Yemek yemeyi çok sevmek var mı benim gibi olan?

46 kiloyum şuan. Tuhaf gelecek ama hiçbir yemegi canım çekmiyor.Azcık yesem doyuyorum. 2ögün yiyorum. Ara ögünde yogurt falan yıyorum.Kılo almak ıcın bı ton sey kullandım ıse yaramadı. Pes ettım. Bu kılo ıle mutlu yasamaya calısıyorum. Bende sizin tam tersınızım. Ne köfte seviyorum ne kıyma.Bende tuhaflık var. Hamur ısı maksımum 1dılım yerım yeter.Sebze meyveyı cok severım ama
Aynı ben yaşamak için yiyenlerden, bir misafirliğe gitsem neden yemiyorsun,arkadaş ortamında bir mekana gitsek seninle yemek yemekten zevk almıyorum derler o kadar iştahsızlıkk. Biraz yemeği sevseydim iştahım olsaydı fena olmazdı iki lokmayla doyuyorum :)

İyi geceler herkese
Benim ergenliğimden beri devam eden bir sorun bu hep çok sevdim yemek yemeyi ve hep kilo sorunu yaşadım. Çok diyet yapıp verip geri aldım. İstikrar sağlayamıyorum. Sabah akşamın menüsünü akşam sabahınkini düşünüyorum galiba duygusal boşluklarımı yemekle kapamaya çalışıyorum. Bunun için psikolojik destekte aldım (gerçekten aldım. Değişen birşey olmadı. Duygusal sorunlarımı çözdüm ama yemek yeme sorunum hala aynı. İştahım çok açık. iştah kapama yöntemi bilen varsa yazsın lütfen ne yapmam lazım bilmiyorum Benim gibi olan varsa dertleşelim artk zayıflamak istediğimi dilediğimi giymek istiyorum çok mutsuzum
Bence akşam 6 dan sonra bişey yemeyerek başlayabilirsiniz yani öğünleri azaltın

Aynı ben yaşamak için yiyenlerden, bir misafirliğe gitsem neden yemiyorsun,arkadaş ortamında bir mekana gitsek seninle yemek yemekten zevk almıyorum derler o kadar iştahsızlıkk. Biraz yemeği sevseydim iştahım olsaydı fena olmazdı iki lokmayla doyuyorum :)
Benim en çok eşim şikayetçi. Mesela iskender falan o 1bucuk söyler.ben tek söylerım. O 1bucugu yer. Ve benımkinin yarısını yer. Ben yemegımı hıcbır zaman tam bitiremedim.Kalanı hep eşim yıyor. 88 kılo oldu ve isyanda.ben 46🤣🤣🤣

Ben de severim yemek yemeyi ama gune nasil basladigimla alakali.

Sabah yulaf lapasi yersem o gün 0 istah.
Baska hic bisey yemem gün kapanir

Sabah jambonlu kruvasanli, omletli dolu bi kahvaltiyla gune baslarsam gun boyu dunyayi yerim.

Merhaba elinizden geldiğinde düşük karbonhidratlı beslenmenizi öneririm. Karbonhidrat gerçekten de çok çabuk acıktırıyor ve bağımlılık yapıyor. Tatlı krizlerine sokması da çabası. Mesela ben ekmeksiz, protein ağırlıklı (haşlanmış yumurta, lor peyniri, zeytin ve söğüş) bir kahvaltı ile güne başlarım. Düşük karbonhidrat ve protein içerikli olduğu için beni uzun süre tok tutar ve yeme ataklarına engel olur. Öğle yemeğinde de tahin, kuruyemiş gibi yağ ağırlıklı besinleri tüketiyorum bu da aynı şekilde günü hem dengede tutmamı hem de yeme ataklarını, açlık krizlerini önlüyor. Ve tabiki spor, yürüyüş olmazsa olmaz, yapmıyorsanız mutlaka hayatınıza dahil edin önce zorlanacaksınız sonra bırakmak istemeyeceksiniz, sevgiler.

Sürekli evde misiniz? Evde durmak kilo aldırır kendimden biliyorum. Zaten kapanma sürecinde de kilo alımı fazla oldu. Ben de yemek yemeyi çok seviyorum ama önce karar vermek lazım. 62-63 kilodan 57'ye düştüm aç yattım. İlk kez yapıcam ben dedim. Kararlı olunca yapılıyormuş sadece.

Benim en çok eşim şikayetçi. Mesela iskender falan o 1bucuk söyler.ben tek söylerım. O 1bucugu yer. Ve benımkinin yarısını yer. Ben yemegımı hıcbır zaman tam bitiremedim.Kalanı hep eşim yıyor. 88 kılo oldu ve isyanda.ben 46🤣🤣🤣
Yaa çok iyiymiş benimde nişan attığım kişide öyleydi hiç bir zaman yemeği bitiremez ona kitlerdim. Bir tek tatlıyla aram var tatlıyı çok severim biraz iştahım olsun isterdim açıkçası bi insan hiç mi yemeği tam bitiremez :))

X