Yengemle ufak tartışmamız ve sonrasında nasıl davranmalıyım ?

İdeal koca ailesiyle eşinin canı istemedi diye görüşmeyen mi oluyor. Umarım ebeveyn olduğunuz da da bu şekilde düşünür,evladınız eşi istemedi diye sizle görüşmezse ona kırılmazsınız.
Zaten hep öyle olur gelin izin vermedi olur, sıkıntı yok ben egolarım için cocuk yapmayacağımdan dolayı sorun yok. Her işlerine burnumu sokmayacağım için gelinim izin vermedi triplerine gireceğimi sanmam. Oğlumunda bir aklı var burada sadece görümceyi dinledik gelini dinlesek neler cıkar allah bilir belki de

Zaten hep öyle olur gelin izin vermedi olur, sıkıntı yok ben egolarım için cocuk yapmayacağımdan dolayı sorun yok. Her işlerine burnumu sokmayacağım için gelinim izin vermedi triplerine gireceğimi sanmam. Oğlumunda bir aklı var burada sadece görümceyi dinledik gelini dinlesek neler cıkar allah bilir belki de
Zaten oradaki koca için diyecek birşey bulamadığım için ekleme gereği duymadım. İstese giderdi. Olabilir tek taraflı bakmamak lazım her konuda.

Hatalı olan sizsiniz hiç karışmayacaktınız. Anneniz haklı yenge haklı pardonda sanki bir mahkeme kurulmuş insanları yargılama gibi olmuş, yengenizde sizden baya yüz bulmuş 1 kere annenize hakaret vari konuştuğu zaman sus demesini, bilecektiniz.. Anneyede öyle bana bir şey anlatmayın siz iyi ben kötü olurum diyecektin.. Ama siz bir onu bir onu haklı görünce baktı yengede görümcede benden yana 1.de ses çıkarmadı bundada ses çıkarmaz ben istedim gibi at koştururum dedi.. Annenizi ezdirmişsiniz resmen diyecektin hop yenge ağır ol sen yengesin o benim annem benim annem hakkında böyle konuşamazsın.. Psikolojik sıkıntısı var ise uzmandan destek alsın.. Çok yüz vermişsin ben olsam birdaha yüzüne bakmam ama siz ufak bir tartışma diyorsunuz annenize yapılan hakaret var burda keserim irtibatı o olur ben bir anne daha bulamam yenge çok
Benim hatam ben çok yüz verdim. İnanın ben karışmadım yengem hep kendisi ben senin fikirlerine güveniyorum diyerek manipüle etti beni anlattı dertleştik arkadaş gibi olduk hç böyle yapmazdı annemle ilgili yeni yapmaya başladı. Bundan sonra eskisi gibi olmayacağım zaten üste çıkıyor birde ben öyle demek istemedim lafımı çarpıtıyorsun diye.

Ben yengemi kötülemiyorum olayı anlatıyorum herşeyi geçince bu vicdansızca saydırmak kabul edilmez.

Tepenize çıkmış.
Hanımefendiyi indirin oralardan, sizden yumuşak yüz buldukça annenize saydıkça saymış.

Aranıza mesafenizi koyun, herkes yerini bilsin.
Buzlar kraliçesi gibi çok resmi bir tavır alabilirsiniz, kavga etmenize gerek yok siz bağırdıkça o daha çok ciyaklar.

Annenize laf ettiği anda dinlemeyi reddedip konuşmadan uzaklaşım ve telefonu kapatın.
Oturup tartışmak adam yerine koymak olur, hiç gerek yok.

Tepenize çıkmış.
Hanımefendiyi indirin oralardan, sizden yumuşak yüz buldukça annenize saydıkça saymış.

Aranıza mesafenizi koyun, herkes yerini bilsin.
Buzlar kraliçesi gibi çok resmi bir tavır alabilirsiniz, kavga etmenize gerek yok siz bağırdıkça o daha çok ciyaklar.

Annenize laf ettiği anda dinlemeyi reddedip konuşmadan uzaklaşım ve telefonu kapatın.
Oturup tartışmak adam yerine koymak olur, hiç gerek yok.
Anneme ettiği laflar konusunda kınadım onu. Yakıştıramadığımı söyledim. Özürler diledi kalpler koydu bende soğuğum eskisi gibi olmamayı düşünüyorum. Bilemedim abartıcağını.

Benim hatam ben çok yüz verdim. İnanın ben karışmadım yengem hep kendisi ben senin fikirlerine güveniyorum diyerek manipüle etti beni anlattı dertleştik arkadaş gibi olduk hç böyle yapmazdı annemle ilgili yeni yapmaya başladı. Bundan sonra eskisi gibi olmayacağım zaten üste çıkıyor birde ben öyle demek istemedim lafımı çarpıtıyorsun diye.
Bundan sonra mesafeli olmak iyidir

Bu psikolojik rahatsızlığı var da yeni moda sanki. Kendi hastaysa sağlıklı olanı da hasta etmesin tedavi olsun o zaman. Tamam insanın ruh hali iyi olmaz bunun neticesinde fevri çıkışları olabilir ama bu kadar hadsizlik bence fazla. Ben olsam bu yengeyle bundan sonra mesafe koyardım istediği kadar özür dilesin.

Bu psikolojik rahatsızlığı var da yeni moda sanki. Kendi hastaysa sağlıklı olanı da hasta etmesin tedavi olsun o zaman. Tamam insanın ruh hali iyi olmaz bunun neticesinde fevri çıkışları olabilir ama bu kadar hadsizlik bence fazla. Ben olsam bu yengeyle bundan sonra mesafe koyardım istediği kadar özür dilesin.
Düşüncemde bu şekilde. Başka görümce olsa neler söylerdi gider abisini doldururdu söylediklerini atardı ama kendi haline bıraktım.

Merhaba, bende görümceyim, Kardeşlerimin eşleri ile görüşürüm, başka şehirde olduğumuz için arada gidip kalırım, hoşuma gitmeyen bir durum görürsem de karışmam. Aramadın, gelmedin muhabbeti yapmam. Sonuçta kardeşimle geçinmesi iyi gerekiyor diye düşünürüm. Bence anneniz ve sizde öyle yapmalısınız. Fazla iç içe olmak daha sonra sıkıntı yaratır. Aslolan evladınızın iyi ve mutlu olmasıdır. Mesafeli olursanız kimse bir problem yaşamaz.

Merhaba, bende görümceyim, Kardeşlerimin eşleri ile görüşürüm, başka şehirde olduğumuz için arada gidip kalırım, hoşuma gitmeyen bir durum görürsem de karışmam. Aramadın, gelmedin muhabbeti yapmam. Sonuçta kardeşimle geçinmesi iyi gerekiyor diye düşünürüm. Bence anneniz ve sizde öyle yapmalısınız. Fazla iç içe olmak daha sonra sıkıntı yaratır. Aslolan evladınızın iyi ve mutlu olmasıdır. Mesafeli olursanız kimse bir problem yaşamaz.
Merhaba konu çok eksi aslında 5 senedir bir problem yaşamadık lakin yengem benim ona kardeş gibi davranmamı yanlış anlamış olmalıki annem hakkında kötü konuştu. Annemde lafını yapmaz zaten yengeme laf edende olmadı abimeydi laf yengem annemi kötüleyince susamadım. İnanırmısınız hem anneme saydırdı hemde haftalardır aramıyor. Abim hatrım için arasın annem dedi 55 yaşındaki kadın aradı kızı yaşındaki kızı. Olacak gibi değil. Oğlum mutlu olsun dedi aradı.

X