Yedi yaşındaki kızımın saç derisinde kuruluk ve döküntü kaşınma var.cozumu varmı?

loveisery

gulsumenis
Kayıtlı Üye
15 Mart 2018
31
10
Merhaba haniimlar.yedi yaşında kızımın saç diplerinde konak tarzı kuruluk döküntü kaşınma var cildiyeye pandemide goturemedim malum yasaklar da var.egzemami bilemedim.ne yaptıysam geçmedi ilacını yada cozumunu bilen deneyimli hanımlar varmı acaba git gide büyü yor

Benim kızımda da egzama var.konak tarzı birşey..yoğunlaşmış kepek diyeyim.losyon var birde konak şampuanı veriyorlar ama kullanınca geçiyor.bırakınca çıkıyor.bence çözüm bulamadım

Hindistncevizi yagi surun. Bir de bir video izlemistim sabahlari ac karnina karbonatli su ile tum egzemalarindan kurtulmustu bir kadin. Cocuklar icebilir mi bir doktora sorun isterseniz

Konakin kurumuş hali gibi parça parça dökülmüş hali döküntü olan yerler de çok kuru oluyor.kasidikca kabuklu yerler kalkıyor ve kepekli oluyor komple saclari
Bende ve abimde var aynı sorun.
Cildiyenin verdiği şampuanlarla çözemedik, özellikle stresli dönemlerde şiddetleniyor.
Lisedeyken hatta yazın olmazdı hiç, okullar başlayınca stresle beraber geri başlardı. Deniz suyu tuzlu olduğu için iyi geliyor, onun dışında sirke falan denedik işe yaramadı.

Ben tüp bebek tedavisi için “prednol” isimli bir ilaç kullanıyorum, kullandığımdan beri yaşamıyorum sorunu internette araştırınca birkaç kişinin Sedef için kullandığını okudum. Doktora gittiğinizde bir sorun isterseniz.

Screenshot_2021-05-04-19-35-20-1.png

Geçmiş olsun. Ben sedef hastasıyım. Benzettim.
Saç ta sedefe baktım.evet benziyor.tabi birkaç farklı doktora daha görünmek lazım..betnovate losyon ve konazol şampuan kullandım.geçiyor.ama bırakınca başlıyor..siz de bunlardan mi kullandınız?

Saç ta sedefe baktım.evet benziyor.tabi birkaç farklı doktora daha görünmek lazım..betnovate losyon ve konazol şampuan kullandım.geçiyor.ama bırakınca başlıyor..siz de bunlardan mi kullandınız?

Onlar ve daha belki en az 10 farklı şey kullandım. Kullanırken ilk başta hafifliyor benim sonra yine çıkıyor daha geçirebilen bir ürün görmedim. Egzamada işler bir tık daha kolay sedefe göre. İnşallah sedef değildir. 🤲🏻

X