Yasama sevincim sifir - iki aile arasinda kaldim.

glamgirl

♥Cϵɳɳ϶ƮКo&#
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2011
89
0
arkadaslar kimseye acamiyorum kimseyle konusamiyorum bu derdimi. inanin sunu yazarken bile agliyorum. Bunaldim artik biktim.
sorunlu bi ailede büyüdüm, dayaklarla. cocuklugumda yasadim bunlari ama bende birikinti yapti cünki ne zaman annemle babamin sorunu olsa, annem beni sebebsiz yere dövüp biyerlerimi kirardi. babam da para manyagidir, annem ve benimle kardeslerimin biriktirdigine göz dikti ama ben yedirmedim bu yüzden de benden nefret ediyor defol evimden demisti. her türlü masraflarimi kendim karsiladim hep, uni döneminde bile babamdan maddi destek hicbi zaman almadim.neyse bu üniverste yillarimda oldu, simdi okulum yeni bitti ve calisiyorum.
bibucuk senedir sevdigim bi insan var. istemeye geldiler. annem misafirler gittikten sonra kizim gel icimize sinmiyor dedi düsünelim mi az zaman lazim dedi. bnde tamam anne size zaman veriyorum biraz daha gelsin gitsinler öyle düsünün dedim. ama benim bu evliligi istedigimi bal gibi biliyor kendisi. kesip atmak ve ortaligi sogutmak icin yapmis megersem bunu. kadini tersledi...davetimiz vardi es dostla onlarda davetliydi, gelmeyin en iyisi gibisinden birsey söyledi annem kadina. babami da caydirdi.ve babam vazgectigini onlarin yüzüne söylemedi, onlarin yakinlarina ve arkadaslarina yaylim yapti (hatta onun babasinin faaliyette bulundugu lokale) "ne bicim aile bu, biraksinlar yakamizi onlara vercek kizim yok" diye kiskirtti.simdi aileler iyce düsman birbirine. babamla annem etrafa onlari kovduk geldilerde vermedik kizi diye anlatiyorlar. bu konuyu neden böle yaptiklarini konusmadilar benimle, konusurken kulak misafiri oldum babamla annemin gerekceleri:

kadin cok konusuyormus...kimseyi konusturmuyormus...evt konuskan bi kadindir...

ev alma lafi acmislardi, ailemin düsündügü sey: bunun oglu üniverste okumadi, senin üzerine cekecekler krediyi eminim..su an bi isi var oysa ki...bos duran biri degil kendisi...ayrica calistigina inanmiyorularmis...

okumamasi sorunmus anlasamazmisiz

birde erkek arkadasima suclama yaptilar, neymis piskolojisi bozuk gibiymis.

iradesizmis. annesi yönlendiriyomus sürekli. babasiyla annesinin yaninda kas göz yaptigini mi ne görmüs birde annesini birkez onu dürtüklerken görümüs. erkek arkadasima neden birbirnize dürtüklüyosunuz dedigimde"ben orda sni sevdigimi söleycektim annem sölememem icin dürtükledi sus diye" dedi

birde dedikoducu birine benziyomus...ogluyla annesi..."bunun annesi senin parani bile calar" gibisinden bisey de söledi annem...nerden cikardiysa...terörist gibi sere...siz bi kadin bu" dedi

erkek arkim kendini kasmadi, oldugu gibi göründü aileme karsi ve bunlarin bu yüzden kaynaklandigini düsünüyorum yani rahatlardi...

arkadaslar, ben aileme sölemeye korktum hemde cok korktum onunla defalarca bulustugumu. annem hatta telefonumun bile onda oldugunu bilmiyor. Hatta annesiyle bile görüstürdü tanismak icin.ama ben aileme onu tanidigimi söleyemedim.

bunlar olduktan sonra 3 ay görüsmedim onunla...evden disari cikmadim aylarca, heryere ailem birakti.kacarlar diye korkuorlardi heralde...

erkek arkim beni gercekten seviyor, hic bi gün msj atmadigini hatrlamiorum ben yanit vermedigim halde..evin etrafinda dolanmis, ortak tanidiklari babamla konusmalari icin ikna etmeye calismis ama nafile, ailem istemiyor...
sonra kafayi yemek üzereydim...icimdeki bosluga dayanamadim sürekli aklim ondaydi, ne yapsam aylarca unutamadim...sonra ciktim telefonlarina...agladik ikimizde telefonun basinda hic bisey demeden...ve olanlari konusduk tekrar...benim günahim neydi ben sana naptim dedi ve hakliydi...
ve yine beraberiz...sirf ailem istemiyor diye ondanvazgecmem ya...

bu olanlardan sonraki ilk bulusmamizda onu görünce $ok oldum-20 kilo zayiflamisti ve gözleri doluyordu...

simdi ailem beni onunla aylarca bulusmadi artik beraber degiliz diye biliyor...
ama aileme cok kizginim aslinda...beni "düsünelim" diye kandirarak kesip atmayi firsat bildi annem...oysa ki benimle oturup acik acik konusabilirdi...bunu hala yapmadi...iletisimimiz zaten hep kopuk, evde konusacak kimse yok diyebilirim...kizkardesim de durup dururken bahane ederek baska seyleri suratima bile bakmiyor...babam da zaten annemin dedigini yapiyor.
arkadaslar, bu yüzden soguk aramiz ailemle ve ben onlara önceki gibi bile davranamiyorum.cok gerginim derdimi anlatamiyorum. hele bi kiz arkadasimin nisanlanacagini duydugumda ve son sözü ailesinin ona biraktigini sölediginde gözlerim doldu..bu meseleyi bilmyiordu o arkadasim. bunu örnek olsun diye anneme anlattim. "onlar zaten ic ice yasiyor neredeyse, sorun degildir onlarda kiz alip vermek" dedi. bugün ögrendim ki kizdan aslinda hic te öyle degilmis, ailesi tanismiomus pek...bana kizdi annem. laf sokuyor ya inanamiyorum dedi. evt dogru biz sana sormadik degilmi dedi. ve agladi. nedenini tam bilmyiorum herhalde benim düsüncelerimin sorulmamasini yüzüne vurdugumdan mi ne artik. babam da beni fircaladi, "pismansin degilmi ayrildigina. karsima adam gibi bi adam cikarsaydin sende!" dedi.ben seslenmedim agladim.

erkek arkadasima bu olanlari anlattim, annemle konusalim dedi...konusacagi kimsesi yoksa benmle paylassin dedigini söledi...dogru bulmyuorum size gelmeyi dedim...canm bize alis, biz evlencez dedi...bak aile olcaz anneme alis dedi...neyse biraz konusur iki dk kalkariz diye düsündüm...
annesiyle konusdum, kadin panik atak hastasi...tuhafti hemen sinirleniyor felan. bazen söledilerimi yanlis anliyor. ve olanlarla ilgili bi sohbete basladik...kendisi anneme o kadar kizgin ki...annenin yüzünden ben kackez hastahaneye gittim kizim dedi..neden bunlari bize yasatti? seni istedik sadece..paranda pulunda gözümüz yok ben senin ayda kazandigini 2 haftada harciyorum.telefonda annenle konusurken hasta oldugumu söyldigimde benimle dalga gecti inanmadi senin neyin var ki" dedi "kocana naz yapiyorsun" dedi bana annen dedi. ben buna cok kirildim, umarim allahta ona gösterir ve anlar beni. madem razi degildi neden herkez bi aradayken karsi cikmadi da biz gittikten sonra sinsi bi sekilde bu isi bitirmeye calisti yüz yüze yapmadi? dilerim allahtan o da görsün ama sen onu yinede üzme..ve unutma bizm sana kapimiz acik, sen evde oldugundan daha rahat olursun bizde." dedi. ben bunlari dinlerken kizdim önce anneme beddua ediyor diye ama seslenmedim yinede cünki annem böyle birsey söledigini gizledi, hatta benden bicok seyi gizlemis...
bu olanlardan bikac saat sonra erkek arkadasimi arayip, benim ona kizgin olup olmadigini sordu annesi...

su an erkek arkadasim ev bakiyo ailesinin yakininda bi ev varmis annem bize yardim eder ikimizde calsiyoruz yakin olsun dedi. senin paran sana kalsin lütfen herseyin en iyisini alacam...sana bagli hersey bana kac dedi...ailenle anlasamayacagiz dedi...bu konuyu ortak tanidiklara da anlattik ama kimse babamla konusmaya yanasmiyor cünki babamla aralari kötü olur diye. ben kacmayi dogru bulmuyurum acikcasi...ve bunu da annesine söledim..."telli duvakli gelin olarak baba evinden cikmani ben de cok isterdim ama bizim evden cikarsin, dügünü de yapariz" dedi. "ama tatilde oldugunda ayarla, oyalama" gibisinden bisey söledi...

benim bundan önce zate intihar girisimim olmusdu baska bi sebebten dolayi, yine ailesel nedenlerden dolayi...kollarimda 3 jilet izim var kocaman....ama ölmedim...piskologa gittim ama dewam etmedim tedaviye biraktim seneler önce...arkadaslar yemin ediyorum aylardir kendimi öldürmek geliyor icimden...cikamiyorum ben bu isin icinden artik biktim herseyden...bu aksam halledip kurtulacaktim ama allah korkusu geldi aklima...icimi dökmek istedim cünki patliycam...ne yapmam lazim ben biktim hayatimdan ne zormus yasamak:KK43:

Son düzenleme:
cnm bikere nolursa olsun intihar etmeyi düşünme kesinlikle
Allah ın verdigi canı Allah alırr...
okudugum kadaryla ailen braz geçimsiz gibi geldi bana
ee karsı tarafa baya koz vermiş çok haklı kadın söylediklerinde
erkek arkdasın herseye ragmen senden vazgeçmemiş ya çok güzel bişey
ama kaçmaya gelince!!!
burda birsürü konu okudum kaçarak evlenip
mutsuz olan....
yanı ailenin rızası olmadan yapılan evlilik yürümüyo
ama böylede sen mutsuz olcaksınn
psikologa da danısabilrsin tabi kaçma konusunda deil
gerçekten yardımcı olaibilmeyi çok isterdim sana
insan sevdigiyle ailesi arasında kalınca hayat zidan oluyo resmen
belki ailene anlatsan seviyrum görüsüyrm desen o olcak desen
bi ihtimal?

İnsanlar ap ansızın tatlı canından oluyor ve hayatını kaybediyor geride kalan yavrusu eşi annesi babası.
Siz iki aile arasında kaldınız diye intahar mı edeceksiniz?
Bu kadar basit şeyler için canına kıymak bu kadar basit mi?
Valla bu sorulara cevap vermesenizde olur benim için ama ben başlıktan çok rahatsız oldum
Onca kanserle savaşan bin bir türlü dert çeken insanlar şifa bulmaya çalışırken sizin attığınız başlığa bakın.

bence tedaviye devam etmelisin ayrıca intihar gibi şeyleride düşünme o çözüm yolu değil hiç kimse senden önemli değil kendine zaman ver kafanı topla doğru olanı o zaman yapacağından eminim

Allah sabır versin canım.Kendi ayakların üzerinde duracak bir işin varsa yani olasıki bi ihtimal işler yolunda gitmedği takdirde kimseye muhtaç olmadan yaşayadabilirim diyorsan, kaçmak değil de son kez konuşup ailenle oluru olmaz kesin kararını verip çık bence canm :KK14: bazen kendi ailesi insanı son yol ayrımına getirebiliyor malesef :KK5:

intiharla girmek istiyorum konuya yani insan hayatı bukadar ucuzmu allahın verdiği canı sen bırak aklının ucundan geçirmyi nasıl düşünürsün eğitimli ayakları üzerinde duran bir kızsın babandan doğru dürüst maddi manevi destek görmediğin halde hayata tutunmuşsun bu nasıl bir çelişkidir böyle ki bir yanda ayakta durmak için çabalayan bir yanda intiharı düşünen bir birey çözülmeyecek bir durum yok intihar düşüneceğine çözüm ara bence...tamam ailen sana karşı acımasız sevgisiz bir hayat vermişler ama onlar anne baba sevdiğin insanın annesinide anlattıklarına göre bilmiyorum ama benim içime kurtdüştü ne malum annenin doğru söylemediği hayat senin hayatın daha önüne neleri çıkar bugün sen bu evden duvağınla çıkmazsan yarın mutlu olacağın ne malum baba evine geri dönmeyeceğin biraz mantıklı ol bu defa ailende istemeyecek o hayata mecbur kalıcaksın yada kadın olarak tek başına ne acılar yaşayacaksın ne aşklar unutuluyor bence bu sevdadan vazgeç..ha mutluluğun garantisi olsa hiç böyle yazmazdım inan git derdim ama hiçbirşeyin garantisi yok hayatta malesef....adına hayırlısı olsun başka birşey diyemiyorum allahım sana adına hayırlı olacak yolu göstersn....

cnm bikere nolursa olsun intihar etmeyi düşünme kesinlikle
Allah ın verdigi canı Allah alırr...
okudugum kadaryla ailen braz geçimsiz gibi geldi bana
ee karsı tarafa baya koz vermiş çok haklı kadın söylediklerinde
erkek arkdasın herseye ragmen senden vazgeçmemiş ya çok güzel bişey
ama kaçmaya gelince!!!
burda birsürü konu okudum kaçarak evlenip
mutsuz olan....
yanı ailenin rızası olmadan yapılan evlilik yürümüyo
ama böylede sen mutsuz olcaksınn
psikologa da danısabilrsin tabi kaçma konusunda deil
gerçekten yardımcı olaibilmeyi çok isterdim sana
insan sevdigiyle ailesi arasında kalınca hayat zidan oluyo resmen
belki ailene anlatsan seviyrum görüsüyrm desen o olcak desen
bi ihtimal?

tamam aklimdan cikarmaya calisicam bu fikri. piskoloji bozukca bu düsünce bi dürtü gibi bisey sürekli aklina geliyo sanki halledilmesi gereken bi görev gibi..ama kendimi mesgul edip düsünmemeye calisicam canm...
kacmayi ben hic mi hic istemiyorum. ailemlede konusamiyorum..sürekli kavga ediyoruz yoksa ben bu konuyu actikca.kendime zaman tanimak istiyorum..

İnsanlar ap ansızın tatlı canından oluyor ve hayatını kaybediyor geride kalan yavrusu eşi annesi babası.
Siz iki aile arasında kaldınız diye intahar mı edeceksiniz?
Bu kadar basit şeyler için canına kıymak bu kadar basit mi?
Valla bu sorulara cevap vermesenizde olur benim için ama ben başlıktan çok rahatsız oldum
Onca kanserle savaşan bin bir türlü dert çeken insanlar şifa bulmaya çalışırken sizin attığınız başlığa bakın.

arkadasim...cok basit kaliyor benim sorunum bunlarin yaninda gercekten hak veriyorum..
kendi babam da kanseri yendi...onu örnek alicam yerde ne düsünüyorum...
basliktan rahatsz oldum diyince degistirdim..samim fikirlerin icin cok tsk ederim...

bence tedaviye devam etmelisin ayrıca intihar gibi şeyleride düşünme o çözüm yolu değil hiç kimse senden önemli değil kendine zaman ver kafanı topla doğru olanı o zaman yapacağından eminim

canim cevabin icin cok tsk ederim..evt yazik ömrüme canima...bu hayat bana emanet...hayati kendime haram etmiycem ve zaman taniycam.

Allah sabır versin canım.Kendi ayakların üzerinde duracak bir işin varsa yani olasıki bi ihtimal işler yolunda gitmedği takdirde kimseye muhtaç olmadan yaşayadabilirim diyorsan, kaçmak değil de son kez konuşup ailenle oluru olmaz kesin kararını verip çık bence canm :KK14: bazen kendi ailesi insanı son yol ayrımına getirebiliyor malesef :KK5:

amin canim...

eh yani isim var derken su an 2 senelik bi stajerlik dönemindeyim ve ondan sonra isimi elime alcam..ama garanti degil..ve cok agir geciyor bu stajyerlik dönemi bunun da etkisi var piskolojime..

önce kendime zaman tanyicam, sonra bunu deneyebilirim...baktim ki olmuyor...

intiharla girmek istiyorum konuya yani insan hayatı bukadar ucuzmu allahın verdiği canı sen bırak aklının ucundan geçirmyi nasıl düşünürsün eğitimli ayakları üzerinde duran bir kızsın babandan doğru dürüst maddi manevi destek görmediğin halde hayata tutunmuşsun bu nasıl bir çelişkidir böyle ki bir yanda ayakta durmak için çabalayan bir yanda intiharı düşünen bir birey çözülmeyecek bir durum yok intihar düşüneceğine çözüm ara bence...tamam ailen sana karşı acımasız sevgisiz bir hayat vermişler ama onlar anne baba sevdiğin insanın annesinide anlattıklarına göre bilmiyorum ama benim içime kurtdüştü ne malum annenin doğru söylemediği hayat senin hayatın daha önüne neleri çıkar bugün sen bu evden duvağınla çıkmazsan yarın mutlu olacağın ne malum baba evine geri dönmeyeceğin biraz mantıklı ol bu defa ailende istemeyecek o hayata mecbur kalıcaksın yada kadın olarak tek başına ne acılar yaşayacaksın ne aşklar unutuluyor bence bu sevdadan vazgeç..ha mutluluğun garantisi olsa hiç böyle yazmazdım inan git derdim ama hiçbirşeyin garantisi yok hayatta malesef....adına hayırlısı olsun başka birşey diyemiyorum allahım sana adına hayırlı olacak yolu göstersn....

haklisin canim:KK43: cok kötü bisey:KK43:(( evet egitimli kendi ayaklari üzerinde duran birisiyim...ama destek görmemek, kimsenin benim yanimda olmamasi beni yipratti...icimde birikti hersey..özgüvenim sifir...kendimde deger bile görmüyorum...asiri cekingen ve utangacim....oysa ki meslegim geregi böyle olmamam lazim, neyse ki stajyerlik dönemindeyim...kendi disimle tirnagimla birseyler yapmaya calistim...kendim ödedim, burs dönemi bittiginde calistim cabaladim...ve hala bana yardimci olmayan annem babam hayatimda aldigim kararlara karisiyor...ne haklari var:KK43:

evet orda mutlu olacagimin garantisi bile yok..ve sonra yanina geri dönebilecegim bi ailem bile olmayacak...o zaman ne yapacagim...erkek arkadasim "bana kac" dediginde yapamam demistim, bu senin yazdigin nedenden dolayi...

evt kadininda söledikleri böyle, ben bilmiyorum kafam karmakarisik kim dogru kim dürüst artik biseyi de hissedecek sezecek durumda bile degilim...bi yandan onu hakli buluyorum ama bu kacmam gerektircek bisey degil diyorum.

ahh canım benım intihar çaremi hem ne kadar günah,her şeyin bi çaresi vardır,ama şunu soyleyım bence kaçma belkı aılen senın uzuldugunu gorunce yumşar,galıba annen kaynananı sevmedı o yuzden bu işi kafasında bıtırdı bı de sevgılın unıversıte mezunu da degıl ondan da olabılır aslında guzel bı gelırı varsa bu da sorun degıl

arkadasim...cok basit kaliyor benim sorunum bunlarin yaninda gercekten hak veriyorum..
kendi babam da kanseri yendi...onu örnek alicam yerde ne düsünüyorum...
basliktan rahatsz oldum diyince degistirdim..samim fikirlerin icin cok tsk ederim...

Heh şöyle insan nefes aldığı sürece yaşamayı hak eder her zerresine kadar.
Ne gerek var en kıymetli canın için böyle değersiz bir giriş yapmaya..
Dikkate aldığın için teşekkür ederim ama benim rahatsız olmam sizin iyiliğiniz için
Babanız için çok sevindim gerçekten :nazar::nazar:Allah uzun ömürler versin.:KK71:

haklisin canim:KK43: cok kötü bisey:KK43:(( evet egitimli kendi ayaklari üzerinde duran birisiyim...ama destek görmemek, kimsenin benim yanimda olmamasi beni yipratti...icimde birikti hersey..özgüvenim sifir...kendimde deger bile görmüyorum...asiri cekingen ve utangacim....oysa ki meslegim geregi böyle olmamam lazim, neyse ki stajyerlik dönemindeyim...kendi disimle tirnagimla birseyler yapmaya calistim...kendim ödedim, burs dönemi bittiginde calistim cabaladim...ve hala bana yardimci olmayan annem babam hayatimda aldigim kararlara karisiyor...ne haklari var:KK43:

evet orda mutlu olacagimin garantisi bile yok..ve sonra yanina geri dönebilecegim bi ailem bile olmayacak...o zaman ne yapacagim...erkek arkadasim "bana kac" dediginde yapamam demistim, bu senin yazdigin nedenden dolayi...

evt kadininda söledikleri böyle, ben bilmiyorum kafam karmakarisik kim dogru kim dürüst artik biseyi de hissedecek sezecek durumda bile degilim...bi yandan onu hakli buluyorum ama bu kacmam gerektircek bisey degil diyorum.

zamanla özgüvenin gelir bunu başaracak kişide sensin yeni arkadaşlar edin farklı hobiler keşfet yap kendine bak sosyal ol bak nasıl özgüvenin geliyor sen bu sıkıntılardan odaklanamamışsın ki ....evet hayatına karışmaya hakları yok belki genel anlamda ama bu önemli bir karar bu tarz konularda ben hakları olduğunu düşünüyorum benim arkadaşımda bu tazr bir durum yaşamıştı ailesi engel oldu çok gözyaşı döktü hayyattaan bir beklentisi kalmadığı anda karışısına başkası çıktı şuanda evli ve çok mutlu ailesine de şimdi hak veriyor iyiki engel olmuşlar diyor....aynen kaçmayı aklından geçirme kafanda muhasebesini yap kim doğru söylüyor diye bulacaksın bak gör bulamazsanda hayatı akışına bırak dileğim sevdiğinle bu yola devam etmen ama mantıklı olmak zorundayz demiştim ya garantisi yok aynen de öyle..hem evlensende ben sorunun çözüleceğine inanmıyorum çünkü aileler bir birbirine girmiş sevmemişler arada kalacaksın eşinde müdahale edecek bu defa kavgalar huzursuzzluklar başlayacak gerçekçi olmak lazım bu işi sonu pek parlak görünmüyor.....ha ama butarz durum yaşayanlar oluyor etrafta çok mutlu olanıda olmuyor değil o yüzden karar vermene ancak bu kadar yardımcı olabiliyorum başka türlü olsa git derim ama malesef hayatın gerçekleriyle yüzleşmek gerek...

bence sabret allah yardımcın olacaktır hiç öle intihar falanda düşünme alahın verdiği canı allah alır yine olan sana olur allahın karşına nasıl çıkı hesapvereceksin kendini allaha bırak allahsana yok gösterecektir emin oll

Heh şöyle insan nefes aldığı sürece yaşamayı hak eder her zerresine kadar.
Ne gerek var en kıymetli canın için böyle değersiz bir giriş yapmaya..
Dikkate aldığın için teşekkür ederim ama benim rahatsız olmam sizin iyiliğiniz için
Babanız için çok sevindim gerçekten :nazar::nazar:Allah uzun ömürler versin.:KK71:

evet hayatin güzelliklerini görmeye calismak lazim..her sey hep kötü degil ya...
bu can bize allahtan emanet...zaten sonradan pisman olunup ba$a dönülecek bir$ey degil...ve birsey okumustum, o beni sürekli korkutur: intihar eden insan sürekli kendi ölüm anini görürmüs...tekrar ve tekrar....
allaha isyan oldugu ve $irk oldugu icin de cok günah biseymis. O'nun görevini üstlenmekmis...

bu kadar basit bişiyden dolayı intiharı düşünme derim ki sonraki yazılarında sende kendine gelmişsin ve bence maddiyatın elverdiği sürece tedaviye devam et. intihar için olmasa bile özgüvenini kazanman lazım. kusura bakma ama annen senin fikirlerine bu kadar vurdumduymazken, enin arkandan iş çevirirken sen hala onların karşısında susabiliyosan, kendini ezdiriyosan ciddi bi özgüven sorunun var demektir ki kendin de yazmışsın. ben kesinlikle bu sewdadan vazgeçmen gerektiğini düşünmüyorum hatta ailen beğenmedi saçmasapan sebepler söyledi diye 3ay sevgilinle görüşmemen telefonunu bile açmaman çok saçma geldi. ki başta da yaptıklarını yazmışsın annen de babanda örnek davranışta, lafı sözü dinlenir insanlar değiller sanırım. kaçman bence de gereksiz bu kadar basit bi durumda. zamanla duruşunu değiştirmen, artık o eski kız olmadığını, kendi ayakları üzerinde duran, kendine güvenen, kendi kararlarını alabilecek bir birey olduğunu kanıtlaman lazım. hemen ewlenmen saçma olur önce bi durumu ailene kabul ettirmen lazım bence. bide okumuş bi kızsın neden onu sevdiğini, çıktığınızı söyleyemedin o da bi sorun.
bak ne güzel sana değer veren, seven biri var. sende kendine değer ver, kendine saygı duy ki ailen de zamanla bunu görüp sana tutumlarını değiştirsin.

bence anne ve babanızla bu konuyu tekrar konuşup evlenmek ıstedıgınızı belırtmelısınız ..
eğer o zamanda karşı çıkar ıstemezlerse karar senın kararın mantıklı düşünüp karar vermen gerekir...

kız evi naz evidir..biraz uğraşıp ikna etmeye çalışsınlar aileni..hemen kaç demesi kolay...
sizi gerçekten seviyorlarsa ailecek sizin için mücadele versinler.mutlaka bir orta yol bulunur.kaçmak kolay..kolay olmayın değeriniz bilinmez

bence sevdiğin insanla evlenmelisin belliki o da seni seviyor....hem erkek arkadaşının annesi de arkanızdaymış bak.ailenin tutumu çok yanlış kusura bakma yanlış bir uslüp seçmişler istemediklerini anlatmak için.eğer kadının söyledikleri dogruysa annen çok kötü seyler söylemiş ve sevgilin bunlara ragmen senin için bu kadar uğraş veriyorsa sana gercekten deger veriyor demekki neden ileride mutlu olamayasınız ki...aynı şey başkasıyla evlensen de geçerli.ilerisi için kimse bir garanti veremez.ayrılırsan belki de unutamayacaksın onu?kaçmak istemiyorsan ailenle son bir kez konuş derim sonuç aynı olursa kalbin ne istiyorsa onu yap...hem annen sana para vermiyorsun die defol evimden demiş çok mutsuz sevgisiz bir ailede yetişmişsin neden hala kurtulmak istemiyorsun sevdiğin birini bulmuşken

X