Yarama Yara actilar..KIRGINIM.

kesinlikle ailesinden daha önce çözmeniz gereken sorunlar var.
bir önceki sayfada da arkadaşlar yazmışlar zaten.
ama hiç cevap bile vermemişsiniz.
değişik..

Selamlar Herkeze.

Dertlesmek icimi dokmek istedim..

Ben 18 yillik evliyim.cocuklarim var.
Babami kaybettim,vefat edeli 2 ay oluyor. Acim sonsuz ve buyuk.Esimle tartistigimiz biranda agzindan istemsiz olarak bir kufur cikti.Bu kufur babama giden bir kufurdu. Ben duyunca delirdim,zaten iyi degildim.Tartismalar cikti aramizda,3 gun konusmadim. ozur diledi bilerek demedim dedi. Ben kirgin old.icin konusmuyordum o da sinirlenip bana iyice deliriyordu. Bir gece cok kotu tartisma cikti.Babama gitti o kufur sen beni yaraladin iyice dedim.O da kendini savundu. Ben bunu gorumceme anlattim abin bana kufur etti babama giden bir kufurdu,cok uzgunum dedim. Ama kendisi bana ulasmak yerine anne babasina soyluyor bu durumu..Oysa ona, sadece sana soyluyorum sen bil dedim..Benden cekinmis kizginmisim ona kizarmisim belki diye dusunup beni aramamis....O gece esimde evden cikti gitti arabada kaldi.

Sabahina ailesini aramis ben inandiramiyorum kendimi,beni affetmiyor,nolacaksa olsun,arayin kimle konusursaniz konusun demis,bosanicam demis. Arkasindan annemi de aramis 25kere bunlari anlatmak icin. Ama annem uyudugu icin bakamamis. Esimin babasi annemi ariyor babam rahmetli olali 30 gun olmus,anneme beni sikayet ediyorlar,beni yerden yere vurup ogullarindan ayrilmami istediklerini soyluyorlar ilk bosanan onlar degil ayrilsinlar diyorlar. Oglum sana ulasamamis biz sana soyliyelim diyorlar. kizin naparsa yapsin cocuklariyla orda, oglumu biraksin baslarinin caresine baksin demisler. Kari koca annemi sinirden deliye cevirmisler,tansiyonu cikmis dedem hepsini duymus gormus,dedemde cok uzulmus. Esim sabahina eve geldi bambaska biri olarak,bana bosaniyoruz ayriliyoruz bitti dedi.cocuklari istedigim zaman gorurum karisamazsin dedi. cocuklar duydu,durduramiyorum ben gidiyorum dedi ben soklardaydim. zaten baba acim varken bunlari duymak beni iyice yaraladi. Ben bayildim cocuklarimin gozu onunde..
Ben bayilinca cocuklar agladi korktu baba baba gitme dedi.O da aksamina ailesini aradi ben ayrilamam dedi cocuklar korktu dedi. benim icinde kotu oldu bayildi figan dedi. Tabi Annemde onlarin agzinin payini vermis siz benim kizimi bosatmak mi istiyorsunuz elinize ne gececek demis?. Sonrada inkar ettiler,biz niye ayrilmalarini isteyelim dedi babasi. Esim hep ailesini savundu beni haksiz buldu ben neden onun kardesine mesaj atip derdimi anlatmisim. ben kotu niyetliymisim,amacim onu kotulemekmis. (Aileside bunu dusunmus) Oysa ben gelinimin her derdi oldugunda ona yardimci olmus biriyim. Yeri gelir gelinimi savunur kardesime kizmis bir gorumce oldum hep. Yuvalari bozulmasin diye..Onuda kendim gibi sandim. En buyuk hatam budur belki.
Kayinpederi aradim benim bosanmami istiyormussunuz birde yuzume soyleyin dedim. O da bana bagirdi ve defol git oglumun yanindan ilk bosanan siz misiniz sanki dedi. oglumda duydu bunu yanimdaydi. Agladi yavrum. ve sonra ustume kapatti telefonu..O gunden sonra asla ne aradim ne sordum..Ne hesap sordum annemi nasil arar o yarali kadinin uzersiniz? demedim. Sabir Allahim dedim. Arayip konusursam kalp kirarim diye aramadim. susmayi tercih ettim. Halada konusmuyorum. Esim bana gecen haftaya kadar yapmadigini birakmadi hep ustume geldi,bana cok hakaret etti,ailesini savundu,tum sucu bende buldu. Ama oyle bir olay yasandi ki, Allah onu korkuttu kendinden resmen. o olay sonrasi esim birden degisti. Beni affet dedi,ozur dilerim dedi, ben ettim sen etme dedi. Aileme gidip bunlari anlatan bendim,onlarida affet dedi. Bende bir anne babaya bu yakismazdi. Kocasi yeni vefat etmis bir kadina acip kizlarini sikayet etmek,yermek,bosansinlar demek yakismazdi dedim.. O da haklisin dedi. Basim sana karsi egiktir dedi.. Helal et hakkini dedi...Bende bu duyduklarim karsisinda sok oldum. Biliyordum ailene senin cesaret verip arattirdigini dedim..o da itiraf etti. Bende Canin Sagolsun seni, Aileni Allah affetsin dedim..Esim onlara figan size kirgin konusmak istemiyor dedi. Zamanlamamiz hataliydi kabul edin,yanlis yaptik ona ve annesine dedi. Beni konusmuyorum kendileriyle ama esime senin ailendir sen konus,hatta torunlarini bile arayip sorabilirler dedim..Ama ben? Beni asla aramasinlar konusmasinlar. Kalplerini kiirarim onlara cok sinirliyim dedim..Esimede kirginim hemde cok. Guvenim yerle bir oldu..Ama cocuklarimin hatiri icin evin icinde konusuyorum.Kavga etmemeye calisiyorum..Ama unutmam bu olanlari..

Ama bildigim tek sey ailesine bu yaptiklarindan dolayi cok kirginim. Hicbirsey eskisi gibi olamaz artik..Hadi ogullari aradi onlari bi sinirle,bir anne baba olarak ogullarini oglum sus zamani degil,kari kocasiniz babasina kufur cikmis agzindan. Hatalisin..Kendiniz halledin annesinide asla aramayiz kadin esini kaybetmis yarali demelerini beklerdim..

Kaybettiler beni..Oysaki ben onlarin en zor gunlerinde hep yaninda olmus bir gelinim.iki elim kandada olsa torunlarini onlara kamerada gostermis, aratip konusturmus biriydim.

Siz bu durum hak.da ne dusunurdunuz..? Konusmamakta haksiz miyim o aileyle. Demek ki,yuvamin yikilmasini cok istiyorlarmis..Bunu anladim.. Cocugum bile etkilendi anne dedemler sana nasil o evden git!Babamdan bosan derler dedi..Unutamiyor..Babam vefat ettikten sonra bu yasadiklarim beni mahvetti,yaraladi..Vay be dedim insanin Babasi ardinda olmayinca nasil ezermis insanlar dedim..insanlar ne kadar kotu,fenaymis dedim. Gercekten sarsildim. Cok yaralandim. Zor gunlerimde yarama yara acanlari unutmayacagim..
18 yıllık bir evlilik.İlk defa böyle bir küfür ediyorsa ve sonrasında gelip özür diliyorsa ve boşanmak gibi bir niyetin yoksa uzatan sensin.Ailelere sıçratan sensin.Bence bu olayın alt yapısı var.Bu sadece son nokta olmuş.Görümcene anlatmışsın.Ne şekilde nasıl anlattın.Napacaktı içinde mi tutacaktı.Sonuçta abisi evlilik ve çocuk var ortada.O da kendi ailesiyle paylaşmış.Ama senin ne şekilde anlattığın anlatırken neler dediğin önemli.Aile oğullarına nasıl bir tepki vermiş ki,kocan eve gelip sana parlamış ve boşanmaya kadar getirmiş olayı.

Ailesinin anneni araması yanlış.Düşüncesizlik yapmışlar ama o an ki olayın fevriliği bu.Bir de senin kadar içlerinin yanmasını bekleme.Senin baban ölmüş onların değil.Bu arada Allah rahmet eylesin başın sağ olsun.

Ama sen şimdi kocanı affedip,aileyi suçluyorsun.Oğullarıyla görüşüyorsan onlarla da görüşeceksin.Neticede kocan gidip seni anlatmış.Sende gidip kocanı anlatmışsın.Her eye bir sünger çekip yoluna bakacaksın.Bir de babası olmayanı ezerler gibi bir düşünceyi de çıkar aklından alakası yok

18 yıllık bir evlilik.İlk defa böyle bir küfür ediyorsa ve sonrasında gelip özür diliyorsa ve boşanmak gibi bir niyetin yoksa uzatan sensin.Ailelere sıçratan sensin.Bence bu olayın alt yapısı var.Bu sadece son nokta olmuş.Görümcene anlatmışsın.Ne şekilde nasıl anlattın.Napacaktı içinde mi tutacaktı.Sonuçta abisi evlilik ve çocuk var ortada.O da kendi ailesiyle paylaşmış.Ama senin ne şekilde anlattığın anlatırken neler dediğin önemli.Aile oğullarına nasıl bir tepki vermiş ki,kocan eve gelip sana parlamış ve boşanmaya kadar getirmiş olayı.

Ailesinin anneni araması yanlış.Düşüncesizlik yapmışlar ama o an ki olayın fevriliği bu.Bir de senin kadar içlerinin yanmasını bekleme.Senin baban ölmüş onların değil.Bu arada Allah rahmet eylesin başın sağ olsun.

Ama sen şimdi kocanı affedip,aileyi suçluyorsun.Oğullarıyla görüşüyorsan onlarla da görüşeceksin.Neticede kocan gidip seni anlatmış.Sende gidip kocanı anlatmışsın.Her eye bir sünger çekip yoluna bakacaksın.Bir de babası olmayanı ezerler gibi bir düşünceyi de çıkar aklından alakası yok

İlk defa olmuyor bu küfür. Görümce gidip ne anlattı acaba ? Ben görümceye git millete duyur demedim. Onun cehaleti. Arkadaşım ben boşanıyorum falan demedim. Eşim dedi gidip ailesine anlatamıyorum sanırım. Oğlu ve ailesi benim adıma karar verip annemi arıyorlar. Ben duydum şok oldum. Bu onların sinsiliği ve fesatlığı. Ben gayet iyi bir insandım hani? Benden memnunlardı? Ne oldu birden bana bunu yaptılar ailece oğullarıyla. ..Eşimi benden özür dilediği ve bana haksızlık ettiğini itiraf ettiği için şimdilik çocuklarım için susuyorum. A ffetmedim.
Ailesi ile görüşmek zorunda değilim onlar önce benim annemden özür dileyecek sonra benden. Yok öyle kimse kafasına göre takılıp eziyet edemez . Babası olmayanı ezerler bizzat yaşadım bu olaydan başka durumlardada gördüm.

Sağolasın

kesinlikle ailesinden daha önce çözmeniz gereken sorunlar var.
bir önceki sayfada da arkadaşlar yazmışlar zaten.
ama hiç cevap bile vermemişsiniz.
değişik..

Çözmem gereken şeyler olduğunu biliyorum ve şuan eşimle bile konuşuyorum sorunlar bunlardır diye ikimiz arasında. Buraya yazmamış olmam bu konuyu gözardı ediyorum anlamına gelmez ki?
Defalarca anlattım eşime hala anlatıyorum. Karşılıklı hatalar nedir ikimiz arasında sorunlar nerden patlak verdi soruyorum. Bana tek dediği bütün suç benim ben sana yanlış yaptım aileme anlattım onları destekledim anneni arattırdım bu olmamalıydı bana ne dersen ne yapsan boynum kıldan ince. Bana büyük ders oldu birdaha asla 3.kişilerden medet ummayacağım benim dostum hayat arkadaşım sensin dedi...
Bana zarar veren eşim oldu. O toparlasın kırdığı parçaları.bizi eşim parçaladı o düşünsün. Günahını almak kötü birşey insanların. Eşim hep benim günahımı alıyordu. Haksızlık eden o bana.

İlk defa olmuyor bu küfür. Görümce gidip ne anlattı acaba ? Ben görümceye git millete duyur demedim. Onun cehaleti. Arkadaşım ben boşanıyorum falan demedim. Eşim dedi gidip ailesine anlatamıyorum sanırım. Oğlu ve ailesi benim adıma karar verip annemi arıyorlar. Ben duydum şok oldum. Bu onların sinsiliği ve fesatlığı. Ben gayet iyi bir insandım hani? Benden memnunlardı? Ne oldu birden bana bunu yaptılar ailece oğullarıyla. ..Eşimi benden özür dilediği ve bana haksızlık ettiğini itiraf ettiği için şimdilik çocuklarım için susuyorum. A ffetmedim.
Ailesi ile görüşmek zorunda değilim onlar önce benim annemden özür dileyecek sonra benden. Yok öyle kimse kafasına göre takılıp eziyet edemez . Babası olmayanı ezerler bizzat yaşadım bu olaydan başka durumlardada gördüm.

Sağolasın
Senin anlattığını biz anladıkta sen anlamıyorsun.Aile içindeki meselen kocanla senin aranda.Senin kocan gidip ailesini ne şekilde doldurdu ki,onlarda bu kadar fevri davrandılar.Haklı görmüyorum yaptıklarını onların ama zincirleme giden bir şeyler var.Ben hem annesiz hem babasız biri olarak diyorum ki,benim kendi duruşum var.Ben ezdirmedikten sonra kimse beni ezemez.Bu işin anayla babayla alakası yok.

Senin anlattığını biz anladıkta sen anlamıyorsun.Aile içindeki meselen kocanla senin aranda.Senin kocan gidip ailesini ne şekilde doldurdu ki,onlarda bu kadar fevri davrandılar.Haklı görmüyorum yaptıklarını onların ama zincirleme giden bir şeyler var.Ben hem annesiz hem babasız biri olarak diyorum ki,benim kendi duruşum var.Ben ezdirmedikten sonra kimse beni ezemez.Bu işin anayla babayla alakası yok.

Başın sağolsun senin de. Ezmeye çalışıyor insanlar inan bana ama haklısın insanın bir duruşu varsa bu hayatta kimse ezemez onu. Bende öyle yapıyorum. Eşim kendi itiraf etti bana haksızlık ettiğini acayip karamsar evhamlı olayları büyüten ve sinirlerini öfkesini kontrol edemeyen biridir. Karı kocayız her evde tartışma kavga olur hemen gidip ailesine söylemesi anlatması onlarla bir olup bana bunu yapması yakışmadı. Kendisi ile çok mesafeliyim her ne kadar konuşsamda. .sağol yorum için

Başın sağolsun senin de. Ezmeye çalışıyor insanlar inan bana ama haklısın insanın bir duruşu varsa bu hayatta kimse ezemez onu. Bende öyle yapıyorum. Eşim kendi itiraf etti bana haksızlık ettiğini acayip karamsar evhamlı olayları büyüten ve sinirlerini öfkesini kontrol edemeyen biridir. Karı kocayız her evde tartışma kavga olur hemen gidip ailesine söylemesi anlatması onlarla bir olup bana bunu yapması yakışmadı. Kendisi ile çok mesafeliyim her ne kadar konuşsamda. .sağol yorum için
Ben sana kocan haklı demiorum ama sen ona kızarken hemen gidip ailesine anlattı diye,sen kendin gidip görümcene anlatmışsın o da doğal olarak ailesine anlatmış.Bana da yengem gelip anlatsa,ben de hiçbirşey olmamış gibi kenarda durmam gidip aileme anlatırım abim yengeme böyle yapmış diye.Büyük bir ihitmalle ailesi eşine tepki verdi.Eşinde kendini haklı çıkarmka için seni onlara kötüledi.Yoksa aile onu savunsa eşin sinirli bir şekilde gelip ailesine neden anlattığına o kadar tepki vermez.

Neyse ne.Unutmaya çalış.Telafi iki taraflı olur.

Ben sana kocan haklı demiorum ama sen ona kızarken hemen gidip ailesine anlattı diye,sen kendin gidip görümcene anlatmışsın o da doğal olarak ailesine anlatmış.Bana da yengem gelip anlatsa,ben de hiçbirşey olmamış gibi kenarda durmam gidip aileme anlatırım abim yengeme böyle yapmış diye.Büyük bir ihitmalle ailesi eşine tepki verdi.Eşinde kendini haklı çıkarmka için seni onlara kötüledi.Yoksa aile onu savunsa eşin sinirli bir şekilde gelip ailesine neden anlattığına o kadar tepki vermez.

Neyse ne.Unutmaya çalış.Telafi iki taraflı olur.

Yok canım öyle olmamış. Eşim gidip dert yanmış hemen Ailesi de oğluna destek olmuş senin eşinin amacı seni kötülemek ayol sen babasına bilerek küfür eder misin hiç? Deyip oğlunu haklı bulmuşlar biz senin arkandayız olmuyorsa olmuyor boşanıyorsanda boşan ilk boşanan siz misiniz sanki çocuklarınıda görürsün. O da bir başına naparsa yapsın demişler. Eşim anlattı. Eşim görümceme anlatıp dert yandığımı bilmiyordu.
Keşke senin dediğin gibi eşime kızmış olsalardı. Kesinlikle kızmamış aksine oğullarına boşan diye destek olmuşlar hatta annemi arayıp oğlum sana ulaşamamış bizden duy boşanıcaklar demiş sakin şekilde müjdeli haber verir gibi...

Hakikaten paramparça ettiler beni. Bazı şeyler unutulmuyor canım maalesef
Allaha havale ettim.

Yok canım öyle olmamış. Eşim gidip dert yanmış hemen Ailesi de oğluna destek olmuş senin eşinin amacı seni kötülemek ayol sen babasına bilerek küfür eder misin hiç? Deyip oğlunu haklı bulmuşlar biz senin arkandayız olmuyorsa olmuyor boşanıyorsanda boşan ilk boşanan siz misiniz sanki çocuklarınıda görürsün. O da bir başına naparsa yapsın demişler. Eşim anlattı. Eşim görümceme anlatıp dert yandığımı bilmiyordu.
Keşke senin dediğin gibi eşime kızmış olsalardı. Kesinlikle kızmamış aksine oğullarına boşan diye destek olmuşlar hatta annemi arayıp oğlum sana ulaşamamış bizden duy boşanıcaklar demiş sakin şekilde müjdeli haber verir gibi...

Hakikaten paramparça ettiler beni. Bazı şeyler unutulmuyor canım maalesef
Allaha havale ettim.
Rahmetli annemin bir lafı var.Bir kadını rezil de den,vezir de eden kocasıdır.Eşin önce seni gidip onlara anlatıyor.Sonra ailesinin anlattıklarını gelip sna anlatıyor.Yani ne diyim.

Rahmetli annemin bir lafı var.Bir kadını rezil de den,vezir de eden kocasıdır.Eşin önce seni gidip onlara anlatıyor.Sonra ailesinin anlattıklarını gelip sna anlatıyor.Yani ne diyim.

Bunları da ben sorduğum için anlattı..detaya girmeden anlat dedim. Ahhh Ahh Allah Annene rahmet eylesin çok doğru demiş. Beni rezil etti. Ama ona sor rezil benim sen asla rezil olmadın bütün suç benim aşağılık rezil olan benim diyor dün akşam.. kalp kırılması çok kötü. Ruhumu yaraladılar. Sen git eşin için konuş ailenle bana kötülüğü yapan eşimin ta kendisi. ..nasıl yağcılık yalakalık yapıyor bana. Ortalığı pislettin sen temizleyeceksin dedim ben kılımı kıpırdatmam. Git ailene de söyle rezil benim bu kadının günahını aldım de. Dedim. Diyeceğim zaten dedi

Bunları da ben sorduğum için anlattı..detaya girmeden anlat dedim. Ahhh Ahh Allah Annene rahmet eylesin çok doğru demiş. Beni rezil etti. Ama ona sor rezil benim sen asla rezil olmadın bütün suç benim aşağılık rezil olan benim diyor dün akşam.. kalp kırılması çok kötü. Ruhumu yaraladılar. Sen git eşin için konuş ailenle bana kötülüğü yapan eşimin ta kendisi. ..nasıl yağcılık yalakalık yapıyor bana. Ortalığı pislettin sen temizleyeceksin dedim ben kılımı kıpırdatmam. Git ailene de söyle rezil benim bu kadının günahını aldım de. Dedim. Diyeceğim zaten dedi
Bak sebep ne olursa olsun erkek adam anlatıpta ortalığı daha beter bulandırmaz.Ne oldu.Sen daha çok diş biledin.
Eşinin ailesine de eders olmuştur bundan sonra karışmazlar.Sana ders olmuştur bundan sonra görümcene kimseye anlatma.Ya kendi içinizde büyütmeden çözün ya da açözemiyorsan ayrıl.Eşine de umud ediyorum ki ders olmuştur ortalığı karıştırmaz ağzından çıkan lafları da tartar.

Bak sebep ne olursa olsun erkek adam anlatıpta ortalığı daha beter bulandırmaz.Ne oldu.Sen daha çok diş biledin.
Eşinin ailesine de eders olmuştur bundan sonra karışmazlar.Sana ders olmuştur bundan sonra görümcene kimseye anlatma.Ya kendi içinizde büyütmeden çözün ya da açözemiyorsan ayrıl.Eşine de umud ediyorum ki ders olmuştur ortalığı karıştırmaz ağzından çıkan lafları da tartar.

Evet çok haklısın. Ben iyice diş biledim hepsine. Kendi etti kendileri ettiler. Yok asla birdaha kimseye bişeyimi anlatmam hele onlara.. (oysa görümce bana nelerini dert yanardı ben nasıl dinlerdim kardeş gibi ama şansım yokmuş.böylesi denk geldi) Umarım onlarda eşim de ders almışlardır bu yaşananlardan..Şuanda çok pişman eşim umarım birdaha olmaz bu son şansı..

Sağolasın canım.

X