Yedi yaşındaki kızımın saç derisinde kuruluk ve döküntü kaşınma var.cozumu varmı?

loveisery

gulsumenis
Kayıtlı Üye
15 Mart 2018
29
10
Merhaba haniimlar.yedi yaşında kızımın saç diplerinde konak tarzı kuruluk döküntü kaşınma var cildiyeye pandemide goturemedim malum yasaklar da var.egzemami bilemedim.ne yaptıysam geçmedi ilacını yada cozumunu bilen deneyimli hanımlar varmı acaba git gide büyü yor

hermionepotter

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2021
867
1.866
Kabuk şeklinde dökülme var mı?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-12-2021

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 196 gün kaldı.

Sindirim sitemi duvarındaki kaslar artık fonksiyonel olarak çalışıyor. Yiyecekleri sindirmek için yaptıkları kasılma hareketlerini pratik amaçlı yapmaya başladılar. Artık bebeğinizin büyüme hızı kısmen yavaşladı. Geçtiğimiz hafta içinde bebeğinizin ağırlığı ikiye katlandı ve yaklaşık 13 gr. ve bebeğinizin boyu yaklaşık 5-6,1 cm civarında oldu. Tebrikler 1. trimester döneminiz sona erdi.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

bahar09876

Az insan, çok huzur
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2020
1.398
2.311
Benim kızımda da egzama var.konak tarzı birşey..yoğunlaşmış kepek diyeyim.losyon var birde konak şampuanı veriyorlar ama kullanınca geçiyor.bırakınca çıkıyor.bence çözüm bulamadım

Levaiz

Dün, bugünün çılgınlığını hazırladı... İçelim!
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2020
2.229
9.273
Ceradolin şampuanı araştırın:)

WOMAN

Soğuk Nevale 🦔🍃
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
30 Mart 2009
5.560
17.307
Hindistncevizi yagi surun. Bir de bir video izlemistim sabahlari ac karnina karbonatli su ile tum egzemalarindan kurtulmustu bir kadin. Cocuklar icebilir mi bir doktora sorun isterseniz

hermionepotter

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2021
867
1.866
Konakin kurumuş hali gibi parça parça dökülmüş hali döküntü olan yerler de çok kuru oluyor.kasidikca kabuklu yerler kalkıyor ve kepekli oluyor komple saclari
Bende ve abimde var aynı sorun.
Cildiyenin verdiği şampuanlarla çözemedik, özellikle stresli dönemlerde şiddetleniyor.
Lisedeyken hatta yazın olmazdı hiç, okullar başlayınca stresle beraber geri başlardı. Deniz suyu tuzlu olduğu için iyi geliyor, onun dışında sirke falan denedik işe yaramadı.

Ben tüp bebek tedavisi için “prednol” isimli bir ilaç kullanıyorum, kullandığımdan beri yaşamıyorum sorunu internette araştırınca birkaç kişinin Sedef için kullandığını okudum. Doktora gittiğinizde bir sorun isterseniz.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-12-2021

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 196 gün kaldı.

Sindirim sitemi duvarındaki kaslar artık fonksiyonel olarak çalışıyor. Yiyecekleri sindirmek için yaptıkları kasılma hareketlerini pratik amaçlı yapmaya başladılar. Artık bebeğinizin büyüme hızı kısmen yavaşladı. Geçtiğimiz hafta içinde bebeğinizin ağırlığı ikiye katlandı ve yaklaşık 13 gr. ve bebeğinizin boyu yaklaşık 5-6,1 cm civarında oldu. Tebrikler 1. trimester döneminiz sona erdi.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

bahar09876

Az insan, çok huzur
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2020
1.398
2.311
Screenshot_2021-05-04-19-35-20-1.png