yazın gelmesini istemiyorum :(

3 ay da uzun bir süre aynı evde,çok gözüne batar,
inşallah kazasız belasız,kavgasız geçer ama eşinin el atması lazım bence.
3 aydan misafir olmaz çünkü bide yabancı mı ki kardeşi sonuçta.
o düşünmüyorsa düşündürecek zorla,
yoksa oda da onlar sohbet ederken sen mutfakta
iş yaparsan daha zoruna gider.
aynen hem eşimle yanlız kalamıcam hemde hizmetçi olucam ben hassas biriyim çabuk morali bozulan biriyim bide keçileri kaçırmam umarım:KK43: eşimde düşünüp söylemesse artık benim eşime söylemisini söylemem doğru olur mu ?

Son düzenleme:
Seni çok iyi anlıyorum bende birşeyler istemediğim gibi olacaksa çok düşünürüm kendi kendimi yerim:18::18:
Ama sonra boşuna üzmüşüm kendimi derim.. Sende şimdiden bu kadar düşünme bence..
O ev senin evin. Kuralları sen koyarsın. istediğin zaman iş yaptır çekinme söyle.. İstediğin zaman eşinle başbaşa gezmeye çık. Kendini düşün üzülmeme değermi de..

senin iş yaptırman ya da sıra sende demen de uygun olmaz.
bunu eşin söyleyecek kardeşine,gerekirse oda girecek mutfağa.
ama sorun iş yapmaktan ziyade 3 ay aynı ev içinde rahatsız olmanız.
hiç mi arkadaşı yok,haftasonları görüşeceği?
yaşı da küçük değil aslında,sizin evde nasıl rahat kalacak ve iş yapmadan duracak
ilginç gerçekten..

eşimde demeye çekinebilir kırılır bizim evde kalıyor diye belki bilmiyorum misafir geldiğind diyo ama sadece ikimiz olduğunda demiyo zaten erkekler pek anlamaz o kendini yapıyo gibi gösteriyo masadaki şeyleri mutfağa getirerek koca bulaşığı akıtmak bana kalıyo yemek hazırlarken yardım edilecek bişey varmı demez ben sofayı kurarken örtüyü örterim ozaman kalkar tabakları getirir ya utancından yada göstermelik bilmiyorum kendi evlerinde onu bile yapmıyo ben bu tür şımarıklığa sinir oluyorum kendimi hizmetçi gibi hissediyorum. bende görümceyim abimlerde yardım ederim gittiğim zaman sorarım oda salata yapılcak derse yaparım yada başka neyse yemekten sonrada hem kaldırmaya yardım ederim hemde bulaşıklara sonuçta o pişirmiş etmiş ben yapmasam utanırımki yine annemlere geldiğinde beraber yapıyoruz herşeyi sadece ona bırakmak ayıp saygısızlık bence ve benim yengem okadar saygıyı hakeden biri bile değil rahatça kalp kırabilen dedikodu yapan biri sevmediğim halde yardım ediyorum ki ben onun gibi gıcık bi yenge bile değilim. kayınvalidemlerde bile yardım etmiyo herşey bana kalıyor yemeği kaynanam yapmışsada ben toplamayı ve bulaşıkalrı hallediyorum o masandan kalkıp gidip oturuyo. çok rahatsız olucamı biliyorum ama ne yapabilirmki bilmiyorum

cnm akşama kadar işte olduğu için pek rahatsız olmazsınız. yalnıııız; bu yardım etme konusunda sinirlenebilirsiniz. eşiniz bişi diyemez siz diyemezsiniz. içinizde birikip patlama olabilir. yapmayana çok zor cnm alışmış. zaten işten yorgun geliyor. yapmak istemez. 2 tabak kaldırmayı iş yaptım sanıyordur.

cnm yatağını fln koy kendi açsın. yardım konusunda da cnm yaa sana zahmet bulaşıkları sen akıtta ben makşneye diziyim vs de bişicik olmaz. bakalım ne yapacak. (eşinin yanında söyle) yorgunum yenge fln der yapmazsa da dahada bişi deme :KK50:

Seni çok iyi anlıyorum bende birşeyler istemediğim gibi olacaksa çok düşünürüm kendi kendimi yerim:18::18:
Ama sonra boşuna üzmüşüm kendimi derim.. Sende şimdiden bu kadar düşünme bence..
O ev senin evin. Kuralları sen koyarsın. istediğin zaman iş yaptır çekinme söyle.. İstediğin zaman eşinle başbaşa gezmeye çık. Kendini düşün üzülmeme değermi de..
inş dediğin gibi olur cnm ama zor biz gezmeye giderken ona gel dememek ayırmakta olmaz :KK43: ama belki ben iş yaparken yumuşak kibar bi şekilde sende bunu yaparmısın diyebilir belki yerleri silerken sende süpürürmüsün gibi diyebilirmiyim bilmiyorumda

cnm akşama kadar işte olduğu için pek rahatsız olmazsınız. yalnıııız; bu yardım etme konusunda sinirlenebilirsiniz. eşiniz bişi diyemez siz diyemezsiniz. içinizde birikip patlama olabilir. yapmayana çok zor cnm alışmış. zaten işten yorgun geliyor. yapmak istemez. 2 tabak kaldırmayı iş yaptım sanıyordur.

cnm yatağını fln koy kendi açsın. yardım konusunda da cnm yaa sana zahmet bulaşıkları sen akıtta ben makşneye diziyim vs de bişicik olmaz. bakalım ne yapacak. (eşinin yanında söyle) yorgunum yenge fln der yapmazsa da dahada bişi deme :KK50:
evet gündüzken rahat olucamda benim için önemli olan akşam çünkü akşam için hazırlanıyorum ben eşim için güzel giyinirim yemeğimi özenle yaparım hep tmm arada efofmanlada oluyorum ama haftafa bikaç gün özeniyorum kocam için kendime bakarım hep. berabar akşamları geçirmeyi çok seviyorum. iş yapma konusuda ben görümceme zaten hafta içi bulaşık yıkatmam önemli olan onun düşünmesi bi girişim yapması masa başı güzel bi iste çalışıyo aslında ama kafası yoruluyodur en azından. ama haftasonu yardım etmesini beklerim.

keşke başarabilsem canım bu şekilde mutlu olmayı kimsee kırılmasa. size bravo herkes yapamaz. benim kendi kız kardeşim yok kendi ailemde biride okadra uzun süre kalsa sıkılırdım ama belli etmezdim tabi kalbini kuramazdım görümcemede belli edemem zaten öyel bi yapıda değilim kalp kıramam surat asamam birazda güzvensizlikte var tabi evlendiğimden beri tanıyorum onu yani 4 aydır hiç kırmadık birbirimizi çok samimide olmadık öyle sıkı fıkı olamuyorum iyi davranıyorum saygılı davranıyorum ama fazla samimiyetten sorun çıkmasın diye biraz masefe bırakıyorum.

kesinlikle haklısın canım, fazla samimiyet kesinlikle bir sorun çıkartıyor. Kaynın olsa rahatsız olurdun epey ama inan bu zaman sürecini kafana fazla takmazsan daha çabuk aşabilirsin. Umarım gönlünce olur herşey ve hiç sorun çıkmaz:21:

sen çalışmıyorsan hiç şansın yok malesef.
görümcen ve eşin gündüz çalışıp akşam eve gelecekler,
tüm gün evde olduğun için senden bekleyecekler.
görümcenin yardım edeceğini düşünmüyorum.
ama insan çalışsa da farketmez,kendi evi değil sonuçta
yardımcı olması gerekir.küçükte değil.
bak şöyle de yapabilirsin,görümcenle hiç yüz göz olma.
eşinle konuş.işi eşinle birlikte yaparsanız onun kaldığı sürece.
görümcende oda da oturur tek başına.bence görümcen değilde eşin yardım
etsin sana,hem yanlızda kalmassın,mutfakta birlikte daha güzel olur.

Açıkcası eşinizin tarafını çok düşüncesiz buldum. Kız kardeşi olabilir, yalnız kalabilir. Ama bu sizde gelip kalmasını hele ki 3 ay kalmasını gerektirmez. Ayrıca yeni evliymişsiniz, bizim adette yeni gelinin evine yatılı bile gidilmez. Kaldı ki, yazın gelecek. Evinde serbestçe giyinip dolaşacaksın belki... Gelecek olan misafirin kız olması bence hiçbirşeyi değiştirmez. Eşinizin kardeşi bile olsa el sonuçta, bir rahat davranırsın iki rahat davranırsın üçüncüde göze batar, evinde ağırlaman yetmiyor gibi birde gelin kötü olur. Çok çok zor bir durumdasın, tek çıkar yolun eşin. Onunla konuş. Fazla samimiyet tez ayrılık getirir. Orası eşinin evi olduğu kadar seninde evin. Misafir olarak bir iki hafta kabul edeceğini ancak 3 ayın çok uzun olduğunu ve rahatsızlık duyacağını söyle. Şimdiden taviz verirsen bunun sonunu alamazsın, bu sene 3 ay gelir, diğer sene birşey çıkar yine gelir, sizden çıkmak bilmez.

merak ettim siz evlenmeden önce görüce yazları nerede kalıyordu?
ve 2 kardeşler mi?

peki neden tek kalamıyor? korkuyor mu?
korktuğunu sanmıyorum korkkmadım demişti 1kere evde yalnız kaldığını biliyorum biz nişanlıydık amcasıyla aynı binada oturuyolar onlar ogün onu sormamışlar kapısını çalıp çağırmamışlar diye bozulmuştu ailesi

Gitmesin anası babası tatile canım sanane.25 yaşında birinden söz ediyorsunuz yahu 3 yaşında çocuk degilki evde tek kalamasın.Sen böyle herşeye sessiz kalırsan ilerde çok ezilir üzülürsün.Bir kere insan düşünür ya daha 4 aylık evliler cilveleşeceklrmi gezeceklermi yapmak istedikleri birşeylermi var falan diye.

Çok mu kötü bir muhitte oturuyorlar, neden yalnız kalamıyormuş?

17-18 olsa anlayacağım da 25 yaş, biraz fazla abartmamışlar mı?

Gitmesin anası babası tatile canım sanane.25 yaşında birinden söz ediyorsunuz yahu 3 yaşında çocuk degilki evde tek kalamasın.Sen böyle herşeye sessiz kalırsan ilerde çok ezilir üzülürsün.Bir kere insan düşünür ya daha 4 aylık evliler cilveleşeceklrmi gezeceklermi yapmak istedikleri birşeylermi var falan diye.
işte eski insanlar böyle düşünmüyo cnm aslında iyi insanlar anesi babası ama işte eski kafalar bu konudada anlayışlı düşünceli olacaklarını sanmıyorum herkes kendi çocuğunu düşünüyor bide gözleri arkada kalmasınmış o yanlızmış. birşey dersen kötü gelin hain olursun kızımızı istemiyo falan filan gibisinden kırılıcaklar biliyorum şuan 4 aylık evliyim ozaman 6 aylık evli olucam bukadar zamanda onlara yeni evli gibi gelirmi bilmiyorum kendi anneme de anlattım aman kızım surat asma aman kızım kocanla aran bozulmasın sesini çıkarma diyo işe bak ya :KK43:

Çok mu kötü bir muhitte oturuyorlar, neden yalnız kalamıyorm
17-18 olsa anlayacağım da 25 yaş, biraz fazla abartmamışlar mı?
yok cnm zaten aile apaartmanı

benim kardeşim 26 yaşında geçen sene babam ve annem hastaneye il dışına gittiler. 4-5 gün orada kaldılar. kardeşimde çalışıyor. evlerinde kalmayı istedi. ama babam izin vermedi. birsürü şey saydı banada kardeşimede. mecburen kız kardeşim bizde kaldı. evini özledi.

eşim bizde kalmasın deseydi eğer ben kardeşimin yanında kalmak zorunda kalacaktım.

sizin durum biraz farklı, onlar mecbur değillermiş yazlığa gitmeye... zaten görümcende evini özler gibime geliyor. tam tersi durumu da düşün... senin kardeşinin sizde kalmak zorunda olsaydı...

bu arada benim kardeşimde benden birşeyler isteyip duruyor. ama bende ondan birşeyler istiyorum ama şakalaşıyoruz biz.. olarınkide şaka olmasın...

Canim sana onlar kizimiz sizinle kalacak dedi mi? Oyle bisi demedilerse dedukleri zaman gorumcem istedigi zaman gelsin ama rahat edemem derse amcamda bu binada bizde ona geliriz bazi aksamlar , ama gelirse de sevinirim beraber yeriz beraber is yapariz kardes gibi de, abanin altindan sopa goster yani gelecekse ona gelsin bence, bunu yapmam diosan gorumcen ilk geldigi gun hisgeldin iyiki geldin beraber kardes gibi her seyi beraber yapariz de ve ona is buyuracagin zaman yapiver de yapar misin diye rica etme, ozellikle esinin yaninda x tatlim sunu yapiver ablacim de sana karsi gelirse uzulmus gibi yap sonra da esine bende yoruluyorum bari sen yardim et de boylelikle esin kardesine kizacaktir , nazini gitsin annesine yapsin onun oldugu ortamlarda bu evin hanimi benim de oyle cok buyutme gozunde, haftasonunda bi plan yap sonra ya sen gencsin coktan planini yapmamissindir diye bisi soylemedik bi dahakine beraber cikariz de yani rahatsiz olsun da yuzu olmasin yoksa yillarca bu konuyu acarsin

4 aylık cnm kv ile evimiz yakın. ben çalışmıyorum. öyle bişey diyebilirmiyim bilmiyorum ters tepki olmasın ben pek kıramıyorum insanları keşke diyembilsem çakiniyorum acaba desem ne düşünürler olumsuz karşılarlar mı diye

25 yaşında. bende 25 yaşınadyım geçen yıl bende onunla aynı durumdaydım bende bu sureyi evmim tek başımıma kalarak geçirdim abimlere gittim ama sadece 1 gün kaldım. ben kendimde rahat etmezdim çünkü onlarıda rahatsız etmek istemedim onlar çoluklu çocuklu birde yeni evlide değiller 10 senelik evli oldukları halde

düşünmezler cnm gelip kalmasa bile acaba gelinmi surat ediyo istemiyo gibide düşünebilirler bizde işte hafta sonları yazlığa gidicez büyük ihtimalle çünkü oda yanımızda o olmasa her hafta gitmezdik yazlığa. eşime tatil istediğimi söyledim bakarız dedi iş durumu müsait olursa birde maddi durum yeterse.

Tek başına kalmak kadarr güzel bişey var mı? Koskoca kız, eli ekmek tutuyor bir de, hadi 1 gün, 2 gün neyse 3 ay boyunca evimden uzak kalmaya göçebe gibi ben tahammül edemezdim mesela, kendisi de istiyor mu yazmış olabilirsiniz sayfaları tek tek okuyamadığımdan kusura bakmayın.

Tek başına kalmak kadarr güzel bişey var mı? Koskoca kız, eli ekmek tutuyor bir de, hadi 1 gün, 2 gün neyse 3 ay boyunca evimden uzak kalmaya göçebe gibi ben tahammül edemezdim mesela, kendisi de istiyor mu yazmış olabilirsiniz sayfaları tek tek okuyamadığımdan kusura bakmayın.
aynen cnm ben evimi özlerdim o 1 günü bile bi kaç kez çağırdılarda ayıp olmasın diye gidip kalmıştım evde tek olmak gerçekten güzeldi bekarken. ama onun fikrini bilmiyorum benim tahminlafrim bunlar ama ben kesin gözüyle bakıyorum adım gibi eminim bunlar olucak zaten abisinede çok düşkün hep yanında olmak istiyo evini özler mi bilmiyorum hazır hizmetçiside var özlermiki işten gelip yemekmi yapıcak bide iş bilmez güç bilmez. hiç kimsede demedi böyle bir konu geçmedi ailede sizde kalsın kızımız falan diye eşimde demedi. ama zamanı gelince dicekler çünkü yanlız kalmasını istemiyorlar bunu biliyorum o halde nereye gidecek. zaten evi çok yakın olduğu halde hafta 1 gün gelip kalıyor

benim kardeşim 26 yaşında geçen sene babam ve annem hastaneye il dışına gittiler. 4-5 gün orada kaldılar. kardeşimde çalışıyor. evlerinde kalmayı istedi. ama babam izin vermedi. birsürü şey saydı banada kardeşimede. mecburen kız kardeşim bizde kaldı. evini özledi.

eşim bizde kalmasın deseydi eğer ben kardeşimin yanında kalmak zorunda kalacaktım.

sizin durum biraz farklı, onlar mecbur değillermiş yazlığa gitmeye... zaten görümcende evini özler gibime geliyor. tam tersi durumu da düşün... senin kardeşinin sizde kalmak zorunda olsaydı...

bu arada benim kardeşimde benden birşeyler isteyip duruyor. ama bende ondan birşeyler istiyorum ama şakalaşıyoruz biz.. olarınkide şaka olmasın...
sizinki mecburiyetten canım hemde bikaç gün benim kardeşim olsaydı nasıl bakardım olaya bilmiyorum sonuçta eli ayağı tutuyor gayet sağlıklı kendi ayakları üzerinde duran bi kardeşse aynı şekilde düşünürdüm. hafta 1 gün olur yada 1 hafta olur ne biliyim 3 ayda çok uzun bi süre gerek yok çünkü

Tatlım yorumların hepsini okuyamadim ama belki düşündüğün gibi olmaz. Bende bir ay babamin kuzeninde kalmak zorunda kaldım. Ama onlar istediler. Ufak bi bebekleri vardı bakici problemi yasandi ben baktım bir ay boyunca ustelik farklı bi sehirde. Akşama kadar ben bebisle zaman geciriordum dışarı cikiordum,yengemin tavri rahatti o yuzden yemek falan da yapiordum. Haftada bir gun ortaligi temizliyordum. Akşamları ailece kalsinlar diye odama çekilip kitap okuyordum, pcde takiliordum falan. Bazi aksamlar beraber disari cikiorduk, sinema falan. Hatta yengem benimle daha con eğlenmeye basladi odama gitmeme izin vermiordu. Aksamlar haric oglen yemeklerindede bulusuyirduk. En son ben ayrilirken yengem o kadar cok agladiki...yani belki beklediğin gibi olmaz.belkieglenceli taraflarini bulursun. Belki gorumcende anlayis gösterir falan..

telefondan yazıyorum yazım hataları affedile...

X