Yeni doğan için öneriler ve tecrübeler

Mavilibulut

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2019
288
175
Merhaba hanımlar 🤗 Allahın izniyle şubatta meleğimi bekliyorum, bebeğim için alışverişlere ufak tefek başladım. Ama tabi tecrübeler lazım olmaz diyip lazım olan yada gereksiz gördüğünüz gereçler için hem bana hemde hazırlık yapan annelerimize yardımcı olabilecek bi post olur umarım.
İlk olarak ıslak mendil, pişik kremi, bez ve biberon / emzik vs öneriler ile başlayalım mı ❤️

Islak mendil uni baby yenidoğan

Pişik kremi bepanthol ya da sudocrem ikisi de gayet güzel

Bez ben önce sleepy ile başladım sonra molfix ikisinden de memnun kalamadım. Çok pişik yapıp sızdırdılar maalesef primaya geçtim

Biberon alma bence emzirmeye uğraş benim ilk bi hafta inmedi sütüm onda da şırınga ile verdim mama. Sonra da hiç kullanmadım

Emzik avent ultra soft

Sağlıkla al kucağına inşallah 🤗

Islak mendil uni baby yenidoğan

Pişik kremi bepanthol ya da sudocrem ikisi de gayet güzel

Bez ben önce sleepy ile başladım sonra molfix ikisinden de memnun kalamadım. Çok pişik yapıp sızdırdılar maalesef primaya geçtim

Biberon alma bence emzirmeye uğraş benim ilk bi hafta inmedi sütüm onda da şırınga ile verdim mama. Sonra da hiç kullanmadım

Emzik avent ultra soft

Sağlıkla al kucağına inşallah 🤗
Amin inşallah Allahım isteyen ve bekleyen herkesin kucağına sağlıcakla kavuştursun meleklerini ❤️
İnşallah bende emzirmek istiyorum o yüzden biberon ve emzik arka planda kalsın ama olsun yanımda diye düşündüm
Bez değişir zaten bebeğe göre sanırım ama ilk molfix denemeyi düşünüyorum
Islak mendil için bi şey sorabilirmiyim ;
1- uni baby ıslak mendil
2- uni wipes ıslak havlu
Bu ikisi arasında ne fark var
Banyosu iöin öneriniz var mı peki?

Merhaba hanımlar 🤗 Allahın izniyle şubatta meleğimi bekliyorum, bebeğim için alışverişlere ufak tefek başladım. Ama tabi tecrübeler lazım olmaz diyip lazım olan yada gereksiz gördüğünüz gereçler için hem bana hemde hazırlık yapan annelerimize yardımcı olabilecek bi post olur umarım.
İlk olarak ıslak mendil, pişik kremi, bez ve biberon / emzik vs öneriler ile başlayalım mı ❤

Hayırlısıyla gelsin sağlıkla kucağına al inşallah canım. Bende 1 aylık anneyim. Kendimce bir kaç öneride bulunayım.

1- Bez prima almıştım en kalitelisi olduğunu düşünerek fakat maalesef kenar bariyerleri lazerle delindiği için bebeğim her çişini yaptığında belinden ve bacaklarından dışarı sızdırma yaptı. Her bez değiştirmede komple üstünü değiştirmek zorunda kaldım. Küçük bi bebek için biraz zor oluyor malum hava soğuk. Sonrasında molfixi denedim şükür bu sızdırmadı. 240 tanesini 110 tl ye aldım gitti gidiyordan.

2 - Bepantol de kullandım sudocrem de ama hiç birisi saf zeytinyağı kadar iyi gelmedi. Bebek ilk günlerde çok fazla kaka yaptığı için kızarıklık oluyor.

3 - Biberon mutlaka almalısın. Sütün gelmesi 1 haftayı buluyor. Sarılık olmaması için bebeğini 2 saatte bir doyurman gerek. Aynı zamandada emzirmeye devam edeceksin ki sütün çabuk gelsin.

4 - Sezaryen doğum olacaksa yüksek bel külot , ben hamile külotu almıştım.

5 - Göğüs kremi (lanolin) silmeden bebeğini emzirebiliyorsun. Mutlaka almalısın. Göğüs pedi.

6- Çıtçıtlı body alabildiğince çok al :)

7 - Unı baby sensitive kullanıyorum ben ama şikayetvar.com da bir çok kişi pişik yaptığını söylemiş. Bizdede hafif kızarıklık oldu.

Son düzenleme:
Hayırlısıyla gelsin sağlıkla kucağına al inşallah canım. Bende 1 aylık anneyim. Kendimce bir kaç öneride bulunayım.

1- Bez prima almıştım en kalitelisi olduğunu düşünerek fakat maalesef kenar bariyerleri lazerle delindiği için bebeğim her çişini yaptığında belinden ve bacaklarından dışarı sızdırma yaptı. Her bez değiştirmede komple üstünü değiştirmek zorunda kaldım. Küçük bi bebek için biraz zor oluyor malum hava soğuk. Sonrasında molfixi denedim şükür bu sızdırmadı. 240 tanesini 110 tl ye aldım gitti gidiyordan.

2 - Bepantol de kullandım sudocrem de ama hiç birisi saf zeytinyağı kadar iyi gelmedi. Bebek ilk günlerde çok fazla kaka yaptığı için kızarıklık oluyor.

3 - Biberon mutlaka almalısın. Sütün gelmesi 1 haftayı buluyor. Sarılık olmaması için bebeğini 2 saatte bir doyurman gerek. Aynı zamandada emzirmeye devam edeceksin ki sütün çabuk gelsin.

4 - Sezaryen doğum olacaksa yüksek bel külot , ben hamile külotu almıştım.

5 - Göğüs kremi (lanolin) silmeden bebeğini emzirebiliyorsun. Mutlaka almalısın. Göğüs pedi.

6- Çıtçıtlı body alabildiğince çok al :)

7 - Unı baby sensitive kullanıyorum ben ama şikayetvar.com da bir çok kişi pişik yaptığını söylemiş. Bizdede hafif kızarıklık oldu.
Zeytinyağını hafif ısıtıp asidini aldınızmı

Göğüs için krem kullanmak içime sinmiyor başka bi çözümü yokmu 😔

Şampuan için ne kullanıyorsunuz

Sütün gelişini hızlandırıcı bişeyler uyguladınızmı birde 🤗

Canım ben alıntılamadan yazayım wipes yenidoğan oluyo. Ondan alacaksın.

İlk günler süt gelmez diye bir şey yok 2 3 damla yetiyo bebeğe ama çok ağlıyo çünkü dünyaya yeni geldi. Anneler ve kv ay bu çocuk aç ondan ağlıyo diyo bende maalesef bu yüzden mama verdim. Sarılık olursa da yine bol bol emzircen ık mık ettiği anda sok memeyi ağzına. Ama meme uçlarına lansinoh meme ucu kremi şart maalesef

Saf zeyrinyağını ısıtman lazım şubat ortasında nasıl ısıtıp gelip sürersin bilemiyorum çünkü bebeğim şu an 3 aylık ve altını değiştirine kadar hemen üşüyo bacakları

Ha birde mama hakkında şunu söyleyeyim. Anne sütü alan çocuk derin uyumaz ama mama alan çocuk çok derin uyur. Derin uyku bebekler için sakıncalı. Ha zorunlu durum olur bir şey diyemem ama memedr diret

Zeytinyağını hafif ısıtıp asidini aldınızmı

Göğüs için krem kullanmak içime sinmiyor başka bi çözümü yokmu 😔

Şampuan için ne kullanıyorsunuz

Sütün gelişini hızlandırıcı bişeyler uyguladınızmı birde 🤗

Zeytinyağını kendimiz yapıyoruz ev yapımı. Fabrikaya girmediği için herhangi bi işlemden geçirmiyorum.

Krem kullanmak istemiyorsun şuan ama çok acıyor muhakkak yara oluyor. Benim kanıyordu hala daha geçmiş sayılmaz. Krem yerine karbonatlı suyla silebilirsin her emzirmeden sonra. Süt içinde aktardan bitkisel bi karışım almıştım ben. Doktorumda incir kompostosu önermişti. Bu seferde göğüslerim şişti ama canımın acısından emzirirken ağlıyordum. Çok rahatsız olduğum zamanlarda sağdım.
Şampuan için uni baby aldım ben.

3 - Biberon mutlaka almalısın. Sütün gelmesi 1 haftayı buluyor. Sarılık olmaması için bebeğini 2 saatte bir doyurman gerek. Aynı zamandada emzirmeye devam edeceksin ki sütün
İlk olarak ıslak mendil, pişik kremi, bez ve biberon / emzik vs öneriler ile başlayalım mı ❤
Yeni annelere anne adaylarına duyrulur pisik problemini en aza indirmek icin ilk kırk gün kare pamugu ıslatıp temizleyin sonrasında en uygun ıslak mendili tercih edip yıkayıp silin ve pamukla kurulayın popoyu böylece hic sorun yasanmaz a 101 ıslak havlusu genis onu yıkayıp kullanıyordum.....

L4L4, zelzele şimdi göğüs kremi iöin ne alayım

Evde zeytinyağını nasıl yapıyprsunuz ki

Ben bi miktar ısıtıp asidini alıp kutuya yada bi kaba boşaltayım demiştim

Ve kremi doğumdan sonra mı kullanıyoruz tedbir için yoksa yara olursa öyle mi 😳

Lansinoh göğüs ucu kremi. 37.haftanda başla kullanmaya. Ben başlamıştım çok şükür hiç yara olmadı baya yumuşamıştı çünkü

L4L4, zelzele şimdi göğüs kremi iöin ne alayım

Evde zeytinyağını nasıl yapıyprsunuz ki

Ben bi miktar ısıtıp asidini alıp kutuya yada bi kaba boşaltayım demiştim

Ve kremi doğumdan sonra mı kullanıyoruz tedbir için yoksa yara olursa öyle mi 😳

Ben lanolin aldım canım. Silmedende emzirebilmek için bunu önerdiler. Zeytinyağınıda memlekette bahçemizden topladığımız zeytinlerle yapıyor akrabalarımız fabrikaya girmiyor yani. Yara bebek emdikçe oluşuyor ben doğumdan sonra kullandım ama ne kullanırsan kullan o yara muhakkak oluyor

İlk olarak ıslak mendil, pişik kremi, bez ve pbiberon / emzik vs öneriler ile başlayalım mı ❤
Depend hasta bezi olmazsa olmazin bez prima kesinlikle islak.mendil uni emzik 13 tane denedik en son oioi olani aldi biberon lansinoh aldi baya vardi elimizde biberon dr brown iyi bence onu begendi hayirli olsun bebisin saglikla kolaylikla gelsin

İnstagramda muhemdisinoglu diye bir hesap var takip edin orda bebek ürünlerinin içeriği ile ilgili zararlı şeyleri paylaşıyor . Alınabilir markaları da aynı zamanda. Ben alışveriş listesini buna göre yapmayı planlıyorum

İlk olarak ıslak mendil, pişik kremi, bez ve biberon / emzik vs öneriler ile başlayalım mı ❤️
Çocuğum 8 aylık ve tecrübelerimi paylaşayım.
İlk 2 ay pamuk ıslatıp popoyu sildim ve her altını açışımda bepanthol krem kullandım, daha sonra uni baby ıslak mendile geçtim. Biraz poposu açık havalandırıp öyle kapatıyordum. Bez olarak da hep prima kullandım. Pişik problemimiz hiç olmadı.

Çeşit çeşit emzik aldım, hiç birini kullanmadı şuanda diş kaşıyıcı olarak kullanmaya başladı :) biberon Philips avent yeni doğan aldım, mama da verdim, emmeyi hiç kesmedi. Hala daha hem emiyor hem de işteyken sağdığım sütü içiyor.

İlk aylarda Konak problemimiz oldu Sebamed şampuan kullanmaya başlayınca kendini tekrarlamadı.

Çok fazla kıyafet alma, eskimeden küçük kalıyorlar onun yerine sık sık yıkayıp kullanmayı tercih et. Hiç bir kıyafetimizi eskitemedik bazıları hiç giymeden küçük kaldı. Bol bol çıtçıtlı zıbın alabilirsin :)

Ve bebeğin olunca memede uyutmaya asla alıştırma :)) ben hala onun derdini çekiyrum şuanda maalesef..

Sağlıkla kucağına alırsın inşallah..

Beşik için önerileriniz nedir kıymetli anneler nasıl bi beşik hangi marka ve fiyatları ☺️ ben şimdilik çocuk odası yapmayacağım nasıl alırsam alayım kendi yatak odamıza koymayı düşünüyorum alanım geniş

X