Yardım edin nolur yemek konusu

Kızlar az önce eşimle tartıştık bana yemeklerimin çok kötü olduğunu hiç karnının doymadığını mecburiyetten yediğini söyledi 1 senedir çalıştım 2 senelik evliyim şimdi evdeyim haksız da sayılmaz aslında ne bilim tatsız tuzsuz oluyo ya bişey eksik ya suyu fazla çok üzülüyorum gerçekten sizin böle kesin güzel olan tarifiniz var mı nolur bana yardım edin lütfen

Yemek yapmayı sevmek , mecburiyet gibi görmemek lazım.

Nefis yemek tarifleri programını indirdim. İstediğim her tarif var . Tavsiye ederim .

yemek yapmak cok zevkli ya .. menu konusunda da guzel uydurmak gerekıyor tuz konusunda yemegi tadıp tadıp kontrol edebılırsın yemek suyunuda malzemenın bir ıkı tık ustu falan olmalı fazla koymamalısın zaten yemek tarıflerınde göz kararı değil ayarlı yapılır bi muddet sonra göz kararı deriz ya hanı o gelişir sende otamatıkman tarıfe bakmak zorunda da kalmassın.

Ediyorum çok sevmiyorum yemek yapmayı ondan mı acaba
Yemek yapmayı sevmelisin herşeyden önce,böyle bir bağ kurmak ne kadar doğru bilemem ama ,seversen önemsersin,becerebildikçe mutlu olursun.:sampiyon:
Mutfağını sev önce,özelleştir,güzelleştir.Gerisi kendiliğinden gelir,sen bile şaşırırsın:KK49:

Ben ilk yemek yapmaya başladığım da yemeğin başında durmazdim. Hatta soğanları kavurmayı bile sevmezdim. Her şeyi yalap sap yapardım.. Sonra sonra bakıyorsun yemekler olmuyor. Ve fark ettim ki sevmek lazım yemek yapmayı. Emek harcamadan hiç bir şey olmuyor. Şimdi çok şükür günlük 3 çeşit yemek yaparım. Ertesi güne kalmaz asla ve çokta leziz olur. Biraz fazla emek ve zaman göster yemeklere ve başlarından ayrılma. İnşallah düzelir

ben ismek te yemekkursuna gittim ilk 1 sene eşim yemek yapıyordu çünkü. Ben hiç bir şey bilmiyorum. Şimdi sırf benim yemeklerime gelen misafirlerim var. Eşim de başka yerde pek yemez artık çorba olsun yeter der. Ayda 1 dışarı çıkarız yemeğe gelir evde şunu pişirsene der..kursa gidin en temelden başlayıp kuzu gerdanlar ile bitiyor

Ben de yemeklerin tuzunu ayarlayamiyorum ya hep tuzsuz oluyo. Misal 1 su bardagi pirince nekadar tuz koymali bilemiyorum. Ya da firinda 4 but, iki patates tuz nekadar serpmeli. Hadi corbada vs tuz ekleniyo da bunlar sıkıntı.
Ben az tuzlu yiyorum da millete hep tuzsuz geliyo.

Bugün kuru fasulye yaptım onu anlatayım 1 tane soğan doğradım3 yemek kaşığı ayçiçek yağı ile kavurdum mesela soğan hafif sert kalmış neyse 1 yemek kaşığı salça koydum kavurdum hepsini sonra 1 büyük su bardağı kuru fasulye yi koydum hepsini 2 dk karıştırdım sonra 2 büyük su bardağı su koydum 20 dk düdüklüde pişirdim 2 çay kaşığı tuz 1 çay kaşığı karabiber koydum sonuç iğrenç oldu yemedi eşim ben de yemedim
Kuru fasulyenin yağını az katmissin bence.3 yemek kaşığı az geldi bana.suyunu da cok koymussun düdüklü de pisiriyorsan az su koyman gerekli.birde kuru fasulyeyi önce haslayip.yağını sonradan katarsan daha lezzetli olur. Soganlarda diri olmamali.lezzetli bi yemeğin sırrı yağ ve salcadır.elini korkak alıştırma. Cok ta abartma tabi :KK66:

Kızlar az önce eşimle tartıştık bana yemeklerimin çok kötü olduğunu hiç karnının doymadığını mecburiyetten yediğini söyledi 1 senedir çalıştım 2 senelik evliyim şimdi evdeyim haksız da sayılmaz aslında ne bilim tatsız tuzsuz oluyo ya bişey eksik ya suyu fazla çok üzülüyorum gerçekten sizin böle kesin güzel olan tarifiniz var mı nolur bana yardım edin lütfen
Göz kararı ve el ayarı denen bir meleke var, onunla takılıyoruz :) Bütün tarifleri kafadan atıyorum. Zaten sorun tariftedir bana göre. Çünkü ne zaman kesin ölçülü tarif denesem yaptığım şeyler iğrenç olmuştur. Mesela annemden tarif alırım ama ölçü almam her şeyi kafama göre atarım. Ortaokulda da böyleydi, lisede de hala da böyle. Rastgele at ama işte önemli olan o gözün kararı ve elin ayarı canım. Yemeklerim beğenilir bu arada.

Ayrıca eşinin hatası da nesinde problem olduğunu söylememesi. Tuzu mu az baharatı mı fazla nesinde sorun varsa söylesin. Bir de yemeğin tadına bak yaparken. Ben önceden bakmaz kafama göre atardım her şeyi millet acıdan yiyemezdi. Kendi damak zevkime göre yapardım çünkü. Şimdi kızım var. Acı atmıyorum, sorunsuz oluyor.

Etrafında yemek yapmayı iyi bilen eli lezzetli kimse yok mu yardım alabileceğin ? Ben evlenmeden önce hiç yemek yapmazdım Zaman'la eşimin zevkine göre de oturttum lezzeti .bulyon tarzı şeyler dokmam eve .gidiyorum kasaba çorbalık tavuk alıyorum .kilosu 1 tl kadar ucuz .onları ikişer ikişer poşetleyip buzluğa atıyorum .çorba yapacağım Zaman önce onları suyu çıkana kadar haşlar suyu ile istediğim çorbayı yaparım .yada ilikli kemik alırım kasaptan onu düdüklü de 1 saat kadar kaynatır suyunu kavanoza koyar atarım buzdolabına ve 3-4 gün yemeklerde kullanırım .kurufasülyeye et veya böle kemik suyu çok yakışır .birde bi parça biber salçası

Bugün kuru fasulye yaptım onu anlatayım 1 tane soğan doğradım3 yemek kaşığı ayçiçek yağı ile kavurdum mesela soğan hafif sert kalmış neyse 1 yemek kaşığı salça koydum kavurdum hepsini sonra 1 büyük su bardağı kuru fasulye yi koydum hepsini 2 dk karıştırdım sonra 2 büyük su bardağı su koydum 20 dk düdüklüde pişirdim 2 çay kaşığı tuz 1 çay kaşığı karabiber koydum sonuç iğrenç oldu yemedi eşim ben de yemedim
Acele pişiriyor olabılırsın
Püf noktaları var hep
Oda yaptıkca olur elın alışır

Tuz kullanıyorsanız tavuk suyuna geçin güzel tat veriyor

Bende yeni evlendigimde boyle bi konu acmistim gercekten ne sikintilar yasamistim simdi cok sukur oturdu duzenim sana tek tavsiyem sofrani doldur gosterisi artir kotuyse bile emege saygidan ses cikarmiyorlar

İnsallah reklama girmiyordur ama akilli telefonlara indirebileceginiz tarif küpü diye bir site var kevserin mutfagi. Ben yeni evliyken hep ordan yapardim esim bayilirdi tabi simdi calistigim icin yemek yapamiyorum ama o sitedeki olculer bire bir uygulandiginda cok lezzetli oluyor

Canım üzülme gir yemek sitelerine yaparsın yada kitabını al yada annene valan sor üzülme istersen en güzelini yaparsin

X