yazın gelmesini istemiyorum :(

Tatlım yorumların hepsini okuyamadim ama belki düşündüğün gibi olmaz. Bende bir ay babamin kuzeninde kalmak zorunda kaldım. Ama onlar istediler. Ufak bi bebekleri vardı bakici problemi yasandi ben baktım bir ay boyunca ustelik farklı bi sehirde. Akşama kadar ben bebisle zaman geciriordum dışarı cikiordum,yengemin tavri rahatti o yuzden yemek falan da yapiordum. Haftada bir gun ortaligi temizliyordum. Akşamları ailece kalsinlar diye odama çekilip kitap okuyordum, pcde takiliordum falan. Bazi aksamlar beraber disari cikiorduk, sinema falan. Hatta yengem benimle daha con eğlenmeye basladi odama gitmeme izin vermiordu. Aksamlar haric oglen yemeklerindede bulusuyirduk. En son ben ayrilirken yengem o kadar cok agladiki...yani belki beklediğin gibi olmaz.belkieglenceli taraflarini bulursun. Belki gorumcende anlayis gösterir falan..

telefondan yazıyorum yazım hataları affedile...
inşşallah cnm ama sen çok düşünceli ve anlayışlıymışsın senin gibi olsa sorun olmaz tabi çünkü başbaşa bırakmışsın, yardım etmişsin. ama onun öyle bi yapısı yok biraz bencil, yapmacık ve sanırım abisindende kıskanıyor öyle seziyorum.

inşşallah cnm ama sen çok düşünceli ve anlayışlıymışsın senin gibi olsa sorun olmaz tabi çünkü başbaşa bırakmışsın, yardım etmişsin. ama onun öyle bi yapısı yok biraz bencil, yapmacık ve sanırım abisindende kıskanıyor öyle seziyorum.

sen belirt. bir gün onunla birşeyler yap. ertesi gun hadı sen bugun odanda şunu izle de yada kıtap oku de. böle şakayla karısık bızde abınle basbasa kalalım falan yap.. ama bence onun gönlünüde hos tut. ger onu mmenun edersen o da senı eder. yada ondan bırseyler isteme konumuna gelirsin yani atıyorum bir gün beraber dısarı cıkarsın alısverıs yaparsın ortak paylaşmın olur oda senı ark. gibi görür böylece sana daha sıcak davranır sende onu yönetirsin. yani sert yaklasım hıcbır işe yaramaz sadece ortamı gerer. ben şöyle düşünüyorum her insanın yola getirilcek tarafları var yeterki o tarafını bul ve başar:KK70:D

4 aylık mı 7 aylık mı evlisin tablonda 7 yazıyo da kafam karıştı:KK9:

3 ay çok uzun ya bilemedim. Ama kalacaksa da evlisiniz yani sarıl yine kocana izleyin filminizi, çıkın yine dışarı başbaşa.
3 ay yani bu misafirlik olayını aşmış olacaksınız zaten.
İş olduğunda da hadi yardım et de işimiş çabucak bitsin kahve içelim karşılıklı falan dersin.
Benim kuzenim bi'ay kalmıştı bizde ki hiç samimi değiliz.
Utanmasa gece giydiklerini bile bize katlatacaktı:KK53:

3 ayda bayagi samimi olursunuz, misafirlik filan kalmaz bence. Sizin de artik cekinceniz kalmaz. Ister sarmas dolas oturursunuz esinle, ister 2 kisi disari cikarsiniz. Rahat ol, keyif almaya bak. Belki cok uyusursunuz, guzel muhabbet kurarsiniz, belli olmaz.

sizin yine sezonlukmuş, bizimkiler küçük görümcemin üniversite seçimini bizim bulunduğumuz şehre yapıp yanımızda kalmasını planlıyorlar.:KK31:

kocanla başbaşa kalmak için koca kızdan utanma. rahat davran orası senin evin ve senin yaşantın. o buna uyum sağlasın.

kayınvalidem ve görümcemle yaşıyorum. evin geleni gideni misafiri bitmiyo.. 3 senelik evliyim eşimle bi başbaşa günümüz olmadı. Keske senin yerinde ben olabilseydim.. Bilmem anlatabildim mi???

neden mi? çünkü bir görümcem var eşimin ailesi yazın şehir dışında olucak 3 ay boyunca görümcem çalışıyor onlarla gidemez evde tekte kalamaz 3 ay boyunca bizde kalır peki ben napıcam yeni evliyim eşimle başbaşa kalmak isterim. 1 hafta olur 2 hafta olur hadi 1 ay olsun dayanabilirim ama ben 3 ay yazdan bişey anlamıcam :KK43: şimdi bile 3 gün üst üst akşam başbaşa sohbet etemesek ilgilenemesek birbirimizle sıkılıyorum gerçekten. görücemi seviyorum her geldiğinde de iyi karşılırım güler yüzlü davranırım. ama sevmedim bir huyuda var annesine bile hiç bi işte yardım etmiyo ne yemek ne temizlik şımartmışlar bana yardım ediceni sanmıyorum çünkü normal misafirliğe geldiğinde sofraya yardım etmiyor kaldırırkende bikaç tabak mutfağa bırakıp oturuyor ve sinir olduğum bir şey daha var eşimden maliyeti yüksek şeyler istiyor örneğin pahalı telefon bilgisayar gibi biz zor geçiniyoruz zaten ben eşimin sıkıntıda olduğu için kendime elbise bile isteyemiyorum. görümcem kendisi hem çalışıyor hemde babasının maddi durumu çok iyi ondan istesin bari. eşim evin geçimini sağlama derdinde. arkadaşlar bana fikirlerinize ihtiyacım var ben bulamadım evde yanlız kalmasına kimse musade etmez kalmasa bile annesi babası der evde anlız kalma abine git bize derler yanıza alın yanlız bırakmayın elbette bende istemiyoru yanlız kalmasını ama ben nolucam psikolojim kaldırabilir mi yapabilir miyim sabredebilir miyim

Bir insan yaşı kaç olursa olsun yalnız kalmaya korkabilir.Veya aile yalnız kalmasını istemeyebilir.Zaten yeni evlilik,bir düzen oluşturulur.Belki o da 3 ay kalmak istemeyebilir.Elzem bir durum.Ama senin bu kadar dert etmnei gerektirecek psikolojini bozacak birşey göremiyorum ortada.Sonuçta bu insan çalışıyor.Hiçbir evli çiftte her akşam değişik aksiyonlar yapmıyor.Yine sarılır yine oturur tv ni seyredersin.İstemiyorsan bunu uygun bir dille anlatabilirsin.Ama senin de yarın öbür gün onlara ihtiyacın olabilir.O zaman bu tavrını unutmazlar.Siz bir ailesiniz.
Yardım etme hizmet etme konusuna gelince,sen zaten görümcen olsa da olmasa da evini temizlemiyor musun.Akşam 1 tabak fazla koyacaksın sofraya.Sonuçta o çalışan insan sen bütün gün evdesin.Ne tür bir temizlik yapmasını bekliyorsun ondan.Çok yoğun bir işin olduğu zaman yardım eder misin diye rica da bulunursun.Abisinden birşeyler isteme meselesine gelince abisiyle onun arasında.Eğer abi çok sıkışıyorsa alamayack durumdaysa almasın,bunu o düşünsün kardeşine söylesin.

3 ayy mıııı :KK53: :KK53:
öhööö öhöööööööööö :KK19:
bitmezzzzzz ayyyy tühhh :KK20:

arkadaşlar ya bu yine geldi abisinden bişeyler istedi eşimde tamam dedi ya çalışan iyi maaş alan biri neden başkasından bişey ister ben bekarken askeri ücretle çalışışıyordum babamdan bile bişey istemiyodum param yetmesede utanıyodum istemeye çünkü çalışıyodum. inanın çalışan biri olmasa parası olmasa babası zengin olmasa gözüme batmazdı. gerçekten çok sinir oluyorum belli etmiyorum ama eşime daha söylemedim rahatsızlığımı söyleyememde :KK43:
uyuzluğuna yapıyo sanki ama ben kötü bi yengede değilim her geldiğinde güler yüzlü davranıyorum sadece çok samimi olmuyorum mesafeliyim çünkü güvenmiyorum geçen hafta yaptığı şeyide anlatıyım üstünü değiştirmek için yatak odama girdi gardolabımın açıp bakmış sesini duydum gardrobumın kapısı sürgülü ses çıkıyor açıp kapatınca ne kadar sinsi düzenli olup olmadıma baktı galiba sanki kendisi çok düzenli. birde geçen gün tvde bi oyuncu için eşime dönüp diyorki bu kadını çok beğeniyorum çok güzel bi kadın, eşim bakmadı oralı olup bişey demedi. yemekten önce ve sonra hiç bi zaman mutfakta yardım etmez nası bi rahatlık ben nereye misafirliğe gitsem kaldırım yardım ederim pişiriyorum emek veriyorum sonuçta insan bi eline sağlık der..

arkadaşlar ya bu yine geldi abisinden bişeyler istedi eşimde tamam dedi ya çalışan iyi maaş alan biri neden başkasından bişey ister ben bekarken askeri ücretle çalışışıyordum babamdan bile bişey istemiyodum param yetmesede utanıyodum istemeye çünkü çalışıyodum. inanın çalışan biri olmasa parası olmasa babası zengin olmasa gözüme batmazdı. gerçekten çok sinir oluyorum belli etmiyorum ama eşime daha söylemedim rahatsızlığımı söyleyememde :KK43:
uyuzluğuna yapıyo sanki ama ben kötü bi yengede değilim her geldiğinde güler yüzlü davranıyorum sadece çok samimi olmuyorum mesafeliyim çünkü güvenmiyorum geçen hafta yaptığı şeyide anlatıyım üstünü değiştirmek için yatak odama girdi gardolabımın açıp bakmış sesini duydum gardrobumın kapısı sürgülü ses çıkıyor açıp kapatınca ne kadar sinsi düzenli olup olmadıma baktı galiba sanki kendisi çok düzenli. birde geçen gün tvde bi oyuncu için eşime dönüp diyorki bu kadını çok beğeniyorum çok güzel bi kadın, eşim bakmadı oralı olup bişey demedi. yemekten önce ve sonra hiç bi zaman mutfakta yardım etmez nası bi rahatlık ben nereye misafirliğe gitsem kaldırım yardım ederim pişiriyorum emek veriyorum sonuçta insan bi eline sağlık der..

evlenmeden öncede abisinde bişeyler istiyorsa ki sonuçta abisi ister tabi. o yüzden istemesi normal. durumunuz kötüyse bilmiyor mu durumunuzu. bir de çok kafaya taktığınızı düşünüyorum o yüzden sanırım görümcenizin her hareketi batıyor. yardım konusunda da siz diyebilirsiniz.hadi sofrayı toplayalım beraber, hadi bulaşıkları yıkayalım falan diye. görümceniz rahat büyümüşse eğer bu tarzlar düşünemeyebilir. ve siz içinize atıp içinizde büyütüyorsunz okuduğum kadarıyla. güzel dille söyleyebilirsiniz

neden mi? çünkü bir görümcem var eşimin ailesi yazın şehir dışında olucak 3 ay boyunca görümcem çalışıyor onlarla gidemez evde tekte kalamaz 3 ay boyunca bizde kalır peki ben napıcam yeni evliyim eşimle başbaşa kalmak isterim. 1 hafta olur 2 hafta olur hadi 1 ay olsun dayanabilirim ama ben 3 ay yazdan bişey anlamıcam :KK43: şimdi bile 3 gün üst üst akşam başbaşa sohbet etemesek ilgilenemesek birbirimizle sıkılıyorum gerçekten. görücemi seviyorum her geldiğinde de iyi karşılırım güler yüzlü davranırım. ama sevmedim bir huyuda var annesine bile hiç bi işte yardım etmiyo ne yemek ne temizlik şımartmışlar bana yardım ediceni sanmıyorum çünkü normal misafirliğe geldiğinde sofraya yardım etmiyor kaldırırkende bikaç tabak mutfağa bırakıp oturuyor ve sinir olduğum bir şey daha var eşimden maliyeti yüksek şeyler istiyor örneğin pahalı telefon bilgisayar gibi biz zor geçiniyoruz zaten ben eşimin sıkıntıda olduğu için kendime elbise bile isteyemiyorum. görümcem kendisi hem çalışıyor hemde babasının maddi durumu çok iyi ondan istesin bari. eşim evin geçimini sağlama derdinde. arkadaşlar bana fikirlerinize ihtiyacım var ben bulamadım evde yanlız kalmasına kimse musade etmez kalmasa bile annesi babası der evde anlız kalma abine git bize derler yanıza alın yanlız bırakmayın elbette bende istemiyoru yanlız kalmasını ama ben nolucam psikolojim kaldırabilir mi yapabilir miyim sabredebilir miyim

Üffffffff bu görümceler...:KK47: Bende benim ki yüzünden yazlık olayına giremiyorum.4 yıl önce bir tatil beldesinde yazlık kiraladık oğlum içinde iyi olur diye görümcem geldi gitmek bilmedi.Zaten ev 2+1 di.En sonunda ben onları bıraktım evime döndüm.Eşimede söyledim birdaha asla diye.Onların yüzünden ben keyfini çıkaramıyorum,çokta sinir oluyorum böyle tiplere.Allah yardımcın olsun canım,inşallah bir çözüm bulursunuz.

evlenmeden öncede abisinde bişeyler istiyorsa ki sonuçta abisi ister tabi. o yüzden istemesi normal. durumunuz kötüyse bilmiyor mu durumunuzu. bir de çok kafaya taktığınızı düşünüyorum o yüzden sanırım görümcenizin her hareketi batıyor. yardım konusunda da siz diyebilirsiniz.hadi sofrayı toplayalım beraber, hadi bulaşıkları yıkayalım falan diye. görümceniz rahat büyümüşse eğer bu tarzlar düşünemeyebilir. ve siz içinize atıp içinizde büyütüyorsunz okuduğum kadarıyla. güzel dille söyleyebilirsiniz
canım güzel dillede söylesem batar söyleyemem. birde rahat yetiştirilmekle ilgisi yok çünkü bende rahat yetiştim evde annem iş yaptırmadı ama bende görümceyim abimin evine gittiğim zaman yengemle berabar kaldırız birimiz bulaşıkları akıtır birimiz yerleştiririz hiç bi zamanda bana dememiştir yardım et diye ben kendim düşündüğümden saygıdan yapıyorum sonuçta pişirmiş önüme koymuş.. ama bu düşüncesizlikten ziyade kasıtlı yapıyomuş gibi. kendi maaşı olduğu halde abisinden istemesi normal değil bence sinir bozucu.. birde etrafı sinsice izlerken yakalıyorum gardolabımı açıp bakması mesela.. huylanıyorum yani artık soğuttu beni..

Son düzenleme:
Üffffffff bu görümceler...:KK47: Bende benim ki yüzünden yazlık olayına giremiyorum.4 yıl önce bir tatil beldesinde yazlık kiraladık oğlum içinde iyi olur diye görümcem geldi gitmek bilmedi.Zaten ev 2+1 di.En sonunda ben onları bıraktım evime döndüm.Eşimede söyledim birdaha asla diye.Onların yüzünden ben keyfini çıkaramıyorum,çokta sinir oluyorum böyle tiplere.Allah yardımcın olsun canım,inşallah bir çözüm bulursunuz.

senin rahatsız olacağını bile bile kalmıştır çünkü kendi rahatından başka kimseyi düşünmüyolar geliniz diye hizmetçileriyiz sanki

senin rahatsız olacağını bile bile kalmıştır çünkü kendi rahatından başka kimseyi düşünmüyolar geliniz diye hizmetçileriyiz sanki

Yani ben evime döndükten sonra kalmaya devam etmeside ayrı terbiyesizlikti.Nerdeyse kışı bile geçiricekti o derece.En son eşim bi kükredi nasıl toplanıp döndüğünü bilemedi.Ama biliyorum ki yine bi ev tutsak yine gelip kalıcak offff hayatımızı yaşayamıyoruz bunlar yüzünden yaaaa.

Bir insan yaşı kaç olursa olsun yalnız kalmaya korkabilir.Veya aile yalnız kalmasını istemeyebilir.Zaten yeni evlilik,bir düzen oluşturulur.Belki o da 3 ay kalmak istemeyebilir.Elzem bir durum.Ama senin bu kadar dert etmnei gerektirecek psikolojini bozacak birşey göremiyorum ortada.Sonuçta bu insan çalışıyor.Hiçbir evli çiftte her akşam değişik aksiyonlar yapmıyor.Yine sarılır yine oturur tv ni seyredersin.İstemiyorsan bunu uygun bir dille anlatabilirsin.Ama senin de yarın öbür gün onlara ihtiyacın olabilir.O zaman bu tavrını unutmazlar.Siz bir ailesiniz.
Yardım etme hizmet etme konusuna gelince,sen zaten görümcen olsa da olmasa da evini temizlemiyor musun.Akşam 1 tabak fazla koyacaksın sofraya.Sonuçta o çalışan insan sen bütün gün evdesin.Ne tür bir temizlik yapmasını bekliyorsun ondan.Çok yoğun bir işin olduğu zaman yardım eder misin diye rica da bulunursun.Abisinden birşeyler isteme meselesine gelince abisiyle onun arasında.Eğer abi çok sıkışıyorsa alamayack durumdaysa almasın,bunu o düşünsün kardeşine söylesin.
sanırım siz kendiniz görümcesiniz bende görümceyim ama ben bu kızın davranışlarından hiç birini yapmadım kedi abime yengeme.. ara ara kaldığım oldu ama 2 günden fazla değil ve oturmayada gitsem önümdeki şeyi kaldırım mutfakta yardım ederim bende el bebek gül bebek yetiştim ama hiç bi zaman şımarmadım karşımdakini kendi yerime koydum ailem 2 ay şehir dışındaydı ben evde yanlız kaldım önce bikaç gün korktum evet ama sonra alıştım çok güzel oldu sevdim yanlızlığı abimler beni çağırdı 1 gün kalıp geri döndüm o 1 günde kırmamak için. sizin için önemsiz olabilir ama benim için çok önemli eşimle başbaşa kalmak çok başka bişey sohbet etmek bile başka sırf sarılmak vs. için demiyorum ve 3 ay boyunca hiç başbaşa olamak beni çok sıkar boğar. evlimisiniz bilmiyorum ama evlenince sizde hak verirsiniz bence anlarsınız :) ama gelip kalırsa yada eşim çağırırda gelirse gelmesin diyemem bunu demek çok zor eşim üzülür kaynanam ve kayınpederim gücenir beni çok seviyorlar böyle bişey dersem sevmezler ne kadra uygun bi dille söylesem bile... sanırım yapıcak bişey yok.. ve şunuda söyliyim benim çok uzun süre çalışma hayatım olmadı babamın verdiği haçlıklarla yitindim abimden en küçük bi çöp bile istemedim durumu iyi bile olsa o önce karısına ve çocuğuna bakmakla yükümlü kendi ailesini kurdu. yani ben kendim öyle olmadığım için bu kızın davranışları bana tuhaf mı geliyo bilmiyorum ama onda bi hasetlik var artık bundanda eminim eşim bana değer verdikçe onun yüzü asılıyor oysa eşim onada değer veriyor kardeşi sonuçta heralde değer vericek ama bende eşiyim bana değer vermesine neden bozuluyor surat ifadesi değişip depresif bi hal alıyor

Son düzenleme:
Yani ben evime döndükten sonra kalmaya devam etmeside ayrı terbiyesizlikti.Nerdeyse kışı bile geçiricekti o derece.En son eşim bi kükredi nasıl toplanıp döndüğünü bilemedi.Ama biliyorum ki yine bi ev tutsak yine gelip kalıcak offff hayatımızı yaşayamıyoruz bunlar yüzünden yaaaa.
bence bi daha söylemeyin nerde ev tuttuğunuzu sizin görümceniz evli mi? benimki bekar evlenince kurtulurum diyorum bu saçmalıklarından..

]sanırım siz kendiniz görümcesiniz [/B]bende görümceyim ama ben bu kızın davranışlarından hiç birini yapmadım kedi abime yengeme.. ara ara kaldığım oldu ama 2 günden fazla değil ve oturmayada gitsem önümdeki şeyi kaldırım mutfakta yardım ederim bende el bebek gül bebek yetiştim ama hiç bi zaman şımarmadım karşımdakini kendi yerime koydum ailem 2 ay şehir dışındaydı ben evde yanlız kaldım önce bikaç gün korktum evet ama sonra alıştım çok güzel oldu sevdim yanlızlığı abimler beni çağırdı 1 gün kalıp geri döndüm o 1 günde kırmamak için. ve benim çok uzun süre çalışma hayatım olmadı babamın verdiği haçlıklarla yitindim abimden en küçük bi çöp bile istemedim durumu iyi bile olsa o önce karısına ve çocuğuna bakmakla yükümlü kendi ailesini kurdu. yani ben kendim öyle olmadığım için bu kızın davranışları bana tuhaf mı geliyo bilmiyorum ama onda bi hasetlik var artık bundanda eminim eşim bana değer verdikçe onun yüzü asılıyor oysa eşim onada değer veriyor kardeşi sonuçta heralde değer vericek ama bende eşiyim bana değer vermesine neden bozuluyor surat ifadesi değişip depresif bi hal alıyor

Önce ön yargılarından kurtulmalısın.Ben görümce değilim.Kuzen eşleri bize görümce diyor eğer görümceliğe giriyorsa.Şimdi bir gelini savunmam için gelin,kayınvalideyi savunmam için kayınvalide,görümceyi savunmam için görümce olmam gerekmiyor.İnsani tarafıyla bakarım olaya.Görümcenin hasetlik konusunda birşey diyemem.Sen bilirsin.Öyledir.Ama sen kendin gibi görmemelisin herkesi.Sen yalnız kalmaktan hoşnut oldun diye korkmadın diye o da aynı tavrı sergileyecek diye birşey yok.Abisini seviyordur,evet başta evli olmasına alışması zaman isteyebilir.Ne kadar evlense yeni bir düzeni olsa da kardeş kardeştir.Aralarında ki yıllarca süren ilişkiyi evlendi d,ye birden değiştiremezler.Senin de evladın olur.Kızın olur.Sen de evde yalnız kalamsına gönlün razı olmayabilir.Bence hoşgörüyle bakmak gerek.O hasetse sen yaklaşımda bulun.Gelin görümce değil,iki kızkardeş olabilirsiniz.Bir tarafın daha çok adım atması gerekebilir başta.Ama beni yanlış anlama ama tabak kaldırmak,şu bu o kadar gereksiz ayrıntı ki?
Zaten çalışıyor bütün gün yok evde.Sayılı günde yanınızda kalmış çok dert olmamalı.Hee sana saygısızlık yapmadığı sürece.

X