yasaklarda evde yapacak bişey bulamamak... sorun bende mi?

Wurstria

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2015
14.179
25.539
hanımlar selamlar, sağlığımız için evde kaldığımız bir dönemdeyiz. kısıtlamalar daha ne kadar devam eder bilmiyorum. saat kısıtlaması olsun, hafta sonu tamamen yasak olsun artık iyice bunaldım ve evde yapacak hiçbir şey bulamıyorum. yanlış anlaşılmasın sözüm yasaklara değil, bunlar yapılmak zorunda. benim derdim bu dönemi evde nasıl geçirebileceğimle alakalı... sizler neler yapıyorsunuz merak ediyorum. özellikle benim gibi bekarları daha çok merak ediyorum zira evlilerin akşamları mutlaka eşiyle, çocuğuyla zamanı su gibi geçiyordur.

evden çalışıyorum zaten. koca gün pc ekranına bakıyorum. boş zamanlarımda pc'de bişey yapmak istemiyorum zaten sürekli baktığım için. tv aldık, netflix vs onları da izlemekten sıkılıyorum. kutu oyunu aldık, kardeşimle oynarız diye onun da şu an yüzüne bakan yok. çok bunaldım artık evde ne yapsam bilemiyorum. yasaklar gelmeden önce de çok dışarı çıkan biri değildim virüsten dolayı. sizler neler yapıyorsunuz, boş zamanınızda evde? yasaklar varken?

El işlerine merakın varsa onları yap.
İnternete yaz bak evde yapılabilecek bir ton eşya var :)
Gazete al bulmaca çöz çok iyi geliyor.
Ya da kitap falan.

Yerinizde olsam kitap okurdum sanırım bol bol.
2 çocuğum var,dün bir ara güzel güzel oynuyorlardi hah dedim fırsat bu fırsat uzan yatağa çek yorganı kafana oku kitabını,yatağa girmemle çıkmam arasında geçen süre 5 dakika falandır,bir gümleme,ardından cığlık ve ağlama sesi eşliğinde fırladım yataktan. Oğlum koşarken kafasını peteğe çarpmış,düşmüş. 2 dakika kendime ayırıp kafa dinleyemedim anlayacağınız.
Dizi izliyoruz biz genelde Oğlum uyurken,bunun dışında aile filmi açarız kızımla izleriz.
Yemek yapmak zorundayım tabi maaile evde olunca,geçen gün makarnamı kendim yaptım karantinada,pazar kahvaltısına simit yaptım hamurla uğraşmak bana iyi geliyor sanırım.
Bunun dışında neler yapılır bilemedim,1 senedir kısıtlamalar hepimizi mahvetti. En tatil isteyen,yoruldum diyen insan bile bence artık bıkmıştır bu durumdan,doymuştur evde kalmaya. Yaza kadar kendimizi öyle yada böyle oyalamaya devam.

Zaman yaratıp spor yapanlardanım ben de. bu ara yoga dikkatimi çekiyor keşke daha çok zamanım olsa egzersiz dışında onu da yapabilsem diye an kolluyorum. Isınma-egzersiz soğuma derken 60-70 dakikamı alıyor. sonrasında duş, kişisel bakım etti mi 2 saat. Bir de sonrasında endorfin etkisiyle kahve içmek işte o duygunun bağımlısıyım
bazen tek olanlara çok özeniyorum, dün Hasan Ali yücel klasiklerine bi göz attım okunacak ne çok kitap, izlenecek ne çok şey var. Bende de işte zaman yok. Kızımla tüm gün oyun oynamaktan çürüdüm

E elsa83 Öyle demeyin, ben uni okudugum halde iki çocukla 20 yakin kitap okudum:) öncelik meselesi bence.

Ben ip atlamaya başladım, acaib stres atiyor. Veya HIT videolari izleyip yapabilirsiniz(high Intervall training). Hem pc başında çalışmanıza bir alternatif oluyor vücudunuz içinde biseyler yapmis oluyorsunuz.

Ben uni okuyorum, cocuklarla vakit aynen baya geciyor, gün icersinde oturup bir köşeye kitap okuyorum, cocuklar uyuyunfa netflix. El becerileriniz varsa ona göre biseyler bulun benim el becerim maalesef pek yok xD

hanımlar selamlar, sağlığımız için evde kaldığımız bir dönemdeyiz. kısıtlamalar daha ne kadar devam eder bilmiyorum. saat kısıtlaması olsun, hafta sonu tamamen yasak olsun artık iyice bunaldım ve evde yapacak hiçbir şey bulamıyorum. yanlış anlaşılmasın sözüm yasaklara değil, bunlar yapılmak zorunda. benim derdim bu dönemi evde nasıl geçirebileceğimle alakalı... sizler neler yapıyorsunuz merak ediyorum. özellikle benim gibi bekarları daha çok merak ediyorum zira evlilerin akşamları mutlaka eşiyle, çocuğuyla zamanı su gibi geçiyordur.

evden çalışıyorum zaten. koca gün pc ekranına bakıyorum. boş zamanlarımda pc'de bişey yapmak istemiyorum zaten sürekli baktığım için. tv aldık, netflix vs onları da izlemekten sıkılıyorum. kutu oyunu aldık, kardeşimle oynarız diye onun da şu an yüzüne bakan yok. çok bunaldım artık evde ne yapsam bilemiyorum. yasaklar gelmeden önce de çok dışarı çıkan biri değildim virüsten dolayı. sizler neler yapıyorsunuz, boş zamanınızda evde? yasaklar varken?
spor yapın kişisel bakıma zaman ayırın saç tırnak el ayak bakımı vs. kitap okuyun film izleyin ev işi derken zaman geçiyor zaten..

Kendinize günlük hedefler koyabilirsiniz. Yeni öğrenilecek çok şey var. Ben mesela şuan dünyadaki yoksulluğa bakıyorum, dergiparkta bir hayli yazı var. Böyle farklı konulara farklı perspektiflerden bakıp kendinize hobi olarak bu işi edinebilirsiniz. Ya da atıyorum dünyadaki kirlilikle ilgili makaleler okuyup sonuçta kendiniz de 10 sayfa makale yazabilir olursanız bunlar sizin yanınıza kâr kalır. VLOG oluşturmak gibi düşünün onların konuşma metinleri için de ön hazırlık yaptıklarını bu araştırmaları konuşma metinlerine dönüştürdüklerini düşünüyorum. Kişisel gelişim için iyi bir adım bence. Bunun dışında roman okuyabilirsiniz, Ayşe Kulin'in hikaye tarzı kitapları çabuk bitiyor o yüzden tavsiye ederim ya da Orhan Kemal'in kitapları da öyle akıcı olduğundan çabuk bitiyor elinizde sürünmüyor. Bu tarz akıcı romanlar ya da kendi tarzınızda romanlar okuyabilirsiniz. Neden roman diyorum çünkü bir dizi film sizi saat oyalar ama kitabın başına geçince 5-6 saatin nasıl geçtiğini anlamazsınız.
Bunun dışında temizlik yapıp yemek tariflerinden yeni yemekler deneyebilirsiniz bunlar da güzel vakit geçirmenizi sağlar. Bir de kadınlarkulubünde forum kısmını okuyabilirsiniz. Ben bunları yapıyorum evdeyken. İşteyken de foruma girip okuyorum mesela şuan :))

Once sag tarafimiza yatiyoruz biraz boyle vakit gectikten sonra sol tarafimiza yatiyoruz biraz da boyle gecince sirtustu yapiyoruz baktik uyuyamiyoruz kalkip bir kahve yapiyoruz cunku bakiyoruz ki uykumuz yok madem yok neden daha fazla uyanik olmayalim ?kahvemizi iciyoruz elimize bir kitap aliyoruz okuyoruz okuyamiyorsak bu sefer toto ustu oturup bos bos duvarlara bakiyoruz yasaklar bitince yapamayacagimiz seylerin hayalini kuruyoruz neden ?cunku neden olmasin?sonraa tlf elimize aliyoruz whatsap durumlardan lafsokan olmusmu ona bakiyoruz iyice sıkılıyoruz oflayarak poflayarak ilk bastaki pozisyonumuza geri donuyoruz

normalde yasadigim yerde yasak yoktu. simdi turkiyede oldugum icin ben de biraz bunaldim hem de psikolojik olarak biraz iyi bir donemde degilim x2 yani. gun icinde isim oluyor veya okul tatil olsa bile surekli research yapmam gerek ama aksam bos oluyorum.

internette gormustum evdeki mobilyalari boyuyorlardi simdi ona sardim ben. ilk once kucuk objeleri denedim, dun de sehpa boyadim. evde cok esya olmadigi icin boyayacak pek bir sey de bulamiyorum acikcasi ama sizde eski esyalar varsa bence deneyebilirsiniz. cok eglenceli is.

Hımmm bekar ve eli iş tutacak yaşta bir evlat. Bence bu soruyu annene sorsan, boş vakit için forum açarsın :KK70:

Şaka bir yana evli ve çocuklu ve çalışan bir kadınım, bende okumak istediğim kitaplara, izlemek istediğim film ve dizilere vakit ayıramamaktan şikayetçiyim. Kişisel gelişim ile ilgili almak istediğim bir eğitim var mesela daha çok bilgi sahibi olmak için onun videolarını izlemek, kitaplarını okumak istiyorum. Online dan bir koçla eğitimlere başlamak istiyorum. Gönlümce evde ki işe aklım takılmadan spor, yürüyüş yapmak istiyorum. Denemek istediğim yemek tarifleri var onları yapmak, evde ki 1500 lük puzzle ı bitirmek istiyorum. Ama çocuklar, ütü, çamaşır, yemek derken haftasonu uçup gidiyor resmen.

Ben temizlik yapıyorum vala ruhumu ferahlatiyor.
Boşaltıyorum dolablari hangi dolap olursa olsun ister mutfak ister giysi dolabı. Düzenliyorum siliyorum. Giymecegim kıyafetleri kıyafet toplama kutularına attım. Yemek yaparım derken gün biter

Bekar olarak evden çalışsaydım... haftada iki gün yüz yogası, her gün yürüyüş bandında yarım saat, haftada iki gün başlangıç seviyesinde yoga ve kardiyo egzersiz, yitik şifa usulü beslenme, her gün elli sayfa kitap, çay ve türk kahvesi, haftada iki gün saç ve cit maskesi, haftada bir sıcak banyoda kese... ile günlerimi geçirir ve pandemi bitince kozadan çıkmış kelebek gibi olurdum😂

mantı aç buzluğa at

şaka bir yana gün boyu ekran olunca tv vs de istemiyor insan

bulmaca scrabble vs takılıyoruz biz biraz

bir dönem boyama yapıyorduk

annem telefon etti bir gün ne yapıyorsunuz dedi

eşimin adını söyleyip X ve ben boyama yapıyoruz dedim

oğlumu sordu o odasında dedim

güldü

kızım çocuk olan oğlun, siz yetişkinsiniz o boyama yapacak dedi :)))

bence börek çörek yapabilirsin

ben de mesela tv izlerken elimde bir şey istiyorum annem örgü örerdi dantel yapardı da ben onları da yapamam ki sen yarı yaşımdasın senden de çıkmaz bu gibi şeyler

Baska boyle sikilan arkadaslar varsa, 3 yasindaki oğlumu her hafta sonu birinize verebilirim sjskdjkd

Ben sitede mutlaka her gun çıkıyorum cocugumla. Kar yagmur camur da olsa,bir yarim saat yürüyoruz.
Market işlerimizi de bilerek haftasonuna bırakıyoruz. Hem bir yuruyus, hem bir hava alma, hem evin ihtiyacini giderme.

Haftasonlari genelde daha once denemedigim veya cok zaman emek isteyen yemekler yapmayi seviyorum.

Ben sevmem ama puzzle olabilir.

Elişi seviyorsaniz, o tarz hobilerinizle ilgilenebilirsiniz

X