hiç

İnsan bir tek kendi eşini bilince kendisine verilen değeri ya da tam tersi sinin kendisini ezdigini fark etmiyor. Çok üzülerek söylüyorum ki esinir size değer vermiyor. Ya da siz o ne yaparsa yapsın vaz gecemeyeceginizi düşünüyor. Seven insan sevdiğine böyle olmaz ya. Biz de eşimle ne kavgalar ederiz arada tuz_biber hikayesi. Ama böyle istemediğini hiç hissetmedim. Yani düşün fırtınalı bir kavgada dahi ayrılık geçmedi bizde. Zaten ikimizde net bir gerçek var. Ayrılalım kelimesi olursa biter demek. Boşanmak kelimesi çok tehlikeli bizim için, sakasi bile asla olmamalı. Şimdiki Evliliklerde maalesef ne kadar tanısan da taniyamiyorlar. Çok üzülüyorum, sevgi kırıntısına muhtaç bırakan kaprisli, triple adam doldu ortalık. Ailesinin yüzüne bakmayan adam evlendiği gün karısını harcıyor, ailem de ailem diyor. İki tarafı idare edemiyor bazı erkekler ki asıl tehlikeli tipler de onlardır. Konuyu dağıtım ben. Bence sen kendini geri çek biraz. O pesinde koşsun.

İnsan bir tek kendi eşini bilince kendisine verilen değeri ya da tam tersi sinin kendisini ezdigini fark etmiyor. Çok üzülerek söylüyorum ki esinir size değer vermiyor. Ya da siz o ne yaparsa yapsın vaz gecemeyeceginizi düşünüyor. Seven insan sevdiğine böyle olmaz ya. Biz de eşimle ne kavgalar ederiz arada tuz_biber hikayesi. Ama böyle istemediğini hiç hissetmedim. Yani düşün fırtınalı bir kavgada dahi ayrılık geçmedi bizde. Zaten ikimizde net bir gerçek var. Ayrılalım kelimesi olursa biter demek. Boşanmak kelimesi çok tehlikeli bizim için, sakasi bile asla olmamalı. Şimdiki Evliliklerde maalesef ne kadar tanısan da taniyamiyorlar. Çok üzülüyorum, sevgi kırıntısına muhtaç bırakan kaprisli, triple adam doldu ortalık. Ailesinin yüzüne bakmayan adam evlendiği gün karısını harcıyor, ailem de ailem diyor. İki tarafı idare edemiyor bazı erkekler ki asıl tehlikeli tipler de onlardır. Konuyu dağıtım ben. Bence sen kendini geri çek biraz. O pesinde koşsun.
Bunu da denedim ama ufak bi ilgisinde yine inandım. Denedim ama beceremedim sanırım

Konularınızı az çok biliyorum..
ama sanırım evliliğiniz hiç başlayamamış bile
Konunun tamamını da okuyamadım, ama mutlu olmaya hakkınız var.Her insan gibi..
daha fazla vakit kaybetmeden bir karar verin derim karar ne yönde olmalı bunu en iyi siz bilirsiniz.

Konularınızı az çok biliyorum..
ama sanırım evliliğiniz hiç başlayamamış bile
Konunun tamamını da okuyamadım, ama mutlu olmaya hakkınız var.Her insan gibi..
daha fazla vakit kaybetmeden bir karar verin derim karar ne yönde olmalı bunu en iyi siz bilirsiniz.
Başlayamadı ve devam da ettiremedik ne yazık ki

birbirinize uygun degilsiniz gibi.. o sizin siz onun kurdugu gelecek planlarina uymuyorsunuz gibi.. yorucu gibi.. gibide gibi.. mutsuzsun emin olana kadar cocuk yapma derim ben bosan bosanma demek zor..

Eşinin başta verdiği sözler zamanla değişmiş, hayattan beklentileriniz farklı ve ikinizde ailelerinizin çok ağzına bakıyorsunuz. Anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla. Keşke ikinizde sadece "ikiniz" kalıp bir evlilik yaşayabilseniz. Maalesef. Boşan bitmiş bu evlilikte diyemiyorum, boşanma otur evinde de diyemiyorum. Çocuk yapma, işe gir çalış. Kendi paranı kazan. Ondan sonra boşanmak mı istiyosun evli kalmak mı daha çok netleşir düşüncelerin. Çalışmıyorken boşanmak zor çünkü.

Eşin seni sen olduğun için kabul etmiyor sevmiyor yani evet ihtiyaçlarını görüyosun ama ne zamandır ne bir sevgi ne bir ilgi göremiyosun. Seni sadece kullanıyo işi bitince bırakacak :KK43: ben olsam bu lafları kaldıramazdım beni istemeyenin peşinden gidip kendimden vazgeçmezdim. Allah yardımcın olsun

Eşinin başta verdiği sözler zamanla değişmiş, hayattan beklentileriniz farklı ve ikinizde ailelerinizin çok ağzına bakıyorsunuz. Anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla. Keşke ikinizde sadece "ikiniz" kalıp bir evlilik yaşayabilseniz. Maalesef. Boşan bitmiş bu evlilikte diyemiyorum, boşanma otur evinde de diyemiyorum. Çocuk yapma, işe gir çalış. Kendi paranı kazan. Ondan sonra boşanmak mı istiyosun evli kalmak mı daha çok netleşir düşüncelerin. Çalışmıyorken boşanmak zor çünkü.
Ben ailemi çoktan geride bıraktım ağızlarına bakmam kendi düşüncem neyse onu yaşadım. Yaşarım da . Ama eşim çok anneci problemler burda başlıyor onun hayatı ailesine endeksli benimki ise ikimiz olalım aile olalım sevelim birbirimize. Ama olmadı başaramadık. Benden beklentisi de ailesine endeksli olduğu için bana kabullendirmeye çalıştı ben kabullenmeyince bu duruma geldik

X