Yedikule hast. Acilinin beni çıldırtması, Hekim arkadaşlar varsa yardım!

Hypios

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2020
204
475
Arkadaşlar çok sağolun, şu saat oldu uyuyamadım, ishalde olmuşum artık corona geçirdiğime kanaat getirdim, az sonra test yaptırmaya gideceğim, o negatif çıkarsa bildiğim iyi bir dahiliye dr u var ona gideceğim randevu alıp.

RagnarLodbrok

Ölürken gülüyorum
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2018
3.125
4.715
Arkadaşlar çok sağolun, şu saat oldu uyuyamadım, ishalde olmuşum artık corona geçirdiğime kanaat getirdim, az sonra test yaptırmaya gideceğim, o negatif çıkarsa bildiğim iyi bir dahiliye dr u var ona gideceğim randevu alıp.
Bence hala kanda enfeksiyon var. Kusmaya da başlarsınız yakında.

delifisek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2020
1.703
3.512
31
Şikayetiniz neyle ilgili hala anlamadim. Ates titreme öksürük şikayetiyle kovid testi olmak için ağlaya ağlaya sarı alanda bekletildim. Akşam beşten gece 12ye kadar da hemogram sırası bekledim en sonunda isyan edip hemogrami yapmadan yalnızca kan tahlilimle eve geri döndüm. Benim gibi onca insan acil sırasında kıvranıyordu. Hayırdır siz ne gibi bir özel muamele bekliyordunuz devletin doktorundan? Böyle şikayetler araştırma hastanelerinden randevu alınıp o alanla ilgili bir doktora görünüp tespit edilmeye çalışılır. Uzun süredir süregelen bir durum için yanlış yerde çözüm aramissiniz

sedef10

Az insan çok huzur
Kayıtlı Üye
7 Mart 2010
5.280
502
İhmale gelmez bilmeden korona geçirirseniz çevrenize sevdiklerinize bilmeden zarar verirsiniz rabbim şifa versin inşaallah geçmiş olsun

Otrera

Nirvana
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
19 Aralık 2014
3.631
25.594
sevgili otreraya sormususnuz ama ben de cevaplayayim. cok sayıda test yapilmis zaten size. bt anjioya kadar yapılmış. yapmadıkları bi verem testi kalmis benim gördüğüm. o da acilde yapilmiyor:) acilde yapılabilecekler maksimum bunlar zaten. daha ilerisi yok. ha bi de covid testini kesinlikle hakediyorsunuz o neden yapılmamış iste onu anlamadım. bi eksik o. bir sağlıkçı olarak benim gordugum...
-covid olsam cikar miydi diye sormuşsunuz. akcigere inmediyse tomografide cikmaz. tomograifde sadece covide bagli zatürre varsa bulgu olur. kanda antikor bakılabilir ama genelde tani icin degil hastaligi geçirdi mi diye bakılıyor. burundan alınan pcr testi ile cikar. sizde o alınmamış.
-onun dışında her crp sedim yuksekligi kanda enfeksiyon var demek değildir. kanda enfeksyon varlığının tek gostergesi kan kültürüdür. kan kültüründe mikrop üretmeden kanda enfeksyin var denemez. o kültür de herkesten alınmaz alınsa da mikrobun üremesi icin ortalama 2-7 gun geçmesi gerekir. crp ve sedim yuksekligi sadece vücudun herhangi bir yerinde enfeksiyon ya da inflamasyon(yangi) oldugunu gösterir o kadar. mesela tonsillit olursunuz crp artar, kulak enfeksyonu olursunuz artar, ishal olursunuz artar, romatizma olursunuz artar.. yani kanda bir mikrop-enfeksiyon degil vücudun verdiği tepkinin göstergesidir
-d dimer yuksekligi de yine enfeksyon, inflamasyon ve pihitlasmaya egilimde olur. her dimer yuksekligi pıhtı demek değildir. burnunuz aksa ishal olsanız yükselir. ama en tehlikeli nedeni pıhtı oldugu icin bu yönden araştırılması gerekir
-sizin klinik olarak anlattığınız sikayetleriniz anlamlı ve önemli. tetkiklerden cok anlattığınız şikayetler onemli. mutlaka bir uzman hekim görüşü almanız sart. tekrardan geçmiş olsun
klavyenize sağlık :)meslektaş mıyız yoksa? :) :KK200: