Yardıma ihtiyacım var

İnşallah müstakbel kayjnvalidesinin büyük bir sıkıntısı ortaya çikmaz.

Bir de demez mi dışarı da yaşlı birini görsem merhamet ederim.. Tabi dışarıdaki etliye sütlüye karışamayacak kadar yabancı o yüzden merhametini bol keseden dağıtıyor..

Önemli olan kendi ve eşinin ana babasına , yaşlılarına merhamet etmek ..

bir de neden devlet hastanesine gitmiyor demesi.. hem de bu pandemi döneminde ? tamam her yerde var ama devletler çok kötü durumda. ayrıca iyi doktor neredeyse ona gidilir. bunun ötesi beresi yok.

Düzeltmek istedim kardeş, karındaş kelimesinden geldiğinden aynı karnı paylaşanlar öz kardeştir. Yani aynı anneden doğanlar babalar ayrı bile olsa özdür ama ayrı anneden doğanlar babalar aynı bile olsa üveydir. Bu da dilimizin bir güzelliği diyelim:)
alakası yok ayrıca edebiyat öğretmeniyim kelime anlamı evet doğru ama baba bir kardeşler aynı soydan o yüzden özdür. Farkındaysan da aynı anneden olan çocukların soyad farklı ama babaları aynı olan aynı soyad.

alakası yok ayrıca edebiyat öğretmeniyim kelime anlamı evet doğru ama baba bir kardeşler aynı soydan o yüzden özdür. Farkındaysan da aynı anneden olan çocukların soyad farklı ama babaları aynı olan aynı soyad.
Edebiyat öğretmeni olmanizla bunun ne alakası var? Kardeş kelimesinin kökeninin karindas olduğunu bilmeyen var mıdır?
Bir edebiyat öğretmeni olarak bildiğinizi sanıyorum ki -daş eki paylayma ile alakalıdır. Mesela adaş aynı adı paylaşan, vatandaş aynı vatanı paylaşan ve yine aynı şekilde karındaş aynı karnı paylaşan demektir.
Bu bilgilerle sizce baba bir anne ayrı kardeşler öz mü yoksa üvey midir? Aynı karnı paylaşmışlar mıdır?
Hukuken aynı anne ya da babadan gelenler öz kardeştir o ayrı ama bizim toplumumuzda değildir.

Ben seni tutuyorum haklısın.O kadar da olmaz ki! Bu ne yaa bu çocuğun evi olmayacak mı? Kaç eve bakacak ? Kayın valide de az dişini sıksın oğlu evlenecek sonuçta

Ne münasebet ya?
Nasıl ki eş ailesinin doğum yaparken 'devlette Dogur' cümlesi ultra hadsizse sizin bu düşünceniz de ultra hadsiz.
Size ne? annesinin Hastanesi'ne bin lira vermesin de evinize alacağınız salon halisina mi bin lira versin? Daha mı güzel bir yatirim?

Merhaba. Sizleri de çok sıkmadan bı kaç şey sormak istiyorum aslında akıl almak istiyorum. Nişanlıyım, çocukluk aşkımla nisanlandik 10 yılı aşkındır beraberiz tabii ayrılıklar oldu aralarda her neyse. Nişanlımın ailesini çocukluktan itibaren tanıyorum. Konuya geliyorum: nişanlımın babası şu an calismadigi için(aslında çalışabilir tekstilde ustalık yapabilir) keyfe keder çalışmıyor. Bı nişanlım çalışıyor. Her şeyi nişanlım hallediyor evleri kira değil ama faturalar ne bileyim internet vs her şeyi o ödüyor. Aynı zamanda evimizi kuruyoruz borçla falan. Babası 2 çocuk evlendirdi ev aldı. Babasının ikinci evliliği öz kardeş değiller. Daha sonra birisinin evini hem kendi borclari hemde çalışmadığı için oğlunun borçlarını ödemek için sattılar. Kendi binalarını yenilettiler oradan daire sattilar falan bu para nereye gitti hiç biri bilmiyor. Her neyse şimdi nişanlımın annesin midesinde mi ne sorun varmış özel hastaneye gitti 1250 civarı para istemişler. Bende haliyle devlet Hastanesi'ne gidebilecegini söyledim çünkü nişanlım artık yetisemiyor sabah 6da gidiyor ise iftara zar zor yetişiyor. Ben ki yolda yaşlı birisini göreyim merhamet ederim ama nedense bu insanın hastalığına inanmıyorum. Mutlaka ağrısı vardır ama demek istediğimi içimdekini anlatamıyorum. Sürekli hasta. Sürekli bir şeyleri var ama sırf para için gitmiyormus gibi davranıyor ama sürekli rahatsızlığı dilinde. Benim annem babam yıllardır çalışır ama babasının çalışmakta gözü yok. Geçenlerde bı arkadaşıyla ortak tekne almışlar(para vermemiş 2 3 bin vermiş) onun peşine koşturuyor. Ağızlarına hallederiz falı yapışmış her şeyi hallederiz, yaparız diyorlar. Bugün ilk defa o 1250 TL bana dert oldu. Niye yani neden diye düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum. Yemin ederim belki her şeyi araştırıp aldım daha uygununu bulup aldım ama devlet Hastanesi'ne gitme gibi bı şansı varken özel hastaneye gidip sonra sırf para için yaptırmıyorum demek bana çok garip geliyor. Cidden anlayamıyorum. Kötü düşünmemeye çalışıyorum ama içimdeki şey beni yiyip bitiriyor, acaba diyorum ben mi fesatım yani zaten öyle de böyle de gidiyor o para. Ki bugün nişanlım çalışırken kız kardeşi arıyor güya annesi abisini aramaması için çok ısrar ediyor ama aynı zamanda midem çok bulanıyor ağıtları yakıyor daha sonra kız kardeşi arıyor nişanlım hastaneye gitsin diyor ve öyle gidiyor. Tam olarak bana dert olan para değil aslında sürekli ilgiyi hastayım diyerek üstünde tutması. Nişanlımın babası bile bana sen onun söylediklerine takılma ben onu bildim bileli hasta sürekli hastayım diyor dedi. Kısa ve öz anlatmaya çalıştım. Sizlerden istediğim şu ben ne gibi bı tavır sergileyeyim ne yapayım hiç karışmamak en iyisi gibi. Birde içimi dökmek istedim ben mi çok kötüyüm diye düşünmeden duramıyorum.
Sizi iyi niyetli göremedim kusura bakmayın, bir insanin hastalığından bile kendinize pay biçiyorsunuz , kv düşmanlığına daha evlenmeden başlamışsınız, ben genelde gelinlerin hakkını çok savunurum ama siz iyi niyetli değilsiniz, kadının hastalığına bile numaradan yapıyor diyecek kadar vicdansızsınız bu pandemi ortamında randevu bulabilirsen sen git devlet hastahanesine .. Çok yazık

X