Yaşamaya hakkı olmamak

Sinema ve televizyon kazandım ben bu bölümde kpss ye gerek yok bilmiyorum yalan söyleyecek değilim çabalaması bıraktım malesef gücüm yok hayat nereye götürürse bi yerede götürdüğü yok ama neyse teşekkür ederim

Tamam yalan söylemediğinizi düşünelim günahınızı aldığım için de özür dilerim ama çözüm?? Çözüm nerde, madem buraya yazdınız siz de çözüme yeni fikirlere açık olun çözüm bulalım. Burada konunuza yazılan her mesaja teşekkür etmeniz bişeyi değiştirmez ki. Neden konu açtınız, ne yapmak istiyorsunuz biraz daha iyi ifade ederseniz biz de daha rahat fikir verebiliriz.. Vazgeçmeyin, yılmayın.. Daha çok araştırın, daha çok çabalayın.. Madem aileden şanssızız tabiri caizse 1_0 geriden başlıyoruz hayata daha çok tutunmamız lazım bizim.. Ülkemizde kadın, kız evlat, kızkardeş olmak çok zor...

Çıkış yolun İstanbul gibi bir yer değil de daha küçük bir taşra üniversitesi ya da bulunduğun ilçedeki yüksekokulu kazanmak olabilir.2 sene okursun daha farklı bir iş sahibi olabilirsin.
Evlenmek ve çalışmak istemiyorum diye bir şey yok ikisinden birini yapmamak için zengin olman lazım. Ya da ailenin seni ömür boyu finanse etmesi lazım.

Yani ya emek verip çalışıp kendi paranı kazanacaksın ya da ailenin seni evde tutmayacakları belli, mecburen evleneceksin. Bence ilkini seç
Dediklerinizin bende farkındayım 1 lik rapor aldım göstermelik aldım sınav için gerçekte 3 saatten fazla ayakta duramıyorum merdiven çıkamıyorum sizi anlıyorum ama daha önce bunu belirtmistim zaten

yüz de birlik engel engel değildir zaten onu da göstermelik almışsınız aile durumunuza üzüldüm ama iş de çalışamama bahanenize pek inanamadım üzgünüm.ayrıca sadece 7 saat ayakta durulacak işler yok onlarca yüzlerce değişik iş kolu var.mutlaka size uygunu da vardır.
Ben kırsal bir yerdeyim burda yok malesef 1lik raporum göstermelik sınav da okullarda merdiven çıkamıyorum diye aldım gerçek hayatta 3 saatten fazla ayakta duramıyorum merdiven çıkamıyorum bunu kaç kez belirtmeliyim bilmiyorum ama kimseye yalan borcum yokki

Tamam yalan söylemediğinizi düşünelim günahınızı aldığım için de özür dilerim ama çözüm?? Çözüm nerde, madem buraya yazdınız siz de çözüme yeni fikirlere açık olun çözüm bulalım. Burada konunuza yazılan her mesaja teşekkür etmeniz bişeyi değiştirmez ki. Neden konu açtınız, ne yapmak istiyorsunuz biraz daha iyi ifade ederseniz biz de daha rahat fikir verebiliriz.. Vazgeçmeyin, yılmayın.. Daha çok araştırın, daha çok çabalayın.. Madem aileden şanssızız tabiri caizse 1_0 geriden başlıyoruz hayata daha çok tutunmamız lazım bizim.. Ülkemizde kadın, kız evlat, kızkardeş olmak çok zor...
Gücüm kalmadığı için buraya döktüm içimi herşeye bi bahanem yok keşke bahane olsa da bende kurtulsam neden önerilere teşekkür ediyorum çünkü çoktan bu dediklerinizi denedim hatta çok daha fazlasını denedim emin olun çünkü bu hayattan kurtulmayı ölümü bile isteyecek kadar çok istiyorum oda günah neyse burda bitek kpss fikri bana yeni deneyebileceğim birşey karşıma çıktı ben buraya bütün bunları deneyip tükenerek çare için değil de içimi dökmek bide kulun kula duası daha çabuk kabul olurmuş diyerek yazdım beni anladığınız için teşekkür

Öncelikle belirtiyim aile desen var ama yok herzaman zararlarını görürüm para da yok yolda kalsam cebimde bi tl yok sağlık yok işlerde en az 7 saat ayakta durmak gerekiyor huzur yok mutluluk yok daha çok şey var çok kötü şeyler ama iyi birşey yok hayatımda şimdi diyenleriniz olacaktır üniyi oku geçen sene kazandım göndermediler gidemedim dizlerimden problemim var bu arada soranlar olur bizim aile benim nefes almam bile fazlalık 23 senedir bi odanın içinde okula gidip geldim sadece dört duvar göre göre içim çürüdü ha dört duvar dediysem her türlü piskolojik ve fiziksel şiddettin olduğu bi dört duvar sürekli tepemdeler işe gir diyorlar zaten işverenler sağlam adam arıyor sadece % 1lik raporum var onuda sınavda merdiven çıkamıyorum diye göstermelik aldım ama harbiden iş yapamıyorum ya vücudum kaldırmıyor neyse evlen diyorlar evlenmem için buldukları insanların ya çok havadalar sürekli aşsağılıyorlar ya da kötüler işte anlayın bide gerçekten evlenmek istemiyorum hangi evlilik iyi ki zaten ben daha kendi sorumluluğumu taşıyamıyorum bu durumda yaşamaya hakkım yok kendi canımıda almaya hakkım yok bu hayatta hiçbirşeye hakkım yok oysa isterdim huzurlu bi yuva biraz para çokca sağlık huzur içimi döktüm öyle diyeceğiniz çoğu öneriyi de denedim belki benim için dua ederseniz kabul olur kulun kula duası daha çabuk kabul olurmuş ne diyim içimi döktüm öyle
Hayatımızı degıstırmek bızım rlımızde .Ama sunu bıl okul yoksa işte yok .Evlılık bencede bu dusuncelerle sacma .

Ben evlilikten çok korkuyorum hangi evlilik iyi ben o sorumlulukları kaldıracak kadar güçlü değilim ben kendi sorumluluğumu taşıyamıyorum bu yüzden de arayış içinde değilim
Ben kendi yükümü taşıyamıyorum arayış içşnde değilim diyen insana kimse yardım edemez, evden yapılan işleri araştırın, halk eğitim kurslarına yazılın, el işi yapın satın, ayakta kalamıyorsunuz merdiven çıkamıyorsunuz ama engel oranınız %1, bence sizin mücadele ruhunuz yok, allah yardımcınız olsun ama çaba göstermeyene allah nasıl yardım eder bilemedim, hakkınızda hayırlısı olsun

Dediklerinizin bende farkındayım 1 lik rapor aldım göstermelik aldım sınav için gerçekte 3 saatten fazla ayakta duramıyorum merdiven çıkamıyorum sizi anlıyorum ama daha önce bunu belirtmistim zaten
Hep ayni seyleri soyluyorsunuz. sınav icin niye yuzde 1lik rapor aldınız? ne isinize yaradı? Yargilamak icin sormuyorum anlamadım gercekten.

Bu arada raporu doktor vermedi mi? doktorlar bu isin ehli. daha buyuk probleminiz varda neden yuzde 1 verdiler. Demediniz mi doktora 3 saatten fazla ayakta duramıyorum merdiven cikamiyorum diye. sizi kardiyolojiye sevketmediler mi? genellikle merdiven cıkamamanin altinda kardiyolojik sebepler yatar.

Yardimci olmak amaciyla soruyorum amacım yargilamak değil.

Ayrica arkadas size dogru soylemis. keske ailenizin gondermeyecegi masrafin cok oldugu istanbulu yazmasaydinizda kendi sehrinizi veya cok yakin küçük sehirleri yazsaydiniz. istanbulu tutturan oralarıda tutturur. 4 yillık kazandiginiza gore baraji gecmissiniz acik ogretime basvurmayi deneyin bu sene gectiyse seneye bir daha sınava girip acik ogretim yazin.

Ayrica doktora gorundunuz mu? ne dedi 3 saat neden ayakta duramıyormussunuz? bunun bir sebebi vardır elbette. cozumude vardir tedavi olun.

bana biraz psikolojik gibi geldi rahatsizliginiz.

Cunku saglik sorunlarinin alasini yasamis bir insanim. 21 yadinda kanser atlattim sonra oldugum tedavilerin yan etkilerini gordum. Simdi hamileyim ve kardiyolojik problemim var. universiteyi de bitirdim 7 yıldirda calisiyorum ustelik ayakta yapilan bir meslegim var.

Bizim is yerinde agir kalp ameliyati olmus bir arkadasimiz var. kalp kapakcigı degismis. 10 yıldir calisıyor.

Sadece sizin aileniz degil hicbir aile belli bir yasa gelmis evde sadece oturan bir cocugu olsun istemez sahsen benim ailemde istemezdi.

oncelikle rahatsizliginizin nedenini bulup tedavi olun.

Konuyu hatırladım.
Anladığım kadarıyla çare aramak değil içini dökmek için yazıyorsun.
Daha önce de çok tavsiyede bulunuldu.
Sen sihirli değnek arıyorsun.
Keşke olsa ama yok.
Evde bir şeyler yapıp satmak bile bir çabadır neden düşünmüyorsun?
Oturarak yapılacak işler yok mu?
Kamu kurumlarının engelli kontenjanları var araştırdın mı?
Allah yardımcın olsun umarım gönlünce olur herşey.

X