Yayladağı'nda camiye top mermisi düştü

parkon

bence bitti
Pro Üye
8 Haziran 2009
14.791
11.166
HATAY'ın Yayladağı İlçesi'ne Suriye tarafından ateşlenen 2 top mermisi düştü. İlçe merkezine düşen mermi bir camiye isabet ederken, o sırada kaldırımda yürüyen 50 yaşındaki Muna Hacısüleyman yaralandı.

Saat 14.00 sıralarında Yayladağı İlçesi'nin karşısındaki Suriye'nin Keseb bölgesinde Özgür Suriye Ordusu ile Esad askerleri arasındaki çatışmalar sırasında ateşlenen top mermilerinden biri ilçeye bağlı Güzelyurt Köyü'nün kırsal kesimine, diğeri ilçe merkezindeki Tutlubahçe Mahallesi'ne düştü.

Köye düşen top mermisinden dolayı herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmazken, ilçe merkezine düşen top mermisi Suriyelilerin kaldığı 2 nolu çadır kentin karşısındaki camiye isabet etti. Bu sırada kaldırımda yürüyen Muna Hacısüleyman, sırtına ve kalçasına saplanan şarapnel parçaları ile yaralandı. Yaralı, kadın çağırılan ambulansla Antakya Devlet Hastanesi'ne götürülürken, olay yerine çok sayıda polis ve jandarma ekibi sevk edildi.

NAMAZ VAKTİ OLMAMASI FACİAYI ÖNLEDİ
Öte yandan top mermisinin isabet ettiği camide büyük hasar meydana geldi. Caminin, camları kırılırken, bir duvarı büyük ölçüde yıkıldı. Merminin düştüğü sırada namaz vakti olmaması nedeniyle faciadan dönüldü.

hürriyet
 

dejavu_one

canım oğlum varlığına şükür..
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2009
27.457
14.142
Düşündürücü gerçekten tamda birkaç gün önce savaş olasılıkları ve stratejileri adı altında Suriye'ye adam gönderip camiye bomba attıracağını söyleyenler rotayı mı değiştirdi yoksa gerçekten Suriye mi vurdu bunun gerçek cevabını bilemicez ama savaşa girmek istemiyoruz. Bahaneler istemiyoruz gerekirse sınır boşaltılsın. Oraya bakan çocukları ve başbakanı çocukları gidecekse gitsinler. Oraya giden bir daha geri dönmez bu çok açık bile bile ölüme süremeyiz evlatlarımızı ama savaş çıkacak belli. Allahım sen koru.