Yazlık meselesi

Yazlık demek çok akraba demek gideni geleni işi yemegi bitmeyen mekan demek.
Kardeşlerinizle ortak kullanacaksanız masrafa ortak olmalılar
Benim ve eşimin akrabası yok. Hatta eşimin kardeşleri bile gelmez. Benim gelse bile tek kardeşim gelir oda yılda en fazla 1 hafta

Arkadaşlar merhaba bir konuda fikir almak istiyorum. Ben kendi işimi yapıyorum eşim devlette çalışıyor. Ben yazın 1 hafta tatil yapabiliyorum, ayda 2 cumartesi çalışıp 2 cumartesi çalışmıyorum. Şimdi ailemin bir yazlığı var ama içi felaket kötü. Yazlık site içinde site çok bakımlı market fırın havuz her şey var içinde. Yazlığı yaptırıp yaptırmamakta karar veremiyoruz. Kabaca 300 civarı gider dediler. Elimizdeki parayı sadece haftasonları gideceğimiz bir yere harcamak mantıklı olur mu ? Şimdiye kadar hem rutin oturduğumuz ev havuzlu olduğu için hem de yılda 1 kez üst segment bir otele( ör sueno deluxe Belek gibi) gidebildiğimiz için ihtiyaç hissetmiyorduk. Fakat artan çocuk sayımız ve aşırı yükselen otel fiyatları biraz yazlığa doğru itti bizi. Sizler olsanız ne yapardınız? Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler
Valla 300 bin yatiracagim bir yerde pay da isterdim

Ayy bunu yeni gördüm tansiyonum çıktı. Ya yurt dışından geliyorlar ve otele para vermek yerine sizde kalıyorlar, tum parayi da siz harcıyorsunuz. Suç onlarda degil eşinizde bence. Yurt dışında euro kazanip bir de bedava sizde kalmalari sizi nasil delirtmedi😑😑 Bu yilda geldiler mi, otele gidin deseniz nolur merak ettim
Esim gelen kimseye para odetmez bende odetmem yani bizde boyledir misafire para odetilmez. Zaten misafirde bizi boyle gordugu icin geliyor. Ben seneye burda olmayacagim esimin isi geregi baska bir ilde olacagiz o yuzden bidahaki yaz gelemezler biz gitmis oluruz diye umuyorum🤣🤣

Valla 300 bin yatiracagim bir yerde pay da isterdim
Bencede yurt disinda bile olsalar anneanne hayattaysa cocuklar tr de vakit gevirsin diye 3 ayligina yazliga bile gonderilebilir .kardes erkekse gelin cicuklari fakan alip kalabilir yani bence mumkun degil. Sorun cikmamasi .

Merhaba. Aile yapilarimiz benzer anladigim kadariyla.

Tapusunun bana ait olmasi onemli degil. Kardeslerim, esimin kardeslerinin gelmesi hele ki yegenlerimin gelmesi de mutlu eder beni.

Haftada 2 gun gideceksem ben olsam birikimimi kullanmadan kredi ceker yaptirirdim. Hic bir sey olmasa eve deger kazandirmis ve gecirdiginiz zamanin kalitesini artirmis olursunuz.

• Beğen
Reactions: rpt
Gelseler de sorun etmem zaten biri yurt dışında diğeri şehir dışında çocukların büyümesi en az 20 sene demek. Benim sıkıntım haftada 2 gün gidilecek bir yere 300 vermek aslında. O konuda kararsızım

Haftada iki gün keyifle vakit geçirecekseniz bence neden olmasın. Şu an iki günlük kaçacak bir evim olsa dakika durmam. Değişiklik iyidir. Yazın deniz filan da varsa çok keyifli olur.

• Beğen
Izmirde hemen tum calisan kesim yazlikcilar cuma is cikisi kacip pazartesi sabahi doner bilemedin pazar aksami son mangalini yaktiktan sonra.Bence asiri keyifli.Ben yazlikciyim.Bu sene otel mi yazlik kiralamak mi arasinda gidip geldim.Son karar yine yazlik kiralamak oldu.Cok ta keyif aldik.Senede neden kendimi bir defa (ne kadar luks olursa olsun otel) otel tatiline sartlayayim ki? Yazlik oyle degil ama.Ilkbaharda bir basliyorsun h.sonlari havalar isindi mi gitmeye,denizin havanin en keyifli vakti eylul ekime kadar.Su anda maddi imkanim olsa hic dusunmeden yazlik alirdim.

Tapusunu almayacaksaniz neden siz yaptiriyorsunuz? Gelmeyi dusunenler varsa kardeslerinixden onlar da ortak olsun masrafa. Yok biz zaten kullanmayiz diyip para odemeyen gelmesin. Ama brn simdiden soyleyim. Siz yaptirirsiniz sizden cok baskalari gider

Kardeş insanın canı ciğeri amenna da bi mal paylaşım muhabbeti olduğu an nedense kardeşler birbirini asla tanıyamıyor. Buna göre adım atmak lazım. Siz şimdi içine masraf yapıp orayı adam edince kardeşler de yararlanmak isteyecekler. Ayda alemde bir gelip kalmaları için başım üstüne diyebilirsiniz bunda sorun yok ama tapusu size ait olmadığı için ileride daha farklı sorunlar çıkar mutlaka ve siz ben içine masraf yaptım dediğinizde "yaptırmasaydın biz mi dedik" tarzı laflar duyabilirsiniz.

Merhaba. Aile yapilarimiz benzer anladigim kadariyla.

Tapusunun bana ait olmasi onemli degil. Kardeslerim, esimin kardeslerinin gelmesi hele ki yegenlerimin gelmesi de mutlu eder beni.

Haftada 2 gun gideceksem ben olsam birikimimi kullanmadan kredi ceker yaptirirdim
Kardeş insanın canı ciğeri amenna da bi mal paylaşım muhabbeti olduğu an nedense kardeşler birbirini asla tanıyamıyor. Buna göre adım atmak lazım. Siz şimdi içine masraf yapıp orayı adam edince kardeşler de yararlanmak isteyecekler. Ayda alemde bir gelip kalmaları için başım üstüne diyebilirsiniz bunda sorun yok ama tapusu size ait olmadığı için ileride daha farklı sorunlar çıkar mutlaka ve siz ben içine masraf yaptım dediğinizde "yaptırmasaydın biz mi dedik" tarzı laflar duyabilirsiniz.
Alakası olmadığı için yazmak istemedim ama Olay mal paylaşımına geldiğinde yaptıracağımız yazlık çok çok küçük bir kısım. Kimse hak istemez oradan. Benim derdim sürekli gidemeyeceğim bir yere para harcamaya değip değmeyecek olması

Arkadaşlar merhaba bir konuda fikir almak istiyorum. Ben kendi işimi yapıyorum eşim devlette çalışıyor. Ben yazın 1 hafta tatil yapabiliyorum, ayda 2 cumartesi çalışıp 2 cumartesi çalışmıyorum. Şimdi ailemin bir yazlığı var ama içi felaket kötü. Yazlık site içinde site çok bakımlı market fırın havuz her şey var içinde. Yazlığı yaptırıp yaptırmamakta karar veremiyoruz. Kabaca 300 civarı gider dediler. Elimizdeki parayı sadece haftasonları gideceğimiz bir yere harcamak mantıklı olur mu ? Şimdiye kadar hem rutin oturduğumuz ev havuzlu olduğu için hem de yılda 1 kez üst segment bir otele( ör sueno deluxe Belek gibi) gidebildiğimiz için ihtiyaç hissetmiyorduk. Fakat artan çocuk sayımız ve aşırı yükselen otel fiyatları biraz yazlığa doğru itti bizi. Sizler olsanız ne yapardınız? Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler
Üç yüz bin para değil
Yaptırın değer 🙏

• Beğen
X