Yaşlanma korkusu başladı ne yapmalıyım?

SabihaGokcen

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2020
1.973
3.173
20 yaşında biriyim etrafındakiler bana ilgi çeken ve güzel biri olduğumu söylesede kendimi beğenen biri değilim makyajsız evden asla çıkmam. Yüzümdeki alın çizgileri gözüme batmaya başladı 20 yaşında olmama rağmen aşırı derecede yaşlı çirkin ve umutsuz hissediyorum kendime güvenimde yok nedenini bilmiyorum sevgili de edinmek istemiyorum sırf bu yüzden.

20 yaş çok erken değil mi yaşlanma korkusu için.ben 27 yaşındayım 30 yaklaşıyor diye biraz kaygı oluyor bendede.Ama sonra bakıyorum nice 30 u aşmış genç güzel görünen kadın var.korkacakcak birşey yok biraz bakıma bakar yani
bilmiyorum özgüvensizliktende olabilir diye düşünüyorum

Yüzünü gözünü cok oynatma :KK70:

Alin cizgileri gitmez benim bildigim.. bu yasta varsa sonra daha da derinlesir.

Serum kullan bakim yapmaya basla.

Anti aging e nekadar erken baslarsan okadar iyidir..

Ben senin yaslarinda baslamadigima cok pismanim simdi.

29 yasima girdim sayilir, valla bence cok güzel
Inan yas almak öyle bos beles gereksiz bir olay degil
20 li yaslari baslarini sidikli halim olarak yorumluyorum
Sonrada dogru kralice oluyorsun, 30 lu yaslara kralice olarak girmeyi planliyorum
Bakim yap, spor yap kendini iyi hissedip sevmeye odaklan
Ben cilt bakimina bir senedir basladim. genc gösterdigim söylenir
Ben de elimden geldigince bu duruma destek oluyorum
Ki her genc bir gün yasliligi tadacak, yani hayatini güzel yasa, tek pismanlik bu olur
dedigim gibi 30 lar süper gözüküyor, ne yasliligi

Daha çook erken be güzelim.39 yaşındayım. Hiç makyaj yapmadım.Krem alışkanlığım bile yok.🤪Alnımda en ufak bir çizgim yok. Sadece göz çevrem sanki(sanırım)bariz olmasa da azcık kırışacak gibi.Vücudum için düzenli yaptığım tek şey bol bol su içmek. Sağlıklı beslenmek. Bunları önerebilirim. 👍

Ben 20 li yaşlarda dünyanın en güzeli sanıyordum kendimi ya benimkide özgüven patlaması galiba.saka bir yana da bu dönemlerde bütün gençlerde var bu düşünce.ben bunun nedenini sosyal medyada ki paylaşımlar olduğunu düşünüyorum

55 yaşında fıstık gibi bir öğretmenim vardı o kadar eğlenceli, bakımlı, güzel ve naifti ki kırışıklıklarını asla sorun etmiyordu o kadar süslü olmasına rağmen :KK200: Kaldı ki siz 20 yaşındasınız ve durmuş alın çizginizi, yaşlılığı sorun edip içinize kapanacak kadar depresif hale getiriyorsunuz :işsiz: Hele bir durun bakalım o çizgiler hepimiz de var belki sadece sizinkisi daha belirgindir yani olabilir vücut yapınızla alakalıdır ya da genetiktir bu kadar takılmayın. Hele bir yaşlanın bakalım bir 40-50 olun ki ben bu yaştaki insanları da yaşlı kategorisinde görmüyorum telaşlanmak için daha çooookkk seneler var önünüzde.Yaşlılık kaçınılmaz bir son bundan korkmanız boşuna kendinizi üzmeniz demek bakın ajda pekkan'a yaşlanmaktan korkuyorum diye diye 70 yaşında botokstan ağzını oynatamaz hale geldi ama yine de yaşlanmadı mı ? Yaşlandı yaş artık 70'lerde :KK48: o yüzden boşverin gitsin siz yaşadığınız anın tadını çıkartın her yaş ayrı güzel :KK53:

X