Yarım saatte gençleştiren yöntem

butterfly

Guru
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2007
6.172
6
bugün hürriyette bi yazı okudum aynen alıp paylasacam arkadaslar...

Amerika’da 1 yılı aşkın bir süredir uygulanan Plasenta Whitening Terapi hem kolay hem de oldukça etkili bir yöntem...

Bu yöntemin adı neden plasenta?

Plasenta, anne ve cenine ait iki dolaşım sistemini birbirinden ayıran bir organdır. Anne ile bebek arasındaki besin, oksijen ve diğer maddelerin alışverişini sağlayan yapıdır ve doğum ile birlikte atılır. Ama burada bizim kullandığımız plasenta “Koyun” plasentasıdır. Anneden doğum esnasında alınan plasenta ise az bulunan, her hamileden alınamayan bir plasentadır. Anne rahmindeki plasentaya en uygun olan koyun plasentası seçilmiştir. İnek ya da maymun değil. Bunun yanı sıra örneğin bizim kullandığımız yöntem içinde bulunan ajan diye tabir ettiğimiz bileşimlerden bazılarından da örnek vermek gerekirse; bizim doğuştan vücudumuzda olan hyaluronik asit, Horoz İbiği’nden temin edilmektedir. Kojik asit günlük hayatımızda tükettiğimiz meyvelerden ve şeker kamışından temin edilmektedir.

Plasenta içeriğinde neler bulunuyor?

Doğuştan cildimizde olan fakat zamanla yok olan, cilde yararlı, gençliğini, güzelliğini, pürüzsüz ve ışıltılı görünümünü veren maddeleri yani kojik asit, hyaluronik asit, kollojengliycol, sodium hyaluronat, kollojen, kojik asit, trimetilglisin, tokoferol, C ve E vitamini ihtiva eder. Bunlar kırışık açıcı, hücre yenileyici örneğin hyaluronik asit gibi su tutan ve cilt altı yastık vazifesi gören ancak yaş ilerledikçe yok olan maddelerdir. Örneğin, hyaluronik asit yok oldukça ciltte kırışıklıklar oluşur. Cilde hyaluronik asiti yeniden verebilirsek cilt gençleşir, kırışıklık gider yüze gençlik ışıltısı gelir. Tıpkı Angelina Jolie’de olduğu gibi. Kojik asit de ciltteki ölü hücrelerin giderilmesi, cilt altında tabakalaşıp kalmamasını sağlar. Kalır ise ölen hücrelerin yerine yeni hücre çıkmasını engeller. Kollojen ise cildin yapı taşıdır. Normalde hiçbir kollojen üstten cilde verilmez. Ancak kullanılan öyle bir maddedir ki cilt içindeki kolojeni harekete geçirir. Bizim kullandığımız gibi. Diğer kullanılan, ajan diye tabir edilen tüm bileşimler de cilde faydalı vitamin ve mineral maddelerdir ve cildi gençleştirmeye yönelik birbirine uygun seçilmiş bileşimlerdir.

Nasıl uygulanır?

Maske şeklindedir. Uygulama öncesi hazırlıktan sonra maske şeklinde uygulanır. Önden cildi temizlemek için uygulamalar yapılır. 20 ila 30 dakika arası bir süre yüzde kalmaktadır. Sonrasında cilt 6 saat yıkanmamalıdır. Yaz – kış, dört mevsim yaptırılabilir bir uygulamadır.

Uygulamanın bir yan etkisi var mı?

Hiçbir yan etkisi yoktur. Her hangi bir alerjik durum söz konusu olmaz.

Kimlere ve hangi yaş guruplarına uygulanması uygundur?

Kadınlarda ve aynı zamanda erkeklerde rahatlıkla uygulanabilen hiçbir yan etkisi olmayan bir yöntemdir. Genç ciltlere eğer akne ve güneş lekesi problemleri var ise uygulanır. Her yaş gurubuna özellikle 30 yaş sonrası uygulanmasını tavsiye ediyoruz.

Bu uygulama neyi amaçlamaktadır?

Hücre yenilenmesi, mimik kırışıklıklarının azaltılması, cildi nemlendirmek, cilt lekelerini açmak, toksik maddelerin deriden uzaklaştırlması-antioksidan etki, akne aktivitesini azaltmak cilde hem elastiklik hem de dolgunluk kazandırmak, derinin ihtiyacı olan mineral ve vitaminlerin sağlanması amaçlanmaktadır.

Ne sıklıkla uygulanır?

Haftada iki kez bir ya da 1,5 ay süreyle düzenli olarak uygulanmalıdır. Özellikle yaz aylarının bitiminde güneş ışınlarına maruz kalan cildin yenilenmesinin, renginin açılıp rahatlamasının, sağlıklı cilt kalınlığına ulaşabilmesinin uygulanabileceği en kalıcı ve sağlıklı yöntemdir. Bu yöntemle cilt tamamen yenilenmektedir. Yaza girmeden önce de koruyucu ve yenileyici amaçlı uygulanması gerekir. Bu nedenledir ki 6 ayda bir tekrarlanarak uygulanması kalıcı bir görünüm elde edilmesi içinde tavsiye edilmektedir.

Bu uygulamayla birlikte nelere dikkat edilmelidir?

Uygulamanın kalıcı olması için her şeyden önce bizim tavsiyelerimiz harfiyen yerine getirilmeli ve cildin bir numaralı düşmanı olan sigara ve stresten uzak durulmalıdır. Ayrıca makyaj sonrası ve makyajsız da olsanız her gün cilt temizliği yapılmalıdır. Makyaj yapmayan hanımlarda her gün mutlaka cilt temizliği yapmalıdır. Cilt temizliği, ugulamanın kalıcılığını ve yaşanılan memnuniyeti korumak için gereklidir.

Plasenta uygulamasını fiyatı nedir?

Paket halinde sunulan bu yöntemin fiyatı 1500-2000 TL arasında değişmektedir.

dermatolog değilim ama şahsi fikrim, estetik hariç, hiç bi yöntem yarım saatte gençleştirmez :)

yarım saatte farklı bir görüntü verse bile etkisi balon olur... yaşlılık etkilerini silmek bana çok mümkün görünmüyor, yaşlanma etkilerini yavaşlatmada etkili olabilir ancak...

dermatolog değilim ama şahsi fikrim, estetik hariç, hiç bi yöntem yarım saatte gençleştirmez :)

yarım saatte farklı bir görüntü verse bile etkisi balon olur... yaşlılık etkilerini silmek bana çok mümkün görünmüyor, yaşlanma etkilerini yavaşlatmada etkili olabilir ancak...

Haftada iki kez bir ya da 1,5 ay süreyle düzenli olarak uygulanmalıdır yazıyor. belkide bu kadar sık yapılınca cok iyi sonuc verebilir.

bunların hepsi fasa fiso...
hadi yaşlanmayı geciktirdi.... ölümüde geciktirebiliyormuymuş...:1ninca:

siz bilirsiniz tabii, tercih sizin...

bunların hepsi fasa fiso...
hadi yaşlanmayı geciktirdi.... ölümüde geciktirebiliyormuymuş...:1ninca:

ALLAA ALLAAA alemsin yaaa
ben tutup ben yapacam herseye care, ölümede iyi mi diyorum sadece gazetedeki haber diye paylasmak istedim. ALLAH tan baska ölümü carenin kimsenin elinde olmadıgını herkes bilir. niye herkes muhalefetttttttt alsanaalsanasmile

arkadaşım sana muhalefet olan mı var :)
Bu tür haberler yapıpta insanları boşu boşuna heveslendirmelerine laf söylüyoruz burda..
ayrıca bunu sana iade ediyorum alsanaalsanasmile
olumunekankayizsmile

ALLAA ALLAAA alemsin yaaa
ben tutup ben yapacam herseye care, ölümede iyi mi diyorum sadece gazetedeki haber diye paylasmak istedim. ALLAH tan baska ölümü carenin kimsenin elinde olmadıgını herkes bilir. niye herkes muhalefetttttttt alsanaalsanasmile

arkadaşım sana muhalefet olan mı var :)
Bu tür haberler yapıpta insanları boşu boşuna heveslendirmelerine laf söylüyoruz burda..
ayrıca bunu sana iade ediyorum alsanaalsanasmile
olumunekankayizsmile

Allah iyiliğinizi versin e miopuyorumnanaktan Öldüm gülmekten:roflol::roflol::roflol:
"Bunu sana iade ediyorumalsanaalsanasmile":roflol::roflol::roflol:
Canlarım ne var bunda hemen ölüme de çare mi bulmuş diye negatif oldunŞeniz Bırakın koyun moyun sürelim güzelleşelim ama fiyatı bayağı iyimişCADIARZUCADIARZUCADIARZU

bencede hepsi palavra hele şu Suna DUMANKAYA çılgınlığını aklım almıyo kadın 100 kilo 2 tel saçı var ayrıca yağ damlıyo yüzünden ve saçından ilginç milyonları peşinden sürüklemesi Aziz NESİN haklımı ne??????

bencede hepsi palavra hele şu Suna DUMANKAYA çılgınlığını aklım almıyo kadın 100 kilo 2 tel saçı var ayrıca yağ damlıyo yüzünden ve saçından ilginç milyonları peşinden sürüklemesi Aziz NESİN haklımı ne??????

ben de anlamıyorum valla şu suna dumankaya işini.doğal bakım diye heves ediyoruz yüzümüze süreceğimöiz her doğal şey de iyi gelmez ki .

şu yağlar özellikle gerçek bitkilerin yağlarını nereden bulabiliriz ki bize satılan yağların içlerinde doğal özlerden çok parafin var doldurup satıyolar

suna hanım bahsetsin ya şu parafin işinden biraz

ben de anlamıyorum valla şu suna dumankaya işini.doğal bakım diye heves ediyoruz yüzümüze süreceğimöiz her doğal şey de iyi gelmez ki .

şu yağlar özellikle gerçek bitkilerin yağlarını nereden bulabiliriz ki bize satılan yağların içlerinde doğal özlerden çok parafin var doldurup satıyolar

suna hanım bahsetsin ya şu parafin işinden biraz

zaten dogal yagları bulsak bile cok pahalıdır alamayız ki

alemsiniz valla kızlarr bende cok guldum okurken yazıları ayrıca katılıyorum bende
evde her buldugumuzu suratımıza surer hale gelecegiz neredeyse.. bende dogal urunden yanayım ama profesyonel olarak uretilmis ve paketlenmis dogallıgını sertifikalarıyla kanıtlamıs iceriginde ne oldugundan nispeten daha cok emin oldugum urunleri tercih ederim.. :)
ama su bri gercekki bitkisel urunler cildi daha cok koruyor ve daha gec yaslandırıyor..

arkadaşlar tüm mesajları okuyamadım ama şunu söyleyeyim;plesanta maskesini denedim ve çok memnun kaldım.cilt bakımından sonra yüzünüze yapıştırıyorsunuz ve 40 dk falan kalıyor cildinizin ferahladığını hissediyorsunuz maske yüzünüzdeyken ,sonrasında cilt ışıl ışıl oluyor ve çok ama çok gergin.cildi onardığı,gerginleştirdiği ve renk farklılıklarını giderdiği doğru yani.(benim kullandığım koyun plesantasından yapılmıştı)

arkadaşlar tüm mesajları okuyamadım ama şunu söyleyeyim;plesanta maskesini denedim ve çok memnun kaldım.cilt bakımından sonra yüzünüze yapıştırıyorsunuz ve 40 dk falan kalıyor cildinizin ferahladığını hissediyorsunuz maske yüzünüzdeyken ,sonrasında cilt ışıl ışıl oluyor ve çok ama çok gergin.cildi onardığı,gerginleştirdiği ve renk farklılıklarını giderdiği doğru yani.(benim kullandığım koyun plesantasından yapılmıştı)

slm bende bir sitede okumuştum ayşegül yazıcı kullanmış ve memnun kalmış bende çok istiyorum kullanmayı nerden alabilirim bu maskeyi.

Koyun plesantası maskesi diye internette arayın. Kendi sitesi çıkacak. Orada yazıyor nerelerden temin edilebileceği. Güzellik salonları ve lazer merkezleri var listede. Online olarak da bazı yerler satış yapıyor. Ben de almayı düşünüyorum.

kızlar ben bunların geçici olduğunu düşnüyorum 1 kaç güblük etkiler sürekli tekrarlanması gerekiyor ona bakarsanız termal su da cilde çok ii geliyor ben termal sudan çıktığımda cildimi tanıyamaz oluyorum bebek gibi yumşacık pürüzsüz ama 1-2 gün sonra şehir yaşam şartları stres falan derken aynı çizgiler güneş lekeleri beliriyor solgunlaşıyor yine cildim:KK43:((keşke 25 yaşına kadarki cildim olsa hep 27 oldum cildimin rengi değişti:))

X