Yatırım bizden sorulur! :)

Kasa ücretli oluyor eğer fiziki olarak koymak istiyor sadece gram değil diğer altınlarım da var diyorsanız olur tabi biz sadece gram olarak yatırdık bankaya tabi çekerken fiziki alamıyorsun ama altın kaçsa o şekilde bozduruyorsunuz.
Gr olarak nasıl yatiriyorsunux onu anlamadım kuyumcudan fiziki gram alıp bankaya mi yatiriyorsunz

Gr olarak nasıl yatiriyorsunux onu anlamadım kuyumcudan fiziki gram alıp bankaya mi yatiriyorsunz
Evet elinizdeki gram altınları bankaya götürüyorsunuz onların anlaşmalı olduğu sarraflar var sizi onlardan birine yönlendiriyorlar gidip altınınızı veriyorsunuz kaç gr ise hesabınıza yatıyor mobilden takip edebilirsiniz yükselip düştüğünü. Dediğim gibi başka kuyumcudan alıp anlaşmalı kuyumcuya da götürebilirsiniz fark etmez sadece söylemek istediğim şuydu birde mobil bankacılıktan girerek direk altın alabiliyorsunuz ya hiç kuyumcu vs. uğraşmadan buda bi seçenek ancak o pahalıya geliyor alırken.

Tavan bozdu ,bugun de tavan kapatmabilir. ( suan bakmadim,kapandi tabi)
bugun tavan kapattiysa, yarin tavan bozabilir ve bu sefer surekli taban taban gidebilir. Elimde olmadigi icin bilmiyorum suan ne durumda
Yok tavan kapattı bugün de aynı. Herhalde gün içerisinde bi bozmuş ama tekrar yükselmiş ben baktığımda hep yükseliyordu. Aynen o zaman yarın bozabilir ben de sabah takip edip satarım artık. İşte bunlara geceden emir verirdim ben çok iyi oluyordu :KK70: Şimdi yok o :/

Yok tavan kapattı bugün de aynı. Herhalde gün içerisinde bi bozmuş ama tekrar yükselmiş ben baktığımda hep yükseliyordu. Aynen o zaman yarın bozabilir ben de sabah takip edip satarım artık. İşte bunlara geceden emir verirdim ben çok iyi oluyordu :KK70: Şimdi yok o :/
Geceden emiri bilmiyorum da , sabah x te 9.50 ,hisse ismiyle aratirsan ,tavanda bekleyen lot sayilarini paylaşıyorlar. Tavan gozukuyorsa piyasa emiri ile( karistiriyorum, googledan teyit edebilirsin😅) satarsan tavandan satabilirsin.

Geceden emiri bilmiyorum da , sabah x te 9.50 ,hisse ismiyle aratirsan ,tavanda bekleyen lot sayilarini paylaşıyorlar. Tavan gozukuyorsa piyasa emiri ile( karistiriyorum, googledan teyit edebilirsin😅) satarsan tavandan satabilirsin.
Bakıyorum ben de artık takipteyim bugün kendiminkileri sattım annemin hisseler duruyor. Yalnız bi şey fark ettim sizde de oluyor mu? Hisse de bulundurduğun nakit 800 tl idi 746 olmuş kesinti olmuyor diye biliyorum ama her nakitimden kesinti görüyorum.

Bakıyorum ben de artık takipteyim bugün kendiminkileri sattım annemin hisseler duruyor. Yalnız bi şey fark ettim sizde de oluyor mu? Hisse de bulundurduğun nakit 800 tl idi 746 olmuş kesinti olmuyor diye biliyorum ama her nakitimden kesinti görüyorum.
Alis ve satista komisyon kesiyor. Baska ne kesiyor bilmiyorum ama oluyor bir seyler🤭 cok takip edemiyorum. Bir yerlerde kesinti detaylari vardir ama bakmadim. Ziraat kullanıyorum
Vakifta gozukuyor genelde kesintilerin neler oldugu.

Alis ve satista komisyon kesiyor. Baska ne kesiyor bilmiyorum ama oluyor bir seyler🤭 cok takip edemiyorum. Bir yerlerde kesinti detaylari vardir ama bakmadim. Ziraat kullanıyorum
Vakifta gozukuyor genelde kesintilerin neler oldugu.
Evet alış satışta oluyor biliyorum az cüzi bi miktar 2 3 tl gibi o zaten mail olarak geliyor bana sattığımda. Ama bu hisse kısmında bulundurduğun nakit olur ya 800 tl idi 746 olmuş resmen 50 tl ye yakın kesmiş ben de ziraati arayacağım yarın merak ettim nedir neyin nesidir çünkü daha öncede oldu bu oda 20 tl civarında kesilmişti nakite her zaman bakmadığımız için birde satışlar olduğunda üzerine eklendiğinden dikkatimizi çekmiyor demek ki. Çok saçma.

Evet alış satışta oluyor biliyorum az cüzi bi miktar 2 3 tl gibi o zaten mail olarak geliyor bana sattığımda. Ama bu hisse kısmında bulundurduğun nakit olur ya 800 tl idi 746 olmuş resmen 50 tl ye yakın kesmiş ben de ziraati arayacağım yarın merak ettim nedir neyin nesidir çünkü daha öncede oldu bu oda 20 tl civarında kesilmişti nakite her zaman bakmadığımız için birde satışlar olduğunda üzerine eklendiğinden dikkatimizi çekmiyor demek ki. Çok saçma
Bize de haber ver lutfen😉

Eee kizlar anlatin bakalim ne kadar battiniz. Yoksa satmadikca zararda mi degildik 😄
Sorunun cevabı duruma göre değişir, hisseyi tavandan almadıysanız, elinizdeki hisse küçük yatırımcının elindeki parayı almak için piyasaya sürülmüş patates bir şirkete ait değilse, tahtasını kapattırmak için üzerinde operasyon yapılmamış bir hisseniz varsa elinizde durduğu sürece günlük/haftalık eksileri de görse endeksin yükselişiyle hisseniz de yükselir zararda olmazsınız.

Bu arada hazır topiğe girmişken manipülatörleri yakalayan herkesi tebrik ediyor, bu opresyonlarının devamını diliyorum🙏 zira borsada yakalanan grup gibi birçok grup olduğu aşikar, küçük yatırımcıları, hatta bir kısım büyük yatırımcıları da kurdukları tuzakla batıranlar tek tek yakalanmalı.

Eee kizlar anlatin bakalim ne kadar battiniz. Yoksa satmadikca zararda mi degildik 😄

Şekerbank hissesi, var olan hisse portföyümün %53'ü.
Evet, satmadıkça zararda değilim. 🤣

Fonlarda da ortalamam - %24.

Ha, ayrıca altınım var. O biraz yükseldi çok şükür ki.

Tüm bunlar karşısında, öyle batılmaz böyle batılır dedim; % 3,51 ile kredi alıp dökük bir ev alıyorum, nasipse bu hafta tapuya gidiyoruz.

Şahane bir 2024 bekliyor beni🎉:rolleyes:

Son düzenleme:
Şekerbank hissesi, var olan hisse portföyümün %53'ü.
Evet, satmadıkça zararda değilim. 🤣

Fonlarda da ortalamam - %24.

Ha, ayrıca altınım var. O biraz yükseldi çok şükür ki.

Tüm bunlar karşısında, öyle batılmaz böyle batılır dedim; % 3,51 ile kredi alıp dökük bir ev alıyorum, nasipse bu hafta tapuya gidiyoruz.

Şahane bir 2024 bekliyor beni🎉:rolleyes:

kendimi güncelliyorum:

o dökük evi, aldım, çok şükür.
kredi 3:51'den 3,26'ya düştü.

şimdi yukardaki tabloya ek olarak, şahane bir kredi borcum da var.

yeni meselem; dökük evin hangi parayla toparlanacağı.

X