Bebek Beslenmesi yeni doğan bebek bezi?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

lagrima

Guru
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2009
6.132
88
38
bebeğim için yeni doğan hangi bebek bezini almalıyım? hangisi ile başlarsam onunlamı devam etmeliyim? huggies 8 li iki paket göndermiş yeni doğan onu hastaneye götürmeyi düşünüyorum ama sonrasında gene huggies mi almalıyım? farklı markalarla devam etmem bir sorun yaratırmı? ne kadar zaman bilindik, kaliteli markalar kullanmalıyım?:KK31:

ğüsel bir markdaa ablamgil ik önce heroyla başladılar sonrada primaya geçtilerr pek farketmiyorr bezler ama öok kalitesiz olmadıgı süreceee

bebeğim için yeni doğan hangi bebek bezini almalıyım? hangisi ile başlarsam onunlamı devam etmeliyim? huggies 8 li iki paket göndermiş yeni doğan onu hastaneye götürmeyi düşünüyorum ama sonrasında gene huggies mi almalıyım? farklı markalarla devam etmem bir sorun yaratırmı? ne kadar zaman bilindik, kaliteli markalar kullanmalıyım?:KK31:

bende o bahsettiğin huggies ten 3 paket vardı, bir ondan bir prima premium care kullanarak ardaki farkı anlamaya çalıştım ve son kararım kesinlikle prima

1- yapışkan bantı daha güzel

2- ped gibi düşün ıslaklığı hemen alt tabakaya geçiriyor, kakası poposuna minimum temas ediyor

3- daha ince eminimki daha rahat ediyordur

4- doktorlar hep prima tavsiye ediyor kalça çıkıklığı be bel problemlerine karşı en doğru dizayn edilmiş bez primaymış

primanın sadece premium care ini kullandım diğerlerini bilemicem

lagrima bebeğim yok hatta hamile bile kalamıyorum:KK1:

ama fikrimi yazamk istedim

benim yiğenim olduğunda en iyisi diye gittik prima aldık

o zaman hugges falan yoktu tabi(bildiğim kadarıyla 7 yıl öce :) )

primaya kötü demiyorum tabi

ama bizim cadının cildi hiç sevmedi çok kızarıklık oldu
sonra canbebe aldık o iyi geldi onunla devam ettik

istersen ilk başta bunu dene iyi gelirse devam edersin
olmadı daha değişik bi markayı

zaten bide ıslak mendil kullkanmassan ilk zamanlar bebişiniz cildine hiç bişeycik olmaz inşallah......

Anladımm piremium care beyaz olan sanırım ondan alayım hastaneye huggies i götümeyeyim mi?
bende o bahsettiğin huggies ten 3 paket vardı, bir ondan bir prima premium care kullanarak ardaki farkı anlamaya çalıştım ve son kararım kesinlikle prima
1- yapışkan bantı daha güzel

2- ped gibi düşün ıslaklığı hemen alt tabakaya geçiriyor, kakası poposuna minimum temas ediyor

3- daha ince eminimki daha rahat ediyordur

4- doktorlar hep prima tavsiye ediyor kalça çıkıklığı be bel problemlerine karşı en doğru dizayn edilmiş bez primaymış

primanın sadece premium care ini kullandım diğerlerini bilemicem

Rabbim inşallah sanada nasip etsin.. 7 yılda prima değişmiştir herkes öneriyor :)
lagrima bebeğim yok hatta hamile bile kalamıyorum:KK1:

ama fikrimi yazamk istedim

benim yiğenim olduğunda en iyisi diye gittik prima aldık

o zaman hugges falan yoktu tabi(bildiğim kadarıyla 7 yıl öce :) )

primaya kötü demiyorum tabi

ama bizim cadının cildi hiç sevmedi çok kızarıklık oldu
sonra canbebe aldık o iyi geldi onunla devam ettik

istersen ilk başta bunu dene iyi gelirse devam edersin
olmadı daha değişik bi markayı

zaten bide ıslak mendil kullkanmassan ilk zamanlar bebişiniz cildine hiç bişeycik olmaz inşallah......

sakın huggies kullanma!!!!!hemen prima al.pişik problemin olmaz,bebeğin ne kadar çiş yaparsa yapsın altı kupkuru olur.sonradan da bezini değiştirme prima çok iyi kullanınca anlayacaksın.

kesinlikle prima öneriyorum.kızım doğduğundan beri prima kullanıyorum hiç pişik sorunumuz olmadı ve geceleri özellikle uzun süre daha kuru kalmasını sağlıyor.prima premium care kullanabilirsin ilk aylarında.daha sonra prima aktif bebeğe geçtim ben.

kesinlikle prima öneriyorum.kızım doğduğundan beri prima kullanıyorum hiç pişik sorunumuz olmadı ve geceleri özellikle uzun süre daha kuru kalmasını sağlıyor.prima premium care kullanabilirsin ilk aylarında.daha sonra prima aktif bebeğe geçtim ben.

ya bebeğin cildi ilealakalı olabilirmi? arkadaşımı 28 günlük bebeği doğdugundan beri premium care kullanıyor ama çocugun poposu pişik olmuş :KK43:

ya bebeğin cildi ilealakalı olabilirmi? arkadaşımı 28 günlük bebeği doğdugundan beri premium care kullanıyor ama çocugun poposu pişik olmuş :KK43:

cnm o pişik bnce tamamiyle cilt ve bebeğin altının ne kdr sıklıkla değiştirildiğiyle alakalı..bezle ilgili olduğunu düşünmüyorum..eğer sık sık değiştirirsen altı kuru kalcağı için pişik olcanı sanmıyorum..kuru bişi pişik yapmaz diye düşünüyorum..bide pişik kremleri çok önemli..zeytinyağıda kullananlar var..çünkü yağlı tabaka cildin idrar asitiyle temas etmesini önlüyo hani yağ nasıl suyun üstüne çıkar..bu yüzden eğer altını sık sık kontrol eder o çişli bezi ne kdr tenle temasını kısa süreli tutarsan o kdr az pişik sorunu yaşarsın..tabi kalite farkı sızdırma açısından önemli olabilir onu bilmiyorum..genelde herkes primadan memnun ama sonuçta her ürünün bi şikayetçisi var..bnm görümcem bim de satılan jenny willy mi ne o marka bezi kullanıyo...ve hiç pişik sorunu olmadı..yani bezle alakalı olsaydı ondada olurdu diye düşünüyorum..neyse çok uzun oldu ama çözüm bebeğin popişini kuru tutmak..öyle saatlerce bezden tasarruf için çişli bezle dolaşırsa yavrucak tabiki pişik olur :KK16:

cnm o pişik bnce tamamiyle cilt ve bebeğin altının ne kdr sıklıkla değiştirildiğiyle alakalı..bezle ilgili olduğunu düşünmüyorum..eğer sık sık değiştirirsen altı kuru kalcağı için pişik olcanı sanmıyorum..kuru bişi pişik yapmaz diye düşünüyorum..bide pişik kremleri çok önemli..zeytinyağıda kullananlar var..çünkü yağlı tabaka cildin idrar asitiyle temas etmesini önlüyo hani yağ nasıl suyun üstüne çıkar..bu yüzden eğer altını sık sık kontrol eder o çişli bezi ne kdr tenle temasını kısa süreli tutarsan o kdr az pişik sorunu yaşarsın..tabi kalite farkı sızdırma açısından önemli olabilir onu bilmiyorum..genelde herkes primadan memnun ama sonuçta her ürünün bi şikayetçisi var..bnm görümcem bim de satılan jenny willy mi ne o marka bezi kullanıyo...ve hiç pişik sorunu olmadı..yani bezle alakalı olsaydı ondada olurdu diye düşünüyorum..neyse çok uzun oldu ama çözüm bebeğin popişini kuru tutmak..öyle saatlerce bezden tasarruf için çişli bezle dolaşırsa yavrucak tabiki pişik olur :KK16:

zeytin ygı mantıklı aslında poposunu açınca yağlayayım cocugu :) hani bebe yagları vary aonaları sürsek bişi olmaz sanırım değil mi? gerçi daha doğmadı bile :KK70:

zeytin ygı mantıklı aslında poposunu açınca yağlayayım cocugu :) hani bebe yagları vary aonaları sürsek bişi olmaz sanırım değil mi? gerçi daha doğmadı bile :KK70:

yani bişi olmaz ama hani vücut emermi o yağı pişik açısından işlevselliğini bilmiyorum..sonuçta orasının yağlı kalması gerekiyo çişle temas etmemesi için..en iyisi güzel bi pişik kremi al yada zeytinyağı sür..desitini çok öneriyolar..bn niveanınkini aldım ama desitinden çok memnun olanları hep okuyorum..

yani bişi olmaz ama hani vücut emermi o yağı pişik açısından işlevselliğini bilmiyorum..sonuçta orasının yağlı kalması gerekiyo çişle temas etmemesi için..en iyisi güzel bi pişik kremi al yada zeytinyağı sür..desitini çok öneriyolar..bn niveanınkini aldım ama desitinden çok memnun olanları hep okuyorum..

chicconn pişik kremini aldım. eğer olursa ki inşallah olmaz sebamedin pişik tedavi edicisi varmış onu alırım.

bende prima premium care aldım. hatta şimdiden yığıyorum kenara, neye alıştırırsan öyle gidermiş.
benim bebişim mayısta doğacak. yaz çocuğu olacağı için, pirima premium care ince yapılı olduğundan bebekte pişik olma olasılığı daha az oluyormuş.
hem bu yüzden hemde yorumlarda en çok tercih edilen olduğundan bunu aldım.
pişik önleyici krem olarakta mustelayı tercih ettim, çünkü yazın bebeklerin koltuk altları, alnıda kabarıyormuş. pişik önleyici kremi koltuk altı ve alnınada sürebilirim diye bu markayı aldım.
Şampuanıda Mustela aldım, tavsiye üzerine. 500 ml olanından, eşimin kuzeni 1 yıl gidiyo falan dedi. hem vucut hem baş için, eczaneden yada netten bulabilirsiniz. bebekler için vucut yağı, nemlendiricileri pek önermiyor, doktor bi tanıdığım. bebekte kıllanma yapabiliyormuş. o yüzden alma dedi.

birde hastanede sütüm gelmezse diye bebeye chicconun cam kauçuk 150 ml biberonunu aldım. mama hazırlamak icap ederse diye, çok araştırıp aldığım bişi değil. çünkü emzirmeği tercih ederim. bu arada emzirmeği düşünen arkadaşlar, ilk 6 ay boyunca bebeğe anne sütünden başka bişi vermeyin. hatta salatalık bile yalatmak yasakmış. sıcaktan tükrüğü azalır ve susuzluk çerse yani çok acil durumda sadece su verile bilirmiş. bilginize..

freedom06 mustela ürünlri çok pahalı. ben herşeyimi chicco dan aldım. bebek bezinide dedikleri gibi premium care alcam inşallah.. sonrası Allah kerim stoklamıcam

Yeni doğan bezi aldığınızda 1 paket alın sakın stok yapmayın.bebişler çok çabuk büyüyor bez küçük kalıyor hemen.

freedom06 mustela ürünlri çok pahalı. ben herşeyimi chicco dan aldım. bebek bezinide dedikleri gibi premium care alcam inşallah.. sonrası Allah kerim stoklamıcam

ne bileyim Mustelayı netten en ucuz bulunca alayım dedim. bide ilk önce onu tavsiye ediyorlar. İnşallah memnun kalırım.

Yeni doğan bezi aldığınızda 1 paket alın sakın stok yapmayın.bebişler çok çabuk büyüyor bez küçük kalıyor hemen.

şimdiden 4 tane premium care(1) aldık. kampanyalardan ucuza geldi. dahada almaya gerek yoktur sanırım.

Ben de 3 aylık bebeğime doğduğundan beri premium care kullanıyordum kuru kalıyor diye memnunum ama sızdırma yaptığı için her gün defalarca kıyafet değiştirmek zorunda kalıyordum. sızdırmanın da bezi yanlış bağladığım için olduğunu düşündüm şimdiye kadar. en son yine primanın farklı bir ürününü aldık. Bir haftadır kullanıyorum hiç sızdırma yapmadı... ama premium caredeki kadar kuru kalmıyor cildi... cildinin kuru kalması daha önemli diye düşünüyorum ama sızdırma yaptığı zaman bu soğukta poposunu yıkayıp kıyafetini değiştirmek de zararlı bebeğime.

İnternette premium care ile ilgili yorumlara da baktım herkes sızdırma yapmasından şikayetçi!!

Küçücük bir popo bu kadar aklını yorar mı bir insanın:))

X