Yapmak istediklerimi yapamıyorum

Eşim vardiyalı çalıştığı için evde olduğu zamanlar yardım ediyo ama ben beğenmiyorum yani ona bi işi bak şöyle olur böyle olur diye gösterip anlatana kadar ben yapayım daha az vaktimi alıyo gibi bi durum yaşıyoruz

Eşim vardiyalı çalıştığı için evde olduğu zamanlar yardım ediyo ama ben beğenmiyorum yani ona bi işi bak şöyle olur böyle olur diye gösterip anlatana kadar ben yapayım daha az vaktimi alıyo gibi bi durum yaşıyoruz
Tamam da ne zamana kadar siz yapacaksiniz
Yarin bir gun hastane isiniz olsa bir kac gun evde olmasaniz
Evin halini dusunemiyorum bir an once ev islerini paylasmaya bakin
Bu kadar calismadan sonra nasil mutlu olabilirsiniz ki

Evlendim 1 ay oldu ama ne evli olduğumu anlıyorum ne de mutluyum eşimle sorunlar yaşadık evet ama herşeyimiz sorun evlenmemiz sorun coronadan 1,5 sene sonra evlendik düğün günü salonla ilgili sıkıntılar oldu başka yerde yaptık bi karış surat zoraki gülerek çıktık kınamda istediğim gibi olmadı video da baktım çoğu şey yanlış eksik yanımda o kadar insan var hepsi mi beceriksiz olur organizasyoncum bile sayfasında o kadar güzel fotoğraflar videolar var bana gelince pısss sönük saç makyaj için tuttuğum kuaför desen öyle ,gelinliği aldığım yer paylaşım yapıyor özenli özenli hediyeler vermiş bize elimize gelinliğin kılıfını bile zor verdiler ben anlamıyorum herkese iyi niyetle sıcak samimi yaklaştığım için mi umursanmıyorum aynı parayı bende veriyorum hepsini sosyal medyada görünce bi sinir oldum hatırladıkça , eşimle sorun yaşadık şuan iyiyiz ama hiç 1 aylık evli gibi değiliz ya işe gidip akşam eve geliyoruz hiç bi aktivitemiz yok hadi onu geçtim bi sohbet yok ben geliyorum çamaşır atıyorum yemeğe giriyorum yiyiyoruz çay içiyoruz bakıyorum saat 10 buçuk olmuş bile hadi yat uyu sadece ve sadece yakınlaşmak için yakınlaşmasını istemiyorum napıyosun günün nasıl geçti bu kadar ya ben ailemleyken daha çok eğleniyodum mutluydum evde ses yok kendi uğraşları var gidiyo onlara bakıyo bizim içimiz çürümüş ve benim neşeli olmama alışmış hep noldu neyin var yine ben ne yaptım diyo bunun üstüne bişey söylesen suç söylemesen suç, bakın dolapta kola vardı çok uzun zamandır evlenmeden önce duruyodu aç bakalım içelim yemekte dedim biri bunu açmış asidi geçmiş olabilir dedi kim açıcak onu senle benden başka dedim sırf muhabbet olsun diye sen mi almıştın bunu eğer sen almadıysan bu benim bekarlığa veda dan kalma falan dicektim ki lafı ağzıma tıkadı üff pelin ben açtım tamam mı oldu mu dedi sırf ben susayım diye bu kadar kısa sürede bu tahammülsüzlük nedir sofrada bari 2 kelime konuşalım istedim ama tık yok merak ediyorum benim instagramda o eşlerini seven erkekler nerde yetişmiş nerden gelmiş benim öküz nerden gelmiş herkesin hayatı o kadar güzel ki ben mi beceremiyorum eve bakıyorum hiç bişey yerinde değil temiz değil düzenli değil o kadar iş yapıyorum akşam eve geldiğimden yatana kadar sadece yemek yerken oturuyorum ama hiç bir yerimde düzenli değil ne hayatım ne evim aynada kendime bakıyorum sıfır makyaj yüzümde benler çıkmış soluk bi yüz sıcaktan toplanmış bakımsız saçlar özensiz kıyafet bunu yapan kadınlar nasıl yapıyo gerçekten o izlediğim hayatlar o kadar moralimi bozdu ki sosyal medyayı kapattım orda erkekler eşlerini çok seviyo herkes mutlu, evlenmeden önce konuşurduk hayal kurardık heveslenirdik ama şimdi hiç bişey yok konuştuğumuz gibi olcağına inanmıştım şimdi herşeyden herkesten soyutlamak istiyorum kendimi
Canım benim psikolojide evlilik, doğum,il değiştirme, ölüm,afet vb durumlar bir travmadır ve hayatımızda ciddi değişiklikler yaptığı için herkese aynı derecede kolay/zor yada güzel gelmez ve bu tip durumlar doğru atlatılmazsa depresyon vb.sonuçlar doğurabilir.Bu nedenle iyi bir psikolojik danışmanlık almanı öneririm.Yeterli gelmezse çift terapisi almanızı önerim.Kendini yetersiz hissetme bir çok arkadaşımın başına benzer durumlar geldi 😌

Kim haklı ben anlayamadım ya tam tanımadan evlendiniz ya da eşiniz evlenene kadar rol yapmış bilemiyorum. Belkide sizin beklentileriniz çok fazlaydı bunu hiç hiç bilemiyorum.
Eşiniz evlenmeden önce ev işleri yaparım, anlarım diyorduda şimdi mi yapamıyor? Veya eşiniz evlenmeden önce büyük vaatler mi verdi yapmadığı/ yapamayacağı şeyler hakkında?

Alt tarafi iki kisiniz kalkin yattiginiz yeri toplayin tuvaleti fircalayin, lavaboyu silin tamam. Mutfagi her aksam yediginiz zaman hemen toplayin, aksamdan yapin yemeklerinizi cok zor geliyorsa. Kahvaltinizi yapin guzel guzel, birbirinize guzel seyler soyleyin, hafta sonlari uzun kahvaltilar yapin sohbet edin, film izleyin. Bakim icinde sac yikamak bile bi bakimdir, hergun dus alin kendinizi daha iyi hissedersiniz ruhsal olarak, gunluk nemlendirici surun, makyaj sart degil hafif goz makyaji yapin sadece, bunlar bile bi bakimdir. Bence sizin esiniz sorun size. Ne yasadiginizi bilmedigimiz icin o konuda yorum yapamiyoruz.

şöyle ki alınan çeyizleri kaldırmadık henüz çünkü vakit bulamıyoruz eşyalarımı tam olarak yerleştiremedim ve mutfak banyoya sığamıyorum elemem gereken şeyler var evde yapılcak tadilat var çalıştığımız için ustaları denk getiremiyoruz akşam eve geliyorum sadece yemek yap ye topla saat 9.30-10 oluyor çamaşır at o ara ama ütü sadece o gün giyceğimi ütüleyip giyiyorum dağınık yani ev tv alamadık henüz o yüzden tv ünitemizde monte değil duvara monte olucak vs vs daha böyle uzayıp gidiyor bugün yemek varsa akşam eve gidince evi süpürüp siliyorum yemek yiyoruz bu kadar yani daha bunun 2 balkonu var camları var toz alması var çamaşır topla katla ütüle vaktim yetmiyor haftanın 6 günü çalışıyorum 7 de çıkıyorum 7 buçukta evdeyim
Cok isiniz var. Annenin evinde prenses gibi yasarken, bir anda kendi evinde hizmetci olarak yasamak kimseye buyuk mutluluklar vermez. Sizin isiniz bu kadar basinizdan askinken, esiniz ne yapiyor. 1 ay uzun bir vakit degil. Henuz duzen olusturamamis olmaniz gayet normal. Ama sanki sizde ataerkil bir dusunce yapisi var. Siz de calismaniza ragmen tum ev isi ve yemekleri ustlenmissiniz. Kocanizin size yardim etmesi sart. Kendine guvenmeyen evlenmesin. Ya yardim edecek, ya siz daha kolay bir ise gececeksiniz, ya da isten cikacaksiniz. Bu kadar keder stres olmaz. Evde 12 saat yoksunuz, ustune herseyi siz yapacaksiniz olmaz oyle sey.

Onun disinda, dugunler stresli oluyor. Ve bazi seyler sosyal medya da daha guzel gosteriliyor. Ornegin butun gun oyle sessiz sessiz oturan ve skilan tipler, foto cekilecegi zaman sanki cok egleniyor gibi foto cekiyorlar. vs vs

Cok isiniz var. Annenin evinde prenses gibi yasarken, bir anda kendi evinde hizmetci olarak yasamak kimseye buyuk mutluluklar vermez. Sizin isiniz bu kadar basinizdan askinken, esiniz ne yapiyor. 1 ay uzun bir vakit degil. Henuz duzen olusturamamis olmaniz gayet normal. Ama sanki sizde ataerkil bir dusunce yapisi var. Siz de calismaniza ragmen tum ev isi ve yemekleri ustlenmissiniz. Kocanizin size yardim etmesi sart. Kendine guvenmeyen evlenmesin. Ya yardim edecek, ya siz daha kolay bir ise gececeksiniz, ya da isten cikacaksiniz. Bu kadar keder stres olmaz. Evde 12 saat yoksunuz, ustune herseyi siz yapacaksiniz olmaz oyle sey.

Onun disinda, dugunler stresli oluyor. Ve bazi seyler sosyal medya da daha guzel gosteriliyor. Ornegin butun gun oyle sessiz sessiz oturan ve skilan tipler, foto cekilecegi zaman sanki cok egleniyor gibi foto cekiyorlar. vs vs
ataerkil bi düşünce yapısı yok ,aksine benim annem babam her işi beraber yaparlar pazara markete beraber giderler yemek yapılacaksa babam anneme yardım eder kahvesini yapar,sabahları kahvaltı hazırlar bizde erkek oturur kadın iş yapar diye bişey yok , ama kv hiç mi hiç alıştırmamış eşim 5 yıl yalnız yaşamış evde yaptığı tek şey çamaşırlarını yıkamak yemek yapmayı bilmiyo bi kahvaltı onu da canı isterse, yıkadığı çamaşır stili de şöyle 15 dk ya ya da yarım saatlik programlara 2-3 parça çamaşır atmak deterjan israfına mı üzüleyim su israfına mı elektriğe mi ben ikimizinkini biriktiriyorum beyazlar siyahlar renkliler suç mu yani bu ,bunun için bile gelip şaka yollu söylediğini düşünsede olsa en azından ben çamaşırıma yetişiyodum evlenmeden önce diyo, evde bikaç hobisi var işi gücü onlar 3 tane lavabo wc var evde hadi biri ebeveyn banyosu orayı kullanmıyoruz diğeri alaturka ve alafranga olanda banyo var çamaşır makinası falan, geçen gün gelmiş tepeme ben wc ye girdim durdum diye kendi girememiş sanki evde başka wc yok bunun için bi karış surat bende çamaşır makinasından çamaşır çıkarıyorum tuvalet sırası beklediğini de bilmiyorum ukala ukala bi tavırla dikmiş gözlerini hadi seni bekliyorum onun acelesi yok çık artık bilmem ne dedi çekildim bende tak diye suratıma kapıyı kapattı insan gibi söyleyebilir insan olduğundan şüpheliyim artık

ben haklı ya da haksız aramıyorum biz çok zor zamanlardan geçtik pandeminin yanı sıra başka sorunlar oldu kaza yaptık sonrasında yaralanma oldu eşim corona oldu defalarca düğünümüz ertelendi ailesi eşimin abisiyle yengesi kavga etmesinler kötü olmasınlar diye hep onları düşünereke hareket ettik ailesine kızsam da yansıtmamaya çalıştım sorun çıkaran insan olmak istemedim ama şimdi keşke yapsaymışım diyorum şimdi herşeye rağmen dedik evlendiğimizde sorunlar biticek bizbize kalıcaz mutlu olcaz huzurlu olcaz ama yok

Alt tarafi iki kisiniz kalkin yattiginiz yeri toplayin tuvaleti fircalayin, lavaboyu silin tamam. Mutfagi her aksam yediginiz zaman hemen toplayin, aksamdan yapin yemeklerinizi cok zor geliyorsa. Kahvaltinizi yapin guzel guzel, birbirinize guzel seyler soyleyin, hafta sonlari uzun kahvaltilar yapin sohbet edin, film izleyin. Bakim icinde sac yikamak bile bi bakimdir, hergun dus alin kendinizi daha iyi hissedersiniz ruhsal olarak, gunluk nemlendirici surun, makyaj sart degil hafif goz makyaji yapin sadece, bunlar bile bi bakimdir. Bence sizin esiniz sorun size. Ne yasadiginizi bilmedigimiz icin o konuda yorum yapamiyoruz.
alt tarafı iki kişiyiz de akşamdan topladığım mutfak ,sabah kahvaltı yapmadan çıkıyorum evden eşim öğlen işe gittiği zamanlar yapıyo yiyo içiyo,akşam ben eve geliyorum bi bakıyorum akşamki halden eser yok evin karşısında marangozhane var ve dışarda yapıyolar çoğu zaman havalar da sıcak olduğu için cam balkon akşamları açık bütün toz içerde iki tane balkon var ikiside açık yeni halı yeni eşya inanılmaz toz oluyo , eşim dağınık , eve geliyorum hemen bi makina çamaşır atıyorum o yıkanırken yemek yapıyorum yemeğim varsa mutlaka bulaşık oluyo onu yıkıyorum balkonları yıkıyorum evi süpürüyorum beyfendi sadece keyfi isterse bi işin ucundan tutuyo benim koltuğa oturmam saat 10 u buluyo benden ne beklenir ki bu saatten sonra 15 dk içinde uykuya dalıyorum ,haftasonları 1 günümüz var pazar onda da 1 yada 2 kez evdeydik hepsi bu kadar işte temmuzda evlendim 2 aylık evliyim acınası bi durum cidden kendime kızıyorum

alt tarafı iki kişiyiz de akşamdan topladığım mutfak ,sabah kahvaltı yapmadan çıkıyorum evden eşim öğlen işe gittiği zamanlar yapıyo yiyo içiyo,akşam ben eve geliyorum bi bakıyorum akşamki halden eser yok evin karşısında marangozhane var ve dışarda yapıyolar çoğu zaman havalar da sıcak olduğu için cam balkon akşamları açık bütün toz içerde iki tane balkon var ikiside açık yeni halı yeni eşya inanılmaz toz oluyo , eşim dağınık , eve geliyorum hemen bi makina çamaşır atıyorum o yıkanırken yemek yapıyorum yemeğim varsa mutlaka bulaşık oluyo onu yıkıyorum balkonları yıkıyorum evi süpürüyorum beyfendi sadece keyfi isterse bi işin ucundan tutuyo benim koltuğa oturmam saat 10 u buluyo benden ne beklenir ki bu saatten sonra 15 dk içinde uykuya dalıyorum ,haftasonları 1 günümüz var pazar onda da 1 yada 2 kez evdeydik hepsi bu kadar işte temmuzda evlendim 2 aylık evliyim acınası bi durum cidden kendime kızıyorum
Haklısınız, bizim toplumda maalesef erkekler is yapmiyor ve oyle yetistiriliyolar.

Bu kadınların yaptığı en büyük hata ....eşinin yaptığını beğenmezsen sorumlulıkları paylamazsan altında sen kalırsın çok yıpranırsın...böyle devam edersen hiçbir zaman yardım etmez.
Beğenmesende yaptır alışsın zamanla görev bilinci edinir en azından..
Benim babam 60 yaşında 10 yıldır emekli annem dizlerinden rahatsız oldupu için bulaşıkları makinaya babam atıyor mesela...
İlk zamanlar özensizdi şimdi öylemi
Mesela bakıyorum bulaşıkları sudan geçirip tencereleri cifliyor ocağı silleceği suya ç.suyu atıp öyle siliyor
Ben viledayla yerleri siliyordum elinle silsene daha temiz oluyor vileda tam temizlemiyor diyor...ona göre sadece merdivenler viledayla silinmeli...Annem iyi eğitmiş gerçekten🤣
Eşim iş yapınca hiç eleştiemem bende babam kadar olmasada oda fena değil...
Bir erkeği ne kadar eleştirirsen (temizlik konusunda) o kadar uzaklaşır görev bilincinden beğenmesende çok güzel olmuş. Eline sağlık hayatım harikasın sen falan de ve 🔥ödüllendir mutlaka😂 bu ilk tavsiye gelelim ikinciye
Her şeyi eşinden bekleme belliki evliliğin ve sorumluluğun şokunda evet hoş bir durum değil ama elde olan bu yapacak bişey yok
Evi temizliği yemeği boşver birbirinize vakit ayırın mesela yemek yerken müzik aç kalkın dans edin bırak masa ortada dağınık kalsın
Uzanırken git yanına kucağına yat birlikte sohpet edin hayal kurun...tv yokmuş evde muhtemelen telefona adapte elinden bırakmıyor dur...telefon elindeyken muzip mesajlar at ...odanıza çağır.. Gelmiyor sa sen git yanına sütyenin kopçasını çıkaramadım falan uydur işte bişeyler..evde dekolteli dolaş bakımlı ol evi boşver kendine vakir ayır... Hafif kokular sürün dekolteni göreceği şekilde eğil kalk arzulat kendini..bunlar kadınlığın olmazsa olmazları..
Küçük taleplerde bulun kendini önemli hissetsin mesela kavonozu açamadım çarşafı tek değiştiremiyorum gibi..küçük sorumluluklar vermez her işi kendin halledersen evlilik yükünün altında ezilir mutsuz olursun
6 da kalkıp yemek yapman seni bir süre sonra yorar eşinde buna alışırsa senden hep ister
Eşini alıştıracağın şey yemek düzen değil kendin olmalısınki vazgeçemesin senden...
Çok uzun oldu ama tecrübesiz insanlara bilgi aktarımı yapmak bana iyi geliyor..umarım sizdede işe yarar

Bu kadınların yaptığı en büyük hata ....eşinin yaptığını beğenmezsen sorumlulıkları paylamazsan altında sen kalırsın çok yıpranırsın...böyle devam edersen hiçbir zaman yardım etmez.
Beğenmesende yaptır alışsın zamanla görev bilinci edinir en azından..
Benim babam 60 yaşında 10 yıldır emekli annem dizlerinden rahatsız oldupu için bulaşıkları makinaya babam atıyor mesela...
İlk zamanlar özensizdi şimdi öylemi
Mesela bakıyorum bulaşıkları sudan geçirip tencereleri cifliyor ocağı silleceği suya ç.suyu atıp öyle siliyor
Ben viledayla yerleri siliyordum elinle silsene daha temiz oluyor vileda tam temizlemiyor diyor...ona göre sadece merdivenler viledayla silinmeli...Annem iyi eğitmiş gerçekten🤣
Eşim iş yapınca hiç eleştiemem bende babam kadar olmasada oda fena değil...
Bir erkeği ne kadar eleştirirsen (temizlik konusunda) o kadar uzaklaşır görev bilincinden beğenmesende çok güzel olmuş. Eline sağlık hayatım harikasın sen falan de ve 🔥ödüllendir mutlaka😂 bu ilk tavsiye gelelim ikinciye
Her şeyi eşinden bekleme belliki evliliğin ve sorumluluğun şokunda evet hoş bir durum değil ama elde olan bu yapacak bişey yok
Evi temizliği yemeği boşver birbirinize vakit ayırın mesela yemek yerken müzik aç kalkın dans edin bırak masa ortada dağınık kalsın
Uzanırken git yanına kucağına yat birlikte sohpet edin hayal kurun...tv yokmuş evde muhtemelen telefona adapte elinden bırakmıyor dur...telefon elindeyken muzip mesajlar at ...odanıza çağır.. Gelmiyor sa sen git yanına sütyenin kopçasını çıkaramadım falan uydur işte bişeyler..evde dekolteli dolaş bakımlı ol evi boşver kendine vakir ayır... Hafif kokular sürün dekolteni göreceği şekilde eğil kalk arzulat kendini..bunlar kadınlığın olmazsa olmazları..
Küçük taleplerde bulun kendini önemli hissetsin mesela kavonozu açamadım çarşafı tek değiştiremiyorum gibi..küçük sorumluluklar vermez her işi kendin halledersen evlilik yükünün altında ezilir mutsuz olursun
6 da kalkıp yemek yapman seni bir süre sonra yorar eşinde buna alışırsa senden hep ister
Eşini alıştıracağın şey yemek düzen değil kendin olmalısınki vazgeçemesin senden...
Çok uzun oldu ama tecrübesiz insanlara bilgi aktarımı yapmak bana iyi geliyor..umarım sizdede işe yarar
dediklerinizi dikkate alıp adım adım denicem çünkü bazen öyle stresli oluyorum ki bu dediğiniz şeyler eşe yaklaşma vs içimden gelmiyo sadece gidip uzanmak uyumak istiyorum hayat enerjim çekilmiş gibi hissediyorum bide üstüne haftasonu olunca yok düğün için ailesinin yaşadığı yere gidiyoruz 1 saatlik mesafeli bi yer, yok bişey oluyo onun için gidiyoruz , yok abisi yengesi gezmeye çıkmışlar bize uğrayabilirlermiş (onlarda başka bir yerde yaşıyo yine 40 dk lık mesafeli bi yer) yok kv de eşimin abisiyle gezmeye çıkmış bizi arıcaklarmış çay içmeye gelceklermişde çocuklar rahatsızlanmış gelememişler bütün hafta yoruluyorum 1 günüm var onda da evde yatmak istiyorum sadece daha yemeğe misafir almadım kendi ailemi eşimin ailesini pandemide zaten istemiyorum gelip gidilmesini yani şöyle bir haftasonu da kimsenin arayıp rahatsız etmediğini görmedim ay biri gelir mi biri arar mı ev dağınık orası öyle şurası böyle diye düşünmeden uzanıp dinlenmek istiyorum banyo da ve bikaç yerde dolap sıkıntısı var onun için bi çok eşyam ortada eşim aksesuarları evlenince beraber alalım dediği için her yer gözümüze boş geliyo şuan daha bişey alamadık vs vs kafam hep dolu bu kafayla ne cilveli olabilirim ne rahat ama diğer temizlik yemek önerilerini dinlicem

dediklerinizi dikkate alıp adım adım denicem çünkü bazen öyle stresli oluyorum ki bu dediğiniz şeyler eşe yaklaşma vs içimden gelmiyo sadece gidip uzanmak uyumak istiyorum hayat enerjim çekilmiş gibi hissediyorum bide üstüne haftasonu olunca yok düğün için ailesinin yaşadığı yere gidiyoruz 1 saatlik mesafeli bi yer, yok bişey oluyo onun için gidiyoruz , yok abisi yengesi gezmeye çıkmışlar bize uğrayabilirlermiş (onlarda başka bir yerde yaşıyo yine 40 dk lık mesafeli bi yer) yok kv de eşimin abisiyle gezmeye çıkmış bizi arıcaklarmış çay içmeye gelceklermişde çocuklar rahatsızlanmış gelememişler bütün hafta yoruluyorum 1 günüm var onda da evde yatmak istiyorum sadece daha yemeğe misafir almadım kendi ailemi eşimin ailesini pandemide zaten istemiyorum gelip gidilmesini yani şöyle bir haftasonu da kimsenin arayıp rahatsız etmediğini görmedim ay biri gelir mi biri arar mı ev dağınık orası öyle şurası böyle diye düşünmeden uzanıp dinlenmek istiyorum banyo da ve bikaç yerde dolap sıkıntısı var onun için bi çok eşyam ortada eşim aksesuarları evlenince beraber alalım dediği için her yer gözümüze boş geliyo şuan daha bişey alamadık vs vs kafam hep dolu bu kafayla ne cilveli olabilirim ne rahat ama diğer temizlik yemek önerilerini dinlicem
Herşeye çok fazla takılıyorsuniz bence.

Olmayan aksesuarlara bile takılmışsınız.

Zaman içerisinde olur, tamamlanır herşey.

Fazla eşyaları evin uygun olan bir odasında muhafaza edin.

İki kişilik ev neden sürekli temizlenir anlamadam da eşinizle beraber yapın yapacaklarımızı.

Vardiyalı çalışıyormuş evde tek olduğunda yediğini kaldırsın, süpürge mi yapılacak o yapsın. Uygun bir dille konusun, yaptığı işi beğenmiyorum diye üstlenmeyin herşeyi.

Eve gelecek olan gelir, çok pis, esktra dağınık olmadığı sürece sorun yok.

Herşeye çok fazla takılıyorsuniz bence.

Olmayan aksesuarlara bile takılmışsınız.

Zaman içerisinde olur, tamamlanır herşey.

Fazla eşyaları evin uygun olan bir odasında muhafaza edin.

İki kişilik ev neden sürekli temizlenir anlamadam da eşinizle beraber yapın yapacaklarımızı.

Vardiyalı çalışıyormuş evde tek olduğunda yediğini kaldırsın, süpürge mi yapılacak o yapsın. Uygun bir dille konusun, yaptığı işi beğenmiyorum diye üstlenmeyin herşeyi.

Eve gelecek olan gelir, çok pis, esktra dağınık olmadığı sürece sorun yok.
evet takıyorum maalesef, ama hep her olayda bi sıkışmışlık hissi yaşadım ve sıkıştım bunaldım hayatta herşeyim önce sıkıntı sonra normal oldu yani hiç ohh be çok mutluyum diye yaşayamadım hep arkasından bişey oldu oluyor da yorgunum artık

Merhaba.Mesajlarinizi tek tek okudum.Yazmak istedim.İki buçuk yıllık evliyim.Sizde kendimi gördüm adeta.Evliligimizin ilk yılı kabus gibi geçti.Sacma sapan sebeplerle kavgalar,bagirismalar.Kac kez evden çıkıp gittiğimi biliyorum.Esimin gerekli gereksiz şeylere verdiği aşırı tepkiler.o kadar kötüydü ki ilk yılımız.Taniyarak evlenmek önemli diyenler olmuş.esimi çok uzun zamandır tanıyarak evlendim.evliligin sorumlulukları aile evindekiler gibi olmuyor.bir anda kendine ait bir hayata geçiyorsun ve hiç almadigin sorumluluklar üzerine yıkılmış gibi oluyor.Evlendigimin ilk yılı dünya kadar misafir geldi evimize,ev işleri,okulumz eşimle yasadigimiz problemler.bir de üzerine sürekli insanlar.Kimseyi çekmek de görmek de istemiyordum.Sizin gibi bizim de herşey hazır değildi evlendigimizde evimizde.zaman içerisinde eksikler tamamlandi.Sunu söylemek istiyorum zamanla hem siz evinizin düzenine alisiyorsunuz hem de eşiniz.iki yıl önce eşime yaptiramadigim kıyametler kopan ev ile akalali küçük seyleri artık eşim kendiliginden yapıyor.neden evlendim daha önce çok rahattım dediğim o kadar çok zaman oldu ki.Hicbir şey ömür boyu bu şekilde gitmeyecek merak etmeyin.Size bunu söylemek istiyorum.esiniz de sizin gibi alışık olmadığı bir düzene dahil oldu.Zamanla herşey yoluna girecek.bu koşturmacaniz hep böyle gitmeyecek.Daha çok yeni evlisiniz.burada ne zaman böyle oldunuz diyenlere lütfen aldırış etmeyin.her ilişkinin dinamiği farklıdır.

Merhaba.Mesajlarinizi tek tek okudum.Yazmak istedim.İki buçuk yıllık evliyim.Sizde kendimi gördüm adeta.Evliligimizin ilk yılı kabus gibi geçti.Sacma sapan sebeplerle kavgalar,bagirismalar.Kac kez evden çıkıp gittiğimi biliyorum.Esimin gerekli gereksiz şeylere verdiği aşırı tepkiler.o kadar kötüydü ki ilk yılımız.Taniyarak evlenmek önemli diyenler olmuş.esimi çok uzun zamandır tanıyarak evlendim.evliligin sorumlulukları aile evindekiler gibi olmuyor.bir anda kendine ait bir hayata geçiyorsun ve hiç almadigin sorumluluklar üzerine yıkılmış gibi oluyor.Evlendigimin ilk yılı dünya kadar misafir geldi evimize,ev işleri,okulumz eşimle yasadigimiz problemler.bir de üzerine sürekli insanlar.Kimseyi çekmek de görmek de istemiyordum.Sizin gibi bizim de herşey hazır değildi evlendigimizde evimizde.zaman içerisinde eksikler tamamlandi.Sunu söylemek istiyorum zamanla hem siz evinizin düzenine alisiyorsunuz hem de eşiniz.iki yıl önce eşime yaptiramadigim kıyametler kopan ev ile akalali küçük seyleri artık eşim kendiliginden yapıyor.neden evlendim daha önce çok rahattım dediğim o kadar çok zaman oldu ki.Hicbir şey ömür boyu bu şekilde gitmeyecek merak etmeyin.Size bunu söylemek istiyorum.esiniz de sizin gibi alışık olmadığı bir düzene dahil oldu.Zamanla herşey yoluna girecek.bu koşturmacaniz hep böyle gitmeyecek.Daha çok yeni evlisiniz.burada ne zaman böyle oldunuz diyenlere lütfen aldırış etmeyin.her ilişkinin dinamiği farklıdır.
Ekstra olarak sizin gibi düğün dönemimiz de sorunlu geçti.gelin alma sirasinda problemler oldu konvoyda kaza yaptık,kuaförüm saçımı berbat ötesi yaptı,düğün sırasında duvagim çıktı,kinada organizasyoncu o kadar vasatti ki gülmekten olursunuz organizasyona.Bunlarin ardından 8 ay sonra fotoğraf cekimimiz oldu.oyle güzel öyle istediğim gibi bir fotoğraf cekimimiz oldu ki bunların hepsini bana unutturdu.Ayrica eklemek istiyorum o Instagram'da gördüğünüz peri masalları hayat kosturmacasi içerisinde sadece bir an.Sunu düşünmeyin ki bu insanlar 7-24 bu şekilde yaşıyor.Asla öyle bir şey yok.

X