Yardımlarınızı Bekliyorum Bu Yola Baş Koyduk

alba2009

Guru
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2009
3.383
394
slm 5 yıldır pcosluyum 1 yıla yakın korunmuyoruz subat ayı tahlil sonuclarım lh:15.9 fsh:4.8 estradiol:39 prolaktin:21.65 progesteron: 1.19 total testosteron 0.90 fakat doktorum hiç bir ilaç tedavisi vermedi devam dedi calışmalara boy 1.60 kilo 68 diyetisyen ve spora gidiyom bu ay sadece 1 kilo yag verebilmişim yardımlarınızı bekliyorum ist avp yakasın da yım

Sayın ozbek83,
Hormon değerleriniz normal gibi görünüyor. Sadece prolaktin değeriniz üst sınıra yakın duruyor. Büyük olasılıkla PCO'nun buna etkisi vardır. Teşhis edilen PCO eğer 5 yıldır mevcut ise, normal yoldan gebe kalmayı önleyici olabilir. Ayrıca boyunuza göre kilo fazlalığınız mevcut. Vücut kitle indeksiniz 26.6, bu da yüksek bir değer. Normalde olmanız gereken kilo 52. Kilo vermek için çok az kişinin bildiği bir yöntem önerebilirim. Her yemekten yarım saat önce bir tatlı kaşığı çörek otu yerseniz, ayda 6-8 kilo vermeniz mümkün. Bunu önerdiğim hastalar ve arkadaşlar başka hiçbir alışkanlıklarını değiştirmeden kilo verdiler. Yemekten yarım saat önce alınan çörek otu metabolizma hızlandırıcı etkiye sahip. Böylelikle yağları yakabiliyor. Eğer yemede zorlanırsanız, su ya da meyve suyu ile birlikte yutabilirsiniz.
Size önerim; ücretsiz muayene olanağı sağlayan "bebekozlemi" veya benzeri bir siteden zahmetsizce bedava muayene imkanı edinerek, yeniden bir kontrolden geçmeniz. Farklı uzmanların görüşünü almak her zaman yararlı olur diye düşünüyorum

Yei yaptırdığımız eşimin test sonuçları nasıl bunlardan anlayan varmı???

Spermiyogram testi:
Miktar : 5 cc Kan : Ø Cerahat : (+) Sıvılaşma zamanı : 25' Renk : Sarımtrak pH : 8 Viskozite : N Mikroskobik Muayene : Her alanda bol lökosit görüldü. Spermatozoon sayısı 1 cc'de : 18 (on sekiz) milyon MOTİLİTE MUAYENESİ Normal hareketli : %50 Anormal hareketli : %10 Hareketsiz : %40 MORFOLOJİK MUAYENE Normal görünümlü : %65 Anormal görülümlü : %35

Sevgili Ozbek83,
Eşinizin test sonuçlarında yoğun bir biçimde iltihaplanma söz konusu. Herşeyden önce bu iltihaplanmanın mutlaka ve acilen giderilmesi gerekiyor. Doktorunuz muhtemelen antibiyotik tedavisi vermiştir ya da verecektir. Bu antibiyotiği mutlaka zamanında ve düzenli kullanmalı. Antibiyotikler düzenli ve eksiksiz kullanılmadıkları zaman fayda etmezler. Fayda etmedikleri gibi vücut o grup antibiyotiklere de direnç geliştirerek, ileride çıkabilecek sorunlarda kullansanız bile işe yaramaz hale gelirler. Ülkemizde genellikle antibiyotik ilaçlar şikayet geçtiği zaman alınmaz. Bu çok yanlış bir durumdur. Şikayet geçse dahi mutlaka verilen kutu sonuna kadar düzenli bir biçimde bitirilmelidir. Sevgilerimle...

slm 5 yıldır pcosluyum 1 yıla yakın korunmuyoruz subat ayı tahlil sonuclarım lh:15.9 fsh:4.8 estradiol:39 prolaktin:21.65 progesteron: 1.19 total testosteron 0.90 fakat doktorum hiç bir ilaç tedavisi vermedi devam dedi calışmalara boy 1.60 kilo 68 diyetisyen ve spora gidiyom bu ay sadece 1 kilo yag verebilmişim yardımlarınızı bekliyorum ist avp yakasın da yım

Sayın ozbek83,
Hormon değerleriniz normal gibi görünüyor. Sadece prolaktin değeriniz üst sınıra yakın duruyor. Büyük olasılıkla PCO'nun buna etkisi vardır. Teşhis edilen PCO eğer 5 yıldır mevcut ise, normal yoldan gebe kalmayı önleyici olabilir. Ayrıca boyunuza göre kilo fazlalığınız mevcut. Vücut kitle indeksiniz 26.6, bu da yüksek bir değer. Normalde olmanız gereken kilo 52. Kilo vermek için çok az kişinin bildiği bir yöntem önerebilirim. Her yemekten yarım saat önce bir tatlı kaşığı çörek otu yerseniz, ayda 6-8 kilo vermeniz mümkün. Bunu önerdiğim hastalar ve arkadaşlar başka hiçbir alışkanlıklarını değiştirmeden kilo verdiler. Yemekten yarım saat önce alınan çörek otu metabolizma hızlandırıcı etkiye sahip. Böylelikle yağları yakabiliyor. Eğer yemede zorlanırsanız, su ya da meyve suyu ile birlikte yutabilirsiniz.
Size önerim; ücretsiz muayene olanağı sağlayan "bebekozlemi" veya benzeri bir siteden zahmetsizce bedava muayene imkanı edinerek, yeniden bir kontrolden geçmeniz. Farklı uzmanların görüşünü almak her zaman yararlı olur diye düşünüyorum

Yei yaptırdığımız eşimin test sonuçları nasıl bunlardan anlayan varmı???

Spermiyogram testi:
Miktar : 5 cc Kan : Ø Cerahat : (+) Sıvılaşma zamanı : 25' Renk : Sarımtrak pH : 8 Viskozite : N Mikroskobik Muayene : Her alanda bol lökosit görüldü. Spermatozoon sayısı 1 cc'de : 18 (on sekiz) milyon MOTİLİTE MUAYENESİ Normal hareketli : %50 Anormal hareketli : %10 Hareketsiz : %40 MORFOLOJİK MUAYENE Normal görünümlü : %65 Anormal görülümlü : %35

Sevgili Ozbek83,
Eşinizin test sonuçlarında yoğun bir biçimde iltihaplanma söz konusu. Herşeyden önce bu iltihaplanmanın mutlaka ve acilen giderilmesi gerekiyor. Doktorunuz muhtemelen antibiyotik tedavisi vermiştir ya da verecektir. Bu antibiyotiği mutlaka zamanında ve düzenli kullanmalı. Antibiyotikler düzenli ve eksiksiz kullanılmadıkları zaman fayda etmezler. Fayda etmedikleri gibi vücut o grup antibiyotiklere de direnç geliştirerek, ileride çıkabilecek sorunlarda kullansanız bile işe yaramaz hale gelirler. Ülkemizde genellikle antibiyotik ilaçlar şikayet geçtiği zaman alınmaz. Bu çok yanlış bir durumdur. Şikayet geçse dahi mutlaka verilen kutu sonuna kadar düzenli bir biçimde bitirilmelidir. Sevgilerimle...

peki sperm kalitesi n asıl

Sevgili Ozbek,
Sperm kalitesi bu değerlere göre değerlendirilemez. Mililitredeki sperm sayısı, ileri hareketli sperm sayısı gibi parametreler de gerekli. Ancak, sizin durumunuzda yoğun iltihaplanma olduğundan zaten değerlerin bundan çok etkilenmesini bekleriz. Dolayısıyla, bu değerlere göre yorum yapmak son derece yanıltıcı olacaktır. Öncelikle iltihaplanmanın tamamen tedavi edilmesi, sonrasında spermiogramın yenilenmesi gerekli. Gerçek durumu ancak o zaman ortaya koyabiliriz. Sevgiler...

merhaba bir sorum daha olacak bundan 2 hafta doktora gittim benden simir testi ,hsg.kan testi ve ultrason istedi doktorum bütün hepsini yaptırdım fakat ultrason a bu cuma ya randevu verdiler ve ben suan adetliyim düzensiz oldugun için belki bitebilir belkide son günü olabilir pcosluyum randevuya gitsem ultrasan yaparlarmı? yani alttanmı yoksa karıdanmı bakılıyordu cok uzun zaman oldu unnuttum
cevabın için şimdiden tesekkür ederim
Sevgili Ozbek83,
Ultrason kontrolü için adetli olmanız gerekmez. Randevu tarihinizde gidebilirsiniz. Rahimin ve yumurtalıkların durumunu daha net izleyebilmek için vajinal ultrason daha uygundur. Yani sizlerin deyimiyle alttan muayene yapılacaktır. Sevgiler...

slm doktor hm yine ben geldim biraz önce doktordan hayal kırıklıgıyla yine eve döndüm daha önceden1cc derlarsanız
1senedir korunmuyoruz pcos hastasıyım bebek için doktora gitmiştim simir testi;hsg;kan tahlilleri temiz cıktı eşimde lokosit ve sperm sayısı:1cc de 18 milyon cıkmıştı antibiyotik tedavisi buğün son buldu doktorun cevabı bana eşin 2 hafta sonra tekrar test yaptırsın o na göre tedaviye başlayalım dedi bende buğün başalarız diye gittim fakat hayal kırıklıgıyla eve dödüm bu arada buğünkü ultrason sonuçlarında büyük kistlerin var dedi ama hiç bir ilac vermeden eve döndüm:KK43: 1l 4.45cm; 2l 2.57cm; 3l 5.68cm; 4l 1.98cm yazıyo ne demek oluyo sizce ben ne yapmam lazım ve ben avrupa yakasında oturuyorum bana özelden kruger standartlarında test yapan bir yer öneriirseniz senirim

Sevgili Ozbek83,
Daha önce belirttiğim, ücretsiz hizmet veren yerlerden bu tür merkezleri öğrenmeniz mümkün. Benim bu konuda tavsiyede bulunmam etik olmaz. Öte yandan tedaviye başlamadığınız için üzülmeyin, gerekli şartlar yerine getirilmeli öncelikle. Kistleriniz gerçekten oldukça büyükler, ancak sanırım doktorunuz bunlar hakkındaki kararını tedavi sonrasına bırakmış olabilir. Tüp bebeği etkilemeyeceklerinden, belki de deneme sonrası bu konuda birşeyler yapmayı uygun görmüş olabilir. İnanın tam olarak emin değilim. Lokositin hala var oluşu, iltihaplanma durumunun devam ettiğini gösterir. Bence 2 hafta sonra spermiogram testini tekrarlamak yerinde bir karar. Sevgiler

sizce varsayalım eşimde lokosit yok olmuş bende nasıl bir tedavi ye başlanabilinir

Sevgili Ozbek83,

Lökositin yok olduğunu var sayarsak, sizde aşılama (IUI) veya tüp bebek uygulaması yapılacağını düşünüyorum

kızlar su ana kadar bu asamalarda gectim bakalım na kadar daha yolumuz var
hem yardımlarınızı ve desteklerinizi bekliyorum hepde sorularınıza evap verebilirim hadi bakalım hayırlısı

sevgili ozbek83 ben de pko hastasıyım sentetik ilaçlar kullandım karaciğerime,mideme zarar verdi. arkadaşımın tavsiyesiyle bitkisel ilaç kullanmaya başladım.daha yeni başladığım için test yaptırmadım. sen hormon değerlerini doktora gösterdin mi?sadece prolctine de sorun var demişsin ama lh ın fsh ın yarısı olması gerekirken sende nerdeyse üç katı hormon değerleri düzelmedn tüp bebekte sonuç vermiyor. allah hepimize kolaylık versin...görüşmek üzere

sevgili ozbek83 ben de pko hastasıyım sentetik ilaçlar kullandım karaciğerime,mideme zarar verdi. arkadaşımın tavsiyesiyle bitkisel ilaç kullanmaya başladım.daha yeni başladığım için test yaptırmadım. sen hormon değerlerini doktora gösterdin mi?sadece prolctine de sorun var demişsin ama lh ın fsh ın yarısı olması gerekirken sende nerdeyse üç katı hormon değerleri düzelmedn tüp bebekte sonuç vermiyor. allah hepimize kolaylık versin...görüşmek üzere

cevabı içi teşekür ederim hormon degerlerim iyi canım sadece testestoron hormonum yüksek zaten tüylenmede var ve ben bu arada tüp bebek düşümüyorum daha ilk bir ilaçlarla deneyimde.....

X