yazın gelmesini istemiyorum :(

gulosss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2014
198
23
34
neden mi? çünkü bir görümcem var eşimin ailesi yazın şehir dışında olucak 3 ay boyunca görümcem çalışıyor onlarla gidemez evde tekte kalamaz 3 ay boyunca bizde kalır peki ben napıcam yeni evliyim eşimle başbaşa kalmak isterim. 1 hafta olur 2 hafta olur hadi 1 ay olsun dayanabilirim ama ben 3 ay yazdan bişey anlamıcam :KK43: şimdi bile 3 gün üst üst akşam başbaşa sohbet etemesek ilgilenemesek birbirimizle sıkılıyorum gerçekten. görücemi seviyorum her geldiğinde de iyi karşılırım güler yüzlü davranırım. ama sevmedim bir huyuda var annesine bile hiç bi işte yardım etmiyo ne yemek ne temizlik şımartmışlar bana yardım ediceni sanmıyorum çünkü normal misafirliğe geldiğinde sofraya yardım etmiyor kaldırırkende bikaç tabak mutfağa bırakıp oturuyor ve sinir olduğum bir şey daha var eşimden maliyeti yüksek şeyler istiyor örneğin pahalı telefon bilgisayar gibi biz zor geçiniyoruz zaten ben eşimin sıkıntıda olduğu için kendime elbise bile isteyemiyorum. görümcem kendisi hem çalışıyor hemde babasının maddi durumu çok iyi ondan istesin bari. eşim evin geçimini sağlama derdinde. arkadaşlar bana fikirlerinize ihtiyacım var ben bulamadım evde yanlız kalmasına kimse musade etmez kalmasa bile annesi babası der evde anlız kalma abine git bize derler yanıza alın yanlız bırakmayın elbette bende istemiyoru yanlız kalmasını ama ben nolucam psikolojim kaldırabilir mi yapabilir miyim sabredebilir miyim

Son düzenleme:
e zaten çalışıyormuş, akşamdan akşama birbirinizi görüceksiniz. Eşin de zaten maddi durumunuzun farkında ise pahalı şeyler alamıycaktır. Kendi açından düşün senin kardeşin olsa ne yapardın. Tabi ki yanına alırdın. 3 ay dediğin hemencik geçer, zaten çalışan insanların çok zararı olmaz diye düşünüyorum yemek yer tv izler yatar. Hem size de can şenliği olur

canım ne kadarlık evlisin
kv evi ile sizin ev çok mu uzak?
yapılacak bişey yok gelip kalacak gibi gözüküyor
işe gidip geliyormuş zaten sen çalışıyor musun?

bu arada eşinden bişey istediğinde "abinden ben elbise bile isteyemiyorum sana ne oluyo kııızz" tarzında
şaka yollu bir kere konuşursan sorunun çözülür :KK34:

Sanırım ailesi yazlığa falan gidecek. Yani ne denir ki buna düşüncesizlikten başka.
Yetişkin olarak kendi başına kalamıyorsa nöbetleşe kızlarını beklesinler bari.
Senin yaz tatili planların yok mu?

e zaten çalışıyormuş, akşamdan akşama birbirinizi görüceksiniz. Eşin de zaten maddi durumunuzun farkında ise pahalı şeyler alamıycaktır. Kendi açından düşün senin kardeşin olsa ne yapardın. Tabi ki yanına alırdın. 3 ay dediğin hemencik geçer, zaten çalışan insanların çok zararı olmaz diye düşünüyorum yemek yer tv izler yatar. Hem size de can şenliği olur
ben hiç akşamları eşimde başbaşa sohbet edip yanına uzanıp tv izleyemeyeceğim evlimisiniz bilmiyorum ama evliler anlar heralde insan kocasıyla başbaşa sohbet etmesi başka bişey 3 ay bana hiç az gibi gelmiyor yaz yaz gibi gelmicek hafta sonu bile başbaşa gezmeye gidemicez insanın eşiyle yanlız kalmaya ihtiyacı vardır bazen tamam yapabilirim idare edebilirim diyorum ama çoğunluklla psikolojim kaldırmaz gibi geliyor mutsuz olurum.

ben hiç akşamları eşimde başbaşa sohbet edip yanına uzanıp tv izleyemeyeceğim evlimisiniz bilmiyorum ama evliler anlar heralde insan kocasıyla başbaşa sohbet etmesi başka bişey 3 ay bana hiç az gibi gelmiyor yaz yaz gibi gelmicek hafta sonu bile başbaşa gezmeye gidemicez insanın eşiyle yanlız kalmaya ihtiyacı vardır bazen tamam yapabilirim idare edebilirim diyorum ama çoğunluklla psikolojim kaldırmaz gibi geliyor mutsuz olurum.

Görümcenin evde olması birlikte bir şeyler paylaşmanıza engel değil. Sarılıp tv izlemenize falan hiç engel değil.
Şahsen ben çekinmem böyle şeylerden.
Sadece 3 ay uzun bir zaman ve birinin varlığı bir yere kadar çekilir. Tek sebebim bu olurdu benim.

sizin bir planınız yok mu o sıralarda..yardım etmesi için uyarın bence.sustukça daha beter olur

Arkadaşım öyle düşünmemeye çalış. Ynai sonuçta 3 ay misafirlik değil artık. İsterseniz başbaşa bir yerlere de gidersiniz. Bir akşam sadece ikiniz sinemaya da gidersiniz. Abisi de durumu anlatır herhalde. O da halden anlar sanırım biraz. Ama haklsın ne biliyim pazar sabahı saatlerce yataktan kalkmadan keyif yapmak, tv karşısında cilveleşmeler, evin içinde rahat kıyafetlerle ya da kıyafetsiz dolaşma özgürlüğünün olmaması ve bunun bir senen 1/4inde olmaması can sıkıcı. Ama ne yapılabilir bilemedim. Bir de görümceniz kaç yaşında? Siz çalışıyor musunuz?

7 yıllık evliyim ve 3 yıl kv ile oturdum. 4 de görümcem var.
Yani ilk evlendiğimizde onlarla yaşadık, gayet güzel sarıldıkda tv de izledik, beraber başbaşa balkonda çay keyfide yaptık. Dışarı tavla oynmaya vs de çıktık.
Bence o yabancı değil artık, bir nevi seninde kız kardeşin gibi görmen samimi olmanız için bir adım olur. Hani kaynınız sizde kalsa evet dediklerinizde haklısınız hani beliniz açılır yakanız açılır banyo yaparken sorun yaşarsınız vs ama zaten oda bi kız. Ben öyle görüyorum en azından, yıllarca sorunda yaşasak ailesiyle benimde ailem bir şekilde. Kendi kardeşin aynı konumda olsa inan bir gün yanlız bırakmazdın. En azından eşin için katlanabilirsin canım. Evet 3 ay kısa değil ama çalıştığı için uzunda gelmez size ben öyle düşünüyorum

canım ne kadarlık evlisin
kv evi ile sizin ev çok mu uzak?
yapılacak bişey yok gelip kalacak gibi gözüküyor
işe gidip geliyormuş zaten sen çalışıyor musun?

bu arada eşinden bişey istediğinde "abinden ben elbise bile isteyemiyorum sana ne oluyo kııızz" tarzında
şaka yollu bir kere konuşursan sorunun çözülür :KK34:
4 aylık cnm kv ile evimiz yakın. ben çalışmıyorum. öyle bişey diyebilirmiyim bilmiyorum ters tepki olmasın ben pek kıramıyorum insanları keşke diyembilsem çakiniyorum acaba desem ne düşünürler olumsuz karşılarlar mı diye

Tek başına kalamayacak kadar küçük mü görümceniz?
25 yaşında. bende 25 yaşınadyım geçen yıl bende onunla aynı durumdaydım bende bu sureyi evmim tek başımıma kalarak geçirdim abimlere gittim ama sadece 1 gün kaldım. ben kendimde rahat etmezdim çünkü onlarıda rahatsız etmek istemedim onlar çoluklu çocuklu birde yeni evlide değiller 10 senelik evli oldukları halde

Sanırım ailesi yazlığa falan gidecek. Yani ne denir ki buna düşüncesizlikten başka.
Yetişkin olarak kendi başına kalamıyorsa nöbetleşe kızlarını beklesinler bari.
Senin yaz tatili planların yok mu?
düşünmezler cnm gelip kalmasa bile acaba gelinmi surat ediyo istemiyo gibide düşünebilirler bizde işte hafta sonları yazlığa gidicez büyük ihtimalle çünkü oda yanımızda o olmasa her hafta gitmezdik yazlığa. eşime tatil istediğimi söyledim bakarız dedi iş durumu müsait olursa birde maddi durum yeterse.

4 aylık cnm kv ile evimiz yakın. ben çalışmıyorum. öyle bişey diyebilirmiyim bilmiyorum ters tepki olmasın ben pek kıramıyorum insanları keşke diyembilsem çakiniyorum acaba desem ne düşünürler olumsuz karşılarlar mı diye

25 yaşında. bende 25 yaşınadyım geçen yıl bende onunla aynı durumdaydım bende bu sureyi evmim tek başımıma kalarak geçirdim abimlere gittim ama sadece 1 gün kaldım. ben kendimde rahat etmezdim çünkü onlarıda rahatsız etmek istemedim onlar çoluklu çocuklu birde yeni evlide değiller 10 senelik evli oldukları halde

düşünmezler cnm gelip kalmasa bile acaba gelinmi surat ediyo istemiyo gibide düşünebilirler bizde işte hafta sonları yazlığa gidicez büyük ihtimalle çünkü oda yanımızda o olmasa her hafta gitmezdik yazlığa. eşime tatil istediğimi söyledim bakarız dedi iş durumu müsait olursa birde maddi durum yeterse.

Yeni evliymişsin tatil konusunu diret bence. Maddi durum olacak bir şey yok ki her şey taksit şimdi..yeni evliyken her yer güzel gelir insana.
Nasıl alıştırırsan öyle gider. Bu sene tatile alıştırırsan psikolojik olarak kabul eder. Görümcen de başının çaresine bakar artık. Kocaman insan.

7 yıllık evliyim ve 3 yıl kv ile oturdum. 4 de görümcem var.
Yani ilk evlendiğimizde onlarla yaşadık, gayet güzel sarıldıkda tv de izledik, beraber başbaşa balkonda çay keyfide yaptık. Dışarı tavla oynmaya vs de çıktık.
Bence o yabancı değil artık, bir nevi seninde kız kardeşin gibi görmen samimi olmanız için bir adım olur. Hani kaynınız sizde kalsa evet dediklerinizde haklısınız hani beliniz açılır yakanız açılır banyo yaparken sorun yaşarsınız vs ama zaten oda bi kız. Ben öyle görüyorum en azından, yıllarca sorunda yaşasak ailesiyle benimde ailem bir şekilde. Kendi kardeşin aynı konumda olsa inan bir gün yanlız bırakmazdın. En azından eşin için katlanabilirsin canım. Evet 3 ay kısa değil ama çalıştığı için uzunda gelmez size ben öyle düşünüyorum
keşke başarabilsem canım bu şekilde mutlu olmayı kimsee kırılmasa. size bravo herkes yapamaz. benim kendi kız kardeşim yok kendi ailemde biride okadra uzun süre kalsa sıkılırdım ama belli etmezdim tabi kalbini kuramazdım görümcemede belli edemem zaten öyel bi yapıda değilim kalp kıramam surat asamam birazda güzvensizlikte var tabi evlendiğimden beri tanıyorum onu yani 4 aydır hiç kırmadık birbirimizi çok samimide olmadık öyle sıkı fıkı olamuyorum iyi davranıyorum saygılı davranıyorum ama fazla samimiyetten sorun çıkmasın diye biraz masefe bırakıyorum.

cnm ben şöyle düşünüyorum.benım kardesım evde tek basına kalsa gönlum razı olmazdı yası kaç olursa olsun bende kal derdım.tabı o kadar sure kalmaz kendısı düşünürdü. ama senın görumcn kalmak ısterse bence bırşey deme eşine.kardesı sonuçta.sen bıraz fedakarlık yapacaksın gbıme gelıyo.çunku bırşey desen kardesımı ıstemıyo olursun.ama eğer görumcen sızde kalırsa afedersın k....kaldırıp yardım etcek.soyleyecskın hadı bakalım bulaşık sırası sende,hadı baklım temızlık yapıyoz bu hafta gbı.eğer soylemezsen önunu alamazsın

cnm ben şöyle düşünüyorum.benım kardesım evde tek basına kalsa gönlum razı olmazdı yası kaç olursa olsun bende kal derdım.tabı o kadar sure kalmaz kendısı düşünürdü. ama senın görumcn kalmak ısterse bence bırşey deme eşine.kardesı sonuçta.sen bıraz fedakarlık yapacaksın gbıme gelıyo.çunku bırşey desen kardesımı ıstemıyo olursun.ama eğer görumcen sızde kalırsa afedersın k....kaldırıp yardım etcek.soyleyecskın hadı bakalım bulaşık sırası sende,hadı baklım temızlık yapıyoz bu hafta gbı.eğer soylemezsen önunu alamazsın
evet canım kardeşi sonuçta zoruna gidr istemiyorum diyemem ama eşim biliyor başbaşa kalmadığım zaman sıkıldığımı. oda aynı benim gibi ama kardeşi olduğu için bişey yapamaz git diyemez gel diye ısrar eder hatta oda gelir hiç tereddüt etmez kalır bence 3 ay boyunca öyle düşünüpte gidiyim demez. pazar sabahı çıkıp gelen biri sonuçta pazar günleri eşimle bana özeldir aslında ne kendi ailme gideriz nede eşimin ailesine hep başbaşa bişeyler yaparız oda düşünmöeyip gelirdi bazen pazar gündüzden. yardım edeceğini hele hiç sanmıyorum annesini düşünüpyardım etmeyen yangesine eder mi şimdiye kadar etmedi kaldığı zamanlardada. söyleyemem bu seferde ters düşünür beni çalıştırıyo gibisinden ailesi öyle alıştırmamışki acba evlenince nası yapıcak kaynanası ne düşünücek hakkında bilmiyorum annesnin yetiştirdiği tarz iyilik değil kötülük bence ilerde zorluk çeker

Son düzenleme:
evet canım kardeşi sonuçta zoruna gidr istemiyorum diyemem ama eşim biliyor başbaşa kalmadığım zaman sıkıldığımı. oda aynı benim gibi ama kardeşi olduğu için bişey yapamaz git diyemez gel diye ısrar eder hatta oda gelir hiç tereddüt etmez kalır bence 3 ay boyunca öyle düşünüpte gidiyim demez. pazar sabahı çıkıp gelen biri sonuçta pazar günleri eşimle bana özeldir aslında ne kendi ailme gideriz nede eşimin ailesine hep başbaşa bişeyler yaparız oda düşünmöeyip gelirdi bazen pazar gündüzden. yardım edeceğini hele hiç sanmıyorum annesini düşünüpyardım etmeyen yangesine eder mi şimdiye kadar etmedi kaldığı zamanlardada. söyleyemem bu seferde ters düşünür beni çalıştırıyo gibisinden ailesi öyle alıştırmamışki acba evlenince nası yapıcak kaynanası ne düşünücek hakkında bilmiyorum annesnin yetiştirdiği tarz iyilik değil kötülük bence ilerde zorluk çeker

ışte o zaman yanlış yaparsın önunude alamazsın.3 ay boyunca hızmet mı etceksın koskoca kıza. olur mu oyle şey.dıyeceksın tabı.hadı cnm ben yıkayım sen durla bulaşıkları, sen supurge tut ben toz alayım gbısınden.ne var bunda.hem dıger turlu işine gelır sızde kalmak her sene her fırsat buldugunda sızde bıter benden soylemesı.

senin iş yaptırman ya da sıra sende demen de uygun olmaz.
bunu eşin söyleyecek kardeşine,gerekirse oda girecek mutfağa.
ama sorun iş yapmaktan ziyade 3 ay aynı ev içinde rahatsız olmanız.
hiç mi arkadaşı yok,haftasonları görüşeceği?
yaşı da küçük değil aslında,sizin evde nasıl rahat kalacak ve iş yapmadan duracak
ilginç gerçekten..

senin iş yaptırman ya da sıra sende demen de uygun olmaz.
bunu eşin söyleyecek kardeşine,gerekirse oda girecek mutfağa.
ama sorun iş yapmaktan ziyade 3 ay aynı ev içinde rahatsız olmanız.
hiç mi arkadaşı yok,haftasonları görüşeceği?
yaşı da küçük değil aslında,sizin evde nasıl rahat kalacak ve iş yapmadan duracak
ilginç gerçekten..
eşimde demeye çekinebilir kırılır bizim evde kalıyor diye belki bilmiyorum misafir geldiğind diyo ama sadece ikimiz olduğunda demiyo zaten erkekler pek anlamaz o kendini yapıyo gibi gösteriyo masadaki şeyleri mutfağa getirerek koca bulaşığı akıtmak bana kalıyo yemek hazırlarken yardım edilecek bişey varmı demez ben sofayı kurarken örtüyü örterim ozaman kalkar tabakları getirir ya utancından yada göstermelik bilmiyorum kendi evlerinde onu bile yapmıyo ben bu tür şımarıklığa sinir oluyorum kendimi hizmetçi gibi hissediyorum. bende görümceyim abimlerde yardım ederim gittiğim zaman sorarım oda salata yapılcak derse yaparım yada başka neyse yemekten sonrada hem kaldırmaya yardım ederim hemde bulaşıklara sonuçta o pişirmiş etmiş ben yapmasam utanırımki yine annemlere geldiğinde beraber yapıyoruz herşeyi sadece ona bırakmak ayıp saygısızlık bence ve benim yengem okadar saygıyı hakeden biri bile değil rahatça kalp kırabilen dedikodu yapan biri sevmediğim halde yardım ediyorum ki ben onun gibi gıcık bi yenge bile değilim. kayınvalidemlerde bile yardım etmiyo herşey bana kalıyor yemeği kaynanam yapmışsada ben toplamayı ve bulaşıkalrı hallediyorum o masandan kalkıp gidip oturuyo. çok rahatsız olucamı biliyorum ama ne yapabilirmki bilmiyorum

Son düzenleme:
3 ay da uzun bir süre aynı evde,çok gözüne batar,
inşallah kazasız belasız,kavgasız geçer ama eşinin el atması lazım bence.
3 aydan misafir olmaz çünkü bide yabancı mı ki kardeşi sonuçta.
o düşünmüyorsa düşündürecek zorla,
yoksa oda da onlar sohbet ederken sen mutfakta
iş yaparsan daha zoruna gider.

X