Yeğenime takı takacağım diyen eşimle tartışıyoruz.

lioness81

Nirvana
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2007
135
86
Kızlar pandemi dönemine denk geldiği için oğluma sünnet yapamadım her türlü hazırlığı yapmıştık düğün salonuna kapora bile odemistik ve eşimin erkek kardesi hiç bir takı takmadı.simdi sünnet yapıyor oğluna, eşimle tartışıyoruz tabiki ben yeğenime takı takicam diyor ayıp olur diyor.Ben de zamanında takmadı şimdi niye biz takalım diyorum
Sizce ne doğru fikri olanlar yazsın lütfen

Ya bilemedim, ben de takmak istemezdim böyle bir durumda. Amma diğer türlü hediyedir vs eksik etmezdim de. Ben gerçi sünnete çok karşıyım. Saçma bir adet bence.
Böyle bir durumda ben isteksiz olduğumu belli eder, maddi durumun elverdiği ölçüde dengeli davranmamız gerektiğini söylerim eşime.

Bir de şöyle bir durum var geçmişte eşimin kardesiyle düğün günü kavga ettik bana küfürler etti düğünüme sakın gelme filan dedii bağırdı çağırdı öfke kontrolü olmayan biri kendi annesi ve babasına bile küfür etmisligi var.dugunune haliyle gitmedim eşimin gitmesine izin verdim ama ne tesadüftür ki takı takmasina yine icimden razı olmadım çünkü öyle böyle kufurler degildi.sonra 2sene konuşmadık sonra eşim yüzünden barışmak zorunda kaldım

Valla ben bu konuda lanetim 🤣 kim ne yaparsa aynen ne eksik ne fazla karşılığını alıyor kimse kimseden değerli değil. Benim terazim eşitten yanadır, imkanı yok ne fazla ne eksik çünkü bana ne kadar değer verirse aynı karşılık gider. Hele hele işin içine çocuk girecek kimse kusura bakmasın kimsenin çocuğu benim çocuğum'dan değerli değil, illa eşim takıcam dersede asla o eğlencede bulunmam,gereken sözleri söyler, mesafeli dururum.

Sünnet düğünü kavramından o kadar rahatsız oluyorum ki.
Öte yandan belli ki eşiniz takacak boş yere kavga çıkarmayın en azından aranız bozulmasın.
Sonuçta yeğeni.
Hayatta yaptığımız her şeyin maddi karşılığı yoktur böyle bakarsanız en azından sinirlerinize hakim olmak daha kolay olur.
Sanki abisi ve ailesini sevmiyorsunuz ama. Durum onunla ilgili gibi.

Bir de şöyle bir durum var geçmişte eşimin kardesiyle düğün günü kavga ettik bana küfürler etti düğünüme sakın gelme filan dedii bağırdı çağırdı öfke kontrolü olmayan biri kendi annesi ve babasına bile küfür etmisligi var.dugunune haliyle gitmedim eşimin gitmesine izin verdim ama ne tesadüftür ki takı takmasina yine icimden razı olmadım çünkü öyle böyle kufurler degildi.sonra 2sene konuşmadık sonra eşim yüzünden barışmak zorunda kaldım
Başka şeyler yazacaktım şu mesajı okuyuncaya kadar. Sizin sözünüzün eşiniz nazarında bir hükmü yokmuş zaten, istediğiniz kadar tartışın. Küfür yiyip eş zoruyla barışmışsınız, takıyı da takarsınız ne olacak?

Kızlar pandemi dönemine denk geldiği için oğluma sünnet yapamadım her türlü hazırlığı yapmıştık düğün salonuna kapora bile odemistik ve eşimin erkek kardesi hiç bir takı takmadı.simdi sünnet yapıyor oğluna, eşimle tartışıyoruz tabiki ben yeğenime takı takicam diyor ayıp olur diyor.Ben de zamanında takmadı şimdi niye biz takalım diyorum
Yani takmamasi ayıp olur yeğeni sonuçta ha karşı tarafın yaptığıda çok ayıp ama takı olmasada üç dört bişey takabilir. Gram bile 1050 lira olmuş hiç gerek yok. Bence güzellikle konuşun.

Kardeşimle aram kötü diye ne düğününde ne de doğumunda bişey takmadım. Oysa ne çok isterdim farklı olmayı.
Güzel bı oyuncak alsanız çocuk daha çok sevinir bence

Başka şeyler yazacaktım şu mesajı okuyuncaya kadar. Sizin sözünüzün eşiniz nazarında bir hükmü yokmuş zaten, istediğiniz kadar tartışın. Küfür yiyip eş zoruyla barışmışsınız, takıyı da takarsınız ne olacak?
Sizin için söylemesi ne kolay hakkediyorsunuz dermiş gibi eşimi sevdiğim için kardesiyle barıştım ama ne kavgalar ne mücadeleler verdim bahsettiginiz gibi biri olsaydım zaten takı takmasina da karismazdim lütfen daha dikkatli konuşun neticede beni hiç tanimiyorsunuz

Bana takmayana ben de takmam , net...

Sizin için söylemesi ne kolay hakkediyorsunuz dermiş gibi eşimi sevdiğim için kardesiyle barıştım ama ne kavgalar ne mücadeleler verdim bahsettiginiz gibi biri olsaydım zaten takı takmasina da karismazdim lütfen daha dikkatli konuşun neticede beni hiç tanimiyorsunuz
Mucadele etmenize, kavga etmenize sebep olan esinizin baskisi degil mi? Her ne sebeple olursa olsun size karsi dunya kadar kufur eden adamla barismak zorunda kalmışsınız. Hakediyorsunuz diyemem ama esiniz sizin sözlerinize ve ugradiginiz saygisizliga karsi duyarsiz. Taki takma deseniz de takacaktir

X