Yeni bir şair

TheKnack

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2016
1.992
6.152
Merhaba!
Hazır yeni şiir kitabı Paryakoma da çıkmış iken, Can Bonomo'nun şiirleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Iyi akşamlar..
Şiir kitabını okumadım ama söylediği şarkı sözlerinin kendisine ait olduğunu biliyorum yanlış hatırlamıyorsam.
Bununla değerlendirirsem beğendiğimi söyleyebilirim . Belki alakasız bulabilirsiniz ama nedense bana Teoman'ı çağrıştırıyor, sanki biraz daha iyimser ve yumuşatılmış hali...

Iyi akşamlar..
Şiir kitabını okumadım ama söylediği şarkı sözlerinin kendisine ait olduğunu biliyorum yanlış hatırlamıyorsam.
Bununla değerlendirirsem beğendiğimi söyleyebilirim . Belki alakasız bulabilirsiniz ama nedense bana Teoman'ı çağrıştırıyor, sanki biraz daha iyimser ve yumuşatılmış hali...
Yok neden saçma gelsin :) Ben de şarkı sözlerini güzel buluyorum çok dinlerim Can Bonomo... Bu aralar şiirleri de dikkatimi çekiyor. Mesela şu şiir:
"Yalnızım.
Bir damla yağmurum yok mevsimlerimde
Öyle yalnız ki
Ben bile yokum vesikalık resimlerimde"

Kitabı da okunmaya değerdir diye düşünüyorum.. Tanıtımı yeterli değil sanki.. Ben mesela sizden öğrendim..
Ben mi yoksa gerisinda kaldım gündemin?

Kitabı da okunmaya değerdir diye düşünüyorum.. Tanıtımı yeterli değil sanki.. Ben mesela sizden öğrendim..
Ben mi yoksa gerisinda kaldım gündemin?
Ben bunu yeni kitaptan almadım. Bence de okumaya değer. Instagram'da tanıtımı yapılıyor aslında Can Bonomo kendi instagram hesabında bazı bölümlerin fotoğraflarını çekip paylaşıyor ama tabi ki okumak gibi olmuyor. Ben de yeni kitabı okumak istiyorum :)

can bonomo'nun şiirlerini okumadım henüz. kitabını alır okur muyum, sanmam... belli bir nedeni de yok. ancak kendisini müzik, eurivision ve magazin kimlikleriyle tanıdığımız için sanırım şiir denince kendisi biraz alakasız kaldı. tabii ki belli bir edebiyat geçmişine sahip olması şart değil edebi üretim yapacak birinin ancak popüler kültüre bu denli mal olmuş bir insanın şiirlerini açıp okuma isteği uyanmıyor bende.

X