Salon ve Günlük Oda Dekorasyonu yeni evleneceklere marka-fiyat-kalite fikirleri

Salon ve günlük odalarınızın dizaynı, dekorasyonu ve tavsiye yorumları

tata1414

Guru
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2012
68
3
bayanlar mrb
ben yeni yeni evlilik hazırlıkları yapmaya basladım buradaki konuları okudum ve tam bir fikir edinemedim.hangi marka iyidir hangi markalardan şikayetçisiniz ucuz mobilya nerede satılır marka marka kalite sıralaması gibi genel konularda bi başlık açmak istedim.kimler nerelerden mobilya aldı memnunmu deilmi fiyatlar ne gibi vs.burada çok tecrübeli bayanlar olduğunu yorumlardan anlayabiliyorum. bu tecrübelerinizi bu başlık altında paylaşırsanız sevinirim.hem bana hem de yeni evlilik hazırlıkları yapanlara yol göstermiş olacaksınız.

bu başlığı yatak odası-yemek odası-oturma grubu olarak ayırmadım tüm mobilya ve beyaz eşyalarla ilgili genel bir paylaşım başlığı olarak düşündüm.herkezin tecrübelerini paylaşmasını bekliyorum.

bayanlar mrb
ben yeni yeni evlilik hazırlıkları yapmaya basladım buradaki konuları okudum ve tam bir fikir edinemedim.hangi marka iyidir hangi markalardan şikayetçisiniz ucuz mobilya nerede satılır marka marka kalite sıralaması gibi genel konularda bi başlık açmak istedim.kimler nerelerden mobilya aldı memnunmu deilmi fiyatlar ne gibi vs.burada çok tecrübeli bayanlar olduğunu yorumlardan anlayabiliyorum. bu tecrübelerinizi bu başlık altında paylaşırsanız sevinirim.hem bana hem de yeni evlilik hazırlıkları yapanlara yol göstermiş olacaksınız.

bu başlığı yatak odası-yemek odası-oturma grubu olarak ayırmadım tüm mobilya ve beyaz eşyalarla ilgili genel bir paylaşım başlığı olarak düşündüm.herkezin tecrübelerini paylaşmasını bekliyorum.

Bence de çok iyi ve gerekli bir başlık olmuş canım.
Bende evlilik hazırlıklarındayım ve mobilyalarımı daha almadım.
Şimdilik "doğtaş" gibi bir düşünce var, tam kesinleşmedi.
Önce evi tutalım herşeyimizi de ona göre ayarlayalım diye düşünüyoruz hayırlısı ile.

Bende kendimce, gezip gördüğüm kalite konusunda bilgi edindiğimde buraya yazmaya çalışacağım.

Koltuk kumaşları konusunda yeni bir bilgi edindim.
Tay tüyü denilen koltuk kumaşları hem leke tutmuyor, hem de kullanımı iyiymiş.
Bende anlatanların yalancısıyım, fakat dün akşam eltime gittim.
Onunda koltukları aynıymış, onu fark ettik. Dedi leke tutmuyor, bildiğin beyaz kalıp hacışakir ile siliyorum pırıl pırıl oluyor ve çok yormuyor temizlemesi.
Sana da tavsiye ederim dedi. Şimdi 4 buçuk yaşında bir oğlu var. Haliyle çocuk olan evde daha bir farklı oluyor, olmadık kazalar olabiliyor leke anlamında.
O yüzden çok rahat ettiğini söyledi. Eh bir eşyada 1 günlük olmuyor, uzun süreli kullanım olacağı için, hem temizlenmesi kolay hem de şık olması önemli.
Nacizane bilgimi paylaşayım istedim... :KK34:

Topiğin hayırlı olsun... :KK76:

çok teşekkür ederim canım.
benim daha hiçbişe yok ortada desem yeridir bikaç aydır modellere fiyatlara bakıorum sanki hepsi birbirinin aynısı gibi hem herkez dikkatli alın diyor ama ben mobilyanın iyisini nasıl anlarım bilmiyorum hepsi bakınca janjanlı şeyler bunun püf noktası ne acaba.benim daha ortada ev olmadığı için almayacağım ama istiyorum ki ne nasıl falan bilgim olursa alırkende zorlanmam.

çok teşekkür ederim canım.
benim daha hiçbişe yok ortada desem yeridir bikaç aydır modellere fiyatlara bakıorum sanki hepsi birbirinin aynısı gibi hem herkez dikkatli alın diyor ama ben mobilyanın iyisini nasıl anlarım bilmiyorum hepsi bakınca janjanlı şeyler bunun püf noktası ne acaba.benim daha ortada ev olmadığı için almayacağım ama istiyorum ki ne nasıl falan bilgim olursa alırkende zorlanmam.

Haklısın, bende aynı durumdayım şu an.
Artık mobilyalar eskisi gibi değil malesef, sorup soruşturmak gerekiyor.
Fiyatlarda biraz mobilyanın kalitesini belirlemiyor değil, mesela ucuz bir mobilyacı vardı, nişanlıma dedim bir bakalım neymiş, hakkaten aradaki farkı görmek için merak ediyorum bakalım dedim.
Hemen anlaşılıyor görüntülerinden zaten, fakat bizim en çok güldüğümüz nokta, adam malını satacak sonuçta, bir sandelyeyi aldı dedi ki "bakın mesal bunun bacakları pvc'dir, kırılmaz, çizmez, gayet kullanışlıdır".. Bizde dedik "size iyi günler.." :)))

Yani eminim daha çok şey iile karşılaşacağız ve tecrübeler kendimizce edineceğiz.
Mobilya konusunda ve özellikle elektronik konusunda biraz şans işi.
Hem doğru yeri bulmak, hem doğru fiyatı bulmak, hem de malın iyi çıkması hepsi bir arada olacak ki aldığına değsin.
Çok araştırmak gerek çok, ya da bilenler bilgilerini bol bol böyle paylaşacak... Yoksa gerçekten yorucu...

İnşallah hayırlısı ile gönlümüze göre herşeyi buluruz, aynı zamanda herkezde bulur...

:KK34:

ne güzel bir topik:KK9:
bugün evim şahane'de kadın pendikten yatak odası takımını 1.500 tlye aldı.
tvden gayet kaliteli gözüküyordu şaşırdım.

Haklısın, bende aynı durumdayım şu an.
Artık mobilyalar eskisi gibi değil malesef, sorup soruşturmak gerekiyor.
Fiyatlarda biraz mobilyanın kalitesini belirlemiyor değil, mesela ucuz bir mobilyacı vardı, nişanlıma dedim bir bakalım neymiş, hakkaten aradaki farkı görmek için merak ediyorum bakalım dedim.
Hemen anlaşılıyor görüntülerinden zaten, fakat bizim en çok güldüğümüz nokta, adam malını satacak sonuçta, bir sandelyeyi aldı dedi ki "bakın mesal bunun bacakları pvc'dir, kırılmaz, çizmez, gayet kullanışlıdır".. Bizde dedik "size iyi günler.." :)))

Yani eminim daha çok şey iile karşılaşacağız ve tecrübeler kendimizce edineceğiz.
Mobilya konusunda ve özellikle elektronik konusunda biraz şans işi.
Hem doğru yeri bulmak, hem doğru fiyatı bulmak, hem de malın iyi çıkması hepsi bir arada olacak ki aldığına değsin.
Çok araştırmak gerek çok, ya da bilenler bilgilerini bol bol böyle paylaşacak... Yoksa gerçekten yorucu...

İnşallah hayırlısı ile gönlümüze göre herşeyi buluruz, aynı zamanda herkezde bulur...

'''bilenler bilgilerini bol bol böyle paylaşacak... Yoksa gerçekten yorucu'''
işte bu çok doğru tam 12 den vurma diye buna derim.kesinlikle haklısın bende zaten bunu istiyorum.istanbulda yasıorum ne kadar büyük biyer bilirsiniz karış karış gezsem en iyisi nerede bulurum ama bu nerdeyse mümkün deil hem zaten calışıyorum gezcek vakit yok ve bicok kişi de benim gibi vakitleri yok oyuzden lütfen daha cok yorum daha cok paylasım bekliyoruz..

bu arada bende bi tecrübemi paylasayım 3 yıl evvel bi yerde bir indirim vardı tam kaca aldım bilmiorum ama raks die bi markanın sac düzleştiricisini aldım ve ben idarelik almak istemiştim.inanılmaz sağlam ve güzel çıktı.arkadaslarımdan daha pahalıya hatta 3 4 katı paraya baska markalardan alanlar oldu ama hiçbiri benimki kadar düzleştirmede iyi çıkmadı.makinada saclarım resmen akıp gidiodu ve hemen düzleştirdiği için saçlarımda yıpranmıodu.ah ah benim küçük kardeşim balkondan atıp kırmasaydı hala kullanıo olacaktım.

'''bilenler bilgilerini bol bol böyle paylaşacak... Yoksa gerçekten yorucu'''
işte bu çok doğru tam 12 den vurma diye buna derim.kesinlikle haklısın bende zaten bunu istiyorum.istanbulda yasıorum ne kadar büyük biyer bilirsiniz karış karış gezsem en iyisi nerede bulurum ama bu nerdeyse mümkün deil hem zaten calışıyorum gezcek vakit yok ve bicok kişi de benim gibi vakitleri yok oyuzden lütfen daha cok yorum daha cok paylasım bekliyoruz..

bu arada bende bi tecrübemi paylasayım 3 yıl evvel bi yerde bir indirim vardı tam kaca aldım bilmiorum ama raks die bi markanın sac düzleştiricisini aldım ve ben idarelik almak istemiştim.inanılmaz sağlam ve güzel çıktı.arkadaslarımdan daha pahalıya hatta 3 4 katı paraya baska markalardan alanlar oldu ama hiçbiri benimki kadar düzleştirmede iyi çıkmadı.makinada saclarım resmen akıp gidiodu ve hemen düzleştirdiği için saçlarımda yıpranmıodu.ah ah benim küçük kardeşim balkondan atıp kırmasaydı hala kullanıo olacaktım.

Evet canım çok haklısın bende İstanbul'da yaşayan biri olarak seni anlıyorum.
Fakat kimsenin konuya pek yorum yaptığı yok gibi :)
Ben hafta başından beri ev bakma koşuşturmacasındayım, hakikaten çok yoruluyorum.
Eşyalar falan derken, insan biraz nokta atışı yapmak istiyor. Bende o yüzden eşya konusunda baktığım ve duyduğum kadarı ile bir iki yorum daha eklemek istiyorum.

Kuzenim iki sene önce evlendi. Mobilyalarını Weltew'den almıştı. 2 senedir kullanıyor ve memnun.
Gayet güzel ve kullanışlı mobilyalar, fiyatları da fena değil. Web adresleri de var.
Buraya bir göz atabilirsiniz, benim daha bakma fırsatım olmadı ama İstanbul'da da bir çok mağazaları mevcut.
Bende gidip yerinde görmek istiyorum açıkçası...
[url]http://www.weltew.com/indextr.html[/URL]

Edirnekapı tarafında mobilyacılardan Mutlu Mobilya, Bekir Mobilya bunlar güzel.
Hem Mutlu Mobilya'nın sahibini tanıyoruz, mobilyaları gayet güzel, aynı zamanda Cardin Mobilyanın bayiiliği de Mutlu Mobilya'ya ait.
Gezin görün diyebileceğim yerler. Muhakkak zevkler ve renkler tartışılmaz, herkesin isteği ve zevki ayrıdır.
Ama görmekte fayda var.

Beyaz eşyaya gelince. Bosch düşünüyordum, fakat sonrasında Bosch'tan memnun olmayan çok fazla insan var etrafımda bunu fark ettim.
Siemens düşünüyorum, tam detaylı araştırmadım, evi tutar tutmaz ona da girişeceğim kısmetse.
Bosch ve Siemens, ikisi de aşağı yukarı aynı markalar sayılır. Ama hangisinden ürün alırsanız alın, bayii veya elektronik mağazalar fark etmez, bana verilen tiyo bu ürünlerden alırken "lütfen bana Almanya'ya giden mallardan verin" diyeceksiniz. Bunu da Almanya'da Siemens'te çalışan bir tanıdığımızdan öğrendim. Bir de özellikle bulaşık makinasında bariz fark edilen Türkiye mi yoksa Almanya üretim mi olduğunu anlayabileceğiniz en önemli husus şu ki: Türkiye'de üretilen bir Bosch veya Siemens marka bulaşık makinasının içinde plastik bölme (makinanın içinin alt tabanın plastik olması veya yan duvarlarında plastik olması gibi) mevcut. Fakat Alman üretimlerde çelik göreceksiniz, kesinlikle plastik yüzeyi yok. Bu size iyi bir ip ucu olabilir. Siemens Marka herhangi bir üründe Alman üretimini net bir şekilde "made in Germany" yazısından anlayabilirsiniz, bunuda muhakkak satıcının size göstermesini isteyin.

Elektrikli süpürge konusunda mutlaka ama mutlaka çekim gücünü sorun, 2000 Watt, 2500 Watt yazan süpürgeler sizi yanıltmasın.
Watt değil, önemli olan yüksek çekim gücünün olması. Şu anda piyasada en yüksek çekim gücü olan süpürgeler 2 markada var, biri Philips, diğeri ise Samsung.
Siemens modellerin çekim güçlerini malesef ki bilmiyorum, ama bildiğim kadarıyla Philips & Samsung kadar olmasa da, bunlara yakın çekim gücünde bir süpürgesi var.
Eğer elektrikli süpürge arayışında olanlarınız varsa, daha almamışsanız bunlara göz atmadan almayın derim.

İnşallah yardımcı olabilmişimdir. Aklıma geldikçe ve tecrübe edindikçe sizlerle paylaşacağım.

hımm ben bunları bilmiyordum allahtan daha esya almadan arastırıyorum yoksa işe yaramayan eşyalarda alabilirdim.bende forumlardan okuduğum bikaç seyi yazim buraya.ben amana ve miele diye iki marka ismi duydum heryerde cok iyi ama cok pahalı olduklarından bahsediolar tabi beyaz esya markası bunlar. ben pek üstünde durmadım çünkü malesef bu kadar pahalı almam cok zor ama arastırdığım kadarıyla piyasanın en iyi iki markası.maddi anlamda gücü olanlar bi baksın derim.
birde çeyizliklerle ilgili bişe daha taç markasının iyi oldugunu ama aynı kalitede sarev diye bir markanın oldugunu ögrendim vee cok daha ucuzmuş.

Ucuz etin yanisi olmaz derler evet ama bence söz konusu eşya olunca işin boyutu biraz daha değişiyor. Adı yaygınlaşmış markalarda fiyatlar oldukça daha fazla, uçuk. Sebebi ise yapılan reklamlar, dükkan kiraları uçuk çünkü markaların hepsi caddenin tam dikkat çeken yerlerinde.. Bunları düşüncek olursak neden pahalı oldukları az çok anlaşılıyor.. Mesela doğtaş için bi topikte kullananlar yorum yazmıştı çoğu şikayetçiydi, memnun değildi. Markalar çok daha pahalı fiyata satıyolar. Aynı kalitede daha ucuza bulmak mümkün. Herkesin oturduğu semtte mobilya mağazaları vardır mutlaka. Bence oralarada bi bakıp fikir almalısınız zaten dandik mobilya ben burdayım diye bas bas bağırıyor.. Belli oluyor ister istemez. Ayrıca 'idaş'a bakmıştık. Orda çok güzel modeller vardı. Kullananlar var mı varsa memnunlar mı? merak ediyorum. Oraya baya bi aklım takıldı benim çünkü fiyatlarda iyiydi. Kalitesi de son derece iyi görünüyodu. Almaya yakın dahada araştırıcam. Mobilyacıların hepsini gezmeyi düşünüyorum. Bakalım hayırlısı.

Gerçekten çok yararlı bir topik olmuş:KK34:Bende o zaman Bursa'daki kk kızlarına öneride bulunayım,bende nişanlıyım inş bir sene içerisinde düğünüm olacak,ve şimdiden araştırma içerisine girdim.Annem yeni evimize taşınırken salon gurubunu yenilemişti,o zaman çok araştırmadığımız için ilk gözümüze kestirdiğimiz yere gidip almıştık.Aldığımız mobilyacı Mobsa,3 seneden beri kullanıyoruz ve çok memnunuz,fiyatlarda çok pahalı değil ben kefilim kızlar:KK6:Şu anda istanbul adında bir salon takımı var onu çok beğeniyorum(çok reklam yaptım galiba:KK1:):KK55:

Kızlarr evinizi eşya ile doldurmayın. herkes vitrin almamaktan bahsetmiş bence vitrinle birlikte konsol ve hatta yemek masasını bile sonra alma taraftarıyım. evinizi iyice tanıyın, inanın evlenince çok değil 2 ay içinde fikirleriniz değişecek. hele ki ev kira ise ben şimdi konsol ve yemek masam için okadar pişmanımki. biri sığsa diğeri sığmıyor. yemek masaları metal ayaklı çok daha modernleri var ahşap ayak deri giydirmelere takılmışız gitmişiz. inanın takım harici satılanlar daha kullanışlı ve modern. renk olarakta kahve ve tonları asla modası geçmeyecek tonlar. gride gayet güzel, şuan bayıldığınız çok moda olan koyu kadife morlar birkaç yıl sonra sizi bayacak.umarım yardımcı olmuşumdur.

ben devamlı internetten modellere fiyatlara bakıyorum ama baktığımda bütün mobilyalar birbirinin fotokopisi gibi.bilmiyorum sizce de oyle değilmi.birde bakınca hoş güzel hepsi ama kullanışsız modeller çoğunlukta gibi geldi.ben mobilyamın hafif taşıması kolay ferah ve kullanışlı olmasını isterim.ama hem şık hem kullanışlı araki bulasın.en büyük korkumda pişman olacağım esyalar almak.şuana kadar baktıklarım arasında günay mobilyanın modellerini beğendim ama fiyatları yazmıyo ve hiç günay mob hakkında yorum bulamadım kullanan varmı acaba bana bi fikir verebilirmisiniz.. $gunay_mobilya_1337452031_neo-yatak-odasi.png

örneğin bu günay mobilyanın modellerinden biri....

bu konunun açılması çok yararlı olmuş izmirde oturupta mobilya fiyatlarını bilen bayanlar da yazarsa çok sevinirim bende internetten araştırıyorum çalıştığım için zamanım yok bildiğiniz mağazalar uygun fiyatlı yerler varsa paylaşırsanız çok sevinirim.kısık mobilya şehrine bakmayı düşünüyordum ama ordada fiyatının çok üstüne fiyat veriyorlar sonrada yardımcı olmuş gibi indirim yapıp kandırıyorlar diye duydum:KK31: gerçi bunu yapmayan ver var mı diyede düşünmek lazım.bu arada bende nacizane fikirlerimi paylaşayım yemek odası takımına karşıyım sadece yemek masası (abartılı büyük olmayacak şekilde) ve küçük sadece yemek takımlarını falan alabilecek tarzda olanlarından konsol almayı düşünüyorum vitrinlerin modası geçti bence onun yerine tv üniteleri daha şık duruyor dekorlarınızı ve cam takımlarınızı koyabileceğiniz rafları falan olanlar ideal benceben çalışan bi bayanım ve oturma odası ayrı misafir odası ayrı yapmayı düşünmüyorum zaten kimim gelecek ki misafir odam olsun:KK9: gelenleride oturma odamda ağırlarım iki kişiyiz zaten 2 oda bi salon ev yeter diye düşünüyorum çok gelen gidenimizde olmaz önemli olan çok masraf yapmak değil bence herşeyin azı olsun ağzımızın tadı olsun dimi ama:KK16::KK16:

ben devamlı internetten modellere fiyatlara bakıyorum ama baktığımda bütün mobilyalar birbirinin fotokopisi gibi.bilmiyorum sizce de oyle değilmi.birde bakınca hoş güzel hepsi ama kullanışsız modeller çoğunlukta gibi geldi.ben mobilyamın hafif taşıması kolay ferah ve kullanışlı olmasını isterim.ama hem şık hem kullanışlı araki bulasın.en büyük korkumda pişman olacağım esyalar almak.şuana kadar baktıklarım arasında günay mobilyanın modellerini beğendim ama fiyatları yazmıyo ve hiç günay mob hakkında yorum bulamadım kullanan varmı acaba bana bi fikir verebilirmisiniz..Eki Görüntüle 442483

Bu model değişikmiş aslında güzel bnde beğendim :KK12:

hımm ben bunları bilmiyordum allahtan daha esya almadan arastırıyorum yoksa işe yaramayan eşyalarda alabilirdim.bende forumlardan okuduğum bikaç seyi yazim buraya.ben amana ve miele diye iki marka ismi duydum heryerde cok iyi ama cok pahalı olduklarından bahsediolar tabi beyaz esya markası bunlar. ben pek üstünde durmadım çünkü malesef bu kadar pahalı almam cok zor ama arastırdığım kadarıyla piyasanın en iyi iki markası.maddi anlamda gücü olanlar bi baksın derim.
birde çeyizliklerle ilgili bişe daha taç markasının iyi oldugunu ama aynı kalitede sarev diye bir markanın oldugunu ögrendim vee cok daha ucuzmuş.

Miele ve Amana markalarını daha önce duymamışım gibi geldi baştan, fakat internette araştırınca ve logolarını görünce, fark ettim ki bildiğim markalar.
İkisi de yurtdışı ithal marka olduğu için, fiyatları çok uçuk... Ama bu kaliteli demek değil, kullanıp - tecrübe edenlerden öğrenmek lazım nasıl olduklarını.
Miele kalitesini bende duydum, ama kullanıcılardan değil, sadece kaliteli olduğu söyleniyor şeklinde duyumlar.
Kullanmadan bilinmez tabii ki... Çünkü beyaz eşya bir bakıma da şans işi... İnşallah bizde şanslılardan olur, güzel kullanışlı beyaz eşyalarımız olur dileğiyle..

Taç nevresimlere gelince. Hakikaten piyasada en kaliteli Taç ve Sarev bana göre, fakat Sarev'in nevresimleri (özellikle pamuk-saten olanlar) Taç'a göre daha pahalı.
Çünkü zaten Sarev bir marka olarak Sarar'ın ev konsepti. Ben bir kaç tane Sarev'den aldım. Para öderken içim cız etti ama, inanılmaz kaliteli ürünleri var.
Eğer bir gün Sarev önünden geçerseniz, yaz için terleme karşıtı çarşaflarına ve nevresim takımlarına bir göz atın derim.
Benim bütçemin şu an çok üstünde olduğu için alamadım, ama ne zaman Sarev önünden geçsem içim gidiyor...

Kızlarr evinizi eşya ile doldurmayın. herkes vitrin almamaktan bahsetmiş bence vitrinle birlikte konsol ve hatta yemek masasını bile sonra alma taraftarıyım. evinizi iyice tanıyın, inanın evlenince çok değil 2 ay içinde fikirleriniz değişecek. hele ki ev kira ise ben şimdi konsol ve yemek masam için okadar pişmanımki. biri sığsa diğeri sığmıyor. yemek masaları metal ayaklı çok daha modernleri var ahşap ayak deri giydirmelere takılmışız gitmişiz. inanın takım harici satılanlar daha kullanışlı ve modern. renk olarakta kahve ve tonları asla modası geçmeyecek tonlar. gride gayet güzel, şuan bayıldığınız çok moda olan koyu kadife morlar birkaç yıl sonra sizi bayacak.umarım yardımcı olmuşumdur.

Ben şahsen bu söylemiş olduklarından çok şey aldım.
Sağolasın tavsiyelerin için canım, gerçekten doğru söylemişsin.
Ben koltuk takımı olarak dar alanlarda kolaylık yaratan ve kumaş seçeneklerinde kaliteli şeyler sunan Doğtaş tercih edeceğim gibi.
Fakat daha bakmadığımız bir çok yer var mobilya anlamında, şu an Doğtaş'ı beğeniyorum.
Aynı zamanda İkea'nın mobilyalarından bazıları çok hoşuma gidiyor.
Tekrar bir İkea ziyareti yapmadan, kesinlikle birşey almayı düşünmüyorum.

Yemek masası, vitrin konusunda haklısın.
Ama sanırım ben sadece yemek masası ve konsol almayı düşünüyorum.
Fazla büyük olmayan, ideal bir boyda olanlarından. Hatta açılabilir düşünüyorum ki kalabalık misafirlerimin gelme olasılığı yüksek olduğu için, o zamanlarda rahat edeyim.
Bakalım ufak ufak kafamda birşeyler oturmaya başladı, fakat daha alışverişe başlamadık... :)
Önce kafada oturtup halletmekte fayda var, çok gezmek ve içine sinen aynı zamanda dediğin gibi evde fazla kalabalık yaratmayacak modelleri almakta fayda var.
Ben zaten çok fazla takır tukur seven bir insan değilim, eğer çok fazla aksesuar vs. olursa bana buhranlar geliyor :)))

ben devamlı internetten modellere fiyatlara bakıyorum ama baktığımda bütün mobilyalar birbirinin fotokopisi gibi.bilmiyorum sizce de oyle değilmi.birde bakınca hoş güzel hepsi ama kullanışsız modeller çoğunlukta gibi geldi.ben mobilyamın hafif taşıması kolay ferah ve kullanışlı olmasını isterim.ama hem şık hem kullanışlı araki bulasın.en büyük korkumda pişman olacağım esyalar almak.şuana kadar baktıklarım arasında günay mobilyanın modellerini beğendim ama fiyatları yazmıyo ve hiç günay mob hakkında yorum bulamadım kullanan varmı acaba bana bi fikir verebilirmisiniz..Eki Görüntüle 442483

Katılıyorum söylediklerine, malesef ki mobilyaların çoğu bir birine benziyor.
Fakat böyle mobilyacılardan (Doğtaş, İstikbal, Bellona gibi markalar haricinde) aldığında daha kullanışlı hale getirtilebiliyor sanıyorum.
Çünkü, istediğin şekilde mobilyaları ayarlatabiliyorsun... Dolabın boyutlarından tutunda, her parçanın özelliklerini istediğin şekilde yaptırtabiliyorsun.
Eğer tabii ki kendi üretimleri ise.

Ben bazı mobilyacıları gezdim. Bazıları ayarlayabilirken, bazıları da biz bu ürünü bu şekilde yaptık, bilmem ne kadar adet çıkacak şekilde aldık malzemelerini, o yüzden farklı tasarım uygulayamıyoruz diyebiliyorlar. Ama her modellerde geçerli değil tabii. O yüzden üretici firmalara bakmanızı tavsiye ederim bu konuda. Hem evin özelliklerine göre mobilyalarda ayarlatabilme imkanınız olacaktır.
Dar alanlar için özellikle sürgülü kapılar öneriliyor, kullanımı daha pratik ve dar alanda kapakları açılıp/açılamama gibi sıkıntı oluşmuyor. Sanıyorum ki bende sürgülü kapı yatak odası alacağım.
Daha kafamda tam bir model oluşmadı, yeterince gezmedim sanıyorum :)

İnternetten bakmak güzel, fakat kalite anlamında aldatabilir. O yüzden mobilyaları muhakkak görün.
Dokunun, özelliklerini sorun, sorarken sıkıştırın, mobilyalar konusunda bilgi edinin.
Eğer mobilyacı sizi bilgisiz olarak algılarsa, en olmadık şeyleri gösterebiliyor.
Malzemesi de önemli bence, sonuçta para verilip alınan birşey ve kolay değiştirilebilecek ürünler değil.
Umarım yardımcı olabildim... :KK34:

Son düzenleme:
X